Pieklājīgi apmakāts darbs LV ekonomikas sfērā.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
... Esmu mācījusies starptautisko ekonomiku, bet ar darba atrašanu ir vienkāršās šausmas. Šobrīd esmu aizgājusi prom no vecā darba un meklēju jaunu. Iemesls promiešanai- atalgojums par 700-800 eiro uz rokām var strādāt pats uzņēmuma vadītājs. No darba mani neparko negribēja, laist prom, jo sakitījos ļoti labs darbinieks. Tomēr jauna darba atrašanas galvenais šķērslis ir atalgojums. Vienkārši neticu savām acīm lasot darba sludinājumus ar prasībām debesīs, izglītību un pieredzi, ko LV pat iegūt nevar un atalgojumu, kas neskaitās labs pat lauku reģionos. Nu kā var Rīgā par darbu ar finansēm (speciālas zināšanas) un darba valodu angļu un Japāņu (c2 līmenis- jāzin tā kā dzimtā valoda) piedāvāt 1000 eiro uz papīra. Kā? un kā lai ar tiem 700 eiro uz rokas rīgā dzīvo, un dzīvokli noīrē? Man lai es varētu normāli dzīvot Rīģā, īrēt dzīvokli un samaksāt n-tos tūkstošus par mācībām, kas man jāmaksā ir nepieciešami 1500 uz rokas. Varbūt kāda var ieteikt man kur šādu darbu atrast? Ar prasībām kuras parastajam mirstīgajam būtu izpildāmas. Un tad arī otrs jautājums- kā tad Jūs dāmas izdīvojat pie tik ''augstām'' algām, noīrējat sev mitekli, samaksājat par mācībām un pieklājīgi izskataties. Un cik no Jums ir attiecībās, tāpēc, ka vienas izdzīvot nespējat?
03.11.2019 21:10 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Vajadzētu saprast, ka tikai papīrs Tev negarantēs labu nodrošinātu darbu un atalgojumu..
Nepieciešama arī pieredze, bet šķiet, ka Tev darba pieredzes īsti nav, ja reiz ir tāds šoks un neizprante par darba algām un prasībām.
04.11.2019 10:11 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Cik reāla situācija ir atrast darbu par 800-900 bruto kā minimums?
Man ir 12 gadu darba pieredze dažādos biroja darbos, augstākā izglītība un no darba nebaidos.
Skatos sludinājumus un pat negribu sūtīt, jo prasības ir augstas, ļoti atšķirīgas algas. Kā vispār tie jaunieši atrod tos labu labos darbus, man jau pieredzējušam cilvēkam šķiet ka neatbilstu tām darba devēju vēlmēm, kur nu jaunam.
04.11.2019 10:04 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Negaidīts finansiālais analfabētisms no ekonomista.

Ljoti piekriitu sim viedoklim. Diemzeel, daudziem jauniesiem, kas tikko augstskolu pabeigusi, ir lielas ambiicijas, bet smagi straadaat, veidot pakaapeniski karjeru, maaciities uznjeemumam vajadziigas prasmes, sevi attiistiit kaa nobriedusu personiibu, nevienam negribaas. Vai arii visu augstaak mineeto ir gatavi dariit tikai tad, ja par to veel atseviski piemaksaa.
Taa ideja daudziem ir taada - ka algu maksaa, lai tu uz darbu atnaaktu, bet ja grib, lai arii straadaa, tad vajag bonusus, materiaalus pamudinaajumus utt... ?
04.11.2019 09:27 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
1. 700-800 EUR ir OK. Vajag tikai sabalansēt ekspektācijas ar realitāti. Par 800 EUR neviens dzīvokli par 600 neīrēs. Es ar krietni lielākiem personīgajiem ienākumiem + nedzīvojot vienatnē īrēju lētāk.
2. Nevienu neinteresē cik tu gribi. Ja darba devējs nebija tev gatavs maksāt vairāk, tad, ļoti iespējams, tīri tikai tāpēc, ka nemācēji uzprasīt, bet spēlējies ar ultimātiem.
3. Praktiski nezinu nevienu darbu, kur iesācējs pelnītu 1.5 uz rokas. Pat programētāji 95% sāk ar dažubrīd pat mazāku algu par taviem 700. Lai tos 1.5+ pelnītu tomēr kādai 2-3 gadu pieredzei ir jābūt.
04.11.2019 08:36 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Negaidīts finansiālais analfabētisms no ekonomista.
04.11.2019 08:26 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
sniegpulksteniite @ 04.11.2019 00:23

Ja Tu gribi pašā centrā, klusajā centrā dzīvokli ar eiro remontu un variantu, lai visur varētu aiziet 5-15minūšu ar kājām, tad tā varētu iznākt.
Nepasver iespēju īrēt kādu laiku pieticīgāku dzīvokli, kurš nav ar šiku remontu ,iekrāt naudu pirmajai iemaksai nevis pa tukšo maksāt naudu pāri saviem līdzekļiem par glauniem dzīvokļiem, kurus nemaz nevari atļauties? Vai nomainīt dzīvesvietas rajonu un par mazāku īres maksu saņemt labas kvalitātes dzīvokli?
Tev pašai jāskatās vai pēc Tevis kā darbinieces ir pieprasījums ar tādu algu. Ja vari atļauties pāris mēnešus vēl pameklēt darbu ,tad meklē un ceri uz darbu ar tādu algu. Ja neatradīsi pāris mēnešu laikā, tad tomēr jāsaprot, ka nebūs lemts atrast darbu ar sev vēlamo algu un jāsamazina prasības.
Es spēju arī dzīvot viena, jo man nevajag super gleznus dzīvokļus.
centru vispār neskatījos remnts un lai mani neizvaro izejot no dzīvokļa ir must. Tāpat visu laiku esmu slima un neremontēts dzīvoklis nav nekāds variants. Rekstu 600 ar komunajajie, kur pa vasaru protams priekšapmaksa nebūs veikta. Paskaties sludinajumus... cik prasa par remontētu 25-30 kvadrātmetru studio dzīvokli. Visi tā maksā tagad.... un arī nereomntets un auksts grausts tev ar komunālajiem labi ja 150 eoro lētāk sanāks... kāda iekrāšana ja slimo vieni zaudējumi ne iekrāšana
04.11.2019 08:17 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
hany_sany @ 03.11.2019 23:37
beidzot komentārs par tematu navis manas cieņas un jūtu aiskaršana saucot par stulbu un bezvērtīgu un kā es varu iedomāties vēlēties saņemt normālu algu. Ja nav noslēpums kādā virzienā strādā un kāpēc tik mainīgs atalgojums?

Stradaju ar koku, maksa pec padarita, iekrauj izkrauj ar traktorinu brauka, opere pie lielam pultim, lai finierdeli butu gatavi utt.
Var sagatavot 8 tonnas var 30 tonnas diena, bet slinkums parak liels. Videji pieredzejis darbinieks, kas strada 10-15 gadi stabili tur 2000€ uz rokam.
Bet tas nav Riga
04.11.2019 06:42 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
izremontēta dzīvokļa īre ar komunājeim.. šobrīd ap 600 eiro

Ja Tu gribi pašā centrā, klusajā centrā dzīvokli ar eiro remontu un variantu, lai visur varētu aiziet 5-15minūšu ar kājām, tad tā varētu iznākt.
Nepasver iespēju īrēt kādu laiku pieticīgāku dzīvokli, kurš nav ar šiku remontu ,iekrāt naudu pirmajai iemaksai nevis pa tukšo maksāt naudu pāri saviem līdzekļiem par glauniem dzīvokļiem, kurus nemaz nevari atļauties? Vai nomainīt dzīvesvietas rajonu un par mazāku īres maksu saņemt labas kvalitātes dzīvokli?
Tev pašai jāskatās vai pēc Tevis kā darbinieces ir pieprasījums ar tādu algu. Ja vari atļauties pāris mēnešus vēl pameklēt darbu ,tad meklē un ceri uz darbu ar tādu algu. Ja neatradīsi pāris mēnešu laikā, tad tomēr jāsaprot, ka nebūs lemts atrast darbu ar sev vēlamo algu un jāsamazina prasības.
Es spēju arī dzīvot viena, jo man nevajag super gleznus dzīvokļus.
04.11.2019 00:23 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Tev ir mistiski liels kredīts. Nesen pabeigta augstskola. Gribi tagad riktīgi pelnīt vai kas? Ko tu gribi dzirdēt? Kā izdzīvot ar 800 eur uz roku? Kā pelnīt daudz? Vai ko?
Ko tu gaidi no LV? Uzreiz 1.5 k pēc augstskolas un tagad ar 800 eur aplauzies, jo neviens tev neskrien pakaļ un nepiedāvā 1.5 k?
04.11.2019 00:02 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tev tas milzīgais kredīts ir par LU ekonomiku? :D Bet iedomības tik daudz, ka nodomāju zviedri kā minimums.
Veiksmi Latvijas darba tirgū, rupekle. Kļūsti pati par darba devēju un maksā zaļiem gurķiem pāri 2k algu, parādi mums visiem kādām algām šeit jābūt.
04.11.2019 00:00 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Principā ???kas ir tava problēma? Tu te uztaisīji lielu sū*u, nepasakot savu konkrētu jautājumu.
03.11.2019 23:59 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Palmiņa @ 03.11.2019 23:21
es vispār sasmējos. Neizskatās, ka dāmai '' ekonomistei'' būtu kāda loģistikā spriešana. ???
a man izskatās ka kāda ir ļauna maita kas sūdos dzīvo ... un nu tik sāk braukt viršu, ka kāds normālāk dzīvo un vēlas dzīvot kā cileks... neko sev raganas te atradušās ... pašas stulbas ka sliktās vietās mācījāties un par grašiem strādājat ... tiešām šausmas kādas komentētējas
03.11.2019 23:44 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Palmiņa @ 03.11.2019 23:19
Mīļā sirds, nolaidies tak uz zemes. ?
Kāda atšķirība, kur esi dabujusi to savu bakalauru? ?Par to nespriež vai Turībā pa 2k vai LU budžetā.
Otrkārt, līdz 1.5k tev pūst un peldēt ko. Uzreiz neko tādu nedabūsi. Tikai ar pieredzi. Laika ieguldījumu.
Treškārt, a vot vajadzēja ātrāk domāt un budžetā studēt. Tagad nebūtu ko jāmaksā n-tie tūkstoši, kamēr citi to naudu sev var tērēt un ātrāk iegūt vēl kādu papīru un kādu labāku darbu..
Tāda sajūta, it kā nekad iepriekš nezināji, ka tā ir. Jēziņ, cik naivam&stulbam jābūt. Tagad sēdi mājās un domā, kā nomaksāsi savus n-tos tūkstošus par savu mistisko bakalauru, kuru nafig nevienam nevajag. Haha. ???
kāpēc Jūs iedomājaties ka LU ir budžets un ka kaut kāda Turība piedāvā labāku izglītību. Atveriet acis LU labākajās programmās kad es mācījos vārda budžets nebija.... nemaz nerunājot par iespēju tur tik... jo manā programmā , tikai 2 gadus kā parādījās budžets pirms iestājos tās bija 2 vietas vienu gadu un vēlāk 3 .. mēs sakumā bijām 47 viējai atzīmei bija jābūt 10 un tas nav kā kaut kādā Turībā dabūt 10 ... programma starp citu augša uzrakstīta... jūs arī Hārvardā uzskatāt ka visi var tikt budžetā .... vai Ekonomikas augstkolā kur nav budžeta vietu kā tādu un tikt nevar ... vai maģistrs maksā 27 tūkstošus .... atveriet taču vienreiz savas acis... atradāt ko salīdzināt
03.11.2019 23:41 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Funny @ 03.11.2019 22:52
Ir izglitiba, bet stradaju galigi ne sava profesija.
Sanak videji 900-1700 ka kuru reizi.
Dzivojama platiba 90m2 nopirkta bez kredita. Tapec iresanu dzive neesmu piedzivojis.
beidzot komentārs par tematu navis manas cieņas un jūtu aiskaršana saucot par stulbu un bezvērtīgu un kā es varu iedomāties vēlēties saņemt normālu algu. Ja nav noslēpums kādā virzienā strādā un kāpēc tik mainīgs atalgojums?
03.11.2019 23:37 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Doublechoco @ 03.11.2019 22:30
Bez ekonomikas citas izglītības nepastāv, ja?
Tu esi stulba un naiva. Tā tas vienkārši nestrādā - izdomāt, ka tev vajag 2x lielāku algu un iet prom no darba. Vēl pēc tevis stāstītā tevi negribēja laist prom, bet algu necēla, nez kāpēc? Vai nu viņi tiešām nespēj samaksāt, vai arī tava darba tirgus vērtība nav tik liela, lai par maksātu vairāk. Savā diskusijā tu pat nerunā par savām prasmēm un pieredzi, tikai par to, ka tev ir kredīts un tev vajag 2x lielāku algu, nekā tagad spēj nopelnīt - to pašu arī darba intervijā teiksi?
esi darba deejs kurš nemaksā pat manis nosaukto algu? Kā tev nav kauna citus saukt pat stulbiem un naivien? Arī savus nabaga ddarbiniekus tāpat sauc?
03.11.2019 23:34 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Doublechoco @ 03.11.2019 21:53
Ā, tevi interesē tikai tās, kas ieguva izglītību ekonomikā, ļoti atvainojos, gan jau tu ar savu superkvalitatīvo izglītību drīz atradīsi darbu par 1500 algu, sēdi tikai un gaidi :D
es vispār sasmējos. Neizskatās, ka dāmai '' ekonomistei'' būtu kāda loģistikā spriešana. ???
03.11.2019 23:21 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Mīļā sirds, nolaidies tak uz zemes. ?
Kāda atšķirība, kur esi dabujusi to savu bakalauru? ?Par to nespriež vai Turībā pa 2k vai LU budžetā.
Otrkārt, līdz 1.5k tev pūst un peldēt ko. Uzreiz neko tādu nedabūsi. Tikai ar pieredzi. Laika ieguldījumu.
Treškārt, a vot vajadzēja ātrāk domāt un budžetā studēt. Tagad nebūtu ko jāmaksā n-tie tūkstoši, kamēr citi to naudu sev var tērēt un ātrāk iegūt vēl kādu papīru un kādu labāku darbu..
Tāda sajūta, it kā nekad iepriekš nezināji, ka tā ir. Jēziņ, cik naivam&stulbam jābūt. Tagad sēdi mājās un domā, kā nomaksāsi savus n-tos tūkstošus par savu mistisko bakalauru, kuru nafig nevienam nevajag. Haha. ???
03.11.2019 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Labi.. Sāksim ar: kuru augstskolu tad Tu esi pabeigusi? Ārzemēs?
Un kas ir tās superīgās zināšanas, kuras vari piedāvāt, lai uzreiz Tev maksātu 1500 eur?
Pašai ir bakalaurs & maģistrs ekonomikā/biznesā/finansēs & strādāju šajā jomā. Sāku..jā.. ar 600 eur un pamazām esmu nonākusi līdz ļoti ok līmenim.
03.11.2019 23:05 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Ir izglitiba, bet stradaju galigi ne sava profesija.
Sanak videji 900-1700 ka kuru reizi.
Dzivojama platiba 90m2 nopirkta bez kredita. Tapec iresanu dzive neesmu piedzivojis.
03.11.2019 22:52 |
 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2019
Kā mūsu laiku slavenākā domātājā Britnija Dž. Spīrsa ir teikusi - "You want a hot body? You want a Bugatti? You want a Maserati? You better work bitch!"
Diemžēl ar "man vajag šito un to, tāpēc, ka es tā gribu" vien dzīvē nepietiek...
03.11.2019 22:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits