Pieklājīgi apmakāts darbs LV ekonomikas sfērā.

 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
... Esmu mācījusies starptautisko ekonomiku, bet ar darba atrašanu ir vienkāršās šausmas. Šobrīd esmu aizgājusi prom no vecā darba un meklēju jaunu. Iemesls promiešanai- atalgojums par 700-800 eiro uz rokām var strādāt pats uzņēmuma vadītājs. No darba mani neparko negribēja, laist prom, jo sakitījos ļoti labs darbinieks. Tomēr jauna darba atrašanas galvenais šķērslis ir atalgojums. Vienkārši neticu savām acīm lasot darba sludinājumus ar prasībām debesīs, izglītību un pieredzi, ko LV pat iegūt nevar un atalgojumu, kas neskaitās labs pat lauku reģionos. Nu kā var Rīgā par darbu ar finansēm (speciālas zināšanas) un darba valodu angļu un Japāņu (c2 līmenis- jāzin tā kā dzimtā valoda) piedāvāt 1000 eiro uz papīra. Kā? un kā lai ar tiem 700 eiro uz rokas rīgā dzīvo, un dzīvokli noīrē? Man lai es varētu normāli dzīvot Rīģā, īrēt dzīvokli un samaksāt n-tos tūkstošus par mācībām, kas man jāmaksā ir nepieciešami 1500 uz rokas. Varbūt kāda var ieteikt man kur šādu darbu atrast? Ar prasībām kuras parastajam mirstīgajam būtu izpildāmas. Un tad arī otrs jautājums- kā tad Jūs dāmas izdīvojat pie tik ''augstām'' algām, noīrējat sev mitekli, samaksājat par mācībām un pieklājīgi izskataties. Un cik no Jums ir attiecībās, tāpēc, ka vienas izdzīvot nespējat?
03.11.2019 21:10 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Bez ekonomikas citas izglītības nepastāv, ja?
Tu esi stulba un naiva. Tā tas vienkārši nestrādā - izdomāt, ka tev vajag 2x lielāku algu un iet prom no darba. Vēl pēc tevis stāstītā tevi negribēja laist prom, bet algu necēla, nez kāpēc? Vai nu viņi tiešām nespēj samaksāt, vai arī tava darba tirgus vērtība nav tik liela, lai par maksātu vairāk. Savā diskusijā tu pat nerunā par savām prasmēm un pieredzi, tikai par to, ka tev ir kredīts un tev vajag 2x lielāku algu, nekā tagad spēj nopelnīt - to pašu arī darba intervijā teiksi?
03.11.2019 22:30 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Doublechoco @ 03.11.2019 21:53
Ā, tevi interesē tikai tās, kas ieguva izglītību ekonomikā, ļoti atvainojos, gan jau tu ar savu superkvalitatīvo izglītību drīz atradīsi darbu par 1500 algu, sēdi tikai un gaidi :D
Doublechoco @ 03.11.2019 21:53
Ā, tevi interesē tikai tās, kas ieguva izglītību ekonomikā, ļoti atvainojos, gan jau tu ar savu superkvalitatīvo izglītību drīz atradīsi darbu par 1500 algu, sēdi tikai un gaidi :D
un Tu doma ka vakarsolas izglītība ir labāka? Jo tā sanāk.. vēl kāds kas uzskata ka izglītība ir bezvērtīga ... žēl Latvijas valsti
03.11.2019 22:10 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ā, tevi interesē tikai tās, kas ieguva izglītību ekonomikā, ļoti atvainojos, gan jau tu ar savu superkvalitatīvo izglītību drīz atradīsi darbu par 1500 algu, sēdi tikai un gaidi :D
03.11.2019 21:53 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Villanelle @ 03.11.2019 21:41
Man ir laba izglītība, strādāju labā uzņēmumā un darbs ir tiešām intensīvs, ļoti daudz un ar biežām virsstundām. Taču man nav alga 1500 eur. Lai saņemtu šādu algu (un vairāk) ir jābūt tiešām pieredzējušam, augsti kvalificētam speciālistam. Nu, tas gan neattiecas uz skaistumkopšanas meistarītēm, kuras mēnesī virs 2k pelna... Bet tas tā.
Nesūdzos par savu algu, taču visu atļauties nevaru. Man, godīgi sakot, bieži vien liekas - kā visas tās dāmas, kas staigā pa saloniem, valkā dārgas drēbes un braukā ceļojumos to var atļauties. Negribās ticēt, ka visas uz tiem vīriešiem vien dzīvo.
es nevēlos neko extra, tikai normālas kvalitāte dzīvi. Ne pa kādiem saloniem nestaigāju un zinu ka pa 1500 eiro arī nevarētu atļauties nekādus salonus vai matus griezt par 30 eiro ... aizbraucu uz savu mazpilsētu un kad tur esmu pa 7-8 nogriežu. Runāju par to, ka lai dzīvotu, nevis jabko ekstra šiku sev atļautos man ir nepieciešami šadi ienākumi. Un atlauties strādāt par 800 varu tikai tad, ja esmu attiecībās. Es nemaz nerunāju par tām sievietēm, kas ir uztaisītas kā leeles un pašām nav augstu ienākumu. izremontēta dzīvokļa īre ar komunājeim.. šobrīd ap 600 eiro .. ja ļoti ļoti noveicas ap 500 var kaut ko atrast... nu kā. un vēl ir visādas slimošanas neparedzēti gadījumi utt.
03.11.2019 21:48 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Doublechoco @ 03.11.2019 21:23
Bez normālas pieredzes 1500 ar praktiski dajebkādu izglītību tev šeit nemaksās. Līdz tam ir jāizaug. Kādam priekš tā vajadzēs pāris gadus, kādam 10, bet tāpat vien, tāpēc, ka tev ir milzīgs kredīts par mācībām, virs 2k uz papīra tev neviens nedos. Nolaidies bik uz zemes.
Atbildot uz tavu jautājumu, kredītu man nav, mācījos budžetā, vairākus gadus īrēju kopā ar citiem cilvēkiem, pirms nonācu līdz normālai algai (kura tāpat ir mazāka par tavējo vēlamo).
mani ļoti interesē kādas kvalitātes izglītību Tu budžetā ekonomikā varēji dabūt... jo zinu ka principā nekādas kvalitātes.
03.11.2019 21:43 |
 
Reitings 283
Reģ: 03.11.2019
Man ir laba izglītība, strādāju labā uzņēmumā un darbs ir tiešām intensīvs, ļoti daudz un ar biežām virsstundām. Taču man nav alga 1500 eur. Lai saņemtu šādu algu (un vairāk) ir jābūt tiešām pieredzējušam, augsti kvalificētam speciālistam. Nu, tas gan neattiecas uz skaistumkopšanas meistarītēm, kuras mēnesī virs 2k pelna... Bet tas tā.
Nesūdzos par savu algu, taču visu atļauties nevaru. Man, godīgi sakot, bieži vien liekas - kā visas tās dāmas, kas staigā pa saloniem, valkā dārgas drēbes un braukā ceļojumos to var atļauties. Negribās ticēt, ka visas uz tiem vīriešiem vien dzīvo.
03.11.2019 21:41 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Bez normālas pieredzes 1500 ar praktiski dajebkādu izglītību tev šeit nemaksās. Līdz tam ir jāizaug. Kādam priekš tā vajadzēs pāris gadus, kādam 10, bet tāpat vien, tāpēc, ka tev ir milzīgs kredīts par mācībām, virs 2k uz papīra tev neviens nedos. Nolaidies bik uz zemes.
Atbildot uz tavu jautājumu, kredītu man nav, mācījos budžetā, vairākus gadus īrēju kopā ar citiem cilvēkiem, pirms nonācu līdz normālai algai (kura tāpat ir mazāka par tavējo vēlamo).
03.11.2019 21:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits