Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vēlētos vecāku viedokli!

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Sveiki. Aprakstīšu situāciju īsumā.
Tātad bērns mācās vsk 2.klase, 15 kmno mājām. Skola sponsorē oranžo autobusu no un uz skolu.
Šodien gadījās tā, ka bērns plkst 17:00 vēl nebij atgriezies no skolas (autobuss pienāk 16:10 parasti). Es klases whatssapp grupā uzdevu jautājumu vai kādai mammai arī bērns nav pārradies no skolas (ar šo busu braukā bērni no dažādām dzīvesvietām, tpc cerēju, ka būs online kāda mamma no mūsu gala). Atbildes nebij.
Steidzīgi devos uz skolu - piebraucot pie skolas, neviena bērna vairs nebij, skolas durvis ciet. Apkopēja un sargs pat nespēja pateikt kurā vietā parasti bērni gaida autobusu. Izmeklējot skolu, bērnu neatradu, apkārtnē arī ne.
Devos atpakaļ uz māju - jā, bērns bij mājā un sacīja ka ļoti parbijies un nezināja ka autobuss nebūs, un atbraucis esot cits autobuss. Ja šoferis nebūtu izkāpis un pateicis ka dodas arī uz mūsu māju pusi, bērns nezinātu, ka tajā jākāpj iekšā.
Wcp jautāju, kāpēc šoferis nedeva vecākiem nekādu ziņu par to, ka autobuss kavēs/nepienāks - kāpēc skolā neviena nebij? Atbildē saņēmu ziņu, ka pedagogs tikai sniedz bērnam zināšanas un pēc stundām, bērnam pametot klasi skolotājs neatbild par tālākām bērna gaitām - par to atbild vecāki.pedagogs neesot aukle un viņam nav jāiesēdina katrs skolēns autobusā. Un vispār kāpēc es rakstu audzinātājai... Jautāju kam tad man rakstīt - klusums... Pēc šiem vārdiem sapratu, ka man jābeidz darbs stundu pirms skolas autobusa, jābrauc pašai uz skolu un jāskatās vai gadījumā nekavēsies autobuss, vai arī vai vispār būs viņš un jāiesēdina bērns busā.... Ja par atbild vecāki, sanāk arī par kādu negadījumu skolā būtu jāatbild vecākiem (piem.ja kāds nodara pāri bērnam pedagogs par to nav atbildīgs).
Kāds ir Jūsu viedoklis par šo?
P.S. Es nevainoju pedagogu pie notikušā, vnk pajautāju kas notiek ar šoferi, ka viņš uz zvaniem neatbild un nepaziņo ja kas atgadās. Paskaidroju arī kāpēc rakstīju wacapā, -ja šoferis neatbild, bērna nav, loģiski ka meklēsu bērnu tur, kur viņš ir bijis - klasē pie audzinātājas. Taču audzinātāja uzskata,ka viņa nav atbildīga ne par vienu bērnu, kas vairs neesot skolas teritorijā, BET bērni autobusu gaida skolas teritorijā, tātad līdz autobusam takā būtu jāatbild klases audzinātājai?
Atbildes atkal nebij.
Saproti visu. Bet septembrī tiekoties, biju teikusi audzīteis, ka esam tikko pārvākušies no citas vietas, viss ir svešs un bērnam arī uz ko viņa atbildēja, -neuztraucieties, viss būs kārtībā, mēs tiksim galā, bet tagad tā...
26.09.2019 22:11 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Nezinu nezinu. Man bija pogu telefons. Līdz 4 klasei, biju atstumts bērns. Apsmiets. Pazemots. Dažreiz pat iekaustīts. Mamma to nojauta, bet nekad neteicu. Klusēju un noliedzu, jo kauns bija, ka apsmej, jo nebiju tik tieva, cik tās meitenes un tad mamma man vienmēr rakstīja mazas sms pa dienu. Un es atceros, kā būdams mazs bērns, kam nebija neviena drauga un mamma vai tētis uzrakstīja īsziņu uzreiz tā silti bija ap sirdi, nebija tik skumji vai,laikam.
Nevajag iet galējībās. Kad piedzims savs bērns un sāks iet skolā, sapratīsi, ka gribēsi pazvanīt tam bērnam un paprasīt vai viss ir labi, vai ir veiksmīgi skolā/mājās. Un lai arī viņš jūtas droši, ka vienmēr var mammu sazvanīt.
16.10.2019 01:50 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Man nav bērnu, bet redzu kā aug mani jaunākie ģimenes locekļi. Viss sākas ar parastu podziņu telefonu "drošības pēc" un pēc neilga laika vecākiem dīc jaunu.
Priekš kam autorei jātērē papildus nauda telefonam un sim kartei, ja tik pat labi var vienkārši iedot bērnam lapiņu ar vecāku telefonu nr un lai bērns pazvana pats no kādas skolotājas telefona.
Telefons nav pirmās nepieciešamības prece. it īpaši mazākiem. Viss šis absurds ar telefonu skolniekiem sākās ar akcijām kad pirmklasniekiem dāvināja telefonus.
15.10.2019 22:15 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Devils_Bitch, cik saprotu tavam bērnam nav telefons? Vai arī nav bērns un tās ir teorētiskās pārdomas?
Man telfons parādījās, kad iestājos universitātē citā pilsētā. Taču tas nenozīmē, ka uzskatu, ka bērnam to nevajag, jo redz es uzaugu bez. Kad uzauga manas omes nebija pieejami sieviešu higiēnas līdzekļi, vai tāpēc man nevajadzētu tos lietot? Ja, bērns jāizglīto par bīstamām situācijām un kā rīkoties dažādos gadījumos. Manās acīs mobilais telefons sniedz papildu drošību (kaut vai aprakstītā situācijā. Par veco Nokia otrklasnieks noteikti nebūs sajūsmā, bet mūsdienu mobilajiem var nobloķēt noteiktas aplikācijas noteiktos laikos (teiksim, spēles no 8 līdz 18).
Runājot par aprakstītu situāciju, ieteiktu aprunāties ar klases audzinātāju un noskaidrot, kā viņasprāt būtu vecākiem jārīkojas šādā situācijā (bet bez uzbraucieniem). Varbūt viņai ir labs risinājums.
15.10.2019 21:18 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Tas ka bērnam ir telefons un gps nenozīmē ka viņu nevar ievilkt mašīna un to telefonu ar visu gps izmest grāvī.
Pati esmu bēgusi pāri pļavām no svešām mašīnām jo zināju ka tā ir vienīgā drošā izeja. Un pa ceļam ieskrēju kaimiņu mājā, jo pie pazīstama kaimiņa drošāk nekā paļāvas vidū.
Un viss tikai tāpēc jo man mamma mācīja izvairīties no svešiem cilvēkiem.
15.10.2019 19:58 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Ja bērns nebūs izglītots un viņam nebūs iemācīts ka pareizi rīkoties kāda situācija , tad arī telefons var neizglābt.
Atceros sevi, biju maza , bet apzinīga, biju jau ieaudzināta ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Gados 6sos, pastaigajos ar savu masu kurai 11 gadi, apstājas vīrietis piedāvāja aizvest, atteicāmies uzreiz un bijām gatavas jau skriet krūmos, jo vienkārši zinājām ka ar svešiniekiem nedrīkst runāt un kur nu vēl kāpt mašīna.
Lai pasargātu bērnu galvenais ir apzināt un izskaidrot visas iespējamas situācijas kādas var but un ko darīt lai pasargātu sevi .
15.10.2019 19:26 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Kiskismau @ 15.10.2019 18:19

Tieši tā un mūsdienās ir lielāka iespēja bēnrus no tā pasargāt ar gps izsekotājiem, mobilajiem telefoniem utt.

Vai ari varbūt tomēr pastāstīt bērnam par iespējamajiem riskiem?
Kā tad pirms gps un wp bērnus pasargāja. Pastāstot ka ar svešiem runāt nedrīkst, svešā mašīna kāpt nedrīkst utt. ?‍♀️
15.10.2019 18:43 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Apkopēja un sargs pat nespēja pateikt kurā vietā parasti bērni gaida autobusu. Izmeklējot skolu, bērnu neatradu, apkārtnē arī ne.

Un pietam VISIEM skolas darbiniekiem arī apkopējiem, apsargiem, jebkuram ir jāzina kurā vietā skolēni gaida autobusu. Vai ari ir jābūt norādei ar zīmi.
15.10.2019 18:41 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Visos laikos ir bijis pilns ar izvarotājiem, maniakiem un visu pārējo. Vienkārši mūsdienās par to tiek vairāk rakstīts un tiek tam pievērsta lielāka uzmanība.

Tieši tā un mūsdienās ir lielāka iespēja bēnrus no tā pasargāt ar gps izsekotājiem, mobilajiem telefoniem utt.
15.10.2019 18:19 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Piekritīšu cupcake2
Visos laikos ir bijis pilns ar izvarotājiem, maniakiem un visu pārējo. Vienkārši mūsdienās par to tiek vairāk rakstīts un tiek tam pievērsta lielāka uzmanība.
15.10.2019 18:04 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Nu vispār skolotāji ir ATBILDIGI paziņot par to , ka kavēsies autobuss. Saprastu , ja bērns pats būtu nomaldījies un aizgājis kur citur spēlēties un netiktu mājas. Skolotajam bija jāpaziņo vecākiem vai pašam bērnam , par autobusa kavēšanos vai atliksanu. Un ja atceltu autobusu, arī visiem būtu vienalga un lai bērni paši tiek gala, jo tak pēc skolas skolotāji neatbild par skolēniem, lai vecāki paši izzīlē kas noticis un vai vispar bērns tiks mājas?
Ja tas būtu starppilsētu autobus un nebūtu skolas norīkojuma tad cita runa..
15.10.2019 17:31 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
cupcake2 ja tajos laikos nebija visādu facebook, kur sarakstīties ar svešiniekiem to nezinot vecākiem, satikties un pazust, vai iesaistīties kādā kultā un pievienoties tam.
Bet labi tas nav pats galvenais šajā diskusija.
15.10.2019 17:20 |
 
10 gadi
Reitings 1932
Reģ: 31.01.2012
Tajos laikos , kad mēs augām apkārt nebija tik daudz briesmu, kas apdraud bērnus.

Wrong. Tajos laikos nebija visādu facebook utt., kur varēja uzrakstīt par katru pazudušo bērnu.
15.10.2019 17:17 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Tajos laikos , kad mēs augām apkārt nebija tik daudz briesmu, kas apdraud bērnus.

Man liekas, ka agrāk tomēr bija trakāk, ja neskaita šos visus pedofilu gadījumus, kas bija pāris gadus atpakaļ. Kad gāju skolā, ļoti bieži pazuda bezvēsts bērni. Daudzi bērni netika tā arī atrasti.
15.10.2019 17:03 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Da brīnos kā jūs visi izdzīvojāt laikā kad nebija wp, gps un telefons katram dirsas kabatā iebāzts

Tajos laikos , kad mēs augām apkārt nebija tik daudz briesmu, kas apdraud bērnus. Kā arī agrāk bērni bija atbildīgāki un labāk tika galā ar nestandarta situācijām.
Es arī izmantoju skolas autobusu, jau no pirmās klases. Pēc tam kad deidzās pagarinātā grupa mēs gājām pagalmā spēleties, jo autobus bija mazliet vēlāk, un skolotājai nebija jāuzņemas atbildība par mums. Agrāk vienmēr varēja palūgt pieaugušajām palīdzibu un nebija jāuztraucas, ka aizvedīs uz mežu vai būs pedofīls. Tagad ir citi laiki un cilvēki ir kļuvuši ļaunāki. Tieši tāpēc mūsdienu sabiedrība prasa mūsdienīgus risinājumus kā mobilais telefons.
Kauns par šo aprobežoto tautU

Īsti neizprotu, kas tur aprobežots, ja vecāki uztraucas un tas ir tikai loģiski zinot mūsdienas un visu kas var notikt ar bērniem. Laikam par maz skaties dažādas kriminālziņas.
15.10.2019 16:47 |
 
10 gadi
Reitings 4001
Reģ: 02.01.2011
Mani vairāk fascinē viedoklis, ka gudrāk ir dricelēt skolotāju un citus vecākus pēc darba laika beigām (17:00) tā vietā, lai elementāri piezvanītu SAVAM BĒRNAM.
Un vispār- ja bērns viens pārrodas mājās un tajā laikā līdz ierodas vecāki rodas kāda ārkārtas situācija? piemēram, jāizsauc ugunsdzēsēji vai vismaz jāpaziņo kādam pieaugušajam, ka kaut kas ir noticis? kas notiks ar šādu bērnu, kuram nav iespējas sazināties? viņš ko- caur kurpi uzzvanīs mātei, lai pateiktu, ka malkas šķūnis deg? skries ar kājām tos 15 km , lai paziņotu?
15.10.2019 15:42 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Devils_Bitch @ 15.10.2019 14:25
Da brīnos kā jūs visi izdzīvojāt laikā kad nebija wp, gps un telefons katram dirsas kabatā iebāzts.
Kad es pati personigi mācījos sākumskoliņā, man telefons nebija. uz skolu nācās braukt ar skolas norīkoto autobusu. Mamma zināja cikos man jābūt mājās, ja kavēju vairāk par 20min mamma zvanija klases audzinātājai kura VIENMĒR zināja iemeslu kapec vēl neesmu majas. Lielākoties tas bija tāpec ka autobusam konkretaja diena bija savadāks marmruts vai ari autobuss pa ceļam bija noplīsis un gaidija otro autibusu, tikmer par jaunakajiem berniem rupejas vecako klasu audzekni un autobusa šoferis.
Un ja jau bērns nonāca mājās, tad šaubos ka viņam ienāca prātā izkāpt citā pieturā.
Fascinē Jūsu "pieaugušo" domāšana. Pieraduši dzīvot laikmetā kur katru soli savam sīkajam varat izsekot. Kauns par šo aprobežoto tautu
tas telefons ar pogām ir domāts tieši ŠĀDAM gadījumam. Nepārspīlē.
+mammai drošāks. Ja vienalga, tad vienalga, ka otrklasnieks nevar piezvanīt. Apstākļi mainās utt. Kur loģika?
15.10.2019 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 1932
Reģ: 31.01.2012
Skolai noteikti ir pienākums informēt vecākus par to, ka autobuss kavējas. Ja bērns vienkārši neiekāptu autobusā un aizietu kaut kur staigāties, tā būtu cita situācija un es varbūt skolotājai piekristu, bet ne šajā gadījumā.
Piekrītu, ka bērnam nepieciešams telefons. Tīri saziņai, kaut kādu ne jaunāko modeli.
Drauga māsas meita tava bērna vecumā. No rīta līdz vakaram spēlē spēlītes telefonā/planšetē. Drausmīgi.
15.10.2019 14:37 |
 
Reitings 130
Reģ: 02.08.2015
Da brīnos kā jūs visi izdzīvojāt laikā kad nebija wp, gps un telefons katram dirsas kabatā iebāzts.
Kad es pati personigi mācījos sākumskoliņā, man telefons nebija. uz skolu nācās braukt ar skolas norīkoto autobusu. Mamma zināja cikos man jābūt mājās, ja kavēju vairāk par 20min mamma zvanija klases audzinātājai kura VIENMĒR zināja iemeslu kapec vēl neesmu majas. Lielākoties tas bija tāpec ka autobusam konkretaja diena bija savadāks marmruts vai ari autobuss pa ceļam bija noplīsis un gaidija otro autibusu, tikmer par jaunakajiem berniem rupejas vecako klasu audzekni un autobusa šoferis.
Un ja jau bērns nonāca mājās, tad šaubos ka viņam ienāca prātā izkāpt citā pieturā.
Fascinē Jūsu "pieaugušo" domāšana. Pieraduši dzīvot laikmetā kur katru soli savam sīkajam varat izsekot. Kauns par šo aprobežoto tautu
15.10.2019 14:25 |
 
Reitings 79
Reģ: 30.07.2013
Mans bērns gan nemācās Latvijā, bet mūsu dzīves vietā skolotāji nodod bērnu pēc skolas vecāku rokās vai arī pārliecinās, ka bērns ir iekāpis skolas autobusā. Tālāk atbildību par bērnu uzņemas skolas autobusa šoferis, zina, kurā pieturā kuram bērnam ir jāizkāpj, un vēl pāri ielai pārvedīs pie mājas, kas arī ietilpst šofera pienākumos. Nevienam nav ne prātā ienācis, ka kaut kas no šeit minētā nav iekļaujams skolotāja vai šofera pienākumos. Attieksmes un mentalitātes jautājums.
15.10.2019 14:22 |
 
10 gadi
Reitings 4001
Reģ: 02.01.2011
arī pagarinātās grupas skolotāja nav tiesīga atstāt pārējos nepieskatītus, lai ar vienu kaut kur dotos
15.10.2019 14:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits