Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas tērēšana

 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Sapratu, ka esmu palikusi baigi izšķērdīga. Studiju gados varēju iztikt ar nelielu summiņu, par kuru pamanījos ne tikai paēst un īri samaksāt, bet arī nopirkt kādu jaunu štātīti un ar draudzeni kafejnīcā pasēdēt.
Tagad, kad ienākumi ir krietni auguši, pieķēru sevi pie domas, ka katru dienu iztērēju vairākus desmitus eiro par visādiem niekiem. Par pusdienām un našķiem kafejnīcās, par take away svaigi spiestajām sulām un kafijām, uz mājām sūtītām picām, vīniem, dāvanām radinieku bērniem un draugam. Par taxi braucieniem un krēmiņiem, rotiņām un pilniem rimi ratiem, kuru saturs pietiek vienam vīkendam, jo redz man vajag dārgu zivi, visādas piedevas, labu vīnu un ķīniešu stila zupu un saldumus. Un ja vēl braucam brīvdienās, piemēram, uz kādu spa viesnīcu, man gribas arī procedūras, vakarā pasēdēt bārā, bet negribu, lai draugs par visu maksā, tāpēc arī veru maku.
It kā visām pietiek, bet saprotu, ka tādējādi man neveidojas iekrājumi. Saprotu, ka vajadzētu būt taupīgākai, bet tai pat laikā grūti uzreiz sev nogriezt izšķērdīgo dzīvesstilu.
Ir kādai bijis līdzīgi? Kā ar to cīnījāties? Kādas esat pašas - vairāk taupīgas vai izšķērdīgas ?
01.10.2019 19:36 |
 
Reitings 11
Reģ: 24.09.2019
Arī iesaku, ja vēlaties sākt veidot uzkrājumus, vienkārši jāuzstāda automātiskais maksājums, lai uzreiz pēc algas daļa no naudas tiktu novirzīta uz uzkrājumiem. Ja vēlaties mazāk terēt, tad ir jāpieraksta uz ko konkrēti terējat, tad arī varēsiet no kā atteikties visvieglāk.
11.10.2019 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Es pati esmu no taupīgajām, bet tādējādi arī varu pēdējos gados 2-3x izbraukt uz ārzemēm. Ekonomēju: drēbes vai nu pērku ārzemēs vai meklēju pērles humpaļbodēs, jo uzskatu, ka LV veikalu cenas ir neadekvātas. Ļoti reti, kad ņemu take away kafijas, junk food nepērku. Pārsvarā gatavoju ēdienu mājās un uz darbu ņemu līdzi sevis gatavoto ēdienu. Iepirkties uz veikalu iet cenšos reizi nedēļā, nav, ko tur biežām meklēt. Uz cafe vai restorāniem parasti ejam kaut kur 2-3 mēnesī. Opera 2x gadā, teātris 2x gadā, kāds koncerts. Taxi neizmantoju, jo tas man kā žīdam liekas par dārgu. :D Bet katrs savu naudu tērē kā grib.
11.10.2019 14:02 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Budžeta sastādīšana un izpildes kontrole ļoti palīdz. Sākumā tas prasa daudz pūļu, vēlāk kļūst par ieradumu. Vieglāks variants ir izmantot krājkontu. 10% no ienākumiem algas dienā ieskaita krākkontā un mēģina iztikt ar atlikušo naudu.
Nav jau nekas slikts sevi dažkārt palutināt. Aizdomāties vajadzētu, ja Tu kaut kādā brīdī saproti, ka Tu sevi lutini nepārtraukti no rīta līdz vakaram septiņas dienas nedēļā. Taxi sabiedriskā vai velosipēda vietā, Narvesen kafija mājās gatavotas kafijas vietā katru rītu, ēšana restorānos līdzpaņemta ēdiena vietā, SPA sporta zāles vietā u.tml.
Parēķini kaut vai ko pmaksā it kā tāds sīkums kā kafijas pirkšanu 200 X gadā.
11.10.2019 12:59 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es pierakstu kur plānoju iztērēt naudu, katru mēnesi ir noteiktas pozīcijas + tas ko tiešām ļoti vajag, man pašai sanāk iztērēties uz bērnu drēbēm u.c. bērnu lietām, nepērku dārgas drēbes, bail iedomāties kas būtu ja pirktu ?, bet tāpat bērnam pilns skapis, ieeju veikalā kaut kas ļoti iepatīkas un nopērku.
10.10.2019 13:36 |
 
Reitings 23
Reģ: 09.10.2019
Komentārus nelasīju, bet man bija situācija, ka tad, kad naudiņas bija mazāk, varēju iztikt, bet tagad, kad naudas ir pat 2x vairāk, visam ne vienmēr pietika. Sāku piefiksēt, kur tā nauda paliek un secināju, ka tērēju galvu reibinošas summas uz visādām līdzi ņemamajām kafijām un tml.lietām. Konstatējusi problēmu, sāku plānot izdevumus. Ekskluzīvos pārtikas produktus pērku "pa svētkiem", gatavoju garšīgu kafiju mājās no kapsulām (tas tāpat sanāk lētāk, nekā pirkt, piemēram, statoil kafiju) un pieleju klāt kādu sīrupiņu. Arī apģērbu un apavus vairāk nepērku, tikai tāpēc, ka liela atlaide, bet domāju, vai vajag, vai būs kur pievilkt utt. Arī uz kosmētiku un rotām - labāk iegādājos vienu kvalitatīvu preci, nekā iztērēju vairāk naudas lētās mantās. Turklāt nopērkot to vienu "labo" preci, kura ir arī dārgāka, liekas, ka esmu pamatīgi iztērējusies un vairāk to naudu neceļas roka tērēt :D Pārtiku savukārt pērku reizi nedēļā un tikai pēc saraksta, jo ļoti daudz naudas man aizgāja pēc darba ieskrienot kaut ko veikalā nopirkt. Es arī esmu no izšķērdīgajām, kapeikas skaitīt riebjas. Bet nu ieviešot šādas tādas korekcijas ikdienā, sanāk kaut ko atlikt vai vismaz novirzīt kādai ļoti, ļoti iekārotai precei (tad vismaz ir sajūta, ka nauda iztērēta lietderīgi un nav sajūta, ka tā vienkārši "pazūd" vai tiek noēsta).
Atvainojos, ka tik gari :)
10.10.2019 10:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Arī man līdzīgi, agrak pelnīju mazak, bet šķiet dzīvoju ar mazāku bēdu :D
Ietaupīt palīdz, kad samazini ēšanu ārpus mājas, un izklaides.
09.10.2019 12:00 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.08.2015
Uj! Man arī ir auguši tēriņi kopš esmu sākusi strādāt, taču to kontrolēt palīdz nelieli pieraksti,ko veicu katra mēneša beigās. Lieta tāda, ka šobrīd taupu lielam pirkumam,tādēļ šī doma par to ļauj mazliet vairāk izvērtēt-vai man kādu konkrētu preci/pakalpojumu vajag, vai nē!
Ieteikums-varbūt sāc vest savu tēriņu uzskaiti un grāmatvedību, vai ik pa laikam plāno, kaut kur ieguldīt lielāku naudu,lai ir iemesls ietaupīt.
08.10.2019 19:31 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Srumun
Jaunu auto tirgotāji saka, ka gandrīz puse no pircējiem, kas nav juridiskas personas, mašīnas pērk no ietaupījumiem. Protams, ka tie ir cilvēki, kuriem ienākumi ir vairāk par vidējo algu. Cik noprotams, autore arī neslikti nopelna. Turklāt, nav runa par bagātniekiem, bet par vidusslāni. Pati arī zinu cilvēkus, kuri tā ir izdarījuši. Nav jau supertaupīgi, vnk neizjūt vajadzību pēc impulsa pirkumiem, reti apmeklē restorānus, tie parasti nav ārišķīgi cilvēki.

Ticu un piekrītu tev.
Drīzāk komentārs bija par to "uz sitiena". Labi, ja cilvēks, jau ilgi strādā un dzīvē jau ir ievirzījies, tad vēl. Bet salīdzinoši jauns cilvēkam, arī labi pelnošam, tie 40, 30 vai kaut 20k uz konta tā vienkārši nestāvēs. Kādus pāris gadus tāpat nāksies pakrāt.
08.10.2019 14:37 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Tās ir prioritātes. Kādam tevis pieminētā mašīna,tev- spa un kafejnīcas. Es sevi neierobežotu. Lasu un domāju,ka arī tā gribētu. Kāpēc sevi ierobežot,ja to var nedarīt un dzīvot ērti? Nesaprotu..
Prioritātes un mērķi ir tie, kas tiek uzrakstīti uz papīra. Pārējais ir mirkļa vēlmes un iegribas.
Sevi vajag ierobežot un spīdzināt, jo tikai tā var ko sasniegt sākot no ilgāka mūža līdz nodrošinātām vecumdienām un stabiliem krīzes brīžiem.
08.10.2019 11:15 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Pati savulaik ierobežojumu dažādus impulsa našķus, lai ierobežotu liekā svara pieaugumu :)
08.10.2019 11:02 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Vispār jau nauda jebkurā gadījumā ir, lai to tērētu. Taču atšķirība starp autori un tiem citiem viņas minētajiem cilvēkiem ir tajā, kā nauda tiek tērēta.
08.10.2019 11:00 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Srumun
Jaunu auto tirgotāji saka, ka gandrīz puse no pircējiem, kas nav juridiskas personas, mašīnas pērk no ietaupījumiem. Protams, ka tie ir cilvēki, kuriem ienākumi ir vairāk par vidējo algu. Cik noprotams, autore arī neslikti nopelna. Turklāt, nav runa par bagātniekiem, bet par vidusslāni. Pati arī zinu cilvēkus, kuri tā ir izdarījuši. Nav jau supertaupīgi, vnk neizjūt vajadzību pēc impulsa pirkumiem, reti apmeklē restorānus, tie parasti nav ārišķīgi cilvēki.
08.10.2019 10:49 |
 
Reitings 108
Reģ: 26.09.2019
kad man vēl bija seb, izmantoju digitālo krājkasi. Jo vairāk tērēju, jo vairāk krājas un tiešām nemanīju kā naudiņa tur saleca. Jo arī esmu izšķērdīga, bet uz centiem neskatos. Kaut vajadzētu.
08.10.2019 08:48 |
 
Reitings 3
Reģ: 01.10.2019
Es daru pavisam vienkārši. Mēneša sākumā aprēķinu cik tērēšu izklaidei, cik ikdienai , cik sevis sakopšanai. Izņemu to naudu no konta ar nelielu rezervīti un pārējo neaiztieku, atstāju kontā lai stāv.
08.10.2019 08:34 |
 
Reitings 312
Reģ: 01.10.2019
1) noteikti izrunājies ar draugu par to, cik katrs tērējat un kam (runāju par kopīgajām nepieciešamībām, aktivitātēm).
2) ļoti stingri atsakies no take a way kafijām, maziem kosmētikas iepakojumiem kurus gribi nopirkt tikai izmēģināšanai. Pērc lielākus iepakojumus gan kosmētikai gan pārtikai.
3) plāno ēdienreizes. Lai nopirktos dàrgo produktu pàrpalikumus vari izmantot citu dienu maltītēm.
4) vairāk pērc atlaižu produktus (jeb sagaidi, kad tevis iecienītajai precei būs atlaide).
08.10.2019 08:23 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Tās ir prioritātes. Kādam tevis pieminētā mašīna,tev- spa un kafejnīcas. Es sevi neierobežotu. Lasu un domāju,ka arī tā gribētu. Kāpēc sevi ierobežot,ja to var nedarīt un dzīvot ērti? Nesaprotu..
08.10.2019 08:12 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Es pēdējā laikā klausos audiogrāmatas un viena tāda jauka ir The 4 Laws of Financial prosperity: Get control over your money now!
Grāmata pati par sevi ir visai interesanti sarakstīta un labi nolasīta, sasaistot visu ar reālu cilvēku dzīvi un tērēšnas paradumiem. Galvenais uzsvars tiek likts uz grāmatvedības vešanu un tur arī tas tiek iztirzītāts. Tiek arī minēts par to, ka lietojot bankas kartes cilvēkiem nojūk saikne ar reāliem naudas apjomiem, tādēļ vislabāk lietot skaidru naudu pēc iespējamības.
Es ar ikdienā cenšos nenēsāt bankas kartes pat kabatā, tādejādi radinot sevi pie tēriņu samazināšanas. Es cenšos atstāt kontā pietiekoši daudz naudas priekš komunālajiem maksājumiem un pārējais jau tiek sadalīts pa aploksnēm un krājkontā (10%).
Lietoju Scribd App - pirmais mēnesis bezmaksas un pēc tam 10€/mēn. Šķiet labāks piedāvājums par Audible un šim es vismaz samaksāju par 2. mēnesi, jo ir tā vērts.
07.10.2019 23:48 |
 
Reitings 44
Reģ: 31.03.2019
Agrāk biju daudz izšķērdīgāka- daudz iepirkos impulsīvi, piemēram, slikta garastāvokļa vai garliacības mākta, plus vēl daudz vairāk uzķēros uz dažādiem mārketinga trikiem, kā rezultātā pilni rimi/maksima grozi ar daudz ko lieku un nevajadzīgu.
Tagad šai ziņā piebremzēju, cenšos pirkt lietas apzinīgāk, uzdodot sev jautājumu, vai man tiešām- tiešām to vajag? Lielākiem pirkumiem ņemu pauzi apdomāties.
Un šāds piegājiens pēdējo divu gadu laikā ir devis rezultātus- esmu pabijusi jau trijos ceļojumos, plus vēl viens decembrī priekšā. Un tas ir tikai šogad, ja nebūtu krājusi, ļaudamās mirkļa iegribām nopirkt kārtējo somiņu vai n-to kurpju pāri
02.10.2019 06:58 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Nevaru uz sitiena nopirkt jaunu mašīnu.

Kurš var?
Bet apsveru iespēju mainīt sevi, varbūt sākumā eksperimenta nolūkos, lai saprastu, vai ietaupītā nauda man liks justies laimīgākai.

Neliks.
Man arī sanāk iztērēties, bet, par laimi, ja gribu ko lielāku, spēju savākties, pat savilkt jostu un krāt. Varbūt tev vienkārši vajag mērķi un motivāciju? Protams, ja draugs visu apmaksā, tad tā var arī nebūt. Jo n*fig?
02.10.2019 06:46 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Varu piekrist, ka augot ieņēmumiem, ir pieauguši tēriņi, kas droši vien ir loģiski.
Man izdodas iekrāt atliekot ~40% no algas (šis ir ļoti individuāli) un atlikušo varu tērēt kā gribu, līdz ar to sanāk gan iekrāt, gan arī nav tā, ka izteikti atsakos no kaut kā.
Apzinos, ka daudz kur nejēdzīgi sanāk tērēties, bet cenšos pie pirkuma piedomāt vai tiešām man tas ir vajadzīgs! ?
01.10.2019 23:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!