Naudas tērēšana

 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Sapratu, ka esmu palikusi baigi izšķērdīga. Studiju gados varēju iztikt ar nelielu summiņu, par kuru pamanījos ne tikai paēst un īri samaksāt, bet arī nopirkt kādu jaunu štātīti un ar draudzeni kafejnīcā pasēdēt.
Tagad, kad ienākumi ir krietni auguši, pieķēru sevi pie domas, ka katru dienu iztērēju vairākus desmitus eiro par visādiem niekiem. Par pusdienām un našķiem kafejnīcās, par take away svaigi spiestajām sulām un kafijām, uz mājām sūtītām picām, vīniem, dāvanām radinieku bērniem un draugam. Par taxi braucieniem un krēmiņiem, rotiņām un pilniem rimi ratiem, kuru saturs pietiek vienam vīkendam, jo redz man vajag dārgu zivi, visādas piedevas, labu vīnu un ķīniešu stila zupu un saldumus. Un ja vēl braucam brīvdienās, piemēram, uz kādu spa viesnīcu, man gribas arī procedūras, vakarā pasēdēt bārā, bet negribu, lai draugs par visu maksā, tāpēc arī veru maku.
It kā visām pietiek, bet saprotu, ka tādējādi man neveidojas iekrājumi. Saprotu, ka vajadzētu būt taupīgākai, bet tai pat laikā grūti uzreiz sev nogriezt izšķērdīgo dzīvesstilu.
Ir kādai bijis līdzīgi? Kā ar to cīnījāties? Kādas esat pašas - vairāk taupīgas vai izšķērdīgas ?
01.10.2019 19:36 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man nestrādā metode apzināti no kaut kā atteikties, (piemēram, ņemt pusdienas no mājām tā vietā, lai ēstu kafejnīcā) un tad tā ietaupītā nauda kontā paliks pāri. Tas ir kā vienā jokā par smēķētāju un nesmēķētāju - nesmēķētājs saka: tu zini, ka, atsakoties no smēķēšanas, tu ietaupīsi tik daudz naudas, ka pēc 10 gadiem varētu nopirkt jahtu? Smēķētājs jautā - un kur ir tava jahta?
Vismaz man nauda pāri nepaliek, ja es apzināti nekrāju.
01.10.2019 22:51 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man ir vienkāršs risinājums - nu vismaz man tas šķiet vienkāršs un man tas strādā - automātiskais maksājums krājkontā pāris dienas pēc algas saņemšanas. Viss. Maksājuma apmēru var izrēķināt ar kalkulatoru, zinot cik maksā tavs mērķis, piemēram, tas pats tālais ceļojums vai mašīna, un vēlamais termiņš, kad tu gribi braukt/pirkt mašīnu etc. Pozīciju, uz kurām ietaupīt, tev ir vairāk nekā gana, ja nav kredītkartes, tad reālais atlikums kontā varbūt dabīgi piebremzēs tēriņus.
Ja tavs jautājums bija vairāk par dzīvesstila maiņu, tad es nezinu, tur ir jāmaina sava domāšana un lietas, no kurām gūt baudu, uzskati, kas ir svarīgs un kas nē. Ir cilvēki, kam patīk dzīvot skaisti, bet ir tādi, kas ēd 1x dienā un nēsā 2 polo kreklus arī ar miljardiem kontā, jo viņi savu ikdienas dzīvi aizvada pavisam citās prioritātēs.
01.10.2019 22:41 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Paldies, meitenes par padomiem un saviem stāstiem. Tik piebildīšu, ka tēma nav par to, ka mēģinu taupīt, bet nesanāk, un tā man baigā problēma, un meklēju brīnumlīdzekli. Jo. Nupat tikai sāku domāt, ka šikoju, šikoju, ir foršas mirkļa emocijas, bet vai tādējādi es ko neatņemu sev ilgtermiņā. Aizdomājos, ka varbūt jāsāk sevi ierobežot, kaut gan man patīk sevi iepriecināt ikdienā. Tāds koks ar diviem galiem.
eli666 Nu jā, story about me. Bet apsveru iespēju mainīt sevi, varbūt sākumā eksperimenta nolūkos, lai saprastu, vai ietaupītā nauda man liks justies laimīgākai.
Man patīk dzīvot šodien, neskaitīt kapeikas ikdienā. Tai pat laikā paskatos uz citiem, kas dzīvojuši ļoti taupīgi, pieticīgi, bet pēc kāda laika brauc sevis pirktā, nevis līzingā ņemtā auto, un mierīgi, bez izmisīgas naudas atlikšanas, iegādājas ceļojuma biļetes uz tālu ceļojumu, jo ikdienā atteikušies no restorāniem, kafejnīcām, nakšņošanām spa viesnīcās tepat kaimiņzemēs un jauniem zābaciņiem, kuri pirkti tikai tāpēc vien, ka vecie apnikuši.
01.10.2019 22:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Esmu diezgan izšķērdīga, jo uzskatu, ka nauda ir paredzēta, lai to tērētu. Arī ar krāšanu sevišķi neaizraujos, ja kaut ko vēlos un varu atļauties - pērku/ēdu/daru, utt.
01.10.2019 21:48 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Ketija123 @ 01.10.2019 21:06

Krāt baigi nekrāju, bet nedzīvoju no algas līdz algai, atvilktnē un kontā vienmēr ir kāds atlikums. Teorētiski man ir iekrājumi, bet tie nav lieli. Nevaru uz sitiena nopirkt jaunu mašīnu. Man lika aizdomāties kāda norvēģu izcelsmes pasaules apceļotāja blogs. Viņam cilvēki bij vaicājuši, kā viņš var atļauties visus šos ceļojumus. Viņš atbildēja, ka ar taupību. Kamēr citi viņa kolēģi katru dienu ēdot pusdienas, klāt piepirka sodas ūdeni, kas maksāja vismaz 1 euro, viņš nekad netērēja naudu par dzērieniem, jo tos ēdināšanas iestādēs parasti uzskrūvē visvairāk. Rezultātā viņš gadā ietaupīja pieklājīgu summiņu, par kuru nopirka biļetes uz kārotā ceļojuma galamērķi.
Nē, neesmu mēģinājusi stādīt tādu nedēļas vai mēneša budžetu, jo ilgāku laiku šķita, ka foršāk ir dzīvot brīvi, neskaitot naudu un tērējoties. Bet ideja skan labi, vienīgais jāatrod gribasspēks pie tāda pieturēties.

Jap, cik es pamanu, man arī naudas lielākā daļa aiziet tieši ēdienā. Sodas dzērienus, vispār gāzētos nepērku, jo dzeru ūdeni, kurš universitātē ir par velti, no saldumiem gan ir grūti atteikties un no kāda labāka ēdiena, kā tikai studentu ikdienas ēdienkartes. ?? Bet, jā, piemēram, man tuvu skolai ir Daily restorāns un tur man pilnīgi žēl atstāt naudu, zinot, ka varu kaut ko par to naudu citu nopirkt.. Bet jāed vien ir, jo citur skolai tuvumā nav nekā savādāka.
Un, jā, pareizi. Naudas mums vienmēr gribas vairāk, tas ir fakts.? Ja gribas iekrāt kaut vai tam pašam ceļojumam, ir stipri jāapņemas, jāieliek sevi nedaudz rāmjos un jāpamēģina iekrāšanas metodes. Ceru, ka izdosies!☺
01.10.2019 21:41 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es arī dzīvoju ar maziem līdzekļiem (salīdzinoši), man sanāk viss, gan štāte sev, gan smuki sapost bērnu- bez pārmērībām un krutākajiem brendiem, gan kosmētika, laba matu kosmētika, manikīrs 1-2x mēnesī. Es netērēju ne uz pusi tādām lietām kā tu, tas gan, nelieku lielu uzsvaru uz ēdienu, ēdu daudz bioloģiski audzētus dārzeņus, maz piena produktu t.s.k. siers, maz pusfabrikātu, ja galu tad tīru, zivis 1x nedēļā, alkoholu reti, kafejnīcas reti, take away vispar reti. Mani apmierina. Vairak gribētu pucēties, bet arī basic stilā kvalitatīvas drēbes. Negribu būt atkarīga no lietām, tādā ziņā patīk alisewild(instagram) filosofija, domāju līdzīgi, bez daudz kā mēs varam iztikt, cik noperku tik iztērēju un mantās neieaugu.
01.10.2019 21:32 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nav tad brīnumlīdzekļa. Vienkārši jāierobežo tēriņi.
01.10.2019 21:28 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja nav gribasspēka un vēlmes tad kā var gribēt ietaupīt. ? Ja gribi vairāk naudas tad vainu pelni labāk vai sāc taupīt. Ja taupa tad būs no kaut kā jāatsakās. Veidojot budžetu būs jābut stingram pret savām vēlmēm.
Ja ņem to tavu piemēru tad gadā var ietaupīt aptuveni 240 eiro. Priekš kruta ceļojuma tur nesanāk, bet iekrājumus normālas. Protams tas ir gada griezumā. Ja ierobežo šādus nevajadzīgus tēriņus tad var iekrāt.
01.10.2019 21:27 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Vai esi mēģinājusi kaut kā iekrāt? Vai sastādīt nedēļas/mēneša budžetu? Un kā ir, vai tu maksā ar karti vai skaidrā?

Krāt baigi nekrāju, bet nedzīvoju no algas līdz algai, atvilktnē un kontā vienmēr ir kāds atlikums. Teorētiski man ir iekrājumi, bet tie nav lieli. Nevaru uz sitiena nopirkt jaunu mašīnu. Man lika aizdomāties kāda norvēģu izcelsmes pasaules apceļotāja blogs. Viņam cilvēki bij vaicājuši, kā viņš var atļauties visus šos ceļojumus. Viņš atbildēja, ka ar taupību. Kamēr citi viņa kolēģi katru dienu ēdot pusdienas, klāt piepirka sodas ūdeni, kas maksāja vismaz 1 euro, viņš nekad netērēja naudu par dzērieniem, jo tos ēdināšanas iestādēs parasti uzskrūvē visvairāk. Rezultātā viņš gadā ietaupīja pieklājīgu summiņu, par kuru nopirka biļetes uz kārotā ceļojuma galamērķi.
Nē, neesmu mēģinājusi stādīt tādu nedēļas vai mēneša budžetu, jo ilgāku laiku šķita, ka foršāk ir dzīvot brīvi, neskaitot naudu un tērējoties. Bet ideja skan labi, vienīgais jāatrod gribasspēks pie tāda pieturēties.
01.10.2019 21:06 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Cilvēkam nekad nav gana naudas. Jo vairāk pelna jo vairāk izdevumu radisies. Es arī agrāk izdzīvoju ar mazu summu un likās, ka dzīvoju normāli tagad saņēmu uz pusi vairāk, bet liekas ka naudas maz. Mana gadījumā gan nav nekādi tādi pirkumi kā autore apraksta, bet ir citi izdevumi par mašīnu utt.
Es vienkārši sāku planot savas maltītes visai nedēļai. Sarakstīju ko vajag nopirkt un tas samazina iešanu veikalā nedēļas vidū un visādus nevajadzīgus pirkumus. Sāku piekopt less waste dzīvesveidu un tapec ari nerodas lieki pirkumi. Nosaku sev katru mēnesi summu kuru piemēram gribu iztērēt pārtika, mājsaimniecības precēs utt. un pie tā cenšos turēties.
Pagaidām sanāk mēnesi atlikt iekrājumiem vismaz 100 eiro.
01.10.2019 20:51 |
 
Reitings 11
Reģ: 31.01.2016
Ketija123 @ 01.10.2019 19:36
Sapratu, ka esmu palikusi baigi izšķērdīga. Studiju gados varēju iztikt ar nelielu summiņu, par kuru pamanījos ne tikai paēst un īri samaksāt, bet arī nopirkt kādu jaunu štātīti un ar draudzeni kafejnīcā pasēdēt.
Tagad, kad ienākumi ir krietni auguši, pieķēru sevi pie domas, ka katru dienu iztērēju vairākus desmitus eiro par visādiem niekiem. Par pusdienām un našķiem kafejnīcās, par take away svaigi spiestajām sulām un kafijām, uz mājām sūtītām picām, vīniem, dāvanām radinieku bērniem un draugam. Par taxi braucieniem un krēmiņiem, rotiņām un pilniem rimi ratiem, kuru saturs pietiek vienam vīkendam, jo redz man vajag dārgu zivi, visādas piedevas, labu vīnu un ķīniešu stila zupu un saldumus. Un ja vēl braucam brīvdienās, piemēram, uz kādu spa viesnīcu, man gribas arī procedūras, vakarā pasēdēt bārā, bet negribu, lai draugs par visu maksā, tāpēc arī veru maku.
It kā visām pietiek, bet saprotu, ka tādējādi man neveidojas iekrājumi. Saprotu, ka vajadzētu būt taupīgākai, bet tai pat laikā grūti uzreiz sev nogriezt izšķērdīgo dzīvesstilu.
Ir kādai bijis līdzīgi? Kā ar to cīnījāties? Kādas esat pašas - vairāk taupīgas vai izšķērdīgas ?

Saprotu, ka tu vairs nestudē un strādā, tāpēc parādās nauda, kuru varētu likt krājkasītē vai tērēt, kā pašai gribas. Bet laikam tas ir aizgājis tik tālu, ka saproti, ka tas ir par daudz.
Vai esi mēģinājusi kaut kā iekrāt? Vai sastādīt nedēļas/mēneša budžetu? Un kā ir, vai tu maksā ar karti vai skaidrā? (man neinteresē, bet iesaku apdomāties, varbūt, piemēram, man ir vieglāk naudu krāt, ja tā nav uz kartes, lieku krājkasē un pamazām uzkrāju un reāli redzu, cik man daudz krājas, bet varbūt tev tā nav). Iesaku parēķināt budžetu, pasekot līdzi, atlikt kapeikas vai arī pamazām paaugstinot naudas summu noliec nost, pavēro, jo beigās jau kaut kam jāsanāk tāpat. ;)
Es visu laiku esmu mēģinājusi atlikt kapeikas no maciņa krājkasē, un ja kaut ko nopelnu, atlieku malā. Zinu, ka, ja būs uz kartes nauda, tā man ļoti ātri pazudīs, lai kā negribētos, bet tā vienkārši notiek un to man ir grūtāk kontrolēt, kā skaidru naudu. ?
01.10.2019 20:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!