Ar kuru reizi nolikāt CSDD braukšanu? Ņemot vērā, ka tagad skatās kompetences, ne punktus liek!

 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Ar kuru reizi nolikāt?
Ļoti skatījās uz Jūsu kompetencēm?
Tāda sajūta, ka tagad jābūt profesionālam līmenim, lai saņemtu braukšanas tiesības, neskatoties, ka daudzi pensionāri rullēt pēc veciem likumiem! :D
24.09.2019 23:09 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Pirms mēneša noliku tikai ar 5.reizi... kaunos par sevi...? bet tagad jau galvenais, ka ir tas dokuments.
03.10.2019 02:23 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Rodija @ 02.10.2019 23:09
Un protams, inspektoru iedrošina cilvēki, kas nāk uzreiz ar pozitīvismu, nevis trīcošām rokām un aci, kas raustās.
Man arī tā šķita, ka to novēro, taču, gribētos redzēt, kad paši lika pirms ntajiem gadiem ar kādam rokām un prasībām nolika.
Vērtēt stresu nav pārāk adekvāti, jo cilvēki ir dažādi, un reaģē savādāk. Bet jā, kam tas interesē!
diemžēl stress ir jāvērtē. Ja nevari droši braukt un nestrsot, tad nav ko sēdēt pie ruļļiem. Stresa situācijas var rasties uz ielas-kāds sīkais izlec, velosipēds par tuvu, neieturēji distanci, ilgi jātav kalniņā utt, ko tad darīs?
Man personīgi kaitina tie cilvēki, kas lēni brauc. Ja atļauts ir 50,visi brauc vidēji ar 60, kāpēc, lai tagad kāds te vilktos uz 45 tikai tāpēc, ka tā jutās droši? Jābrauc tad ar autobusu.
Stress tas ir subjektīvs viedoklis, jo ja tev ir stress par kaut kādu sū*a eksāmenu, kuru vari likt kaut vai 10x reizes, tad kkas nav ok ar galvu. Es nesaprotu tos, kas streso par to, ko var mainīt, labot utt?
Es aizgāju priecīga, laimīga. Skanēja vēl ehr ar foršām dziesmām. Pilnīgi bez stresa pat līdzi undungoju. Bija moments, kad likās nenoliku, bet tā arī pie krustojuma pateicu, ka neredzu malu un pa braukšu aiz līnijas. Inspektors tikai galvu pamāja un teica, ka viss labi.
Kāpēc, lai vispār kāds stresotu par braukšanas eksāmenu? Nesaprotu tos, un arī pirms manis sieviete nenolika. Asaras un puņķi pa gaisu. Nu pati vainīga, jo nedeva ceļu, ko tur pinkšķēt.
02.10.2019 23:45 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Rodija @ 02.10.2019 23:05
Palmiņa Man šķiet, ka par neiekļaušanos satiksmē ir instruktori, kas novērtē ar nepietiekami. Ja visi močī uz 80, vai 90 km/h, bet Tev atļautais ātrums ir 70 km/h, tad kā Tu vari iekļauties? Kur loģika?
iet runa par to, ka atļautais ir 50, bet tu velcies uz 40 kā tas ir redzams.
02.10.2019 23:37 |
 
Reitings 3692
Reģ: 26.09.2019
Oi atcerējos, ka nevis biju nepareizajā joslā, bet pārkārtojos uz joslu kas nogriežas pa kreisi. Protams nepasktījos spogulī un neredzēju, ka gandrīz jau sāna bija auto kurš jau brauca pa to joslu.
02.10.2019 23:25 |
 
Reitings 3692
Reģ: 26.09.2019
Paldies, Rodija! ?
Atceros, ka pirmajā reizē kad liku vieglajam man tiesības itkā neiedeva, jo intervēls šur tur esot bijis par mazu. Otro reizi kad liku man instruktors pat parāva man stūri, jo biju nepareizajā joslā, bet tiesības iedeva. Domāju, ka viņi skatās uz visu braucienu kopumā, ne tikai vienu konkrētu kļūdu. Protams nepaskatīties uz vilciena pārejām, nepalaist gājēju utt. ir cits stāsts.
02.10.2019 23:10 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Palmiņa @ 02.10.2019 22:09
nu ķotetēšana nebūs tas, kas ļautu eksāmenu nolikt. Visu ieraksta un rupjās kļūdas nepiedod. Tas nozīmē, ka varēja būt nianses, bet ne rupjas kļūdas.
Un protams, inspektoru iedrošina cilvēki, kas nāk uzreiz ar pozitīvismu, nevis trīcošām rokām un aci, kas raustās.
Un nekāda subjektivitāte tur nav. Nedevi kādam ceļu-nepietiekamā ailē krusts un viss. Nenolikts. Brauci 45 km/h-nenolikts, jo neiekļaujies satiksmē utt.
Un protams, inspektoru iedrošina cilvēki, kas nāk uzreiz ar pozitīvismu, nevis trīcošām rokām un aci, kas raustās.
Man arī tā šķita, ka to novēro, taču, gribētos redzēt, kad paši lika pirms ntajiem gadiem ar kādam rokām un prasībām nolika.
Vērtēt stresu nav pārāk adekvāti, jo cilvēki ir dažādi, un reaģē savādāk. Bet jā, kam tas interesē!
02.10.2019 23:09 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Palmiņa Man šķiet, ka par neiekļaušanos satiksmē ir instruktori, kas novērtē ar nepietiekami. Ja visi močī uz 80, vai 90 km/h, bet Tev atļautais ātrums ir 70 km/h, tad kā Tu vari iekļauties? Kur loģika?
02.10.2019 23:05 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Virsite super, malacis! :)
02.10.2019 23:03 |
 
Reitings 3692
Reģ: 26.09.2019
Vieglajam noliku ar otro reizi. Abiem smagajiem ar pirmo. Man visās trīs kategorijās trāpījās visriebīgākais instruktors pilsētā. Viņš ļoti riebīgi un "uzbraucoši" visu laiku runāja, kas mani dzina stresā, bet ar visu to viņš man iedeva 3x tiesības. ?
02.10.2019 23:01 |
 
Reitings 307
Reģ: 15.09.2019
Rodija @ 02.10.2019 22:02
Līna51 paldies, protams, ka dalījies ar savu pieredzi. Bet vairāk izklausās, ka esi koķetējusi ar viņu, un viņš to pieļāva, izklausās diezgan subjektīvi tā vērtēšanas sistēma.
nu ķotetēšana nebūs tas, kas ļautu eksāmenu nolikt. Visu ieraksta un rupjās kļūdas nepiedod. Tas nozīmē, ka varēja būt nianses, bet ne rupjas kļūdas.
Un protams, inspektoru iedrošina cilvēki, kas nāk uzreiz ar pozitīvismu, nevis trīcošām rokām un aci, kas raustās.
Un nekāda subjektivitāte tur nav. Nedevi kādam ceļu-nepietiekamā ailē krusts un viss. Nenolikts. Brauci 45 km/h-nenolikts, jo neiekļaujies satiksmē utt.
02.10.2019 22:09 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Līna51 paldies, protams, ka dalījies ar savu pieredzi. Bet vairāk izklausās, ka esi koķetējusi ar viņu, un viņš to pieļāva, izklausās diezgan subjektīvi tā vērtēšanas sistēma.
02.10.2019 22:02 |
 
Reitings 3
Reģ: 01.10.2019
Liku jūlijā, noliku ar trešo reizi. Pirmajās divās reizēs bija šausmīgs stress un tāpēc pieļāvu muļķīgas kļūdas.
Trešajā reizē gāju jau ar domu- nav variantu , jānoliek.
Ejot uz mašīnu ar eksaminatoru, pateicu viņam- šodien man ir jānoliek un citu variantu nav. Viņš pasmējās un teica, ka ja rupjas kļūdas nebūs un iekļaušos satiksmē tad viss būs kārtībā. ( kārtoju 8:00) viņš bija tikko atnācis no atvaļinājuma , tāds ļoti priecīgs. (Iespējams tas man kaut kādā ziņā palīdzēja) iekāpu mašīnā, sāku braukt, viss kārtībā līdz brīdim. Sāku sajust stresu , sapratu ka nedrīkstu viņam to izrādīt ( tas mani iegāza pirmajās reizēs) palūdzu lai pagriež skaļāk un izlikos ka vispār nestresoju. Braucot pieļāvu kļūdas , šķita ka viss . Būs jānāk atkal.
Piebraucot pie csdd , viņš pateica ka eksāmens ir nokārtots , pēc grāmatas braucu labi, pa dzīvi iemācīšos braukt kā vajag. Tā kā , manuprāt, galvenais ir neizrādīt bailes un stresu.
02.10.2019 00:01 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Dansone, lūdzu uzraksti pēc tam, kā gāja.
Vai liksi Rīgā CSDD?
01.10.2019 23:16 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Kas te jautāja par punktu sistēmu. Šķiet, ka punktus neliek gan, tās ir kompetences!
Instruktors atzīmē protokolā, attiecīgo ailīti un viss.
01.10.2019 23:14 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Izklausās gan, ka subjektīvi.
Klausos arī dažādus stāstus, ko paziņas stāsta, ka vieni noliek ar pirmo reizi, citi ar nto reizi.
Šeit lasu to pašu. Pilnīgi jāsaka, ka pēc sejām liek.
Briesmīgi garas rindas uz eksāmenu, tas ir vnk absurds, lai neteiktu vairāk!
01.10.2019 23:13 |
 
Reitings 18
Reģ: 22.09.2019
Noliku ar primo reizi pims diviem mēnešiem (jūlijā). Uztraukums protams bija ļoti liels, pat vienu reizi noslāpu pie sarkanā luksafora.
Manuprāt, tas ir arī ļoti atkarīgs no instruktora, jo viņi vērtē pēc savas tabulas - sarkans, dzeltens un zaļš. Nevar būt neviens sarkans.
Piemēram, runājot par instruktoriem, tad mans draugs lika pirms manis un viņam bija tādi pati kļūda kā man, bet viņam to ielika kā sarkanu un tiesības nedabūja, bet toties man dzeltenu.
Ir jābūt pārliecinošam par sevi uz ceļa un nav jaizraisa bīstamas situācijas.
Ja esi braucis autoskola ar savu instroktoru pietiekami daudz reizes, tad jau baigi nav ko uztraukties.
Vienīgā lieta par ko ļoti biju sastresojusies - csdd mašīnas. Manam instroktoram bija diezgan veca mašīna, un cddd jaunās mašīnas ir ļoti jutīgas un baigi grūti pie viņām pierast, bet tas jau arī kā kuram.
Lai veicās! :)
25.09.2019 16:42 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es liku diezgan sen,bet uz to laiku bija ne gluži kompetences,bet gan prasības, kuras tad arī vērtēja ar punktiem+ tehniskā puses mutvārdu tests,kur atzīmēja ko tu zini un ko nē,ja tu nezināji atbildi uz vismaz 2 , tad visu labu un uz redzēšanos, pat līdz figūru laukumam varēja netitk.
Draugs diezgan nesen lika, gandrīz divi gadi atpakaļ,un viņiem bija tika 1 jautājums izlozes kārtībā etapā līdz figūrām.
Papētot kendra08, ielikto info nekas jau īsti nav mainījies.
25.09.2019 16:13 |
 
Reitings 198
Reģ: 12.04.2016
Ir, ir tabula. Kurā katru punktu atzīmē ar Nepietiekami, Pietiekami, Labi. Ja kaut viens nepietiekami, tad eksāmens nav ieskaitīts. Tā kā, tā vien ir, ka diezgan subjektīvi viss.
Pirms braukšanas satiksmē ir figūras un uzdod vienu tehnisko jautājumu (kā nomainīt riepu, kā noteikt eļļas līmeni, kāda atšķirība starp ziemas un vasaras riepām, kā mēra spiedienu riepās un vēl pāris bija, šobrīd neatceros, bet, ja vajag, varu precīzi uzrakstīt. Iegūglējot gan var atrast.)
Kompetenču tabula ir šāda:
Sagatavošanās braukšanai
1. Sagatavošanās braukšanai
2. Darbības ar vadības ierīcēm un papildierīcēm
3. Gabarītu, svara un citu raksturlielumu vērā ņemšana, pasažieru ērtības
4. Braukšanas virziena ieturēšana, transportlīdzekļa kontrole
Satiksmes organizācijas un regulēšanas līdzekļi
5. Satiksmes organizācijas un regulēšanas līdzekļi
6. Priekšrocību ievērošana un izmantošana
7. Braukšanas virziena maiņa, brīdinājuma signāla lietošana
8. Atbilstoša ātruma izvēle, apdzīšana un apsteigšana
Satiksmes pārlūkošana, pārliecināšanās par drošību
9. Satiksmes pārlūkošana, pārliecināšanās par drošību
10. Distances un intervāla ievērošana
11. Ceļa un laika apstākļu novērtēšana
Satiksmes situāciju novērtēšana (bīstamības paredzēšana)
12. Satiksmes situāciju novērtēšana (bīstamības paredzēšana)
13. Tolerance un ceļa dalīšana ar citiem satiksmes dalībniekiem
14. Videi draudzīga pārvietošanās
Vēlu veiksmi un pacietību tām, kas ir ceļā uz tiesībām.
25.09.2019 12:44 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Protams, skatās vai nedrebi kā apšu lapa vai brauc ar pārliecinošu seju, bet tas ne vienmēr nozīmē, ka noliksi. Ja kļūda būs,tad būs.
25.09.2019 10:25 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es gan nezinu kā viņi to visu vērtē. Jo tad jau vajadzēja būt kaut kur sarakstam ar kompetencēm, kas ir jāzin
25.09.2019 10:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!