Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

drauga mamma

 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Sveikas!
Pieļauju iespēju, ka līdzīgas tēmas ir bijušas daudz un dikti, bet arī man šoreiz prasās izkratīt sirdi un parunāt par to, kas jau sen grauž.
Esam attiecībās jau pusotru gadu, no šī gada sākuma sākām dzīvot kopā(atsevišķi no vecākiem). Mēs sadzīvojam ideāli - abi esam kārtīgi, par darbiem nekad nav jāstrīdas un atstājam pēc sevis kārtību. BET katru reizi, kā ciemos atbrauc drauga vecāki sākas problēmas.
Protams, es apzinos, ka ciemiņi ir ciemiņi un māju fiziski nesanāks uzturēt super kārtīgu, taču viņi burtiski visu apgriež kājām gaisā, neko nekad nenoliek atpakaļ un "ievieš savu kārtību".
Drauga mamma regulāri sāk tīrīt māju, likt drēbes mazgāties utt., tā it kā es pati to nedaru. Kaut gan realitātē esmu tikko, piemēram, nomazgājusi logus un viņa atnāks un notīrīs vēlreiz.
Vai arī veikalā visu laiku prasīs kas mums mājās ir nepieciešams, varbūt jānopērk kaut kas, kaut gan ēdiena mājās nekad netrūkst, kā arī es pati katru dienu gatavoju un vienmēr esam paēduši.
Esmu draugam jau vairākas reizes teikusi, ka jūtos ļoti neērti, ja viņa mamma konkrēti neciena manu darbu, iet darīt vēlreiz vai vispār pārkārto mūsu plauktus. Draugs ne reizi nav sniedzis īsti loģisku atbildi, tikai no sērijas "viņa tevi ciena, nesatraucies".
Vakar pamatīgi sastrīdējāmies, jo drauga mamma nolēma ielikt mazgāšanā tīrās drēbes. Kāpēc? Nezinu.
Faktiski apzinos, ka problēma ir tajā, ka draugs nav konkrēti nostādījis māti fakta priekšā, ka šī ir mūsu māja un viņai nav šeit nekas jādara, kur nu vēl jāievieš sava kārtība. It kā arī mammu saprotu - viņai ir grūti samierināties, ka dēlam ir jauna dzīve, pašam sava māja utt.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi? Ko darīt, kā rīkoties?
Jauku dienu :)
10.09.2019 13:25 |
 
Reitings 88
Reģ: 16.11.2017
15.02.2020 13:50 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
HAHAHA, omg kā daži cilvēki ļauj sev kāpt uz galvas.... Mēs ar dzīvesbiedru esam kā vienota siena pret šito - ne mana māte ne viņa māte neuzdrošinās bāzt degunu mūsu saimniecībā, es pat nevaru iedomāties tādu situāciju. Ja ir kādas pretenzijas, cilvēks vairs netiek laists iekšā pa durvīm - mana māja ir mana karaļvalsts.
15.02.2020 11:22 |
 
Reitings 88
Reģ: 16.11.2017
Aizmirsu piebilst. Jau dzivojot atsevišķi, mums gandriz katru reizi nācās atskaitīties kur mēs bijām, ko mēs darijām, līdz brīdim, lad neatlaidīgi centos viņai neteikt kur mes bijām un ko mēs darijām. Atlika tik pateikt vienkāršu frāzi - tev viss nav jāzina! ?? bet nu ik pa laikam jau tā pat ir, ka cenšas izspiest līdz pēdējam sīkumam, ko tad nu mēs esam darijuši.
Dzīvojam kopā 5 gadus
15.02.2020 10:51 |
 
Reitings 88
Reģ: 16.11.2017
Oi, man ir bijis tā pat. Tas ir tik ļoti kaitinoši... pirmos divus gadus piecietu, bet pēc tam jau sāku runāt atklāti un teikt ko domāju. Protams bija apvainošanās un viss pārejais bet tomer viņa saprata ka dēls vairs nav maziņš un blakus ir sievete kas var parūpeties. Bet nu ir pa laikam arī kādi lieki komentāri, tā teikt - māca kā dzivot ? bet nu bija smags periods kad tikko izvacāmies no drauga vecāku majas, pieminēšu to ka viņa vecākiem nebijām teikuši ka maklējam atsevišķu māju. Tad nu bija traki, tad es biju visādi nosaukāta - kūdītāja kas draugam tikai galvu groza.. un protams visadi citādi. Kad izvācāmies, abiem bija 19 un neviens mums finansiāli nepalīdzēja, pašiem bija sava mašīna un viss pārējais.
Mātes vienkārši baidās ka mēs varetu parūpēties labāk par viņu dēliem, nekā viņas. Grūti viņām no pupa atlaist dēlus in tas arī viss.
15.02.2020 10:40 |
 
Reitings 842
Reģ: 02.02.2020
Katrai vīrenei laikam savi tarakāni galvā, vienai vairāk, citai mazāk. Manējā arī pat pēc 3 gadiem īsti nespēj pieņemt, ka viņas dēla dzīvē ir cita sieviete. Nu labi, tagad jau ir drusku nomierinājusies, bet sākumā ņēma drauga darba drēbes pie sevis mazgāt, sauca viņu pusdienās, jo man jau neesot laika viņu pabarot, pierakstīja dēliņu pie ārsta, friziera utt., zvanīja vismaz 4x dienā, lai noskaidrotu, ko dara, darīja un darīs. Mani tas nenormāli kaitināja, tā arī pateicu draugam. Reizēm viņa mani tik ļoti izveda no pacietības ar savām darbībām, ka draugam teicu, ja tā grib turpināt dzīvot, lai iet dzīvot atpakaļ pie vecākiem, jo tas nav pieņemami. Tad nu šīs lietas vismaz pierima. Taču vēl jopojām viņa grib zināt visu... Visu, kas notiek mūsu dzīvē. Būtībā sarunas ar viņu ir kā nopratināšana. Es jau esmu iemanījusies atbildēt pēc iespējas īsāk un lakoniskāk, manu, ka arī draugs daudz ko nestāsta. Mana atziņa no visas šīs vīramāšu kontroles ir tāda, ka viņas pašas tā sabojā attiecības ar dēliem. Galu galā pieaugušam cilvēkam ir jāprot filtrēt savas darbības un pieņemt, ka viņas bērns arī ir pieaudzis cilvēks, kuram ir sava dzīve.
15.02.2020 09:47 |
 
Reitings 149
Reģ: 30.01.2020

princesiitee78 teksts @ 10.09.2019 13:25

Jūs neesat pirmā šādā situācija, neesat arī pēdējā.
Ārzemes vispār nav pieņemts ka radi pie Jums brauc un viesojas Jūsu mājā. Ja kāds brauc tad dzīvo viesnīca un ciemos nāk it ka dzīvotu blakus māja uz 30 min vai nedaudz ilgāk lai nosvinētu kādu nozīmīgu brīdi, tomēr pa nakti paliek viesnīca.
Konkrēti šī gadījumā ir mamites dēliņš kurš neko pretī savai mātei nevar pateikt. Māte baidās būt ar jums aizvietota.
Es pat kad viens dzīvoju dzīvokļu, saviem rādiem pat uz īsu brīdi naļauju palikt. Tikai ciemos, uz 30 min vizīti un visu gaiši. Proti ar PSRS mentalitāti būs grūti ko izdarīt.
Ja es būtu jūsu vieta, es aprunātos visiem kopā. Jūs, jūsu draugs un viņa māte. Uzreiz paskaidrotu, ka re ir tāda situācija. Esmu šeit saimniece un jūsu darbības, kaut gan tie nebija ar kādu ļaunu nodomu, mani azkar. Es saprotu, ka jūs gribat visu labāko savam dēlam, bet ja tas turpināsies būšu spiesta izšķirties ar jūsu dēlu un atrast kādu nobridušako cilvēku, kam mamma dibenu līdz šādam vecumam neslauc un neiejaucas sava bērna privātajā dzīvē.
Pēc tam jāskatās uz reakciju un turpmāk jārīkojas. Jāsavāc čemodāni un jāizbrauc no dzīvokļa. Lai līdz 40 gadiem dzīvo ar savu mammu kas slaucīs viņam dibenu.
Es vispār nesaprotu kāpēc cilvēki šādi mocās. Man tā saruna būtu ļoti ātra un vai viņa māte brauktu savas mājas, vai es būtu brīvs un bez jebkādam problēmām. Ko tur mocīties. Šajā pasaulē ir 7.7 miljardu cilvēku. Gan jau atradīsiet kādu nobriedušāku cilvēku, kam mamma neslauc dibenu līdz tādam vecumam.
15.02.2020 05:36 |
 
Reitings 142
Reģ: 19.06.2012
Es atnāktu pie viņas un arī sāktu kārtot
15.02.2020 04:42 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Interesanti šeit pagaidām īsti neesam nonākuši pie kopsaucēja un nav īsti variants...
12.09.2019 17:39 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Tādos gadījumos var līdzēt tikai ātrās izmestas frāzes, ka pati tiksi galā, nevajag palīdzēt, bet ja nē tad jāsaka pašai pa taisno vai jāliek to darīt draugam. Nav tas normāli šiverēt pa otra māju. Saprotu, ja viss aizjauk, bet pat tad tā ir jūsu izvēle. Manējā tā nejaucas un satiekam reti, jo nedzīvo LV, bet arī gana ziņkārīga un uzspiež savu viedokli. Nākas pieņemt kad satieku 2x gadā, bet esmu iznīcinājusi sarunas pa telefonu. Agrāk zvanīja dienā pa 2x, jo biju laipna, visam piekrītu. Lika draugu (viņas dēlu) pamācīt, pateikt lai dara to vai šito utt. Man apnika un sāku ignorēt zvanus, uz ziņām atbildēju vēsāk, īsāk. Laikam saprata. Savādāk pārāk tuvu pie laižot viņai viss jazin.
12.09.2019 01:50 |
 
Reitings 178
Reģ: 16.10.2016
Doublechoco @ 10.09.2019 16:27
Draugam vajadzētu parunāt ar savu māti. Viņa tev šādi grib parādīt, ka nekāda saimniece tur neesi un visam jābūt pēc viņas stabules. Es ko tādu nepaciestu un aizliegtu braukt ciemos, kamēr neiemācīsies ievērot robežas. Vēl protams ir visādas "riebīgas" stratēģijas, kā piemēram sagatavot darbus jau iepriekš - sagaidīt ar netīrās veļas groziem, tukšu ledusskapi un izvandītiem plauktiem. Lai strādā. Es kādā plauktā vēl ieliktu pa seksa rotaļlietai. Bet tas viņai noteikti nepatiks, tu būsi saimniece un viņa kalpone. Daudz foršāk ir pārmazgāt acīmredzami mazgātus logus vai pārmazgāt drēbes, nekā reāli kaut ko palīdzēt.
Ja jums ir nodalītas istabas, es guļamistabā ieliktu slēdzeni ar atslēgu.

Kaut kādā ziņā šim piekrītu, bet ne tik traki. Ir jāparāda, kur ir robežas un cik, ko drīkst. Tas ir reāli neapskaužami :D traki. Es tavā vietā vienkārši parādītu raksturiņu, lai tālāk domā, lai saprot. Kā arī, kā tas ir, ka draugs īsti uz to neatbild. Viņam pašam itkā arī to vajadzētu saprast, ja jau esat sākuši dzīvot kopā, tad arī saprāts ir tik pietiekams, lai saprastu, ka īsti normāli tas nav un abiem kopīgi jārīkojas lietas labā, nevis jāļauj tev turpināt grauzt nervus. Izsaki viņa mammai savas domas tieši, konkrēti un pārliecināti. Tālāk jau atkarīgs, vai viņa to uztvers, kā vajag..
11.09.2019 19:57 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Sarežģīts stāsts un attiecības savā ziņā. Mēģini saprast...
11.09.2019 15:05 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Vispār nav nekāda loģika :O
11.09.2019 13:57 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Čau.
Mēs (es un mana meitene) dzīvojam kopā ar viņas vecākiem un redz puisis cērt kanti meitenes mammai nevis meitenei viņš patiesībā nemaz nemīl viņu... Viņš mīl viņas mutterīti un tēvs mīl savu meitu. Ir loģika jeb tikai es saprotu?
11.09.2019 13:52 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Haily
Es 3x izlasot iebraucu viņas tekstā:D
11.09.2019 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Izlasīju @Santuks tekstu un pilnīgi neko nesapratu. Tā ir, ja raksta un nelieto nevienu pieturzīmi. Man par laimi tā nav bijis, vienīgais kašķis, kas ir bijis ar vīra vecākiem, ka viņi pie mums mēdz ierasties iepriekš nezvanot un nebrīdinot (viņi netālu no mums dzīvo).
Bet nu es tādu attieksmi nespētu izturēt, ka šiverē pa manām lietām. Drauga mammai nav jāredz, kādu veļu Tu nēsā.
11.09.2019 11:18 |
 
Reitings 81
Reģ: 11.09.2019
Sveika. Ne nu lol ja intresantas jums tas attiecības savā ziņā...
Es atceros no pagātnes kad muttere teica šis visu laiku guļ un neko citu nedara pamosties ar domu tā viņas muttere ir mājās un tagad tipa ej klāt un visu laiku uzbāzties ar jautājumu vai nevajag palīdzēt tev jau atkal atsaka bļāviens nu tu nemīli to skuķēnu tu mīli viņas mutterīte jo visu laiku cērt kanti un viņa teica ja tu vēlreiz salaidīsi ar manu manu mammu tad es tevi nogalināšu. Labi manis spēc tu vari to darīt es nekad neatkāpjos no viņas. Bez tam jau viņas mamma bija tā kura gribēja lai meitenes draugs ar viņu draudzējas viņa nekad to nav gribējusi savā ziņā tas ir viens punkts. Nu otrs par uzbazīgumu nu ne gluži nekad nav bijusi uzbāzīga savā ziņā mēs paši nosakām savu dzīvi. Njā bet sanāk pieciest kanti mazliet tai muttere lol. Meiteni mīlu bet patiesībā viņas mammu. Tā lūk šajā dzīvē ir... Komentāri?
11.09.2019 05:47 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Cik bieži un cik ilgi tad viņa pie jums ciemojas?
10.09.2019 21:36 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Atceries, vienā mājā nevar būt divas saimnieces.
10.09.2019 20:20 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, tas ir vairāk kā nepieklājīgi. Domāju, ka tiklīdz viņa ierodas, ar savām darbībām Tev jāliek justies viņai kā ciemiņam, kas viņa arī ir. Ienākot pa durvīm, paņem virsdrēbes, pakarini, norādi, kur novietot apavus, pēc tam aicini doties uz kādu konkrētu vietu, piemēram, pie galda, nevis ļauj klīst, kur sagribas, nosēdini, piedāvā tēju, kafiju, apkalpo kā jebkuru ciemiņu. Uzturi sarunu, nenolaid no viņas uzmanību, tā, lai viņa nejūtas kā mājās (lai gan parasti tā ciemiņiem sakām, reti kad tā tiešām domājam ?).
Man, par laimi, tādu problēmu bav, zinu, ka vīra māte mani nemīl, bet ciena gan un man ar to pietiek.
10.09.2019 19:06 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Pieklājību neviens nav atcēlis, pat ja ir atbraukts ciemos pie "bērniņiem", un pieaugušam cilvēkam uzvesties ir jāmāk. Pat ja viņa "grib kā labāk", "rūpējas", "nevar palaist vaļā dēliņu" vai vnk ir pedante, pārmazgāt svešus tikko mazgātus logus, pārmazgāt drēbes, pārkārtot plauktus utt. ir kā minimums rupji un aizvainojoši.
10.09.2019 18:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits