drauga mamma

 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Sveikas!
Pieļauju iespēju, ka līdzīgas tēmas ir bijušas daudz un dikti, bet arī man šoreiz prasās izkratīt sirdi un parunāt par to, kas jau sen grauž.
Esam attiecībās jau pusotru gadu, no šī gada sākuma sākām dzīvot kopā(atsevišķi no vecākiem). Mēs sadzīvojam ideāli - abi esam kārtīgi, par darbiem nekad nav jāstrīdas un atstājam pēc sevis kārtību. BET katru reizi, kā ciemos atbrauc drauga vecāki sākas problēmas.
Protams, es apzinos, ka ciemiņi ir ciemiņi un māju fiziski nesanāks uzturēt super kārtīgu, taču viņi burtiski visu apgriež kājām gaisā, neko nekad nenoliek atpakaļ un "ievieš savu kārtību".
Drauga mamma regulāri sāk tīrīt māju, likt drēbes mazgāties utt., tā it kā es pati to nedaru. Kaut gan realitātē esmu tikko, piemēram, nomazgājusi logus un viņa atnāks un notīrīs vēlreiz.
Vai arī veikalā visu laiku prasīs kas mums mājās ir nepieciešams, varbūt jānopērk kaut kas, kaut gan ēdiena mājās nekad netrūkst, kā arī es pati katru dienu gatavoju un vienmēr esam paēduši.
Esmu draugam jau vairākas reizes teikusi, ka jūtos ļoti neērti, ja viņa mamma konkrēti neciena manu darbu, iet darīt vēlreiz vai vispār pārkārto mūsu plauktus. Draugs ne reizi nav sniedzis īsti loģisku atbildi, tikai no sērijas "viņa tevi ciena, nesatraucies".
Vakar pamatīgi sastrīdējāmies, jo drauga mamma nolēma ielikt mazgāšanā tīrās drēbes. Kāpēc? Nezinu.
Faktiski apzinos, ka problēma ir tajā, ka draugs nav konkrēti nostādījis māti fakta priekšā, ka šī ir mūsu māja un viņai nav šeit nekas jādara, kur nu vēl jāievieš sava kārtība. It kā arī mammu saprotu - viņai ir grūti samierināties, ka dēlam ir jauna dzīve, pašam sava māja utt.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi? Ko darīt, kā rīkoties?
Jauku dienu :)
10.09.2019 13:25 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Lai draugs runā ar savu māti. Nav runa, ka neciena Tevi, bet varbūt viņa ģimenē tā pieņemts, ka nav nekādas privātuma robežas?
10.09.2019 18:28 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Manā gadījumā es vēl būtu varējusi attaisnot vīreni ar viņas ekstēmu pedantismu, es svēti ticu, ka viņa arī neko ļaunu nebija domājusi, viņu vienkārši besīja mani garie izkritušie mati, tāpat kā daudz kas cits, kas pedantus parasti besī cilvēkos.
Ja autores gadījumā vīrene nav ar izteiktām pedantisma nosliecēm, tad es tādas "rūpes" varu interpretēt tikai un vienīgi kā savas autoritātes izrādīšanu, apzinātu vai neapzinātu, vienalga, turklāt svešā teritorijā. Es to nepaciestu, vismaz savās mājās nē.
10.09.2019 18:02 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
@Doublechoco, protams. Es piekrītu, ka nedrīkst ļaut kāpt sev uz galvas. Un labi, ka aizgāji no situācijas, kura bija izveidojusies. Mana mamma uz to nesaņēmās un viņas laulības dzīve izvērtās par murgu un izjuka.. tajā liels nopelns bija vīrenei.
10.09.2019 17:46 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kakju.tante, es jau piekrītu tavam viedoklim, ka jāmēģina risināt pa labam. Bet kaut kā tās robežas būs jānosprauž, pieciest tādu uzvedību ilgi nebūs iespējams.
10.09.2019 17:42 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Doublechoco @ 10.09.2019 17:36
Tā viņas visas saka. (Jā, man ir krasi negatīva pieredze jaunībā, tāpēc bik sacepos).
Es aizvācos brīdī, kad viņa man lika siet savus matus astē, lai nekrīt uz grīdas.

ārprāts. ? Tik traki man vēl nav bijis, laikam jāsaka paldies :D
10.09.2019 17:40 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Vienmēr esmu gribējusi parunāt ar kādu "vīra māti", kurai ir līdzīgas problēmas, komunikācijā ar vedeklu, kā tas izskatās no viņu skatu punkta. :D jo līdz šim esmu runājusi tikai ar "cietušajām" - vedeklām :D pa lielam jau visas mammas saviem bērniem vēl tikai labu un es ticu, ka ir grūti pieņemt sava "puikas" dzīvē citu sievieti (kaut vai zemapziņā) un viņas tiešām cenšas..
10.09.2019 17:40 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Man pašai šķiet, ka viņa nav ļauni noskaņota, (jo arī pret mani izturās jauki), bet tās "rūpes" tiešām aiziet galējībās.:)
Pieļauju iespēju, ka tas ir tādēļ, ka viņai mans draugs ir jaunākais bērns, 2 pārējie bērni jau ir aizgājuši savās dzīvēs un viņa vienkārši nespēj pieņemt to, ka nu ir "jāatvadās" no pēdējā bērna
10.09.2019 17:38 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Bet piemetu savu viedokli tikai dažādībai. Kā piemēru, ka konflikti un domstarpības ar vīra mammu var pārvērsties arī normālā līdzās pastāvēšanā. Protams, dzīves situācijas ir dažādas un viens trafarets visām nederēs.
10.09.2019 17:37 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tā viņas visas saka. (Jā, man ir krasi negatīva pieredze jaunībā, tāpēc bik sacepos).
Es aizvācos brīdī, kad viņa man lika siet savus matus astē, lai nekrīt uz grīdas.
10.09.2019 17:36 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Uzskatu, tā vienkārši ir vēlme kontrolēt un arī sava veida rūpes, kas tiek paustas kā nu māk. Turklāt, mans dzīves uzskats ir tāds, ka ikviena situācija vispirms ir jārisina komunicējot labdabīgi un tikai galējā situācijā jāķeras pie ieročiem. Jo īpaši, ja runā par cilvēku, ar ko savā ziņā, ļoti iespējams, būsi saistīta vēl ilgu laiku. Ģimene paliek ģimene. Nopratu, kā vīram attiecības ar mammu ir ok, kāpēc tās graut? Vajag ieņemt savu vietu kā pirmajai prioritātei pie viņa sāniem, bet tāpēc nevajag iznīcināt kontaktu ar viņa māti.
10.09.2019 17:35 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Tādas lietas ne vienmēr tiek darītas, ļaunu nodomu vadībā :D protams, viss atkarīgs no noskaņojuma, atmosfēras, kad tas notiek. Ar māsām, draudzenēm esam daudz apspriedušas savas vīramātes. Situācijas ir ļoti dažādas, arī līdzīgas šai, nevienā no tām vīrene tīšuprāt neko ļaunu negribēja.
10.09.2019 17:32 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kakju.Tante, tev tiešām demonstratīva logu un drēbju pārmazgāšana un plauktu pārkārtošana šķiet kā rūpes? Tās nav rūpes. Neredzu nevienu piemēru, kur viņa būtu reāli ar kaut ko palīdzējusi.
10.09.2019 17:24 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Turklāt, nemanīju, ka autore minētu, ka vīrieša mamma ir negatīvi noskaņota. Man nolasījās, ka vnk ar ļoti izteiktu noslieci aprūpēt. To vajag ielikt zināmos rāmjos un viss būs labi :) brauciet ciemos pie viņas, slavējiet par gardām kotletēm un mazāk tiekaties pie jums mājās.
10.09.2019 17:18 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Jums te tiešām traka pieredze ar mīļoto mātēm :D protams, kad piedzima bērns, uzreiz nesapratāmies no pirmā acu skatiena un bija konflikti, bet tagad, kad bērns paaudzies, ļoti labprāt pavada laiku ar tēta mammu un mums brīvsolis sanāk. Protams, ne šausmīgi bieži, bet, es domāju, ka tas ir nedaudz ļauni liegt bērnam kontaktu ar vecmammu (ja nu protams nav galīgi ar mega tarakāniem un putniem). Bet labi, es par tālu aizrunājos. Šeit stāsts par jaunu pārīti, kuriem vajag uzelpot no mammītes pārspīlētajām rūpēm :D
10.09.2019 17:16 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Varētu sagadīt viņu nākamreiz ar vārdiem - oi, es visu dienu skatījos seriālus, nepaspēju uztaisīt ēst. Bet varat iet sagriezt salātiņus. Diez ko teiktu

Nē, nē. Jāsaka - vai, tik daudz visādu darbu sakrājies, netieku galā, cik labi, ka jūs tieši laikā atbraucāt, jūs jau esat tik laba saimniece, man tik mācīties un mācīties no jums, jūs pagājušoreiz tik labi drēbes izmazgājāt, man jau likās, ka ir tīras, bet nē, jūsu rokās paliek vēl tīrākas! Es laikam nekad nevarēšu tik labi, kā jūs! Tad nu varēsiet lūdzu pagatavot vakariņas, un arī kūku, jūsu dēls prasīja, man jau nekad tāda nesanāk, es te mēģināšu uzkopt tikmēr, bet jums jau labāk sanāk, varbūt atstāt jums? Bla bla tādā garā.
10.09.2019 17:15 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Un vēl autore, ja tu veidoji šo diskusiju ar cerību dzirdēt, ka neesi vienīgā tāda, tad es neiesaku sacerēties. Tava drauga māte ir traka, dēļ tādām mātēm izjūk attiecības.
10.09.2019 17:04 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Doublechoco @ 10.09.2019 17:01
Es negribētu lai tāda vīramāte man "palīdzētu" ar bērniem, tur varēs vispār prātā sajukt. Tā jau nav palīdzēšana, tā ir pašapliecināšanās. Protams, sākumā jāmēģina "pa labam", bet te ir ļoti ekstrēms eksemplārs.

Jā... man ir sajūta, ka, ja palūgtu paauklēt kaut pāris stundas, tad reiz to man bāztu acīs, cik slikta un neatbildīga māte es esmu
10.09.2019 17:04 |
 
Reitings 9
Reģ: 10.09.2019
Paldies par ieteikumiem! :)
Varētu sagadīt viņu nākamreiz ar vārdiem - oi, es visu dienu skatījos seriālus, nepaspēju uztaisīt ēst. Bet varat iet sagriezt salātiņus. Diez ko teiktu :D
Bet nē, nē. Būs vien draugam jāizrunājas ar mammu, jāpārauj tā bērna-mātes saite, lai beidzot atlaiž un uztic man. Ja jau vēl dzīvs ir un aizbēdzis nav, tad jau slikta saimniece arī neesmu :D :D :D
10.09.2019 17:02 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Es negribētu lai tāda vīramāte man "palīdzētu" ar bērniem, tur varēs vispār prātā sajukt. Tā jau nav palīdzēšana, tā ir pašapliecināšanās. Protams, sākumā jāmēģina "pa labam", bet te ir ļoti ekstrēms eksemplārs.
10.09.2019 17:01 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
*ar topošo vīra māti
10.09.2019 16:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits