Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lai bērns būtu vesels

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Domāju, ka tuvākos 5 gadus bērnu nevēlēšos, taču pēc tam - noteikti.
Taču manī ir patiesi liela fobija - iespējamās patoloģijas, slimības.
Visu laiku liekas - ja nu tieši es būtu tā, kurai nepaveicas? Par to aizdomas rodas, jo pati neesmu vesela: vēlā vecumā pārslimotu vējbaku komplikācijas, neregulārs menstruālais cikls, neizskaidrojami vāja imunitāte (lai gan dzīvoju veselīgi, slimoju katru vai katru otro mēnesi)... ?
Vēlos pajautāt, vai tas ir normāli par to piedomāt un baidīties? Esmu cilvēks, kas tiešām visu pārāk daudz analizē, bet radīt pēcnācēju (kaut kad nākotnē) - tas ir tiešām ir nopietns lēmums. Nespēju ar patiesu prieku noskatīties uz visiem veselajiem, laimīgajiem paziņu bērniem, jo liekas, ka noteikti viņi nav pirms tam, atvainojos, mīzuši ka viņu bērns varētu būt nevesels. Tādēļ arī viss ir noritējis bez problēmām. Savukārt, es tikai par to vien baidos.
Šādas bailes piezagās tikai šajā gadā, kad jau nopietnāk aizdomājos, ko vēlos nākotnē. Pa galvu tikai, ja nu tomēr..ko tad?
Daudzas teiks, ka "no tā, kā baidas, to arī piesauc", un tad jau sāku baidīties, ka baidoties nepiesaucu. ? Par daudz baidos! Bet kā var paredzēt (nedomāt par to), vai būšu spējīga radīt veselu bērnu?
08.09.2019 23:04 |
 
Reitings 110
Reģ: 18.08.2019
Nikola. @ 09.09.2019 19:41
Man liekas, ka bailes ir normālas, ja vien tās nav pārāk slimīgas. Es nesaprotu pēdējā laika tendenci topošām māmiņām sevi ar milzu prieku atrādīt visos soc.portālos, rīkot fotosesijas utt., jo manā uztverē grūtniecības un dzemdību laikā gan ar bērna, gan mātes veselību un dzīvību var notikt jebkas, nav ko sapriecāties kamēr bērns vēl nav nācis pasaulē. Bet es bērnus neplānoju, tā kā nav aktuāli.
Piekrītu... Liekas pārāk pārspīlētas tās visas fotosesijas, gender reveal utt... Ir tik daudz skaudīgu cilvēku apkārt. Labāk tad paziņot, kad ir jau piedzimis..
09.09.2019 22:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man liekas, ka bailes ir normālas, ja vien tās nav pārāk slimīgas. Es nesaprotu pēdējā laika tendenci topošām māmiņām sevi ar milzu prieku atrādīt visos soc.portālos, rīkot fotosesijas utt., jo manā uztverē grūtniecības un dzemdību laikā gan ar bērna, gan mātes veselību un dzīvību var notikt jebkas, nav ko sapriecāties kamēr bērns vēl nav nācis pasaulē. Bet es bērnus neplānoju, tā kā nav aktuāli.
09.09.2019 19:41 |
 
Reitings 110
Reģ: 18.08.2019
Es varu ieteikt autorei uz lietām skatīties vieglāk. Nekas nav noticis. Viss ir Tavā galvā... Nevajag visu uztvert tik negatīvi un visu laiku baidīties... Strādā ar sevi, un viss būs labi !
09.09.2019 19:12 |
 
Reitings 105
Reģ: 03.09.2019
Autore vispār nodarbojas ar overthinking. Un te nav sakara ar to, cik atbildīgs ir cilvēks,tu vari būt atbildīgs, bet nepārtraukta domāšana neko nemainīs
Es vairāk uzticos vecajai labajai stabilai medicīnai. Katrai slimošanai ir iemesls (medicīnisks iemesls). Ja bērnam ir pataloģija, tad to izraisījusi DNS mutācija, vai hromasomas trūkums nevis tas, ko mamma sev tur sadomājusi. Arī visādās nelabvēlīgās ģimenēs, kur bērns nemaz nav gaidīts un māte to atdos uz baby box labākajā gadījumā, vai kaut kur pametīs, kā tad šie bērni rodas veseli un dzīvo nosacīti laimīgi?
Skaidrs, ka autorei tāpat ir vajadzīgs psihologs/psihoterapeits. Varbūt kaut kāda sapratne par mūsdienu medicīnu, raisītu stabilu domāšanu, nevis melns kaķis pārskēja pār ceļu-beigās, kāzās lija-šķirsies, daudz domās - patoloģisks bērns. Ar steigu pie ārsta. Un savs laiks jāizpilda tā, lai nav, ko domāt par tādiem murgiem.
09.09.2019 17:48 |
 
Reitings 44
Reģ: 31.03.2019
Ir normāli raizēties par savu topošo bērnu veselību. Man šķiet ka jebkurš apzinīgs cilvēks par to domā kad lemj par labu pēcnācējiem. Tomēr ja jūti, ka šis domas kļūst pārāk uzmācīgas tad iesaku paskatīties un papētīt problēmu dziļāk- varbūt aiz šīm bailēm stāv kas cits ( piemēram, bailes par nākotni kā tādu, nespēja uzticēties esošajam partnerim, utt.).
Labā ziņa ir tā ka daudz kas šeit ir atkarīgs no Tevis pašas- veselīgs dzīvesveids, atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem, stresa mazināšana, pilnvērtīgs miegs, utt. Tāpat regulāri nodot analīzes un apmeklēt speciālistus. Arī agrīnā grūtniecības laikā var veikt ātrus un drošus testus, kuri parāda vai ir kāda ģenētiska patoloģija
09.09.2019 16:53 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Ary, es nevienu nesalīdzinu. Es vienkārši minēju viņas vārdu.
09.09.2019 16:44 |
 
Reitings 110
Reģ: 18.08.2019
Vari sākt ar grāmatas "Izproti savu slimību" palasīšanu. To jau minēja. Es lasīju šo grāmatu, kaut kas jau prātā aizķērās. Arī bieži vien baidos par veselību, bet, jo vairāk domāsi, var piesaukt. Mēs paši reizēm, kaut zemapziņā, bet uzsūtam sev kādas slimības.
09.09.2019 16:29 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
Jasmean @ 09.09.2019 12:05
Ļoti iesaku psiholoģi Elvitu Rudzāti.

ja kaut ko iesaki, tad varbūt piemini ar ko viņa ir īpaša un labāka, ja vari salīdzināt. Es neuzdrošinātos ieteikt nevienu, kaut gan zinu tās ''reāli labākās'' LV . pat viņas nevaru ieteikt, vienīgi kā sadārdzinājumu un viss
09.09.2019 13:12 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Ļoti iesaku psiholoģi Elvitu Rudzāti.
09.09.2019 12:05 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.09.2019
Piekrītu par Siņeļņikovu. Spēcīga grāmata!
09.09.2019 12:04 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Mūsdienu medicīna ir gana attīstīta. Ja nu kas, tad veiksi padziļinātu analīzi un domāsi. Ja apstiprinās kāda pataloģija, grūtniecību var pārtraukt. Protams, tas neietver psihiskas saslimšanas, ko novērot var tikai bērnam piedzimstot un augot, bet tomēr... Jēga tagad uztraukties, ja bērnus neplāno? Piekrītu pēdējam komentāram, varbūt vajag savest kārtībā savu emocionālo pasauli?! Starpcitu, stress ir daudzu slimību ierosinātājs. Bezjēdzīgi patērēt savas nervu šūnas uz lietām, kas tevi tagad neskar ne mazākajā veidā, ir absolūti lieki. Psihologs, aktivitātes svaigā gaisā, varbūt kāds hobijs? Jo lasot tavas diskusijas, par visu ir bailes, viss ir negatīvi un slikti. Kā tā var dzīvot?!
09.09.2019 11:00 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
No offence, bet Tev steigšus ir jāsakārto sava emocionāla un garīgā veselība. Tik daudz iecepties pat pilnīgi VISU, kas ar Tevi vēl pat nav noticis ir vienkārši nenormāli. Un neveselīgi piedevām...
09.09.2019 10:12 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Ja Tu tā baidies no visa, kas tad būs grūtniecībā. atkal stulbas domas nāks galvā un lieks stress, bērnam tas noteikti nebūs par labu.
Ja Tu negribi vēl 5 gadus bērnus, tad kāpēc par to tagad vispār jādomā..
09.09.2019 09:04 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
psihoterapeits , līdzīgi. Bet tam vismaz ir kaut kādas pamatotākas zināšanas, nopietnāka apmācība bijusi (parasti) !
var jau būt Tavām fobijām un satraukumiem ir efektīvs risinājums . Pameklē to pati.. Mācības, darbs varbūt palīdzēs.
Un kopumā, Tu šķiet ok. Nekas tāds trakais nav, tikai par daudz nedrošības un slikto domu, kuras pašas Tev nepalīdz
09.09.2019 00:28 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
psihologs nevar atrisināt tādas problēmas, un kādam sakārtot galvu. Vismaz no manas pieredzes, vienīgais ko psihologs var, ir uzklausīt, un ieteikt saprātīgākos iespējamos risinājumus .
ja pavisam godīgi, psihologi nespēj neko , pat zāles izrakstīt vairums nav tiesīgi. Tā teikt, maksas saruna ar svešinieku, kurš, it kā, ir ieguvis izglītību, vai papīru , aizgājis uz kursiem.. Bet reāli, neko nedod
09.09.2019 00:20 |
 
Reitings 105
Reģ: 03.09.2019
Bet lielākā daļa, kad uzzin, ka ir stāvoklī, vienkārši aizmirst to visu. Atplaukst. Smaids līdz ausīm. Bērniņš, tāda laime. Ka aizmirst par visu slikto un nemaz neatceras.
09.09.2019 00:02 |
 
Reitings 105
Reģ: 03.09.2019
SamSamantha @ 08.09.2019 23:55
Studijas, pašrealizācija, vēlos izmantot jaunības spēka gadus sevis pilnveidošanā (jau 2 gadus biju uz pauzes veselības problēmu dēļ).
Kā tas risks "izslēdzas"? Arī tad var grūtn.izbeigt, ja tajās analīzēs kas uzrādas?
Cik tālos rados? Par saviem radiem zinu samērā plaši (līdz vecvecākiem). Par vīra radiem gan neko nezinām, tikai par vecākiem.
yeah, tāda vnm esmu bijusi. Traucē dzīvot, un jā, pie psihologa esmu gājusi vairākus mēnešus... likās diezgan štruntīga psiholoģe, jo dažreiz labāk palīdzējis tuvinieka atbalsts.
par laikiem precīzi nemāku teikt. Īsti nezinu, kad veic to skrīningu. Laikam pirms 22 nedēļas.
Jā. Tad izbeidz grūtniecību. Protams, ir daudz sievietes, kas nespēj to izdarīt,jo uzskata, ka viņš ir dzīvs, ka varēs dot normālu dzīvi. Nepadomā, ka tas '' dārzenis'' var just un dzirdēt un mokās.
Visu šo uzzināsi pie sava ginekologa un pie ģenētiķa. Prieks nav lēts.
Meklē citu psihologu.
09.09.2019 00:00 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Kāpēc jāgaida 5 gadi? Daudzas sievietes gaida, un beigās izrādās, ka nemaz nesanāk
Studijas, pašrealizācija, vēlos izmantot jaunības spēka gadus sevis pilnveidošanā (jau 2 gadus biju uz pauzes veselības problēmu dēļ).
3 vai 4 mēnesī uztaisa to analīzi, jā, tā ir nedaudz bīstama, bet izslēdz risku piedzemdēt slimu bērnu.
Kā tas risks "izslēdzas"? Arī tad var grūtn.izbeigt, ja tajās analīzēs kas uzrādas?
Ja rados ir bijis pataloģiskais kāds, tad uztaisi dns analīzes, lai izslēgtu savu dns bojājumu un arī vīra.
Cik tālos rados? Par saviem radiem zinu samērā plaši (līdz vecvecākiem). Par vīra radiem gan neko nezinām, tikai par vecākiem.
Man liekas, ka tu nodarbojies ar overthinking
yeah, tāda vnm esmu bijusi. Traucē dzīvot, un jā, pie psihologa esmu gājusi vairākus mēnešus... likās diezgan štruntīga psiholoģe, jo dažreiz labāk palīdzējis tuvinieka atbalsts.
08.09.2019 23:55 |
 
Reitings 105
Reģ: 03.09.2019
Es tev ieteiktu palasīt V. Siņeļņikovs '' Iemīli savu slimību ''. Varbūt ir kas tāds, kas aizķeras galvā. Un protams, labs psihologs. Pēc visām tēmām, psihologs ir vajadzīgs obligāti.
08.09.2019 23:19 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
centies domāt labāko , Tevī noteikti ir kaudze labo īpašību, kuras nodot mantojumā bērnam. nedomāju, ka nosauktās lietas ir tādas, kurām varētu radīt pamatotas raizes.
08.09.2019 23:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits