Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rēķini un izdevumi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Jūsu ieteikums sekojošā situācijā
Ar draugu sākām dzīvot kopā, īrējam dzīvokli, ejam kopā iepirkt pārtiku utt.
Situācija ka Es pelnu 2x vairāk par draugu un itkā būtu loģiski un tā arī daram ka arī rēķinus un visu pārējo tad es metu 2/3 un draugs 1/3. Bet esmu pamanījusi ka draugs piemēram ēd daudz vairāk nekā es un topašu ūdeni notērē daudz vairāk.
Vai būtu korekti atskaitīt cik katrs ēd, cik notecina ūdeni un likt par to maksāt?
Vai būtu korekti vius adlīt uz pusēm ja abi pelna krasi atšķirīgi un pat ja dalītu uz pusēm tāpat v''el nebūtu matemātiski vienādās situācijās.
Man kautkā nav ērti zini uzskaitīt cik katrs noēd utt.. bet taipašā laikā Es savā ziņā draugu lielā mērā uzturu
07.08.2019 12:22 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Ar to es gribēju teikt - kopdzīves sākumā varat izmēģināt dažādus finanšu plānošanas/dalīšanas modeļus un gan atradīsiet savējo, kur abi jūtas labi, neapkrāpti un neapdalīti. Bet, ja Tevi iekšā urda doma, kā Tevi izmanto, varbūt vēlreiz jāpārdomā kopdzīves ideja.
14.08.2019 10:28 |
 
Reitings 130
Reģ: 17.03.2019
Atceros, kad tikko sākām dzīvot kopā, arī centāmies dalīt gan dzīvokļa izdevumus, gan pārtiku pusi uz pusi.. tas bija briesmīgi neveikli, tā skaitīšana un ņemšanās. Bet tas bija īss brīdis. Pierādām pie kopdzīves, sapratām, kā vienam priekš otra nav žēl, varam kopīgi iebraukt parādos un kopīgi iekrāt, kā arī, abiem mēdz būt neplānoti izdevumi. Nu jau sen kā esam ģimene, ienākumu līdzsvars ir periodiski mainījies, vairs neko nedalām, būtībā, dzīvoklim - pārtikai utml.kopīgiem izdevumiem maks ir viens, individuālās vēlmes neskaitām, nepētam, nekritizējam, kamēr pietiek visam kopā.
14.08.2019 10:26 |
 
Reitings 15
Reģ: 26.06.2019
Manuprāt, īstās un mīlošās attiecībās nepastāv tāda lieta kā "mans" un "tavs". Vismaz manās attiecībās mēs nekad nerēķinājām "kas dzīvo uz kura rēķina". Kamēr mēs kopīgiem spēkiem varam nomaksāt dzīvokli, paēst un nedaudz iepriecināt sevi, tikmēr viss ir kārtībā. Mums pa šiem gadiem ir bijuši gan brīži, kad es pelnu vairāk, gan kad viņs, gan kad abi gandrīz neko nepelnam. Bet kāda tam starpība? Ja man ir lieka nauda, bet viņam nav, es nekad nenožēlošu viņam izmaksāt. Es zinu, ka viņš darītu to pašu. Es esmu to pārbaudījusi mūsu kopdzīves laikā vairākas reizes.
13.08.2019 21:45 |
 
Reitings 480
Reģ: 24.06.2019
MaijaGardi @ 13.08.2019 12:07
Es arī uzskatu, ka vecis labi iekārtojies :/, zhel, kaut kā nešķiet OK tas.
Alexx nav tā pati kas pirms daudziem gadiem Lancaster?, arī viņai bija labi iekārtojies džeks.
Es nesaku, ka džeks mazāk mīl vai kā, bet tādi vīrieši arī ir, vieglāk IR dzīvot ka nav jāiespringst par naudu, ka sieva sapelnis, var strādāt vidēju darbus, nedomāt ka sisties, pierādīt sevi, staigāt uz miljons intervijām meklējot ko labāku. Tā ir viegli.
Kāpēc nedrīkst būt otrādāk, tad gan nebūtu žēl...?
13.08.2019 12:54 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es arī uzskatu, ka vecis labi iekārtojies :/, zhel, kaut kā nešķiet OK tas.
Alexx nav tā pati kas pirms daudziem gadiem Lancaster?, arī viņai bija labi iekārtojies džeks.
Es nesaku, ka džeks mazāk mīl vai kā, bet tādi vīrieši arī ir, vieglāk IR dzīvot ka nav jāiespringst par naudu, ka sieva sapelnis, var strādāt vidēju darbus, nedomāt ka sisties, pierādīt sevi, staigāt uz miljons intervijām meklējot ko labāku. Tā ir viegli.
13.08.2019 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Varbūt esat ielikuši tikai ciparu par ūdeni (tad man arī ir 20eur) bet nepierēķinājuši klāt ūdens uzsildi un skaitītāju starpību?
12.08.2019 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 4384
Reģ: 30.09.2013
Vot nesaprotu kā var pa ūdeni maksāt pie 20-30eur kā te min un to tecināt burtiski visu dienu. Cik kubus udeni un cik no tiem karstais tad noterejat un kads tarifs?
Nedomāju ka pasvaldibas tie tarifi baigi krasi atšķiras
Tikko speciāli atvēru savu pēdējo rēķinu - patērinš 10 kubi no kuriem 4.3kubi ir siltais ūdens, kopējais rēķins pa ūdeni noapaļojot 34eur.
ūdeni uzskatu ka tērēju maz kas redzams arī domāju kubos, esam trīs 3 cilvēki , duša tiek tecināta ikdienā 10-15min, veļa mazgāta 2-3 porcijas nedelja, trauki ...
Personīgi man neliekas nekas nereāls par ūdeni tērēt 50-60eur ja mīl bieži un ilgi mazgāties.
12.08.2019 16:02 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Ja problēmu rada tas, ka pelni 2x vairāk, tad atstāj tēriņiem tikai pusi un pusi liec krājkontā. Būsiet "vienā līmenī" un maksāsiet tad visu uz pusēm , nevis pa trešdaļām. Ja saki, ka tā nepavilksiet, nu tad vajag pārskatīt tos izdevumus! Ja reiz tik ļoti gribas tos svaru kausus vienādi.
09.08.2019 12:36 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Kāpēc jāšķiro cik gaļas apēd vīrietia un cik tu, cik ūdens izterē vīrietis un cik tu. Salieciet naudu kopā, kā nekā ja jūs dzīvojat kopā tad budžets arī kopīgs, vai tad ne tā?
Vīrietis vienmēr ēdīs vairāk un neredzu problēmu tajā, kā arī nesaptotu kāpēc jādala komunālie maksājumi uz daļām. ?
09.08.2019 11:44 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
sniegpulksteniite
Es viņam esmu to teikusi, bet viņu šis dikti aizskar un nenormāli sacepjas, un mīļā miera labad vairs šo tēmu nepaceļu, nav vērts :D
Savukārt, patiesībā, viņš ir tieši tas, kas man ļoti bieži aizrāda, lai es neko nepērku, jo mēs tak krājam, naudu vajag svarīgākām lietām ?? Tas dažkārt kaitina, jo tomēr, mans ieguldījums ir krietni lielāks! Kur man nav iebildumi, tāpat man nekad nav bijis žēl viņam pirkt visu ko vajag :D Un pat neskatot mana, viņa, mūsu nauda :D tāpat savu naudu uzskatu par "mūsu", nevis manu...
Vnk. man tiešām visu dzīvi ēdiens nav bijis tāds prioratīvs - es varētu paēst no plikiem griķiem un būtu labi :D Kaut esmu cilvēks, kas mīl gatavot un garšīgi paēst, bet tomēr ēdienu neuzskatu par pozitīvu un pareizu ieguldījumu "nākotnē", nerunāju, protams, ja jāizvēlas ēst lētus cīsiņus vai svaigu gaļu :D bet tieši iešana uz restorāniem liekas WHY?! :D
09.08.2019 11:15 |
 
Reitings 75
Reģ: 25.04.2016
Situācija ka Es pelnu 2x vairāk par draugu un itkā būtu loģiski un tā arī daram ka arī rēķinus un visu pārējo tad es metu 2/3 un draugs 1/3. Bet esmu pamanījusi ka draugs piemēram ēd daudz vairāk nekā es un topašu ūdeni notērē daudz vairāk.

Džeks labi iekārtojies, kā es paskatos... Pelna mazāk nekā meitene, visu izrij. Tur jau ledusskapī īpašs plaukts jāiekārto, lai viņš tur nelien! Nezinu, es nespētu veidot attiecības ar vīrieti, kas pelna daudz mazāk par mani. Varat uzskatīt, ka esmu mantkārīga, bet nu visam sava robeža! Kā brīvo laiku pavadat? Kino, koncerti, izstādes, garšīgs ēdiens - uz meitenes rēķina? :)
09.08.2019 10:35 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Mēs vienmēr esam skaitījuši uz kopējo kontu vienādu summu. Bija brīdis, kad es pelnīju mazāk, piemēram, esot BKA. Bet tāpat skaitījām summu vienādu. No tā sedzām dzīvokļa izmaksas + pārtiku cik atlika.
08.08.2019 23:09 |
 
Reitings 6
Reģ: 15.07.2019
Es tā naudu neskaitu un nekad neesmu skaitījusi, diezgan bieži ēdu ārpus mājas ( gan bei, čilli pizza utml ) Par lido vsp nerunājot.. Ja čalis maz pelna, tad pats vainīgs, vajag atrast savam izglītības līmenim atbilstošu cilvēku, lai algas būtu +\- vienādas, tad atkritīs visas problēmas, nebūs jāiepērkas centrāltirgū un maximā un jāskaita katrs eiro..
08.08.2019 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Autorei ir vienalga, cik naudas ik mēnesi atstāt Maxima un Rīgas Siltums -300 vai 1000 EUR, bet ir žēl, ka puisis pusdienās norij par vienu karbonādi vairāk nekā pati. Secinājums, kas uzprasās pats no sevis, varbūt attiecības veidot ar Maxima vai Rīgas siltums, kuri viņai, acīmredzami, ir mīļāki par to nabaga ēdelīgo džeku?
08.08.2019 21:06 |
 
Reitings 200
Reģ: 21.05.2019
Bija līdzīga situācija. Bet tāpat maksājām uz pusēm un viss.
Man pašai nauda vairāk aizgāja nekā viņam, līdz ar to nekādu pretenziju.
08.08.2019 18:11 |
 
Reitings 809
Reģ: 04.08.2019
ūdens tarifi mēdz būt ļoti atšķirīgi.. Tāpat kā siltuma
08.08.2019 16:46 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Mums viss ir vienkārši - naudu kopā, nomaksājam rēķinus, atliekam pārtikas un saimniecības naudu, uzkrājumu naudu, paņemam katrs sev sīkiem ikdienas tēriņiem un to, kas paliek pāri, kopā arī izdomājam, kā tērēt - izklaidēs vai spontānos pirkumos, vai kaut kam vēl.
Autorei iesaku kārtīgi padomāt ne tikai par finansu plānošanu, bet arī par to, kāpēc tāds aizvainojums par to, ka otrs tērē vairāk finansu līdzekļu. Ja sāk uztraukt kotlešu daudzums otra šķīvī, tā vietā, lai priecātos, ka otram garšo un viņš ir paēdis, pie nosacījuma, ka tiešām var to visu atļauties, tad kaut kas bāzē nav labi attiecībās. Gribas tam otram piesieties, jo ir sajūta, ka maksā vairāk, bet pretī neko nesaņem. Man nevajag tagad taisnošanos, ka tā nav, man vispār nav jāzina, kā īsti ir. Pietiks, ja pie sevis padomāsi, kas tāds notika, ka tas viss sāka tik ļoti uztraukt.
Vēl viens ieteikums - pārbaudiet dzīvoklī ūdens apgādes sistēmu. Mēs te 3 cilvēki, viens no tiem bērns, mazgājamies katru dienu un abiem patīk plunčāties, veļasmašīna strādā nonstopā, es visu laiku, kad esmu mājās, kaut ko beržu un krānu turu vaļā, mēs gatavojam mājās, attiecīgi arī traukus mājās mazgājam, bet nu bāc - mums ir 15-20€ par ūdeni mēnesī. Izņemot vienu mēnesi, kad podā ūdens tecēja, tad gan sanāca 60.
08.08.2019 16:09 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Ja, partika 600 eiro ir baigi daudz, mums trijiem ir maksimums 300 eiro, es 600 eiro edot resna paliktu kaa cuuka ??
08.08.2019 15:02 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Es teiktu, ka jadala puse uz pusi vismaz, jo kapwc tev butu jauztur pieaudzis virietis. Man tada zinja paveicies, pelnu vairak ka 2x mazak ka virs, un dzivojam taupigi abi, restorani nav ikdiena
08.08.2019 15:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Minny
Pasaki pa tiešo ,ka vajag sakrāt mērķim vispirms nevis katru dienu ēst restorānos. Var ņemt no mājām pusdienas, vai arī ir izdevīgi pusdienu piedāvājumi 5-7Eur. Var kādu dienu sevi palutināt un uz labāku restorānu aiziet, bet ne jau katru dienu notrallināt 15Eur, it sevišķi ,ja tas uz krietni ilgāku laiku attālina no vēlamā mērķa.
08.08.2019 14:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits