Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rēķini un izdevumi

 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Jūsu ieteikums sekojošā situācijā
Ar draugu sākām dzīvot kopā, īrējam dzīvokli, ejam kopā iepirkt pārtiku utt.
Situācija ka Es pelnu 2x vairāk par draugu un itkā būtu loģiski un tā arī daram ka arī rēķinus un visu pārējo tad es metu 2/3 un draugs 1/3. Bet esmu pamanījusi ka draugs piemēram ēd daudz vairāk nekā es un topašu ūdeni notērē daudz vairāk.
Vai būtu korekti atskaitīt cik katrs ēd, cik notecina ūdeni un likt par to maksāt?
Vai būtu korekti vius adlīt uz pusēm ja abi pelna krasi atšķirīgi un pat ja dalītu uz pusēm tāpat v''el nebūtu matemātiski vienādās situācijās.
Man kautkā nav ērti zini uzskaitīt cik katrs noēd utt.. bet taipašā laikā Es savā ziņā draugu lielā mērā uzturu
07.08.2019 12:22 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Keanu
Ir skaitītājs bet kā tad Tu nokontrolētu cik tieši draugs un cik es notērēju? pēc katras drauga un mana tecināšanas reizes iet pie skaitītāja un pierakstīt?
Nu piemēram Es paarsti eju dušā pirms darba 3-5min un esu laukā, draugs nereti iet vannā vai dušā pat uz 20min
07.08.2019 13:02 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
pira pira
Vienkārši no visiem ikmēneša rēķiniem konstani 1/3 maksā viņš un 2/3 Es, pērkot pārtiku katru 3. reizi maksā draugs un te tā summa diži nemainās jo uz veikalu pirkties braucam konstanti 2x nedēļā. Ja pērkam ko lielāku tad atkal 1/3 un 2/3 princips
07.08.2019 13:00 |
 
Reitings 430
Reģ: 09.06.2019
New Feline @ 07.08.2019 12:56
Kāds limits, kā tu to nokontrolēsi piemēram ūdenim? Katreiz kad kāds tecina skatīt skaitītājā un pierakstīt?
Skaitīt cik kartupeļus pusdienās viņš uzliek uz šķīva un r''ekināt % no tā cik man kartupeļi?
Izklausās nedaudz apsēsti.
Pat ja piedāvāju un vienojamies ka viņš maksās 2/3 un es 1/3 no visa. Kā tas nio malas izskatītos zinot ka es pelnu 2x vairāk.

Es runāju par ūdeni, kas jums nav skaitītāja? Kādā veidā viņš patērē tik daudz ūdeni? Precīzāk, lūdzu!
07.08.2019 12:58 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Kāds limits, kā tu to nokontrolēsi piemēram ūdenim? Katreiz kad kāds tecina skatīt skaitītājā un pierakstīt?
Skaitīt cik kartupeļus pusdienās viņš uzliek uz šķīva un r''ekināt % no tā cik man kartupeļi?
Izklausās nedaudz apsēsti.
Pat ja piedāvāju un vienojamies ka viņš maksās 2/3 un es 1/3 no visa. Kā tas nio malas izskatītos zinot ka es pelnu 2x vairāk.
07.08.2019 12:56 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Esmu līdzīgās attiecībās šobrīd un sākumā arī par to daudz gruzījos, bet šobrīd dzīvoju ar miera sajūtu. Palīdzēja dažas domas:
- Šī brīža finansiālais stāvoklis nav ilgtermiņā. Viss mainās. Man personīgi vispār nebija žēl draugam neko un es redzēju, ka viņš pie pirmās izdevības iepriecina mani un arī viņam nav žel, kad ir tā nauda. Tāpēc, ja var just, ka draugs neizmanto Tevi un tomēr to visu novērtē, tad uztraukumam nav pamata. Šobrīd Tu vairāk maksā, vēlāk varbūt viņš uzturēs vairāk Tevi. Tomēr neesat kopā tikai uz vienu dienu, bet (vismaz mūsu attiecībās) ar domu - uz visu mūžu.
- Sasaistot ar pirmo punktu - papildus motivē draugu atrast labāk atalgotu darbiņu. Ticu uzskatam, ka sieviete ir tā, kas ar iedvesmu un motivāciju rada vīriešu panākumus.
- Parēķinot sapratu, ka būtiski maniem ikdienas izdevumiem nevajadzētu mainīties esot vienai vai attiecībās, tāpēc es pieturos pie saviem mēneša limitiem katrai kategorijai (pārtika, sadzīves lietas). Ikdienas lietas pērkam kā, nu, kurš katru reizi. Ja, tuvojoties mēneša beigām, saprotu, ka limits gandrīz sasniegts, lūdzu, lai draugs samaksā kādās reizēs, jo tas visdrīzāk nozīmē, ka esmu pirkusi vairāk mēnesī.
- Papildus, ja es negribu kādus dārgākus ēdienus vai našķus, bet draugs grib - ļauju viņam maksāt. Viņa izvēle, viņa izdevumi. Es pa dzīvi taupīga, sekoju līdzi savām finansēm, tāpēc izvairos no liekām izšķērfībām.
Skaitīt kumosus un ūdens piles, manuprāt, ir neveselīgu attiecību pazīme. Jūs esat KOPĀ abi, nevis tikai padzīvojat uz brīdi. Jāizrunā un jāatrod kompromiss, kas apmierina abus. Galvenais nepukoties un neaudzēt neapmierinātību sevī.
Man tikai jautājums, kā jūs šobrīd dalāt izdevumus? No katra čeka 1/3 viņš atdod Tev? Izklausās čakarīgi.
07.08.2019 12:55 |
 
Reitings 430
Reģ: 09.06.2019
Uzstādiet limitu, ja viņš pārsbiedz, tad maksās mazliet vairāk. Viss ir īzī pīzī lemon skvīzī
07.08.2019 12:52 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Par ūdeni vēl noņemties un rēķināt ,kaut kā savādāk nekā uz pusi? Iesi skaitīt ūdens piles, cik viņš patērē?? Nav par ūdeni tik daudz jāmaksā ,lai saspringtu, ja vien nav kāds neizdevīgs boileris, kurš nežēlīgi rij elektrību.
07.08.2019 12:46 |
 
Reitings 23
Reģ: 17.02.2017
ja reiz viņš ēd vairāk un ūdeni patērē vairāk tad arī pasaki, lai viņš vairāk piesaistās pie tā. jums pašiem jaapsēžās un jāizrunā šīs lietas.
07.08.2019 12:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!