Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

stipras mēnešreizes

 
Reitings 9
Reģ: 14.06.2019
sveikas, lilit meitenes!
Man pirms gada sākās mēnešreizes. Man ir 16 gadu. Sākumā tās bija normālas. Pats cikls arī bija normāls, bet jau kādus 3 vai 4 mēnešus, ne gluži pēc kārtas, bet ir gadijies, ka ir 2x mēnesī. Vienreiz tikai bija tā, ka ilga 19 dienas, bet parejas reizes ir sākot no 21.dienas. Kā arī esmu pamanījusi, ka tagad jau kādus 4 mēnešus ir kļuvušas stipras. Man bail iet gulēt, jo liekas ka pamodīšos asins peļķē. Lietoju lielās paketes uz nakti. Nav tā,ka ļoti nopludo, bet ir gandrīz vai pilna arī naktī pirmajas dienas. Pirmās 2-3 dienas es varu vispār nekustēt ārā no mājas, jo liekas,ka pārplūdīs viss... Sāpes varu paciest, bet to asinošanu lielo gan ne.
Es gribētu dzirdēt jūsu viedokļus. Varbūt man tikai liekas, ka ir tik stipras, es tiešām nezinu.:( Atrādīties ārstam? Neesmu nekad bijusi pie ginekologa, nezinu, ko gaidīt. Baidos,ka tiešām man kas kait. Ar mammu nevaru izrunāties, jo nav tās labākās attiecības :(
21.07.2019 22:32 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
piparmetra @ 22.07.2019 13:48
dzerveneee, nomierināji mani ;)
ja MR ir tiešām ļoti ļoti stipras, vari izmantot arī paketes '' Tena''. Nezinu vai ir drogās un maximā/rimi, bet aptiekās ir. Viņas ir speciālas un uzsūc daudz vairāk nekā Always Night vai kāda cita.
Kad pirmo reizi nopirku, biju pārsteigta, cik ir LABAS. ?
Pamēģini. Aptiekā jābūt, cik zinu viņas lieto arī vecāki cilvēki, kam ir problēmas ar saturēšanu utt, bet arī MR der.
22.07.2019 21:42 |
 
Reitings 206
Reģ: 07.06.2013
Principā vajadzētu apmeklēt ginekologu, bet nekas traks tas nav.
Tavs cikls vēl nav noregulējies.
Man ir 25 gadi un man aizvien ir neregulārs cikls un spēcīga asiņošana, tāpat kā sāpes. Katra mēs esam individuāla un arī ķermenis un reproduktīvā sistēma strādā savādāk.
Nestreso un nebaidies no mammas. Es domāju, ka viņa būtu tikai priecīga, ka Tu viņai uztici šādu lietu. ;)
22.07.2019 19:47 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Man sākās mēnešreizes 11 gados un arī bija nenormāli sāpīgas un stipras. Apmēram tādas, kā tu raksti. Pa nakti pirmajās dienās liku mega lielo paketi un vēl daudz vati, jo varēja noplūst. Jā, bija sajūta, ka guļu pamperos un neērti, bet vismaz kaut kāda drošības sajūta. Un tad no rīta ar saspiestām kājām skrēju uz tualeti, lai nekas neaizlīst garām, ehh, traki tas bija. Bieži dzēru ūdeni ar izspiestu citronu sulu, jo tas nedaudz mazināja asins plūsmu.
Man palīdzēja tas, ka sāku dzert kontracepcijas tabletes, bet tev, protams, šobrīd to neiesaku.
22.07.2019 18:57 |
 
Reitings 200
Reģ: 21.05.2019
Un ko ginekologs saka ?
22.07.2019 18:57 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.06.2019
dzerveneee, nomierināji mani ;)
22.07.2019 13:48 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
piparmetra @ 22.07.2019 12:41
Svars man ir tāds pats kāds bija. Manai mammai nav stipras, to zinu. Šodien ir 3.diena, pilnīgi iznāca ara tāds kā kunkulis, vai tas ir normāli? Ir diezgan stipras vēl, bet es ceru, ka mazināsies. nu ja, es noteikti aiziešu pie ārsta uz pirmo vizīti,kad beigsies. Tikai par manas pilsētas dakteriem tas vissliktākais dzirdēts,tāpēc mazliet baidos.
viss ir normāli. Jaunām meitenēm tā notiek, bet, protams, pie ārsta obligāti, lai paskatās. Noteikti nodosi vēl asins analīzes uz dažādiem hormoniem un varbūt ārsts tev piedāvās izdzert hormonu kursa terapiju, lai normalizētu visu šo pasākumu.
22.07.2019 13:19 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.06.2019
Svars man ir tāds pats kāds bija. Manai mammai nav stipras, to zinu. Šodien ir 3.diena, pilnīgi iznāca ara tāds kā kunkulis, vai tas ir normāli? Ir diezgan stipras vēl, bet es ceru, ka mazināsies. nu ja, es noteikti aiziešu pie ārsta uz pirmo vizīti,kad beigsies. Tikai par manas pilsētas dakteriem tas vissliktākais dzirdēts,tāpēc mazliet baidos.
22.07.2019 12:41 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Piparmētra ja vari pajautā savai mammai kā ir viņai. Varbūt ka jums tas ir normāli. Katrai jau cikls atšķiras. Bet mātei un meitai un vispār dzimtas ietvaros mēdz būt cikls daudzmaz vienāds tas ir cikla garums un gadi kad sākās mēnešreizes. Man reiz pašā sākumā uz nervu pamata sākās 14. dienā, bet tas bija tikai vienu reizi, un ginekoloģe teica ka tā varot būt sākumā no stresa un pārslodzes. Tāpat no sākuma bija stipras un ar pamatīgiem krampjiem, tagad sāp mazāk ir mazāk, normas robežās un samazinājies dienu skaits no 7 uz 4 bet tagad arī dzīves ritms ir mazāk stresains. Bet ja tiešām katru mēnesi ir tā ka līst un pie tam iznāk 2x mēnesī ieteiktu aiziet pie ārsta lai neattīstītos anēmija, citādi attapsies slimnīcā. BKUS šad un tad nonāk meitenes ar stiprām menstruācijām kad jau aizgājis līdz smagam dzelzs trūkumam. Vai tavs svars nav mainījies?
22.07.2019 12:25 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.06.2019
Mēnešreizes ātrākais, kas bijis, sākās cikla 19.dienā, nevis ilga 19. Ātri rakstot sajaucu. Agrāk bija normāli, tagad pēdejā laikā 21.,22.,23. dienā sākas, līdz ar to sanāk 2x mēnesi... Ilgst 6-7 dienas.
22.07.2019 11:02 |
 
Reitings 9
Reģ: 14.06.2019
Paldies jums, meitenes! :)
22.07.2019 10:55 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Var protams dzīvot kā ir, bet varbūt labāk nemocīties un aiziet pie ginekologa. Vai pasaki mammai kā tev šādi notiek. Bieži vien jaunas meitenes dēļ menešreizēm nonāk slimnīcā. Sākas ģīboņi jo ja asiņošana ir ļoti spēcīga var nonākt līdz anēmijai kas savukārt ir bīstams stāvoklis. Es laikā kad bija spēcīga asiņošana liku biezās naktij paredzētās paketes. Jāmaina bieži, un vilku melnas bikses, audums bija sintētika, bet varēja labi izmazgāt un neredzēja noplūdes ja tādas gadījās. 19 dienas mēnešreizes noteikti nav norma, ja gadījās vienreiz varbūt arī var nepievērst uzmanību, bet labāk aiziet pie ginekologa. Vēdera krampji ir bieža parādība, bet parasti tikai pirmās dienas un labāk iedzert pretsāpju tableti. Sliktāk ja ir endometrioze tad vajag recepšu zāles. Kas tas ir palasi interneta, informācija ir daudz atrodama. Lasīju kaut kur ka norma būtu 3 vai 4 paketes mēnesī kuras ir pilnas. Un paketes arī ja nav pilnas ir jāmaina ik pēc 2-4 stundām. Tāpat ar tamponiem tie ir jāmaina bieži nevar aizmirst uz 10 stundām. Tās kas guļ ar tamponiem riskē ar toksiskā šoka sindromu, tas gan ir ļoti reti, bet ja gadās tad sekas ir ļoti bēdīgas.
22.07.2019 09:34 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Man bija sākumā stipras, tagad nostabilizējās(ir pagājuši 2 gadi kops pirmajām). Sāpes vēljoprojām ir pavadonis pirmajā mēnešreižu dienā, bet paciest var. Vienreiz gan riktīgi vēders sāpēja un gandrîz noģību, bet laikus noreaģēja apkārtējie(tas bija tad, kad cikls nobīdījās un nez kāpēc sākās mēneša vidū, lai gan ierasti ir beigās). Pagaidām problēmu nav kopš tās reizes. Ja sāp un izjūtu diskomfortu palīdz Ibumetin, bezrecepšu zāles.
Par to, ka stirpas tā tiešām var būt, īpaši sākumā. Es darīju tā, ka liku nakts paketi(jo dienas nav parasti tik turētspēīgas, tā kā jāmaina ik pēc dažām h) un 2 apakakšbikses, lai drošāk.
Ja rodas kādas aizdomas, komplekacijas, labak tiesam aiziet pie arsta
21.07.2019 23:40 |
 
Reitings 58
Reģ: 18.03.2015
Palasi šo rakstu, sapratīsi, ka no ginekologa nav ko baidīties. :)
http://papardeszieds.lv/meitas-vizite-pie-ginekologa/
21.07.2019 23:06 |
 
Reitings 58
Reģ: 18.03.2015
Vispār nesen runāju ar savu ginekoloģi par sāpēm un tās gan nevajadzētu ciest, jo smadzenēs pastāv tāda "sāpju atmiņa", ja stipri sāp, nākamreiz, kā iesāpēsies vēders, būs tikpat sāpīgi vai pat trakāk. Tāpēc labāk iedzert ibumetin vai paracetamol un negaidīt uz brīnumu un nespīdzināt sevi.
Īstenībā ar stipru asiņošanu arī nevajadzētu samierināties, aizej pasūdzies ginekoloģei, kad biju tavā vecumā man arī bija "asiņu plūdi" un šausmīgas sāpes, man personīgi palīdzēja Prefemin 20mg tabletes. 3 mēnešu kurss man toreiz bija.
21.07.2019 22:48 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Tas, ka pirmajās dienās ir stipras, domāju, nav nekas neparasts. Man pašai arī tā ir un ja neesmu mājās izmantoju tamponus, pilnīgi cita sajūta, aizmirstu par visu nepatīkamo (tagad populāras ir tās piltuves). Kā arī pirmās dienas izmantoju naktīs savādāk sajūta, ka visu laiku tek, tas neļauj atbrīvoties un ērti gulēt.
21.07.2019 22:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits