Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izvēles priekšā

 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Sveikas/sveiki lilit lasītāji :) vēlējos padalīties ar savu pieredzi un lūgt jūsu viedokli.
Tātad pašlaik esmu ārzemēs, pa lielam viss apmierina, bet pēc 3 mēnešiem beigsies sezonā un būs jāmeklē vai nu jauns darbs vai jābrauc mājās. Dziļi sirdī bieži ilgojos pēc mājām.
Latvijā man ir dzīvoklis samērā mazpilsētā un tur kur būs grūti atrast sakarīgu darbu - piebildīšu, ka Latvijā man nav jēgas pārcelties uz Rīgu dēļ mazliet lielākas algas, bet maksāt kādam tās lielās īres. Principā jāsāk visa dzīve no jauna, bet + būšu mājās un biežāk satikšu radiniekus. Vai arī otrais variants - jāpaliek ārzemēs, jāvelta laiks valodas apguvei un justies mazliet stabilāk.
Tātad izvēle ir starp būšanu mājās un būt ne tik labi materiāli nodrošinātāi vai dzīvot svešumā, bet neskaitīt katru eiro.
Līdz šim grūtākā izvēle. Ko jūs darītu manā vietā? Protams, nevar paļauties uz kosmo lasītāju viedokli un vadīt dzīvi pēc tā, bet interesē, ko izvēlētos citi cilvēki. Šajā momentā vienu dienu gribās mājās, bet citā jau paliek bail kā ies LV.
Paldies. Ceru uz kādu viedokli
20.07.2019 18:10 |
 
Reitings 73
Reģ: 13.07.2019
Nu, man zināma sieviete strādā mazpilsētas viesnīcā jau 3 gadus (Latvijā) un, par spīti tam, ka darbā tiek novērtēta kā labs darbinieks, saņem minimālo algu un pa šiem gadiem nekur augstāk par savu apkopējas pozīciju nav tikusi. Es tagad nerunāšu par to, ka pati vainīga, ka nemeklē neko labāku, ka nepretendē uz ko augstāku utt., bet fakts kā tāds - ja pa algu, kuru saņem, nevari samaksāt īri, komunālos, rēķinus + paēst, tad ir ļoti grūti saskatīt to laimi, kura it kā nav naudā. Uzskatu, ka arī parastā, melnā darba darītājiem būtu jāsaņem cilvēka cienīga alga, bet nu tā jau ir cita tēma. Es vairāk par to, ka teikt, ka nauda laimi nenes, vieglāk ir tiem cilvēkiem, kuriem nav jādomā kā ar minimālo algu savilkt galus kopā. Bet ar pliku mīlestību pret Latviju diez cik tālu tikt nesanāks.
Protams, manam viedoklim var nepiekrist, bet es uzskatu, ka, grozies kā gribi, nauda IR svarīga. Ja ir nauda, ja ir jumts virs galvas un ēdiens ledusskapī, ir vieglāk priecāties par dzīvi, nekā tad, ja jāskaita katrs cents un jādzīvo no algas līdz algai. Gan jau ir tādi, kuriem tā mīlestība pret valsti ir tik milzīga, ka ir gatavi kaut pliku maizi grauzt, bet tikai būt Latvijā. Es uzskatu, ka dzīve ir tik īsa, ka no tās jāņem viss, ko tā dod. Un, ja visi striķi trūkst, vienmēr varēs atgriezties. Bet, lai tagad pamestu visu, kas ir, un dotos nezināmajā atpakaļ uz mazpilsētu, kurā nezini vai atradīsi darbu un nezini kāda būs alga... nu, tur tiešām ir jābūt nenormālai mīlestībai pret dzimteni. Bet, kā jau teicu, katram savs.
22.07.2019 22:54 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ja ir dzīvoklis tad kur problēma pārdot un nopirkt kaut ko Rīgā ja savā pilsētā grūti kaut ko nopelnīt. Viss atkarīgs no tavas profesijas un izglītības un tavas pašas uzņēmības. Arī mazpilsētā ir iespējams pelnīt labi, tikai jāveido savs bizness Katrs savu dzīvi veido pats. Es gan ja būtu iespēja paliktu Vācijā. Vismaz uz laiku. Jo cik esmu dzirdējusi tad Vācijā nostrādājot noteiktus gadus var pretendēt uz vismaz minimālo Vācijas pensiju. Apsver kārtīgi to ko gribi un savas reālās iespējas. Pie tam Vācija nav Austrālija un attālums no Vācijas uz Latviju nav nemaz tik liels ņemot vērā mūsdienu transporta iespējas, nav vairs laiki kad brauca no vietas uz vietu zirga pajūgā dienām ilgi.
21.07.2019 13:30 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Gamergril Jā tieši šo daļu man ir visgrūtāk saprast vai esmu no tiem, kas mīl naudu vai mājas. Protams, kad ieej jebkurā veikalā un pērc visu ko vēlies ir patīkami, bet bieži uzdodu sev jautājumu...... Vai es dzīvoju tikai dēļ naudas vai tomēr dzīvē ir kaut kas svarīgāks.
21.07.2019 11:01 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Brauktu mājas. Lai nu kā bet ja cenšas un grib strādāt tad Latvijā var atrast darbu un dzīvot un normāli. Protams, ka Vācijā maksā vairāk par par melno darbu, bet cik ilgi tādu darīsi. Var jau cerēt uz paaugstinājumu, bet ja sirds sauc mājas tad būs grūti. Zinu jo mana krustmāte strādāja kā apkopēja viesnīcā. Pēc 3 gadiem uzkalpojas par viesnīcas apkalpojošā personāla pārzini. Bet atbraucot uz Latviju vienmēr saka ka nav patiesi laimīga tur. Bet mājas negrib braukt, jo baidās ka nebūs te tādas naudas. Nauda nenes laimi. Dažiem protams nes, bet jāsaprot kāds cilvēks esi.
21.07.2019 09:03 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Ārzemēs palikt
21.07.2019 03:11 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Paldies par viedokļiem:)
20.07.2019 23:27 |
 
Reitings 73
Reģ: 13.07.2019
Noteikti paliktu ārzemēs. Savulaik, kad aizbraucu, arī sākumā pietrūka ģimene un mājas, bet, jo vairāk laika pavadīju ārzemēs, jo labāk tur iejutos, atradu stabilu, labu darbu ar labu algu, atradu dzīvesvietu, draugus. Tagad uz Latviju aizbraucu tikai ciemos, bet ātri vien velk atpakaļ uz mājām, kuras man tagad ir citā valstī. Latviju vairs vispār nejūtu kā savu valsti. Mans moto ir - dzīve ir tikai viena! Patiešām neredzu jēgu mocīties, knapināties, skaitīt katru centu, ja vari dzīvot savādāk citā vietā. Bet, protams, ja ir lielā mīlestība pret Latviju, tad jābrauc atpakaļ. Nav ko mocīties.
20.07.2019 22:58 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Nesaku arī, ka tie cilvēki ir slikti, kas dzīvo Latgalē. Stāsts ir par demogrāfisko eglīti. Foršāk, vismaz man, ir dzīvot sabiedrībā, kurā ir lielāks jaunu cilvēku īpatsvars, un kura nesarūk tik strauji kā Latgalē.
20.07.2019 21:43 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Nesaku, ka Latgale ir čuhņa, vai, ka tur vispār nebūtu cilvēku. Taču ilgstoši straujāka depopulācija de facto nozīmē, ka tur sabiedrībā ir daudz lielāks pensionāru īpatsvars u.t.t.
20.07.2019 21:39 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
law7 @ 20.07.2019 21:07
Mana izvēle lielā mērā būtu atkarīga no tā, par kuru mazpilsētu ir runa. Negribētu dzīvot vietās, kur depopulācija ir straujāka nekā vidēji Latvijā, piemēram, jebkurā Latgales pilsētā. Jo tas tomēr ietekmē sajūtas.
Foršas mazpilsētas manā izpratnē ir Sigulda, Cēsis, Valmiera un kaut kādā mērā pat Smiltene. Tad vēl ir tādas pilsētas, kuras manā izpratnē ir 50 pret 50, lai tur atgrieztos.
Konotiek domu gājiens arī man šķiet simpātisks.

Turklāt cilvēki šeit ir jauki un draudzīgi, līdz ar to nedomāju, ka sajūtu līmenī Latgales mazajās vai lielajās pilsētās būtu slikti. Protams, mazajas to sirdsmieru var vairāk just, nekā lielajās, bet nu Latgale nav slikts novads.
20.07.2019 21:35 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
law7 @ 20.07.2019 21:07
Mana izvēle lielā mērā būtu atkarīga no tā, par kuru mazpilsētu ir runa. Negribētu dzīvot vietās, kur depopulācija ir straujāka nekā vidēji Latvijā, piemēram, jebkurā Latgales pilsētā. Jo tas tomēr ietekmē sajūtas.
Foršas mazpilsētas manā izpratnē ir Sigulda, Cēsis, Valmiera un kaut kādā mērā pat Smiltene. Tad vēl ir tādas pilsētas, kuras manā izpratnē ir 50 pret 50, lai tur atgrieztos.
Konotiek domu gājiens arī man šķiet simpātisks.

Latgale nav nemaz tāds čuhna kā pieņemts domāt pārējiem. Pati esmu no Latgales. Rēzekne, Daugavpils un Jēkabpils ir republikas nozīmes pilsētas un skaisti iekārtotas, nav nekāda tukšuma vai pamestības sajūta. Cilvēki ir. Vienīgais Daugavpils izteikti krieviska, tas varētu autori atgrūst, bet Rēzeknei(kur ir liela koncertzāle, tiek atjaunota pludmale, ir sporta centrs un tiek celta ledus halle uc.labumi), tāpat Jēkabpilij nav ne vainas. Tāpat ir Balvi, Preiļi un Ludza, kur var dzīvot, ja nepatīk modernā, urbānā vide un gribas kaut ko mierīgāku
20.07.2019 21:33 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Mana izvēle lielā mērā būtu atkarīga no tā, par kuru mazpilsētu ir runa. Negribētu dzīvot vietās, kur depopulācija ir straujāka nekā vidēji Latvijā, piemēram, jebkurā Latgales pilsētā. Jo tas tomēr ietekmē sajūtas.
Foršas mazpilsētas manā izpratnē ir Sigulda, Cēsis, Valmiera un kaut kādā mērā pat Smiltene. Tad vēl ir tādas pilsētas, kuras manā izpratnē ir 50 pret 50, lai tur atgrieztos.
Konotiek domu gājiens arī man šķiet simpātisks.
20.07.2019 21:07 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Es arī esmu dzīvojusi ārzemēs, bet kā Au pair. Bija iespēja palikt studēt, bet es izvēlējos atgriezties mājās, jo ļoti mīlēju un mīlu Latviju.
Zinu, ka viena man zināma meitene padzīvoja Zviedrijā, iekrāja naudu un uzsāka savu biznesu mazpilsētā Latvijā. Un iet labi! Risinājumi vienmēr ir :)
20.07.2019 19:26 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Paliktu ārzemēs pagaidām, piemācîtos valodas un sakrātu naudu. Tad brauktu uz Latviju, dzîvotu un studētu ko pieprasītu un saistoši. Es par realizāciju dzimtenē, bet pieredzi, materiāli stabilitāti noteikti var ārzemēs iegūt
20.07.2019 19:25 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Tweek Vācijā
20.07.2019 18:49 |
 
Reitings 200
Reģ: 21.05.2019
Es paliktu ārzemēs, bet meklētu darbu ar iespēju biežāk ņemt brīvdienas, lai dotos uz Latviju.
Ja nepatiktu, tad attiecīgi pārvāktos uz Latviju.
20.07.2019 18:49 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Atkarīgs kur pasaulē atrastos.
Ja kaut kur Vācijā, Zviedrijā, Francijā, tad paliktu turpat, bet biežāk atbrauktu ciemos uz mājām.
Tā darītu es!
20.07.2019 18:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits