Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kuram piekāpties?

 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Šovasar precos. Ierobežotu līdzekļu un plaša draugu loka neesamības dēļ esam noteikuši svinību veidu - kāzas ģimenes lokā (ar pašiem tuvākajiem - vecākiem, brāļiem, māsām un vecvecākiem).
Mana topošā vīra vecāki ir šķīrušies, katram ir jauna otrā puse, tēva draudzenei ir arī padsmitgadīgs bērns.
Tā kā mūsu kāzas sponsorē arī vecāki, un uzņemas visu organizēšanu, sākotnēji sastādījām viesu sarakstu pēc mūsu un manu vecāku ieskatiem, izsūtījām ielūgumus.
Ielūgums tēvam tika adresēts tikai viņam ar otru pusi (tāpat kā līgavaiņa mātei). To izlasot, tēva draudzene ir ļoti apvainojusies, pateica ka nenāks, ja līdzi nevar ņemt savu bērnu. Arī pats bērns uzprasās, vai nevarot viņa arī nākt. Līdz ar to, ka tēva draudzene nenāks, tēvs saka, ka viņš arī nebraukšot uz mūsu kāzām.
Esmu sašutusi. ? Līgavainis jau trīs reizes tēvam ir skaidrojis, kādēļ esam tā ierobežojuši cilvēkus, bet viņi ir nepielūdzami.
Sakiet, kurš tad te tagad lai apvainojas? Tēvs, kura audžubērns netiek paņemts līdzi uz ģimenes svinībām, vai arī līgavainis, kura tēvs neierodas uz kāzām draudzenes un viņas bērna dēļ?
Atkārtošu virsrakstu - kuram piekāpties? ?
11.07.2019 16:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
* neuzaicinājāt
13.07.2019 12:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Autore taču rakstīja, ka tā ir tēva draudzene nevis sieva, un pieļauju, ka arī ar to tēva draudzeni baigi nekontaktējat, ka arī jau to draudzeni vien ielūdzāt pieklājības pēc.
Manuprāt atkarīgs no tā, kādas Jums ir attiecības ar tēva draudzeni un viņas bērnu, ja tādu nav, tad nav par ko satraukties, un nav jāaicina sev ne īpaši cilvēki pieklājības pēc. Tā var saaicināt puspasauli un arī kaimiņus un klasesbiedrus. Ja jūs tomēr sevi nevarat nosaukt par vienu lielu ģimeni, tad neaicinat un viss. Tā bija Jūsu izvēle, ko aicināt, ko nē, bet izgājiens no tēva draudzenes un tēva puses jau izskatās pēc principa. Vēlāk tēvs varēs nožēlot, ka bērnu kāzās neatbalstīja, nevis Jūs nožēlosiet, ka vienu lieku cilvēku uzaicinājāt.
13.07.2019 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 3960
Reģ: 02.01.2011
Drīzāk te pie vainas jaunās tēva draudzenes principi. Neticu, ka bērns tik ļoti grib uz kāzām, ka visa viņu ģimene tagad gatava neierasties tikai pusaudzes dēļ.
Un tas , ka tēvs ir gatavs nenākt uz sava bērna kāzām dēļ draudzenes bērna.. nuuuuu, negribas ticēt, drīzāk to uzspiež jaunā draudzene.
12.07.2019 09:31 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Viena nabaga bērna dēļ tāds tracis pirms kāzām,tā jau ir savi uztraukumi. Uzaicini vienkārši uz vārda arī to bērnu un viss. Nejau tas bērns ies un rīs kā traks. Protams, viņam ar mammu gribas un kas tur tāds?
12.07.2019 00:20 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Gamergril @ 11.07.2019 21:17
Kā arī cik saprotu tā na tava vīra pusmāsa? Tā ir tikai tava līgavaiņa tēva draudzenes meita no cita vīrieša ja? Ja tā tad ir pamatojums neielūgt, jo nav tiešie radinieki un viņiem tas būtu jāsaprot.
Jā, tēva draudzenes meita no cita vīrieša. Bet to nu gan par attaisnojumu nevar celt priekšā... tad jau pavisam apvainosies.
Nu jā, galvenais uzstādījums mūsu svinībās ir tiešie radinieki! Jo skaidrs, ka tikai viņiem tas tiešām ko nozīmē! Nedomāju, ka tā pati tēva draudzene baigi grib satikt līgavaiņa māti (sava vīrieša bijušo sievu). Nja, ir sarežģīti.
11.07.2019 21:51 |
 
Reitings 480
Reģ: 24.06.2019
Varbūt neprecēties vispār? Dzīvojat kopā tā pat, ko mūsdienās dod tā precēšanās? Lieki tēriņi, labāk to naudu ieguldīt paliekošākās lietās, nevis rijamajam/dzeramajam/viesunamam utml. Iespēja ka nākotnē šķirsieties ir vairāk kā 50%
Precēšanās manuprāt ir kaut kāda novecojusi tradīcija, no kuras absolūti nav nekādas jēgas mūsdienu sabiedrībā
11.07.2019 21:24 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Kā arī cik saprotu tā na tava vīra pusmāsa? Tā ir tikai tava līgavaiņa tēva draudzenes meita no cita vīrieša ja? Ja tā tad ir pamatojums neielūgt, jo nav tiešie radinieki un viņiem tas būtu jāsaprot.
11.07.2019 21:17 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
kāpēc tēva jauno sievu var pieskaitīt pie tiem pašiem tuvākajiem, bet sievas meitu ne?
Draudzenes nevis sievas...draudzenes. :) Nejauciet dažādas lietas.
11.07.2019 20:58 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Bet tu minēji, ka svētkus rīkosi tikai AR PAŠIEM TUVĀKAJIEM, tad kamdēļ gan tēvam jāņem līdzi sava sieva? Ja ielūdz sievu, ielūdz arī citus. ? kāpēc tēva jauno sievu var pieskaitīt pie tiem pašiem tuvākajiem, bet sievas meitu ne? Radinieki vien esat. (Pusmāsa skaitās) nedomāju, ka baigi tas viens cilvēks kaut ko ietekmēs.
11.07.2019 20:48 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Deco @ 11.07.2019 19:39
Bāc, tik stulba situācija. Bet pats stulbākais ir tas, ka teju vienmēr atrodas kāds viesis, kam kaut kas nepatīk un pret kaut ko protestē. Tā ir jaunā pāra diena un tās ir viņu tiesības izvēlēties, ko aicināt. Man ir skumji, ka tiek taisītas šādas drāmas un tiek bojātas attiecības. Tiešām uzskatu, ka katram ir jārespektē jaunā pāra vēlmes un jāsamierinās, ka esi vai neesi ielūgts.
Vispirms jāsaprot, kādi ir patiesie iemesli, kādēļ bērnu negribējāt aicināt. Un kādi ir patiesie iemesli, kādēļ bērns pats tik ļoti grib ierasties. Jums ir attiecības ar to bērnu? Izejot no tā, varētu spriest, ko darīt.
Negribējām aicināt, jo iemesls vienkāršs - vēlētos uzaicināt savus krustvecākus, bet viņi ir daudzbērnu ģimene (viņu bērni=mani brālēni, māsīcas), bet tik daudz cilvēkiem istabā vietas nepietiek. Aicināt krustvecākus bez bērniem(maniem tuviniekiem) to nu nevaram! Tādēļ, ja man ir jāatsakās no krustvecāku ielūgšanas, lai ir kviti - lai paliek tikai ģimenes lokā. Tikai ar asinsradiniekiem un viņu otrām pusēm.
Vienīgi mana ģimene būs kāzās nedaudz "paplašināta" - gan mana tante, gan māsīca ar vīru un 2 bērniem, jo tomēr man viņa ir kā māsa - uzaugām teju kopā, tante man ir kā neoficiāla "krustmāte". Jūs noteikti teiksiet, ka tas ir negodīgi, bet, manuprāt, ir jāskatās, kuriem no sirds rūp mūsu laulība, kuriem tas ir svarīgi un cik tuvi esam.
Līgavaini uzaudzināja mamma, tēva jaunā ģimene uzradās tik pirms 4-5 gadiem. Protams, mēs apciemojam viņus gada lielākajos svētkos, bet tādā līmenī tas vien paliek.
Audžumeitai ir 13 gadu. Manuprāt, viņas motivācija, kamdēļ viņa tik ļoti vēlas nokļūt mūsu kāzās ir vnk tāpēc ka interesanti. Vienkārši zinu, ka viņa ir ļooti ziņkārīga, vienmēr daudz prašņā, nevēlas neko palaist garām.
11.07.2019 20:22 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Situācija nejauka.. Bet vai nevarat atrast kompromisu? Piemēram, uzaicināt pāris dienas vēlāk uz pasēdēšanu pie sevis? :)
11.07.2019 20:05 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Bāc, tik stulba situācija. Bet pats stulbākais ir tas, ka teju vienmēr atrodas kāds viesis, kam kaut kas nepatīk un pret kaut ko protestē. Tā ir jaunā pāra diena un tās ir viņu tiesības izvēlēties, ko aicināt. Man ir skumji, ka tiek taisītas šādas drāmas un tiek bojātas attiecības. Tiešām uzskatu, ka katram ir jārespektē jaunā pāra vēlmes un jāsamierinās, ka esi vai neesi ielūgts.
Vispirms jāsaprot, kādi ir patiesie iemesli, kādēļ bērnu negribējāt aicināt. Un kādi ir patiesie iemesli, kādēļ bērns pats tik ļoti grib ierasties. Jums ir attiecības ar to bērnu? Izejot no tā, varētu spriest, ko darīt.
11.07.2019 19:39 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Es arī piekrītu buutiiba.
11.07.2019 18:44 |
 
Reitings 11
Reģ: 02.07.2019
es varbūt esmu egoistiska,taču es nepiekāptos
tā ir JŪSU diena, kuru svinat sev un savai mīlestībai par godu, nevis svinat priekš citiem. Jūs svinat par godu sev un aicināt citus, lai dalītos savā priekā un svētkos. Ja tā tēva draudzenes meita tev ir nekas un negribi aicināt - neaiciniet. Nav jau mazs krūts bērns, kuru nevar nepaņemt līdzi:)
11.07.2019 18:43 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Verbeena @ 11.07.2019 17:29
Pēc šī visa bija jau doma, protams, ielūgt pa jaunam - visus, bet tad nodomājām, vai draudzene ar bērnu spēs justies labi, ja bērns būs paņemts līdzi tikai pēc strīda? Tad viesībās bērns sēdēs un visu laiku abi ar māti domās redz, kā viņu sākumā neielūdza. Vai tad jau daļēji nav attiecības sabojātas, ja viņi tā reaģēja?
Pirms ielūgumu rakstīšanas, mums likās pašsaprotami, ja svinībās būs tikai padsmit cilvēku, drīkst aicināt vecākus ar otru pusi un viss. Tagad sanāk tā, ka bērns pieprasa mums ar līgavaini, lai aicinām arī viņu. Protams, ka negribētos, lai tēvs neierodas, bet tā jau ir šantāža un mūsu izvēles nerespektēšana.

Atvainojies, pasaki, ka bija plānots svinēt pieaugušo lokā, bet tagad jūs saprotat, ka nav īsti pieklājīgi kādu “atstāt aiz borta”, tādēļ priecāsaties redzēt visus 3 kāzās. Pēc tam tev nav jādomā par to, cik sabozušies viņi sēdēs pie galda, tev ir svētki, nevis jādomā, ko kāds padomās, kā visiem patiks.
Vēl man nav saprotams tas - bērns pateica, ka grib uz kāzām. Cik vinam gadu? Tev ar to bērnu ir labas attiecības? Tiešām bērns grib, nevis principālā mamma? Grūti noprast, cik tu esi tuva ar līgavaiņa vīra ģimeni vispār
11.07.2019 18:07 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Gamergril @ 11.07.2019 17:36
Nu jā grūta situācija. Kas saka ka bērns ar māti nesēdēs viesībās abi uzpūtušies kā pūpēži? Nu jā attiecības jau ir sabojātas, tikai jautājums kurš piekāpsies un aizmirsīs to? Tur vajag vairāk izrunāt to situāciju un jums ar līgavaini izlemt.
Ko domā līgavainis par šo visu?
Līgavainis ļoti nevēlas, lai ar tēvu paliktu tik sliktas attiecības par to, ka viņš neatnāks uz kāzām. Tikai kā to atrisināt - nezinām. Koks ar diviem galiem.
Jo kā jau es pati un Gamergril minēja - visticamāk, ka atnāks kā pūpēži un tā tomēr ir MŪSU īpašā diena, kurā negribas skatīties uz skābiem ģīmjiem, saņemt nosodošus skatienus. ? Jo īpaši tik mazā viesu sastāvā, "rūgumpodu" koncentrācija būtu paliela
11.07.2019 18:05 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Es pievienojos tām, kuras saka, ka pusaudzi to varēja uzaicināt. Labi, pieņemsim, ka tava līgavaiņa tēvam sieva ir principāla, pat piekasīga un nav skaidrs kāpēc tās scēnas, bet es tāpat nesaprotu, kāpēc pusaudzis netika uzaicināts? Nu tīri pieklājības pēc varēja visu ģimeni, nevis tikai pieaugušos aicināt. Nedomāju, ka tas viens cilvēks bûs baigi liekie izdevumi. Izlieto tagad nesasmelsi, bet es būtu tavā vietā aicinājusi visu līgavaina tēva ģimeni, pieklājībai...ja atteikotos vai kaut kas nepatiktu vēl, nebūtu tava vaina, bet tā šķiet diez gan nesmuki...Protams, arī no līgavaiņa tēva sievas nav smuki tā, bet nu...
Parunā ar līgavaini, jā. Tā ir jūs izvēle.
11.07.2019 18:01 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Nu jā grūta situācija. Kas saka ka bērns ar māti nesēdēs viesībās abi uzpūtušies kā pūpēži? Nu jā attiecības jau ir sabojātas, tikai jautājums kurš piekāpsies un aizmirsīs to? Tur vajag vairāk izrunāt to situāciju un jums ar līgavaini izlemt.
Ko domā līgavainis par šo visu?
11.07.2019 17:36 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Protams, ja mēs būtu zinājuši, ka šādi reaģēs - ielūgumu rakstītu visiem, lai nesanāk, kā tagad sanācis. Bet saukt atpakaļ pie šādas uzpūšanās...arī vairs nav patīkami.
11.07.2019 17:32 |
 
Reitings 13
Reģ: 11.07.2019
Pēc šī visa bija jau doma, protams, ielūgt pa jaunam - visus, bet tad nodomājām, vai draudzene ar bērnu spēs justies labi, ja bērns būs paņemts līdzi tikai pēc strīda? Tad viesībās bērns sēdēs un visu laiku abi ar māti domās redz, kā viņu sākumā neielūdza. Vai tad jau daļēji nav attiecības sabojātas, ja viņi tā reaģēja?
Pirms ielūgumu rakstīšanas, mums likās pašsaprotami, ja svinībās būs tikai padsmit cilvēku, drīkst aicināt vecākus ar otru pusi un viss. Tagad sanāk tā, ka bērns pieprasa mums ar līgavaini, lai aicinām arī viņu. Protams, ka negribētos, lai tēvs neierodas, bet tā jau ir šantāža un mūsu izvēles nerespektēšana.
11.07.2019 17:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits