Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Braukšanas eksāmens...nevar nolikt

 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Pažēlošos, cerot varbūt uz kādu mierinājumu, jo esmu ļoti bēdīga...
Jau otro reizi esmu izkritusi braukšanas eksāmenā.
Mācīties sāku martā no nulles. Divus mēnešus pa 2x nedēļā braukāju, sākumā gāja grūti, nepatika arī instruktors, bet sakodu zobus un zināju, ka jāpaciešas - lai tik dresē kā dresē, varbūt būs labāk.
Kad biju izbraukusi 20 obligātās stundas (10 dienas) un papildreizes (+vēl divas dienas), pret pašas gribu tiku aizfīrēta uz Csdd valsts eksāmenu. Protams, izkritu, jo nebiju tam vēl gatava, bet instruktors jau bija pieteicis, līdz ko izbraucām obligātās.
Izkritu arī otrajā reizē (pirms tās 2 papildst.izbraucu), jo kā reiz tiku aizdzīta tādā vietā, kur ne reizi mācību braucienos nebijām izbraukuši un pilnīgi notizlojos, lai gan pārējo izbraucu bez problēmām.
Meitenes, man nolaidušās rokas! Gribas tam vnk mest ar roku, jo liekas "ja nu nenolieku nekad?!" Es pati sev to nespēju piedot, ka krītu ārā, bet es cenšos maksimāli, mācos ar lielāko atdevi... taču vairs neticu saviem spēkiem un spējām, ja reiz esmu tik daudz izgāzusies?
Ar kuru reizi jūs nolikāt? Kas palīdzēja mazināt stresu pirms eksāmeniem? Ar katru nenolikto reizi, stress veļas lielāks kā sniega bumba..Esmu zaudējusi jebkādu cerību, ka jel kad nolikšu to eksāmenu...?
25.06.2019 18:23 |
 
Reitings 298
Reģ: 19.09.2016
Es arī pirmajā reizē nenoliku, bet īsti nepārdzīvoju, zināju, ka kaut kad jau nolikšu :D
Tad nu ņēmu draudzeni un ar baltajām tiesībām kādu nedēļu vizinājos pa Rīgas visiem nostūriem, centru, nu šķērsām visu izbraucu. Ieguvu pašpārliecinātību un tāpēc bailes vairs vispār nebija. Iesaku pabraukāties, tikko kā jūties droši uz ceļa un esi pārliecināta par sevi - viss izdosies !
27.06.2019 12:01 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
pirmie 2 bija jauni čaļi ar cietām sejām ar kuriem bija neērti pat sēdēt tajā mašīnā
Man gadījās identiski tāpat! ? Vienīgie divi jaunie čaļi, kas tur bija, abas reizes tika tieši man... viens no viņiem bija īpaši riebīgs. Ceru, ka trešajā trāpīsies večuks :)
27.06.2019 11:48 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ieteiktu izbraukt ar citu instruktoru 1 vai 3 reizes vēl un tad jau viņš Tev būs iedevis ko savādāku! Šis,acīmredzot, neveicināja pašpārliecinātību.
27.06.2019 10:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Autore - nenolaid rokas nekādā gadījumā :)
27.06.2019 10:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Es noliku ar 3šo reizi braukšanu! Man arī bija liels aizvainojums pašai sev, bet jāatzīst, ka pirmo reizi es izkritu jau figūrās, jo biju aplimusi un NENORMĀLI uztraukusies.
Uztraukums ļoti traucē. Otrajā reizē bija neuzmanības kļūda, bez pagrieziena izbraucu no apļa.
Trešā reize - veiksmīgā :) pie tam katru reizi bija cits instruktors, pirmie 2 bija jauni čaļi ar cietām sejām ar kuriem bija neērti pat sēdēt tajā mašīnā, veiksmīgajā reizē bija rāms večuks,ļoti jauks cilvēks :)
27.06.2019 10:03 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
pret pašas gribu tiku aizfīrēta uz Csdd valsts eksāmenu.

Šis mani vispār pārsteidz. Viņiem pašiem sava statistika nerūp? Bojā reitingu. Mani speciāli vēl ilgāk nepalaida uz pašu eksāmenu, bet lika braukāt, jo instruktors gribēja, lai tiek nolikts ar 1. reizi un tikai ar 1. Viņa studenti nolikuši (vismaz līdz laikam, kad es liku) visi bija ar pirmo.
Pie kādiem muļķiem, kam nerūp patiešām apmācīt, jūs te staigājat...
26.06.2019 23:39 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Noliku visu ar pirmo un atzīšu, tīri instruktora dēļ. Pirmais, ko izdarīja pēc tam, kad nobraucu oficiālo skaitu - pieteica uz izmēģinājuma eksāmenu CSDD. Un es jau, protams, domāju, ka lieki izmesta nauda, beigās ''izkritu'', BET šāds eksāmens ir zelta vērtē. Jo arī pats eksāmena pieņēmējs tevi pamāca pēc tam, palīdz izprast un izlabot kļūdas, tu iepazīsti ko viņi sagaida. No sirds iesaku jebkuram sākt ar to eksāmenu.
Un otra lieta, ko iesaku - neklausieties drausmu stāstos. Man citi skolnieki un pat instruktors sabiedēja ar bubuli, kas pieņem eksāmenus. Uzvārds biedēja. Kad noliku braukšanas eksāmenu un nokārtoju papīrus, tad tikai pamanīju, ka šis bubulis bija arī ar mani mašīnā. Izrādījās ļoti jauks un nekas no stāstītā. Būtu es zinājusi, ka viņš pieņem mani pirms eksāmena, stabili panikā izgāztos.
Un galvenais atcerēties over analysis creates paralysis. Jo vairāk sevi uzvelc, jo grūtāk. Vari mēģināt ar kādu radinieku vai draugu pabraukāt vairāk arī. Mani tēvs mācīja daudz arī.
26.06.2019 23:30 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Es arī zinu vienu meiteni, kas nolika ar kādu 9 vai pat 10 reizi. Bet nu neko, tagad mierīgi brauc un viss ok. Divas x izkrist tas ir sīkums. Instruktoru gan vari nomainīt, par sliktu jau nenāks, vai arī pasaki, ka vēl neesi gatava eksāmenam, jo man instruktors arī teica, lai eju, bet teicu, ka gribu vēl kādu reizīti izbraykt, tad sarunājām, ka piesakos un pirms eksāmena izbraucu vēl dažas reizes, un tad pati jutos gatava un mierīgi gāju uz eksāmenu, jo pati jutos gatava, nevis kad instruktoram tā likās.
26.06.2019 16:20 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Statistikai - arī zinu meiteni, kura izkrita 7 reizes un nolika ar 8. reizi.
Pati noliku ar pirmo, bet neesmu laba braucēja, tajā dienā ļoti paveicās. Zinu, ka ja nebūtu nolikusi ar pirmo, man sāktos tādas pašas domas kā autorei, būtu bail mēģināt pat otro reizi, jo būtu sajūta, ka noteikti nenolikšu. Autorei iesaku pirms trešā mēģinājuma kārtīgi satrenēties un iegūt pārliecību par savām prasmēm! :)
26.06.2019 15:21 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Zinu meiteni, kas ar 7 reizi nolika, tāpēc 2 reizes vēl nav daudz. Viss būs labi

Tieši šādu licēju dēļ, esmu par to, ka braukšanas eksāmenam ir kaut kāds limits. Mana paziņa eksāmenu nevarēja nolikt vairāk kā 10x. Kāds braucējs Tu vari būt, ja nevari nolikt eksāmenu 10x!!!? Mums ir pilnas ielas ar šādiem svētdienas braucējiem, kas kavē satiksmi, veic visādus apšaubāmus manevrus un reāli apdraud pārējos. Jāsaprot, ka braukšana nav tikai sava nogādāšana no punkta a - b. Bet arī kaut kāda atbildība pret citiem braucējiem.
26.06.2019 15:08 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Braukšanu noliku ar otro reizi. Nomainīju instruktoru
Pirmais bija foršs, bet viņš atlaidies krēslā čiloja kamēr es braucu. Otrais bija kaitinošs, jo komentēja katru manu darbību arī pareizo, nepārtraukti runāja, bet izradījas ka tā arī vajadzēja. Noliku ?
26.06.2019 15:03 |
 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Mana māsa lika 4? reizes.
26.06.2019 14:49 |
 
Reitings 1300
Reģ: 07.10.2012
Es arī iesaku lūkoties cita instruktora virzienā, ja autoskolas noteikumi to ļauj.
Ja mācies braukt Rīgā/Ikšķilē/Ogrē un ap šo pusi, varu ieteikt ļooooti labu instruktoru, kuram ir pedagoga talants un arī psiholoģiski viņš spēj sakārtot topošajam vadītājam visu galvā. Izanalizēt visas kļūdas un saprast, ka nav tik traki, kā emociju uzplūdā liekas.
Uzraksti PM, ja ir interese.
26.06.2019 09:35 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Gan skolas eksāmenus, gan CSDD noliku ar pirmo reizi. Jo bija ļoti labs instruktors, kurš izdzenāja pa tādām ieliņām + arī vīrs pamatīgi dresēja. Bija reizes, kad lika man riņķot pa vienu un to pašu maršrutu pa 30x ar asarām, kamēr es to ceļu neizbraucu . Autoskolas braukšanas eksāmens bija grūtāks, jo lika braukt pa ielām, kurās neesmu bijusi + daudz kur bija remontdarbi, tāpēc CSDD eksāmens likās ļoti viegls.
Arī mācījos braukt no nulles. Joprojām atceros, kā pašā pirmajā braukšanā domāju, ka mani atvedīs uz norobežotu laukumu, kur mani iemācīs, kā iesākt braukt utt. Bet, ak, vai, kā es kļūdījos. Jau pirmajā braukšanā uzreiz piesēdināja pie stūres un aidā pilsētā un ārpus pilsētas, jau tad iemācījos apdzīšanu?
Tāpēc es varbūt pat ieteiktu mainīt instruktoru, kurš spēj patiesi izvērtēt tavas spējas un būtu ieinteresēts tajā, lai tu noliktu. Jo, nu...cik zinu, instruktoriem "labuma" statistika veidojas no tiem, kuri CSDD braukšanu nokārto ar pirmo reizi. Ja viņiem reitings krītas, tad viņiem pašiem jādodas vēlreiz kārtot eksāmens, lai viņi varētu turpināt pasniegt.
+ braukā ikdienā ar auto, cik vien ir iespējams
26.06.2019 09:25 |
 
Reitings 356
Reģ: 20.06.2019
Zinu meiteni, kas ar 7 reizi nolika, tāpēc 2 reizes vēl nav daudz. Viss būs labi))
26.06.2019 00:09 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Ja teorija liekas neloģiska, tad uz ceļa tiešām īsti darīt nav ko. :D
Bet stresu mazināt vislabāk noteikti palīdzēs pārliecība par to ko dari. Tādēļ pievienojos ieteikumam - pabraukāt vairāk kopā ar kādu pazīstamu, kam ir atbilstošs vadītāja stāžs, ne tikai ar instruktoru.
No nulles nemaz nav tik viegli iemācīties braukt, tāpēc nevajag pārdzīvot, ka nesanāk nolikt pirmajās reizēs. Uzskatu, ka man mācīšanās braukt turpinājās arī krietni pēc tiesību iegūšanas un pirmās automašīnas iegādes. Laicīgi spēt orientēties nepazīstamā vietā, intensīvā satiksmē un spēt paredzēt citu autovadītāju/velosipēdistu/gājēju u.c. gājienus noteikti ir diez gan neiespējami pēc pāris mēnešu braukšanas. Tāpēc nevajag nokārt degunu, bet turpināt mācīties, lai justos droši uz ceļa, un neapdraudētu ne sevi, ne citus. :)
25.06.2019 23:29 |
 
Reitings 200
Reģ: 21.05.2019
Pasekošu šai diskusijai.
Man arī ir problēma, bet ar teorijas eksāmenu. Par braukšanu nezinu, bet arī baidos, jo ar personīgo auto mācos diezgan ilgi un jau psihoju, ka likšu uz automātu.. ?
Divas reizes tas nav nekas apkaunojoš. Es pat teiktu, ka Tev nāk tikai par labu kopā pabraukāt ar zinošu cilvēku šai jomā.
Viennozīmīgi nepadodies un ej. Tiesības tiešām vajag. Varēsi ar draudzenēm uz jūru laist. ?
25.06.2019 23:11 |
 
Reitings 16
Reģ: 28.05.2019
Es nokārtoju no otras reizes. Domāju ka tev vajag vēl paņemt braukšanas stundas, jo varbūt neesi gatava? Un tad uzreiz iet kārtot.
25.06.2019 22:56 |
 
Reitings 2
Reģ: 25.06.2019
Rodija @ 25.06.2019 22:03
Es savukārt nevaru nolikt dumjo autoskolas teoriju. Tā ir tik neloģiska manam prātam. Lieku jau kādu 7x un nevaru saņemties iet atkal.
Tad jau palaimējas, ja nav tāda autoskolas eksāmena, bet pa taisno var iet likt.

Mācies to teorijas testu no galvas, vnk pildi kamēr zini tas atbildes no galvas
25.06.2019 22:08 |
 
Reitings 96
Reģ: 18.09.2018
Es savukārt nevaru nolikt dumjo autoskolas teoriju. Tā ir tik neloģiska manam prātam. Lieku jau kādu 7x un nevaru saņemties iet atkal.
Tad jau palaimējas, ja nav tāda autoskolas eksāmena, bet pa taisno var iet likt.
25.06.2019 22:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!