Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas

 
Reitings 178
Reģ: 31.01.2018
Sveikas! ? Tās kuras ir precējušās vai grasās to darīt,kādas bija Jūsu kāzu izmaksas? Cik lielas Jums viņas bija? Uz ko varējat ietaupīt un kas Jūsu kāzās pietrūka?
Man kāzas būs tuvāko divu gadu laikā un gribu saprast,uz kādām summām rēķināties un ar ko vispār sākt plānot.?
29.05.2019 08:32 |
 
10 gadi
Reitings 72
Reģ: 29.01.2009
Mēs precējāmies pagājušā gada augustā ar apmēram 100 viesiem. Izmaksas precīzi neskaitījām, jo, ja godīgi, negribējās to gala ciparu zināt :D Bet es pieļauju, ka gala cipars bija kādi 15000. Vīram gribējās lielas kāzas, un pēc piedzīvotā - es nenožēloju. Tā bija forša diena un tās emocijas, kas rodas esot kopā ar cilvēkiem, kas vēl mums labu - tas bija to vērts. Vai es kaut ko darītu savādāk? Varbū pirktu kleitu Latvijā... Dzīvojam citur un es biju sabaidīta ar daudzām laikošanām un pāršūšanām, tādēļ nonācu pie neapšaubāmi skaistas, taču varbūt neatbilstoši dārgas kleitas vīzdegunīgā salonā. Kleitu vajadzēja iešūt un noīsināt un tas bija viss. To noteikti varētu bū varējusi arī LV nomenedžēt.
Citādi vien tādi praktiski ieteikumi - ja iecerēta dzimtsarakstu ceremonija izbraukumā, noskaidrot vai atbildīgā dzimtsarakstu nodaļa tiešām iecerētajā dienā veiks izbraukumu. Mums bija ceremonija Jaunmoku pils lapenē un Jaunmoku pils "aizmirsa"pabrīdināt, ka sestdienās Tukuma dzimtsarakstu nodaļa nemaz neveic izbraukumus.
Kā arī svinībām lielā zālē dažkārt vajadzīga profesionāla apskaņošana - mums diemžēl bija šādas problēmas...
31.05.2019 15:51 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Mums 2015.gadā kāzas izmaksāja 3600 EUR. Viesu skaits bija pāri 40. Pati taisīju dekorācijas un pušķoju iepriekšējā dienā viesu namu, ļoti daudz ko paši izdarījām (viesu nams 500 EUR, ēdināšana bija pa 15e uz cilvēku, fotogafs 300 EUR). Draudzenei 2016.gadā ar visām dekorācijām, viesu namu (1100 EUR), ēdināšana ( 20 eur uz cilvēku), kleita 600e, vakara vadītāja = DJ - 500e, foto 500e, filmēšana utt, izmaksas bija 8000 EUR. Draudzenei 2017.gadā bija 12000, 80 cilvēki. Viesu nams Debesu bļoda, ēdināšana 25 EUR uz cilvēku, muzikanti 600 EUR.
31.05.2019 12:05 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Pieņemu, ka citiem gribas ļoti bagātīgas kāzas ar garu kleitu no kāzu salona, bet mums tādu prasību nebija, gribējām nepārmaksāt, izskatīties skaisti ko arī panācām, jo foto tiešām ir skaisti un mūsdienās vairs nav noteikts kāzu formāts vai dreskods. No ģimenes arī negaidījām aplokšņu dāvanas lai kaut ko atsistu.
31.05.2019 09:23 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Mēs arī samaksājām par kāzām kādus 1500-1600 eiro, abi nevēlējāmies lielas kāzes ar daudz viesiem, jau bijām kopā vairākus gadus un piedzimis attiecībās bērns, tāpēc nejutām vajadzību rīkot tādas kāzas, gribējām tikai formāli sakārtot dokumentus un minimāli atzīmēt.
Mums bija zaksā sareģistrēšanās, kas izmaksāja 55 eiro, laulību gredzeni bija standarta 4mm , jo man personīgi gredzeni vispār traucē, vīrs gan gribēja biezākus, bet es nē, tie izmaksāja kopā ar pašu zeltu, kas mums bija sakrājies, apmēram 160 eiro.
Tā kā jau pašā sākumā noteicu laulību formātu, viegli un dabiski bez pompa, tad izmantoju arī tādus materiālus.
Gredzeni koka kastītē ar sūniņu un ziediņiem, galvas rotas vai plīvura vietā bija izlaisti mati ar ziediņu dekorāciju, matus iztaisnoja ar makeup man meistarīte par 30 eiro
Kleita man bija balta līdz celim, augšā mežģīnes smukas un tilla svārki + kurpes , man šķiet kopā bija kādi 160 eiro , bērnam svinīgs apģērbs 30 eiro, vīram uzvalks 130 eiro.
Bija puķes no vecāku dārza un dabas plūktās, un nedaudz no veikala, tur izmaksāja ar kādi 40 eiro.
Fotogrāfs bija 120 eiro uz 2h.
Man bija restorānā vakariņas 13 cilvēkiem, tuvākajiem ģimenes locekļiem, restorāns izmaksāja kādi 500 eiro un kūka 40 eiro, restorāns parūpējās par skaistu galdautu un daziem aksesuāriem, bet pārējo mēs paši izpušķojām ar tiem pašiem ziediem. Es gatavoju pati arī ielūgumus, kas neizmaksāja dārgi, varbūt 20 eiro, un manuprāt bija gana smuki.
Pēc restorāna mēs kopā ar jauno vīru devāmies atpūsties uz diezgan labu un iecienītu vietu.
Man jau tā šķita, ka viss izmaksāja diezgan, radinieki neisaistījās finansiāli, un pie mūsu ienākumu/izdevumu attiecības tas ir diezgan daudz un krājām mēs kādu pus gadu, bet 6000 - 10000, daaudz, mums būtu katram jāpelna vismaz 1500 eiro mēnesī ?
31.05.2019 08:54 |
 
Reitings 243
Reģ: 10.01.2019
Plānojam kāzas 14 viesiem, budžetā 1000 eiro. Jau ir nedaudz satraukums, vai iekļausimies, bet faktiski šobrīd zināms, ka maksāsim tikai mācītājam, mūziķim ceremonijā, fotogrāfam uz 2 stundām, spotiņam kur padzert šampi pēc ceremonijas un frizierim. Lielākoties darīsim visu paši, vai iesaistot radiniekus, kas kādā no pozīcijām ir advancētāks.
31.05.2019 02:09 |
 
Reitings 44
Reģ: 29.09.2018
Kāzu izmaksas tiešām šķiet dāmām šeit ir tik dažādas. Bet laikam atkarīgs kā plāno un kurā vietā notiks. Es ar draugu pašlaik plānoju kāzas uz maksimums 45 cilvēkiem, budžets ap 5 tūkstošiem, kurā ietilpst gan kāzu aģentūra, gan vakara vadītājs, muzikanti, fotogrāfs, video, ceremonija brīvā dabā, vienu nams un viss pārējais, kas pienākas.
Pie kāzu plānošanas ieteikums Nr.1 - iemācīties tikt pāri kautrīgajam latviešu temperamentam un pakaulēties par cenām, praktiski visu pēc drusku ilgākas diskusijas 20-30% cenas nomet nost. Var arī pasmelties iedvesmu googlē sameklējot dažādas sarunu vešanas tehnikas, lai iegūtu sev vēlamo iznākumu, tiešām ļoti noder.
No kāzu aģentūras ieteikums, kas arī stipri samazināja budžetu ir, dekorēt tikai ceremonijas vietu, un kāzu viesiem pieteikt ielūgumā, piemēram, ka vēlami violeti ziedi. Līdz ar to, kamēr jaunais pāris izbrauc fotosesijā un viesu dodas uz viesu namo, organizatores paņems sadāvinātos ziedus un saliks svinību zālē uz galdiem un citur kur nepieciešams. Svinību zālē gan būs pats pamats - zaļumi, kam atliks pievienot ziedus.
30.05.2019 23:33 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Šobrīd plānoju kāzas ap 30 cilvēkiem, izmaksas šobrīd izskatās ap 10k.
Nebūs ne vakara vadītājs, ne dzīvā mūzika.
Domāju, ka uz ceremoniju varētu ietaupīt, jo tā vien mums izmaksās ap 1,5k.
Viss pārējais ir diez gan liels minimālisms, kur tā jau maksimāli centos ietaupīt, bet, nu, nezinu, galīgi nesanāk.
Atceros, kad pirms gada, kad gāju uz draudzenes kāzām, kuras izmaksāja 15k (uz 60 cilvēkiem), domāju - priekš kam tas vajadzīgs un ko viņa tur tādu grib, bet, tagad pati rīkojot, saprotu, ka tiešām, negribot neko baigi fancy tās izmaksas savācas tādas kā, diemžēl, savācās, vienīgi, domāju, ja aicinātu vairāk cilvēkus, tad sanāktu varbūt kaut ko "atsist", bet nevēlos neko lielu, nevēlos neko "atsist", kāzas rīkoju, jo vēlos šo sirsnīgo notikumu svinēt ar pašiem tuvākajiem ❤
30.05.2019 13:25 |
 
Reitings 61
Reģ: 27.12.2013
Tik tikko apprecējāmies. :)
Principā mūsu gadījumā kāzas arī bija mazas, tikai tuvākie - tikai tie tuvākie radi un draugi mums daudz pagadījušies. :D Kopā bijām nedaudz zem 50 cilvēkiem.
Kopā paši iztērējām ap 4000 EUR. Kaut ko sarūpēja arī vecāki un vedēji (bet īsti neko nelūdzām, tas viss bija pārsteigums kāzu dienā).
Fotogrāfs bija profesionāls, bet tikai uz pirmajām 3-4 stundām (smukas bildes no ceremonijas ar visiem visiem un pašiem, bet nav jāmaksā 4x vairāk - par vakaru ņem ļoti daudz, jo tās ir daudz stundas + transports). Būsim arī godīgi, uz vakarpusi nav ko bildēties, visi jau labi ierāvuši. :D Video taisa vīra brālis, kuram tas hobijs - man nav tik svarīgi, lai tas ir profesionāli. Galvenais tiešām no sirds un tā, ka viss iedokumentēts, arī no vakara gaitas un nākamajām dienām. Puķes tikai tik, cik minimāli nepieciešams, vairāk par 100 eur neatstājām, jo arī ziedi mūsu pašu (mums tradicionālas kāzas, līdz ar to dārza ziedi, ceriņi utt.). Viesu namu atradām superīgu ("Iecupes", netālu no Iecavas) par lieliskām naudiņām, ēdināšana no viņiem pašiem. Ļoti garšīgi. Kūku uztaisīja radiniece, kurai tas ir arī darbs - līdz ar to izmaksu nebija, bet garša un izskats... Satriecoši!!! Dekorācijas visur veidojām paši. Dzīvās mūzikas nebija, jo draugiem ir iespēja sadabūt skaņu tehniku un to arī visa vakara gaitā koriģēt (nav jāmaksā arī par dīdžeju līdz ar to). Tāpat vakara vadītāju aizstāja mūsu vedēji un dažas aktivitātes bija uzticētas viesiem. Tālākās dienas visi svinēja radinieku pirtiņā - līdz ar to arī nekādu izmaksu. :) Vispār nekas netrūka kāzās un citādāk arī negribētu!
Mūsu mērķis bija uztaisīt sirsnīgas kāzas starp tuvākajiem, kurās netiek izgāzti nenormāli tūkstoši, lai pēc tam knapinātos - tas ir sirsnīgs un jauks pasākums, kuru atcerēties pašiem ar prieku, nevis tukšumu kabatā. Nevajadzēja nekādus limuzīnus, šikus pušķus, krutākos muzikantus utt. Un bija patiešām lieliski! Labākas kāzas nevarētu vēlēties. :)
Bet jā, dārgākais ir viesu nams (cenas ir ļoooooti dažādas), ēdināšana, alkohols. Tālāk jau principā pašu izvēle.
29.05.2019 20:36 |
 
Reitings 44
Reģ: 29.09.2018
Man pagājušogad precējās draudzene, gāju viena, jo mīļotais vīrietis netika darba dēļ (kāzas bija darba dienā). Aploksnē liku 100 €.
29.05.2019 18:11 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
man tads jautājums, ja eju viena pati uz kāzām bez otras pusītes, cik būtu pieņemami aploksnē likt naudu?
29.05.2019 17:34 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Kāzās bijām tikai mēs un divi viesi - budžets 1000
29.05.2019 16:50 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Rīkojām mazas kāzas tikai ar vedējiem un dažiem radiem. Ceremonija un tad mājās pasvinējām. Iekļāvāmies 1000 eur.
Mans viedoklis noteikti nebūs populārs, bet man liekas muļķīgi dzīvot īres dzīvoklī, bet kāzām, kas ilgst 1-2 dienas tērēt daudzus tūkstošus. Tad jau labāk pirmā iemaksa dzīvoklim, vai aizbraukt ceļojumā, vai iekārtot mājokli.. Kāzām ņemt kredītu vispār liekas šausmas. Man šķiet, ka mūsdienās kaut kāds baigais kāzu kults. Pieļauju, ka ir pāri, kas neprecas, jo gluži vienkārši nevar atļauties tā kā "vajadzētu".
29.05.2019 14:17 |
 
Reitings 142
Reģ: 25.02.2017
ĀĀĀ, vēl viena lieta, ko noteikti mainītu ir kāzu vadītājs :D bija so, so.
Pēc kāzām bija redzēti krietni atraktīvāki vadītāji.
29.05.2019 13:45 |
 
Reitings 142
Reģ: 25.02.2017
Aprecējāmies pagāšgad, kopā iztērējām ap 7500 EUR.
Kāzas nebija lielas, ap 40 cilvēkiem, svinējām vienu dienu. Diezgan dārgi sanāca tāpēc, ka izvēlējāmies diezgan padārgu svinību vietu, vēl bija videooperatori ar fotogrāfu, paņēmām labu dekoratoru, mums bija izbraukuma ceremonija Salaspils botāniskajā dārza lapenē. Diezgan daudz aizgāja dekorācijās (lapene, mašīna, pušķis, restorāna dekorācija utt.)
Ja varētu patīt laiku atpakaļ, tad es gandrīz visu darītu savādāk :D daļu no viesiem neaicinātu, dažus tieši otrādāk, uzaicinātu.
Noteikti varējām ietaupīt uz alkoholu, jo nopirkām pāāārāk daudz, pēc tam vēl vasarnīcā visos svētkos dzērām to, kas palika pāri no kāzām. :D citās pozīcijās taupīt īsti neredzu jēgu, jo viss bija tā kā es gribēju. :)
Iesaku netērēt naudu uz kāžu žurnāliem un plānotājiem, jo tā ir lieka naudas tērēšana :D man ļooooti palīdzēja precos.lv mājas lapa. Tur var gan plānot budžetu, gan mekēt pakalpojumus, kas tev nepieciešami utt. :)
29.05.2019 13:45 |
 
Reitings 20
Reģ: 16.03.2019
Pietrūka aktīvi viesi. Visi kaut kā kūtri sēdēja un gaidīja ka kāds viņus nu izklaidēs, kā uz teātri atnākuši.stulbi tā teikt par saviem viesiem, bet kaut kā tā bija. vai arī labs kāzu vadītājs pietrūka, kas visus pavelk. Budžets 5tk uz 30 cilvēkiem.
29.05.2019 12:48 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Apsveicu ar līgavas statusu, ja pareizi sapratu ;)
Precejāmies pagājušogad, 47 viesi, jo gribējām būt šajā dienā kopā ar mūsu mīļajiem radiem un draugiem. Kopējās izmaksas ap 8000 EUR, krājām kādu laiku, bet zinājām, ka labāk ilgāk pakrāt un sarīkot tādas kāzas, kā vēlamies.
Ietaupīšanas pozīcijas īsti neredzu, ja nu vienīgi nevarēja atrast uzreiz īsto frizieri un grima meistari un iztērēju naudu par make-up testiem, bet noteikti iesaku pirms tam izmēģināt gan frizūru, gan make-up.
Kas pietrūka? Vienīgais, kas pietrūka, bija mani vecvecāki, kas ir miruši, bet zinu, cik ļoti laimīgi viņi būtu, ja būtu kopā ar mums kāzās. No rīkošanas lietām - nekas nepietrūka, viss bija tā, kā vēlējāmies.
29.05.2019 11:29 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Mums tikko bija jaukas,nelielas kāzas. Ceremonija ap 30 viesiem, kāzu otrā daļa viesu namā ar 18 viesiem un nakšņošanu visiem.
Iekļāvāmies budžetā 2000eur.
29.05.2019 09:56 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Viss ir atkarīgs no tā kādas kāzas gribi, cik cilvēku, vietu un ēdināšanu, jo tās ir vislielākas izmaksas. Jāsaprot varat sagādāt paši un kas jūsu kāzās ir must have. Citiem tas ir fotogrāfs un bildes, citiem tā ir atmosfēra, citiem tā ir laulāšanās baznīcā. Vienkārši jāsāk skatīties cenas, jo precīzu summu neviens nepateiks. Noteikti labāk ir sakrāt vairāk un lai var atļauties kaut ko vairāk vai ceļojumu nevis ka pietrūkst. Protams ir arī jasaprot ka pa 2000 fancy pancy kāzas neuztaisīs un arī jāpadoma vai vispār to vajag?
29.05.2019 09:23 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Pašai kāzas vēl nav bijušas bet arī plānoju. Esmu bijusi uz divu veidu kāzām-vienas fancy pancy un otras minimālas.
Personīgi pašai patika minimālās un pati arī plānoju sarkastīties un tad uztaisīt pasēdēšanu ar tuvākajiem.
"Minimālāsitiskās" kāzas bija ar 20-30 viesiem. Pāris no sākuma sarakstījās un tad mēs viņus sagaidījām viesu namā kur līgavas mamma veica neoficiālu laulību cermoniju ar ļoti skaistu runu un ar tautastērpa jostu sasēja rokas utt. Tautiska veida kāzas. Tad pēc tam bija uzklāts ļoti labs galds un notika atrakcijas, spēles utt. To vadīja līgavaiņa māsa. Kopējās izmaksas cik dzirdēju tad nebija lielas ap 2000, jo daudz ko gatavoja paši vai ģimene.
Otras kāzas bija ļoti greznas. Ap 50-70 viesiem vismaz, pļavas vidū, blakus bija telts ar galdiem kur tika pasniegti ēdieni un DJ. Bija cilvēks kas veic oficiālu cermoniju un saraksta, fancy forogrāfs, foto stūrītis, iespēja izbraukt ar zirgu pajūgu uz netāli upīti. Viss izrotāts ar ziediem, liela ēdienu izvēle ar bāru kur bija bārmenis un taisīja kokteiļus, bija speciāls vakara vadītājs. Kopējās izmaksas 8000 vismaz. Tādas kāzas priekš manis liekas pārspīlētas un likās fake, jo nevarēja ne parunāt ar jauno pāri ne izbaudīt ģimenisku atmosfēru.
29.05.2019 09:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!