Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

1.stāvs vs 5.stāvs

 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Ja jums būtu jāizvēlas, vai dzīvot 5-stāvu mājas 5.stāvā (bez lifta), vai 9-stāvu mājas 1.stāvā, ko jūs izvēlētos? Dotais lielums: mazi bērni, vienam arī rati. 5-stāvu mājai nav vietas kāpņu telpā atstāt.
21.05.2019 10:45 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Lasu un brīnos par to drošības sajūtu - cik cilvēki dažādi
? Kādam liekas droši augstumā, citam tieši no augstuma metas neomulīgi. Man tieši jo augstāk, jo bailīgāk. Iekšā kaut kādas nezināmas izcelsmes bailes par evakuāciju ārkārtas situācijas gadījumā - bail, ka netikšu laicīgi ārā.
22.05.2019 23:36 |
 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Es dzīvoju piektajā stāvā, mana mamma pirmajā. Iesaku labāk ņemt pirmo stāvu, jo piektajā nav viegli uzrāpties. Man ir velosipēds, kuru grūti staipīt augšā, lejā(bail atstāt kāpņu telpā, pagrabos utt.). Kaut ko steidzami vajag no veikala, atkal kāp lejā un nes savu pirkumu uz piekto stāvu. Tā kāpelēšana tiešām ir apgrūtinoša. Vēl ir tas nenormālais karstums vasarā, kas nāk no jumta. Neiesaku.
Pirmajā ir daudz vienkāršāk, tikai traucē kāpņu telpas durvju troksnis, kad kaimiņi vazājas un ziemā aukstumu vairāk jūt. Nezinu, ja man būtu izvēle, ņemtu otro vai trešo stāvu.
21.05.2019 23:58 |
 
Reitings 142
Reģ: 25.02.2017
Uz doto brīdi skatoties, es tomēr izvēlētos 1.stāvu. Tikai dēļ tā, ka, ja piedzims bērns, lai nav jāmokās ar ratu cilāšanu turp-atpakaļ.
Ja mājā būtu lifts, tad gan gribētu dzīvot augstāk.
Esmu dzīvojusi gan pirmajā, gan piektajā stāvā. 1.stāvā vienmēr bija auksti, gan ziemā, gan vasarā. 5.stāvā pelēja sienas un vasarā bija neizturami karsti.
21.05.2019 20:17 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Personīgi es 1.stāvu noteikti nekad neizvēlētos. Neliekas droši, vasarā logu nevar atstāt vaļā, var viegli izsist logu. Cilvēki staigā garām, skatās iekšā, ja slēdz gaismu, visu laiku jātur ciet aizkari, rudenī, ziemā, kad dienas apmākušās, tad vispār dzīvot pie aizvērtiem aizkariem visu dienu. Cērt ārdurvis, nāk aukstums no pagraba, ja vēl logs pie ieejas, tad pie tā daudzās visādi sektanti un izplatītāji.
21.05.2019 19:34 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
virdzinija Vis ir atkarīgs no mājas vecuma, kanalizācijas trubu vecuma un no kaimiņiem. Ja kaimiņi tualetē skalo kaķu smiltis, vai lej izlietnē nepiemērotus šķidrumus kas aizdambē trubas tad tas būs bieži.
21.05.2019 18:24 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Vai tās kanalizācijas problēmas ir bieži sastopamas?
21.05.2019 17:52 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Eliii666, man atkal pēdējos gados, kad par dažādiem ugunsgrēkiem dzirdēts (Londonā bija toreiz dzīvojamā augstceltnē), augšējos stāvos vairs nav omulīga sajūta. Tādas iracionālas bailes. Liekas, ka netiktu lejā, būtu jālec, bail par bērniem, ka var izkrist pa logiem. Es nezinu, kas man tas tāds sācies. Pirms daudziem gadiem man patika augstumā, bet tagad vairs nē.
21.05.2019 17:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Dzīvokļu piedāvājumus vispār izskatītu tikai sākot no 5. stāva uz augšu, vislabākais variants man būtu pats augstākais stāvs. Drošības jautājums + man patīk, ja virs galvas neviens nedzīvo.
21.05.2019 16:57 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Ir dzīvots gan pirmajā stāvā, gan pēdējā.
Mīnusi 1.stāvam, ar kuriem saskāros personīgi:
-auksti, it īpaši grīda, jo nāk aukstums no pagraba
-kanalizācijas problēmas, jo vienmēr, kad kaimiņiem no augšas kaut kas ne tā noiet ar kanalizāciju, sekas jūtamas 1.stāvā, respektīvi, visi "atkritumi" ceļas uz augšu gan izlietnēs, gan vannā, gan podā tieši 1.stāvā. Nav forši.
-Ja pavisam napaveicas ar dzīvokli, tad no pagraba dzīvoklī ir arī grauzēji, skudras un blusas.
Mīnusi pēdējam stāvam:
-augstu jākāpj. Ja katru dienu jākāpelē pa vairākām reizēm dienā, tad apnīk. Vēl sliktāk, ja kaut ko sanāk aizmirst mājās un jāskrien pakaļ. (+ ieskaitās arī divriteņu, bērnu ratu utt. problēmas)
-ziemā vēsi, vasarā briesmīgi karsti
- var tecēt jumts un bojāt griestus
Un šīs problēmas ir ne tikai man bijušas, bet arī citiem paziņām.
21.05.2019 16:16 |
 
10 gadi
Reitings 1323
Reģ: 29.01.2009
Mīnuss pirmajā stāvā ja, problēmas ar kanalizāciju, tad viss nāk Tev iekšā pa virtuves izlietni un grauzējiem arī vieglāk tikt 1. kā 5. Stāvā.
21.05.2019 15:36 |
 
Reitings 273
Reģ: 20.05.2019
Dzīvoju pirmājā stāvā ilgi. Vairs nekad.
Troksis, kad staigā kāds. Tad ziemā vienmēr ir aukstāks, grīda auksta un jāvelk biezās zeķes, un mazie bērni visu laiku pa zemi. Protams, kāds vienkārši ejot garām var iemest ar ko logā, tāpat arī vieglāk apzagt, ja nav stilkots balkons vispār 5minūtes.
Nedomāsi tagad arī tak par vecumdienām, kā būs. Meklē citas alternatīvas, ar liftu vai ko tamlīdzīgu. Nekad neizvēlies pirmo stāvu un stūra dzīvokli, ja māja nav siltināta-āra sienas visdrīzāk pelēs vai nepatīkami smakos rudenī, kad līst.
21.05.2019 14:44 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
ilgus gadus dzīvoju 1 stāvā. sanāk kopumā nomainīti 3 mitekļi, tagad jau savs - arī pirmajā. mīnusi ir minimāli. ja atrašanās vieta ir nostāk (nav pie lieliem ceļiem), logi iziet uz klusiem pagalmiem un gar pašu logu nav gājēju ietves - tad skaņas ir minimālas, principā man tā bija visās vietās, kur esmu dzīvojusi. lai gan tie bija guļamrajoni, nevis centrs.
no drošības viedokļa, visur bija uz logiem režģi, tādēļ jutos droši (piem., otrajā stāvā bez režģiem justos nedrošāk). no mīnusiem - ja ir ugunsgrēks, tad ir nedroši, jo tikt laukā grūtāk (bet nu ja ir augstais stāvs, tad jau pa logu tāpat neleksi). vēl kas ir neatsverams pluss - no lielajiem šopingiem vai laukiem atbraucot laiks, lai uznestu visu dzīvoklī, ir niecīgs. tas ir ļoti ērti. arī riteņus turp-šurp staipīt ir ērti. kāpņu telpā ja kāds iet garām, to nedzird. apakšā mums ir silts pagrabs (ziemā it īpaši, kad kurina), tādēļ aukstas grīdas īsti nav. no mīnusiem - skaņa no augšējiem kaimiņiem, ja viņi joņo pa savu dzīvokli. bet tas jau ir visos dzīvokļos, izņemot pēdējo. bet pēdējam stāvam ir savi mīnusi. lielākais jau parasti appludināšanas iespēja no jumta, ko parasti apdrošināšanas kompānijas negrib kompensēt (savukārt, ja tiec appludināts no kaimiņiem, to kompensē). un jā, esmu dzīvojusi arī augšējā stāvā jumta dzīvoklī, kur nav lifta.. nu nemūžam vairs. vasarā bija pārkarsis tas dzīvoklis, pa jumtu skraidīja peles, kamēr visas mantas no laukiem, riteņus uznes, vai kādu pasmagāku mēbeli - tas ir vesels piedzīvojums, ar ratiņiem noteikti arī būtu ļoti sarežģīti sievietei vienai, ja nebūtu, kas vienmēr palīdz. nezinu, man divu domu nebūtu, esmu par 1, nevis pēdējo stāvu.
21.05.2019 12:55 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Ar maziem bērniem dzīvoju 1.stāvā. Esmu sajūsmā. Iepriekš dzīvojām 4.stāvā. Tagad ratus varu ar visu guļošo zīdaini pat dzīvoklī ievilkt. Nevienu nesatrauc, ka bērni pa grīdu skaļi skrien un mētā bumbu. Bija viegli pārvākties. No mašīnas ar vairākiem piegājieniem var viegli visu ienest (uz 4.stāvu gāju apkrāvusies, lai mazāk reižu jāiet).
Bet jāsaka, ka daudz kas atkarīgs no rajona, kaimiņiem un tā, vai aiz loga ir Brīvības iela, vai puķu dobe mikrorajonā pie meža.
21.05.2019 12:48 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Jau gadu dzīvoju 5.stāvā kur nav lifta. No sākuma domāju aij kas tad tur ko neuzkāpt, bet sapratu ka tad ja nes kaut ko lielāku vai iepirkuma maisus pilnus tad ir gan grūti. Kā arī pārvākšanās bija diezgan liels murgs.... Ja ir bērns , tad vispār būs grūti- no sākuma bērnu rati tad kad paausgies negribēs kāpt pa trepēm. Kā arī besī, ka ja piegādā ēdienu tad jāskrien lejā un jākāj augšā, jo ir slēdzama kāpņu telpa.
Par pirmo stāvu mīnusi ir durvju rībināšana, var no kāpņu telpas dzirdēt visas sarunas, jo visi kas dzīvo augstāk runājās, ja blakus dzīvoklim sanāk lifts vai atkritumu caurums tad to varēs dzirdēt, protams augšējie kaimiņi. Kā arī esmu bijusi ciemos uz pirmo dzīvokli 7 stāvu mājās kur pirmā vannas istabā varēja dzirdēt kā pa trubām iet ūdens kad kāds nolaiž ūdeni podā augstākos stāvos. Kā arī jā cilvēki skatās logos, apzagšanas iespējas. Pirmajos stāvos parasti cilvēki met un atsātj savus gružus, bet tas tikai tādos gadījumos ja kaimiņi ir cūkas.
21.05.2019 12:22 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Jā, man viena lieta būtu relatīvi nedrošā sajūta, bet pazīstu cilvēku, kurš krietnu laiku dzīvojis pirmajā stāvā centrā, un viņa iebildumi ir troksnis - aiz loga notiekošais daudz labāk dzirdams pirmajā stāvā, sajūta, ka katrs garāmgājējs var ieskatīties iekšā. Tas, protams, ja iela turpat blakus, nekādu apstādījumu. Plus regulārā ārdurvju rībināšana, bet tas arī atkarīgs no projekta, dzīvokļa izvietojuma.
21.05.2019 11:47 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Pirmajā neizvēlas, jo daļai ir bail par logu izsišanu, uzlaušanu un apzagšanu.
21.05.2019 11:33 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
RedJasper, bet mani interesē, kas ir tie argumenti? Jo bieži arī sludinājumos cilvēki norāda, ka negrib pirmo/pēdējo stāvu.
21.05.2019 11:27 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Katrinux, kas tieši ir tik slikti pirmajā stāvā? Jo esmu iepriekš ilgus gadus dzīvojusi 1.stāvā, bez bērniem gan, bet nekādus baigos mīnusus nejutu.

Tu pati zini, ka izvēlēsies pirmo stāvu deviņniecē, nevis 5to stāvu bez lifta.
Vienīgā papildus opcija, turpināt meklēt, un neieciklēties uz dzīvokļiem, kur rodas šādi jautājumi.
21.05.2019 11:24 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Katrinux, kas tieši ir tik slikti pirmajā stāvā? Jo esmu iepriekš ilgus gadus dzīvojusi 1.stāvā, bez bērniem gan, bet nekādus baigos mīnusus nejutu. Vienīgi troksni kāpņu telpas.
21.05.2019 11:03 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
1.stāvā. Nestaipīsi jau katru dienu ratiņus , bērnu uz 5.stāvu. Vecumdienās arī būs grūti uzkāpt.
21.05.2019 11:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!