Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nepatīk mans dēls

 
Reitings 9
Reģ: 08.05.2019
Labs vakars!
Dzīvoju ar vīrieti, man ir dēls(8) un viņam meita(18). Dzīvojam visi kopā.
Problēma tajā, ka jūtu, vīrietim nepatīk mans dēls, ja puika kaut ko izdara, viņš tiek uzreiz sodīts- aizliegts saskatīties TV, noņemts iPad utt., arī visādas piezīmes tiek teiktas.
Ja vīrieša meita kaut ko izdara vai pareizāk sakot nedara(viņas pienākums tīrīt vannasistabu, piemēram), atstāj nekārtību virtuvē- viņai par to nekas.
Mums šī dēļ ir daudz domstarpību! Ko darīt? Ko iesakiet?
19.05.2019 23:00 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kādās iepriekšējās diskusijās? :D
Man gan šādu problēmu nav un bērnam ir normāls tēvs un iedomājies, atbilst visām manām augstajām prasībām :)
21.05.2019 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Zinu vienu sievieti kura izšķīrās no bērna tēva un burtiski mēneša laikā jau staigāja pie citiem, bērnu ņemot līdzi pie tiem večiem..

Bet tā sieviete gada laikā vai pat mazāk atrada sev citu veci un uzreiz uztaisija vēlvienu bērnu, reāli gada laikā viņai jau bija jauns vīrs, jauns bērns...jauna ģimene, bet kā tas ir tam pirmajam bērnam? Man liekas ļoti grūti un uztvere par lietām tur būs pabojāta....
Kas tur nesaprotams? Ēst taču gribās katru dienu! Visticamāk, dūdiņai pašai nav ne izglītības, ne prasmu, ne vēlēšanās strādāt, lai uzturētu sevi un pašas dzemdēto bērnu. Attiecīgi jāatrod un jāpiesaista jauns sponsors.
Kas attiecas uz Tevi pašu, gibētos paskatīties uz Tevi un Tavām kvalitātēm reālajā dzīvē, ņemot vērā Tavas prasības potenciālajiem partneriem šajā un iepriekšējās diskusijās.
21.05.2019 14:34 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Zinu vienu sievieti kura izšķīrās no bērna tēva un burtiski mēneša laikā jau staigāja pie citiem, bērnu ņemot līdzi pie tiem večiem...man tik radās jautājums, kas tai sievietei galvā darās? Ko tas bērns vispār domā un kā pēc tādiem gājieniem uztvers vispār dzīvi un attiecības? Tiko te bija tētis blakus un tad pēkšņi dzīvē iekšā ārā visādi sveši veči.
Es savu bērnu nekad nerādītu kaut kādiem piegulētājiem un vīriešiem ar kuriem esmu nestabilās attiecībās.
Bet tā sieviete gada laikā vai pat mazāk atrada sev citu veci un uzreiz uztaisija vēlvienu bērnu, reāli gada laikā viņai jau bija jauns vīrs, jauns bērns...jauna ģimene, bet kā tas ir tam pirmajam bērnam? Man liekas ļoti grūti un uztvere par lietām tur būs pabojāta....
21.05.2019 13:09 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Mani vienmēr izbrīna šādas sievietes, kas izvēloties sev nākamo veci, vispār nepadomā par bērnu, ja bērns jau pieaudzis un nav vairs jaaudzina, tad cita lieta.
Ja man dzīvē gadītos ka palieku viena ar bērnu, tad ojjj kādas "pārbaudes" būtu jaiziet tad nākamajam potenciālajam partnerim. Pieņemt un cienīt manu bērnu būtu viena no galvenajām prasībām, tas vīrietis ir svešs onkulis tam bērnam, nu tā ir, vīrietim nav obligāti tas bērns jāmīl un otrādi, bet ir jāspēj vienam otru pieņemt un atrast kopīgu valodu. Vēl kas, tikai ES izlemšu, vai tam vīrietim būs kādas tiesības audzināt manu bērnu un ja tādas tiesības es nedodu, tad par kaut kādu "sodīšanu" utt nevar vispār būt runas, man mans bērns būs vienmēr pirmajā vietā un nekad es kaut kādam vīrišķim nedotu lielāku nozīmi nekā savam bērnam, tākā pie kaut kādām nesaskaņām kas saistītas ar manu bērnu, vīrietis varētu staigāt tālāk un audzināt citas vecenes bērnus kurai svarīgākais ir ka tik bikšainis ir blakus...
21.05.2019 12:59 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
amsterdama @ 20.05.2019 11:43
Tātad uzlikt astoņgadniekam par pienākumu savākt savu istabu un iznest gružus var tikai pār Tavu līķi? Problēma autorei nav bērnu pienākumos, bet gan nevienlīdzīgā attieksmē pret bērniem.
Autorei. Nav teikts, ka Tava bērna sodīšana uzreiz liecina par nepatiku. Varbūt Tavs partneris tomēr izjūt atbildību par Tava bērna audzināšanu, bet neprot to. Vai arī, ļoti iespējams, izturas tā, kā pret viņu pašu kā bērnu bērnībā izturējās tevs vai patēvs.

Interesanti gan. Tā padom@jot,cik gan veiksmīgas varētu būt audzināšanas metodes vīrietim, kurš pats savai meitai nav spējis ieaudzināt tīrību, kārtību un pateicību? Nu, tā - tīri izejot no autores teksta. Astoņgadīgam bērnam ir jāpalīdz mājas solī savu iespēju robežās, piekrītu. Tomēr, sodīt manu bērnu varu tikai es pati. Bez mana akcepta neviens ne vārdu manam dēlam nepateiktu. Īpaši jau cilvēks, kura meita ir acīmredzams pierādījums nespējai cilvēku izaudzināt par cilvēku.
Bet mans skatu punkts ir tikai atstāsts no autores puses. Ne es dzīvoju ar viņiem, neko. Skaidrs gan ir tas, ka astoņgadīgs puika nestāsies pretī kaut kādām mātes izvēlētām tēvainim. Ja nejutīs īstā tēva un mātes atbalstu izaugs par diezgan sabojātu pieaugušo. Ar kaut kādu mūžīgu rūgtumu azotē un pašpārliecināts trūkumu. Tā kā, laiks mammai saprast, ka ir mamma un ieviest korekcijas ģimenes ikdienā. Runāt, runāt, runāt un vēlreiz runāt.
21.05.2019 06:33 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 18.03.2010
Ja vīrietis nepieņemtu manu bērnu, tas vairs nebūtu mans vīrietis. punkts!
20.05.2019 20:11 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Nu, tur jāskatās kāda attieksme viņam pret dēlu vispārīgi. Ja mēs runājam tikai par disciplīnu, tad tas nav rādītājs. Iespējams, viņš tiešām grib izaudzināt vīrieti,kas dara, kas jādara, nevis memesdēliņu. Tā skatoties, mans tēvs tad arī deva priekšroku man, nevis brālim, jo disciplīna bija uz viņu stingrāka.
Nemaz nerunājot, ka meitai jau 18...
20.05.2019 20:07 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Jā, jo ja tā padomā, mēs jau nezinam kāda jums ir ikdiena, kā vīrietis izturas citos gadījumos pret tavu dēlu. Varbūt viss tiek mazliet pārspīlēts. Mazos mīnusus var arī tik ļoti pie sirds neņemt.
20.05.2019 14:30 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
varbūt tas ir pārspīlēti, ka nepatīk dēls. nezinu vai var salīdzināt kā izturās pret savu meitu un tavu dēlu, tie nav viena vecuma bērni, meita tomēr ir pieaudzis cilvēks.
arī pret saviem bērniem vecāki mēdz izturēties nevienlīdzīgi, parasti gan pret vecākajiem stingrāk kā jaunākajiem, bet varbūt vīrietis grib ieaudzināt atbildību pret saviem pienākumiem un darbu, jo ar meitu švaki sanākusi šī dzīves skola :)
20.05.2019 12:47 |
 
10 gadi
Reitings 551
Reģ: 30.08.2010
Lai es kādam ļautu diktēt noteikumus manam bērnam, man būtu jāzaudē dzīvība.
Tātad uzlikt astoņgadniekam par pienākumu savākt savu istabu un iznest gružus var tikai pār Tavu līķi? Problēma autorei nav bērnu pienākumos, bet gan nevienlīdzīgā attieksmē pret bērniem.
Autorei. Nav teikts, ka Tava bērna sodīšana uzreiz liecina par nepatiku. Varbūt Tavs partneris tomēr izjūt atbildību par Tava bērna audzināšanu, bet neprot to. Vai arī, ļoti iespējams, izturas tā, kā pret viņu pašu kā bērnu bērnībā izturējās tevs vai patēvs.
20.05.2019 11:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
sniegpulksteniite @ 20.05.2019 08:57

Neviens nemīlēs svešu bērnu vairāk kā pašu sievieti. Varētu vēl vienlīdzīgi, it sevisķi, ja bērns ir ģimenē vēl ļoti maziņš 1gadiņš un no mazotnes jau audzina , sāk uzskatīt par savējo. Ar tādiem ,kuri jau ir lieli, ar savu raksturu, paaugušies, neuzskata vīrieti par savu tēvu, vīrietis viņu par savu bērnu nebūs viņi mīlēs viens otru kā vairāk kā sievieti, mammu. Absurds variants.

Tu kļūdies. Ir daudz gadījumu, kuros pēc attiecību izjukšanas ne bioloģiskā puse iesaistās bērna dzīvē vai nepieciešamības gadījumā pat paņem savā audzināšanā. Nevajag būt tik kategoriskai.
20.05.2019 09:56 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.05.2019
Protams, ja izdarīts kas nepareizi - jāsaņem sods, par to nav runa, bet tad sodi abus.. kāpēc tikai vienu? Liekas, ka vīrietis redz tikai to, ko dara mans dēls, bet viņa meitas netīrajiem trauku kalniem iet garām kā akls..
jā, saprotams, es esmu dēla pusē, ja redzu šo nevienlīdzību..
20.05.2019 09:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manu bērnu mīli vairāk par mani pašu vai ej prom.

Neviens nemīlēs svešu bērnu vairāk kā pašu sievieti. Varētu vēl vienlīdzīgi, it sevisķi, ja bērns ir ģimenē vēl ļoti maziņš 1gadiņš un no mazotnes jau audzina , sāk uzskatīt par savējo. Ar tādiem ,kuri jau ir lieli, ar savu raksturu, paaugušies, neuzskata vīrieti par savu tēvu, vīrietis viņu par savu bērnu nebūs viņi mīlēs viens otru kā vairāk kā sievieti, mammu. Absurds variants.
20.05.2019 08:57 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Nu, un ko tu dari tajā situācijā, kad bērnam viņš ņem nost planšeti ut?
Tas vīrietis viņam ir svešs onkulis. 8 gadi ir mazs bērns, viņs jūtas nosodīts... vismaz tu esi tajā mirklī bērna pusē? Dēls ir svarīgāks nekā cilvēks kas tev blakus no malas. Nepieļauj to.
Man arī bija ļoti grūti pieņemt patēvu, es zinu kā tas ir. Gājis visādi, es tāpat paliku vienmēr pie sava. Tikai pēc gadiem viss ir pamainījies, bet visas tās atmiņas tāpat ne īpaši patīkamās ir vēl prātā šobaltdien.
20.05.2019 08:20 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nūū. Lai es kādam ļautu diktēt noteikumus manam bērnam, man būtu jāzaudē dzīvība. Manu bērnu mīli vairāk par mani pašu vai ej prom. Un, nē. Man nav vidusceļa.
20.05.2019 00:35 |
 
Reitings 9
Reģ: 08.05.2019
Meitai saka, lai savāc, viņa to izdara pēc pāris dienām, puikam - uzreiz viss jādara
Nav jau tā, ka katru dienu mums tādas domstarpības, bet nu pa lielam ir tāda nevienlīdzīga situācija, kas man ļoti nepatīk...
19.05.2019 23:53 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
To Lotte.
Meitai taču 18 gadi. Šaubos vai pati meita ir ieinteresēta, lai viņa tiktu pieņemta. Bet dēls ir stipri jaunāks, vecumā, kad sāk pa lielam kaut ko apgūt.
19.05.2019 23:42 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Dēls visu saprot, esmu pilnīgi pārliecināts.
Tai meitai varat teikt da jeb ko, bet viņa ir "tēva meita" tātad galvenā no abiem bērniem.
Es jau nesaku, ka tādēļ te kādam ir jāšķirās, nebūt nē, es vienkārši gribu teikt, ka ir niecīga iespēja, ka šādā situācijā var kaut kas mainīties. Dēls ir neizdevīgā pozīcijā. Tas arī viss.
19.05.2019 23:39 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Protams par blēņam jaaizrāda, kkas jāaizliedz, jabut pienakumiem mājas utt. Bet tam jaattiecas uz abiem bērniem, nevis tikai vienu.
19.05.2019 23:36 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Es nezinu ka es rīkotos tāda situācijā, bet ņemot vērā to cik man savs bērns ir svarīgs un es visu daru dēļ viņa, tad es no tāda vīrieša ietu prom. Es nepieņemtu, ka pret manu bērnu tā iztirās, bet pret otru savādāk.
Vai tu neesi padomājusi kā tas traumē bērnu un kā tas ietekmēs viņa dzīvi? Var pienākt diena, ka visā viņš vainos tevi. Un izskatas, ka tu viņa meitu arī nevari pieņemt, līdz ar to noteikti tev ar virieti arī dēļ ta visa ir konflikti, tad nesaprotu kapēc jādzīvo kopā kā ģimenei...
19.05.2019 23:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits