Skriešana vs. Ātra iešana

 
Reitings 133
Reģ: 06.05.2018
Atsaucoties uz tēmu - Skriešana, tad nu domāju ko sakiet par ātru iešanu.? Apmēram 5km + 5km vakarā . Mēģinu it kā skriet , bet pagaidām tas padodas ļoti grūti. Nesen kur lasiju ka ātra iešana ir pat labāka nekā lēna skriešana, vai tā ir. Ko domājat jūs un vai piekopjat šo ātro iešanu kā sportošanu?
19.05.2019 12:50 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Es uzskatu, ka svarīgi ir nevis skriet, vai ātri iet,bet gan pavadītais laiks slodzē. Ja ātrā tempā (patiešām ātrā) var noiet 40+ minūtes, tad tas būs vērtīgāk par skriešanu 5 minūtēm skrējiena. Ja tās 40+ minūtes vari noskriet, tad labāk skriet, nekā iet. Galvenais ir kardio slodze un ilgākā laika periodā.
Otra opcija, skriet sprintus ar atpūtām. Tad būs tā saucamie HIIT treniņi. Bet labāk jau abus miksēt.
20.05.2019 08:16 |
 
Reitings 133
Reģ: 06.05.2018
Nav jau tā, ka galīgi skriešana nesagādā prieku, beigās ir tās foršās sajūtas par padarīto, bet šķiet k mēģinu priekš sākuma izspiest no sevis pārāk daudz, jo no 5 km noskrienu sākumu cik vien varu līdz spēku izsīkumam un pēc tam pārejo daļu vien sanāk noiet, jo nu paskriet vairs nevaru. Pati šo rakstot sapratu savu kļūdu , šodien būs jāmēģina pa mazam skriet .
Un vakarā ātrā iešana.
Pēc ātrās iešanas arī labas sajūtas, ka neesmu nosēdējusi mājās vai izniekojusi laiku. Toties visi muskuļi jūtami.
20.05.2019 08:06 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Ja skriešana nesagādā nekādu prieku, tad drīz tiks atmesta. Tad jau labāk iet, lai vismaz kāda kustība. Skriešana dod intensīvāku slodzi, iešana toties ir draudzīgāka locītavām.
19.05.2019 22:53 |
 
Reitings 33
Reģ: 08.07.2018
Tieši ātra soļošana vakaros 1h garumā pāris gadus atpakaļ man palīdzēja nomest ap 8kg, noskriet es varētu, labi ja 1min bez apstājas, aptuveni pēc 2 nedēļām man jau nepietika vienkārši ar soļošanu, ķermenis pats pieprasīja lielāku slodzīti, un man par brīnumu, es mierīgā tempā varēju noskriet līdz pat 10 min, pēc mēneša mainījās dzīves apstākļi un atmetu visam ar roku, bet pašlaik plānoju atsākt.
Protams arī sekoju līdzi ēšanas paradumiem, bet neieciklējos, rezultāti un pašsajūta pēc sportošanas pati par sevi iedvesmoja nepieēsties un nemaz negribējās, tikai stipri slāpa pēc paša treniņa.
Es domāju, ka skriešana vairāk der jau pietiekami trenētiem cilvēkiem, nevis iesācējiem, vairāk par sāpēm un sliktu omu tā neko nedos, jāsāk pa drusciņai un vadoties pēc sajūtām, palielināt slodzi.
19.05.2019 22:49 |
 
Reitings 133
Reģ: 06.05.2018
Up
19.05.2019 21:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!