Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neveiksmīgi darba meklējumi

 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Sveikas! :-)
Esmu šeit, lai uzklausītu Jūsu padomus un reizē saņemtu gan motivējošus, gan, protams, arī kritizējošus un pamācošus komentārus.
Pēdējā darbavietā bija līgums uz noteiktu laiku, tādēļ tuvojoties termiņa beigu datumiem sāku aktīvi revidēt darba sludinājumus, taču nekā.
Līdz šim man darbs ir bijis arī hobijs, bet jau teju mēnesi esmu mājāssēdētāja un aktīva darba meklētāja.
Šo laiku izmantoju, lai pamazām realizētu iekrājušās idejas, taču pārvērtēju prasmes un nemaz tik skaisti man netop rokdarbiņi, ko varētu kādam pārdot, kur nu vēl pārvērst biznesā.
Laiks rit un iekrājumi man diži nekādi nebija, vien pēdējā alga. Biju pilnīgi pārliecināta, ka mēneša laikā atrast jaunu darbu nebūs problēma, bet tomēr tā nav. Pēdējā laikā jau vairs neskatījos uz to, kas man patīk, bet sūtīju pieteikumus gan uz veikala pārdevēja, gan apkopēja vakancēm, bet nekā, visbiežāk pat nesaņemu atbildi. Divu mēnešu laikā nosūtīti jau 15 pieteikumi, bet uz interviju tiku uzaicināta tikai vienā uzņēmumā - tāpat nekā.
Domāju, ka vaina ir CV, motivācijas vēstulē, tāpēc lūdzu to izlasīt arī draugiem, it kā viss kārtībā, bet pozitīvu atbildi nesaņemu itin nekur.
Darba pieredze man nav plaša un bagātīga, pavisam nesen esmu pārkāpusi 20 gadu slieksni un šobrīd esmu neklātienes studente, bet ļoti strādātgriboša, tomēr vajadzīga arī finansiālā labklājība, jo izdevumi ir un būs.
Dzīvoju mazpilsētā, kur, protams, valda bezdarbs un vakances ir tikai tik, cik viņas ir un diži liela izvēle tajā skaitā nav. Reģistrējos kā bezdarbnieks, bet tur man nepiedāvāja pilnīgi nevienu darba vietu, jēgas nekādas, biju pat nedaudz pārsteigta, ka darbiniece pievienoja manu darba vēlmi kā pārdevējs un apkopējs nevis ko saistītu ar manu studiju virzienu - it kā students nevarētu strādāt savā profesijā - teorētiski tas tāpat neko neietekmētu, bet gan likās nedaudz jocīgi. Esmu ievietojusu savu darba meklētāja sludinājumu gan sociālajos tīklos, gan sludinājumu portālos, bet atsaucības nav pilnīgi nekādas, vienīgais ir atbalsts no draugiem un ģimenes.
Es ticu un zinu, ka viss atrisināsies un varbūt pavisam drīz kāds mani pamanīs, bet pēc šī visa garā sakāmā mani nomierinātu kāda motivējoša frāze, ieteikums, kā iziet no šīs reizēm šķietami bezcerīgās situācijas, ko vēl darīt lietas labā, lai ātrāk uzsāktu darba attiecības.
Paldies! :-)
11.04.2019 19:00 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Dzīvoju mazpilsētā

Lasīju un lasīju ka esi forša, gan labs CV, gan motivācijas vēstule un tā un šitā, bet kad nonācu līdz šim, tad arī viss tapa skaidrs. Tieši mazpilsēta velk Tevi uz leju. Ja būtu Rīgā, tad sen jau būtu vismaz kaut ko atradusi, iespējams no sākuma ne tik ideālu, bet vismaz iesākumam būtu normāli. Iespējams tiešām ir vērts padomāt ka labāk būtu pameklēt citā, lielākā pilsētā vai arī mēģināt iekārtoties Rīgā. ;-)
14.04.2019 19:19 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
* Pieteikumi nevis piedāvājumi :-D
* nav uz kurieni sūtīt
12.04.2019 20:24 |
 
Reitings 554
Reģ: 17.12.2018
Es arī savulaik dzīvoju mazpilsētā (ne savā dzimtajā pusē), un tiešām varu piekrist, ka ar darba piedāvājumiem ir ļoti sūdīgi, turklāt, ja Tev tur nav radu vai labi iekārtojušos draugu. Teikšu godīgi, pirmo darbu tur atradu tikai un vienīgi caur pazīšanos (un tāpēc, ka labi pārvaldu krievu val.), un tas bija diezgan ok darbs (ne pārdevēja vai tml). Pēc tam aizgāju no tā darba (vēl jauna un naiva, ar domu, ka atradīšu drīz ko citu), un tad sākas... Diezgan ilgi meklēju darbu. Tā arī neatradu un tieši arī dzīvē viss iekārtojās tā, ka tur vairāk nekas neturēja, un varēju doties projām. Protams, salīdzinot ar Rīgas piedāvājumu, tie 15 nosūtītie piedāvājumi 2 mēnešu laikā būtu ļoti maz. Bet pietiekami daudz mazpilsētā, kur vienkārši uz kurieni sūtīt.
Es ieteiktu paskatīties arī reģionu vakances. Zinu, ka ik pa laikam parādās arī tirdzniecības pārstāvju vai merčendaizeru vakances (braukā, piemēram, pa Vidzemies pilsētām pēc grafika), vai tml. Bet nepadodies... Tas ir svarīgākais! Veiksmi!:-)
12.04.2019 20:22 |
 
Reitings 18
Reģ: 10.04.2019
Manuprāt,to pašu pārdevējas darbu var atrast jebkura pilsēta ..maximas Rimi Top vienmēr meklē
12.04.2019 17:10 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Pieņemu, ka darba sludinājumi jauni parādās arī tie 15 tajā mazpilsētā, un vienkārši nav kam vairāk arī sūtīt.

Tā arī ir. Intereses pēc uz ātro pačekoju ss.lv - uz doto brīdi manā dzimtajā mazpilsētā ir pieejamas veselas 5 vakances, kurās darbs tiek piedāvāts celtniekam, autovadītājam, noliktavas pārzinim, mežstrādniekam un santehniķim. Interesanti, kura no šīm valancēm derētu jaunai meitenei!? Jā, ja esi vecis, tad arī mazpilsētā darbu atrast var, bet vakances, kuras derētu sievietēm, ir ļoti maz un ātri tiek izķertas.
12.04.2019 16:37 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Nav darba, jo veikalam, kas pārdod 133050 ķīniešu vergu preces vajag tikai 2-4 pārdevējas.
12.04.2019 14:45 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man liekas, ka 15 pieteikumi 2 mēnešos nav daudz. Un es izsūtīju vismaz 4-5 pieteikumus dienā

Tu vispār saproti kas ir mazpilsēta Latvijā? Tieši tā, taja pašā Liepājā, kas ir itkā 3ā lielāka pilsēta Latvijā, neparādās tik daudz darba sludinājumi dienā, labi ja nedēļā daži nākuši klāt. Ja autore dzīvo vēl mazākā pilsetā tad par kādiem 4-5 cv dienā te var runāt vispār? Nolaidies uz zemes.
Šajā situacijā vai nu jāturpina gaidīt, kas var būt ilgi ilgi, vai arī jāmaina lokacija uz lielāku pilsētu vai Rīgu.
12.04.2019 14:35 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Es ieteiktu nekautrēties un izlikt savu cv iekš facebook, vai nu draugu lokā, vai attiecīgās specialitātes grupās, ja tādas ir.
12.04.2019 14:09 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Pieņemu, ka darba sludinājumi jauni parādās arī tie 15 tajā mazpilsētā, un vienkārši nav kam vairāk arī sūtīt.
Atceros , kad pasen meklēju darbu Liepājā, tur jauni sludinājumi, labi ja, 4 mēnesī parādījās. Pievienojos meitenēm, kas iesaka apsvērt domu par braukāšanu/pārcelšanos uz lielāko pilsētu.
12.04.2019 12:40 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man liekas, ka 15 pieteikumi 2 mēnešos nav daudz. Tad, kad pārvācos uz citu valsti un sapratu, ka mana Latvijā iegūtā izglītība viņuprāt nav nekā vērta (lai gan man bija viņu iestādes apliecinājums, ka mana 3 gadu programma atbilst viņu 4 gadu programmai, kuras rezultātā iegūst tādu pašu izglītību) un arī mana LV iegūtā darba pieredze nevienu neinteresēja, sāku aktīvi meklēt darbu un sūtīt cv. Un es izsūtīju vismaz 4-5 pieteikumus dienā (protams, nebija visi copy-paste, tika pielāgoti darba vietai un amatam), lai palielinātu savas iespējas atrast darbu. Un aktīvi staigāju pa intervijām, un arī samērā ātri atradu. Bet nu man bija arī ātri jāatrod kaut kas. Pēc tam, kad man jau bija darba pieredze iegūta tajā valstī, jau bija vieglāk atrast. Līdz ar to es nesaprotu tos, kuri aizsūta vienu CV pāris dienās (vēl jo vairāk, ka tu cik saprotu esi gatava gandrīz jebkādam darbam) un saka ka nevar atrast darbu.
12.04.2019 10:03 |
 
Reitings 212
Reģ: 26.06.2015
Ieteiktu paskatīties nedaudz plašāk,jo algots darbs nav vienīgā iespēja nopelnīt.Ja ir pieejams internets,tad visa pasaule vaļā.Freelanceri šobrīd ir ļoti pieprasīti.Un lokācijai nav nekādas nozīmes, darbu varesi darīt no jebkuras pasaules malas. Nekoncentrējies uz vienu risinājumu,ir ļoti daudz citu iespēju.Vajag tikai noticēt un sākt darīt. Apgūt kādas jaunas iemaņas, kurām ir pieprasījums. Šobrīd ļoti aktuāls ir mārketings,programmēšana,copywriting, virtuālie asistenti...Galvenais saprast, kas tirgū ir pieprasīts, jo diemžēl skarbā realitāte ir tāda, ka izmācamies augstskolā profesiju,kura vairs nav pieprasīta un tad arī darbu vairs nevar atrast.
Tas ir tīri mans viedoklis,balstīts uz manu pieredzi.Ja es šo saprastu savos 20 gados,nebūtu vairāks gadus lieki pavadījusi ofisā....ehhh...bet katram savs laiks.
12.04.2019 09:58 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Arī man ir bijis, ka darbu meklēju gandrīz gadu.Arī mazpilsēta. Ir augstākā, ir darba pieredze. Un bija pat tik interesants gadījums, ka iesniedzu CV uz puķu veikala pārdevējas vakanci, mani izsauca uz pārrunām un pateica: "Jau varu uzreiz pateikt, ka uz šo vakanci tevi neņemšu, jo tev vienkārši ir pārāk labs CV, tev ir jāstrādā augstākā amatā":-D :-D:-D Arī beigās sūtīju CV uz apkopējām utt. Un arī, kad sūtīju CV uz apkopējas vakanci, man atbildēja, ka man nav vajazīgp prasmju un zināšanu:-D Biju īstenībā iegrimusi lielā panīkumā, jo tomēr gads ir ilgs laiks un "sēdēt uz vīra kakla" arī kaut kā neērti, mana pašcieņa to nevarēja sagremot:-D
Un beigās bija tā, ka vienas nedēļas laikā man pēkšņi parādījās 2 reāli darba piedāvājumi un nācās pat izvēlēties.:-)
Vienkārši nepadodies, meklē. Par mazpilsētu, atkarīgs, cik liela mazpilsēta. Kaut kas noteikti atradīsies, tas ir tikai laika jautājums. Ja tevi mazpilsētā nekas netur, kādēļ gan nepamēģināt savu veiksmi citā pilsētā?
12.04.2019 09:30 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es pat Rīgā esmu ilgi meklējusi darba vietu. Pirmo darba vietu meklēju gadu un tā arī neko neatradu. Apnika meklēt, gaidīt un aizgāju pamācīties un ātri uzreiz atradu, nākamajiem 4-6mēneši. Bija arī darbi, kurus dabūju uzreiz, bet 1caur pazīšanos, otrs steidzami vajadzēja darbinieku. Tā kā es arī pieskaitu sevi pie neveiksminiecēm darba ziņā, jo ja mainu darbu, tad rēķinu 4-6mēnešus darba meklējumiem.
12.04.2019 08:44 |
 
Reitings 53
Reģ: 24.02.2018
Es meklēju darbu pagājšgad 6 mēnešus,ir pabeigta augstākā un 4 gadu darba pieredze. Tas notika Rīgā.
Man ieteikums būtu noskaidrot vai uz vasaru nemeklē kādā vietējā kafeinīcā, restorānā viesmīli. Un apjautāties visiem paziņām, kuri darbojas kādā uzņēmumā tavā pilsētā. Tā teikt mēģināt tikt “caur blatu”. Tas ,protams, ja darbs Rīgā nav opcija.
Dari visu ko vari un nevari iedomāties un Tev viss izdosies! ;-)
11.04.2019 23:03 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es vienā dzīves posmā es meklēju darbu 6 mēnešus. Viena mana draudzene vēl ilgāk. Piekrītu tiem, kuri ierosina paplašināt apvāršņus un meklēt darbu lielākā pilsētā. Būs labi!
11.04.2019 22:43 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Es arī ieteiktu, ja ir iespējams, meklēt darbu lielākā pilsētā. Sen, sen pati meklēju darbu mazpilsētā un saskāros ar tieši to pašu problēmu, jo darba vienkārši NAV. Ja arī parādās kāda vakance, tad vai nu tā tiek ātri aizņemta vai arī viss notiek pa blatu un darbā iekārto caur pazīšanos. Nu jau pagājuši daudzi gadi, esmu lidojusi uz LV, ciemojusies savā dzimtajā mazpilsētā un redzu, ka tur joprojām nekas nav mainījies, jo dažās vietās tās pārdevējas, kuras atceros no savas bērnības, tur strādā joprojām - katrs pie savas darbavietas turas ar zobiem un nagiem, jo citu variantu nav. Cik zinu no paziņu stāstītā, no NVA arī nav nekāda labuma, ja uz vienu vakanci stāv rinda ar cilvēkiem un gribētāju strādāt ir vairāk, kā potenciālo darba vietu. Es meklētu iespējas tikt uz lielāku pilsētu (kaut vai ikdienā pārvietotos ar vilcienu/autobusu), lai varētu meklēt darbu savām studijām tuvākā vai vismaz apmaksātākā jomā, nevis cerētu uz apkopējas vakanci mazpilsētā.
11.04.2019 21:51 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tevi kaut kas tur mazpilsētā?
11.04.2019 21:38 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Darba meklēšana arī ir darbs, tādēļ vajadzētu izsūtīt vismaz 1 CV dienā. Vēl var pamēģināt iepazīties ar puisi pilsētā un tad meklēt darbu tur.
11.04.2019 21:36 |
 
Reitings 178
Reģ: 31.01.2018
Kā ar iespējām ārpus Tavai pilsētai?:-)
11.04.2019 21:22 |
 
Reitings 658
Reģ: 18.06.2018
Sveika. Lasu Tavu stāstu un redzu sevi pirms pāris gadiem,pilnīgi tāda pati situācija bija man. Un izglītība laba bija,pat nemeklēju darbu savā jomā,domāju iešu kaut vai par apkopēju,jo tiešām mazpilsētā nebija variantu. Un cik ļoti sevi grauzu,ka mani pat neņēma par apkopēju,jo zināju,ka tur vajag. Tas tā iedragāja pašvērtējumu. Bet tagad 5gadi strādāju,esmu apmierināta. Bet reizēm aizdomājos,ja nebūtu šī darba,es joprojām sēdētu bez darba. Tā mazpilsētās diemžēl ir. :-/
11.04.2019 21:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits