Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

galvassāpes

 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Sveikas! Kā jūs parasti tiekat galā ar stresu un piesātinātu ikdienu? ;D Mācos 12.klasē, kādā ģimnāzijā. Stundas kopā ar visām pirmsekāmenu konsultācijām man katru dienu ir līdz 16-17. Pēc tam vēl mājās daudz uzdod eksāmenu priekšmetos, arī tā saucamajos neeksāmenu priekšmetos ir daudz darba. Un tas viss tik daudz un kopā, ka mans organisms laikam neiztur. :D Gandrīz vai katru dienu pēc skolas sāp galva, tāpēc vienmēr stundu vai divas paņemu tā saucamo napiņu. Pēc tam izdzerot kafiju var +\- normāli funkcionēt. Zāles nedzeru. Cenšos nepierast pie tā.
Kā ir ar jums? Vai jūs arī nomoka tādas problēmas? Ka tiekat galā?
29.03.2019 21:30 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Man arii taa bija, kad maaciijos videnee. Vai gadiijumaa nav taa, ka ik pa laikam kaut ko skolaa uzkod, tad atnaac maajaas, kaartiigi paeed un uznaak luuziens? Un nedzer kafiju vakarpusee, tas tikai traucees dziljam miegam naktii.
19.04.2019 14:47 |
 
Reitings 73
Reģ: 19.03.2014
Man skolas laikā arī bieži sāpēja galva, un tas galvenokārt bija dēļ tā,ka skolās visbiežāk telpas netiek pietiekami vēdinātas. Un, ja tādā vidē jāpavada visa diena, skaidrs, ka organisms jūtas slikti.
19.04.2019 12:13 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Daudz ūdens, svaigs gaiss, fiziskas aktivitātes (super aizņemtās dienās kaut uz 15-20min iziet pastaigāties ārā un kārtīgi izstaipīties starp ilgstošiem sēdēšanas periodiem), sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs. Ja tas viss nelīdz un galva tik un tā dien dienā sāp, čāpo pie ārsta.
Bet vispār ieteiktu arī savas prioritātes izvērtēt. Vai tiešām visur vajag tos 9niekus un 10niekus? 12. klasē ir ļoti vērtīgi koncentrēties un laiku veltīt tam, kas tiešām saistās ar nākotnes plāniem, nevis stresot par niekiem.
18.04.2019 13:24 |
 
Reitings 17
Reģ: 19.04.2018
Ar stresu galā tikt var iemācīties un to ir pat vēlams darīt-dažādas sporta aktivitātes palīdz izvēdināt pārāk lielu intelektuālo pārslodzi. Īpašos dzīves periodos,kāds ir 12.kalses beigšana un eksāmenu laiks, es lietotu kaut ko dabīgu. Puķīšu uztura bagātinātājus, kas palīdz nedaudz nomierināt papildus prātu.
18.04.2019 12:59 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Paldies par ietiekumiem! ;)
30.03.2019 12:31 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Vēl ar galvas sāpēm g.ā var nosūtīt pie neirologa, padzilinātāk, lai paskatas. Bet ūdeni un svaigu gaisu noteikti iesaku, ja ilglaicīgi netiek uznemts pietiekami ūdens, tas arī rada galvas sāpes.
30.03.2019 11:56 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ar galvassāpēm pie ĢĀ, lai izvērtē, no kuras puses nāk problēma (cik bīstamas ir šīs sāpes). Biežākais paveids ir saspringuma sāpes. Mācoties varbūt sēdi neertā pozā, sasprindzis kakls, mugura (fizioterapija var līdzēt).
Ir vērts pārbaudīt redzi, jo nelielas izmaiņas var radīt nejaukas galvassāpes.
Protams, nevajadzētu aizmirst par ūdeni, piedomāt par to, cik daudz laika tiek pavadīts telefonā/datorā/planšetē. Un, protams, miegs ir laba lieta.
Bieži vien šos sīkumus ievērojot, pazūd galvassāpes.
Ja psiholoģiska spriedze.. var padraudzēties ar psihoterapeitu, kas parādīs, kā cīnīties ar stresu/trauksmi utt.
Lai izdodas pārvarēt sāpes bez medikamentiem.
30.03.2019 11:50 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Mazāk iespringt uz mācībām un necensties lekt augstāk nekā vari.
Man tā bija 10. un 11.klasē,kad galva sāpēja katru otro dienu, jo mācījos visu laiku, neko citu neredzēju.
12.klasē pilnīgi atslābu un atzīmes palika nemainīgi labas, lai gan nemācījos var teikt necik(vienīgi matemātikai pa kādai 1h dienā) Eksāmenu nokārtosi tāpat, augstskolā paņems tāpat un pēc 5.gadiem tavs sertifikāts vairs nav derīgs.
Laiku neatgūsi, bet galvassāpes paliks un tā teikt neizbaudīts laiks. :-)
30.03.2019 11:27 |
 
Reitings 84
Reģ: 02.05.2018
Es ieteiktu aizstaigāt līdz ģimenes ārstam. Var būt ka tās ir tikai galvassāpes no stresa, no lielas slodzes, bet varbūt arī nē. Tā nav norma ka katru dienu sāp galva. Ārstam vajadzētu uzdot kaudzi jautājumu. Vai galvassāpes mainās? Tas ir sāp vienā pusē, vai pulsē, spiež, vai ir redzes izmaiņas. Vai sāp vienā un tajā pašā laikā, vai ir slikta dūša? Un tad meklēt vainu. Varbūt kāds asinsvads ir nospiests sprandā, vai nervi. Varbūt nesen bijusi kāda trauma, kaut vai sporta stunda trāpīts ar bumbu. Vai vienkārši spiediena izmaiņas ja saki ka pēc kafijas paliek labāk. Galvassāpēm nav jābūt normālai parādībai. Negribu biedet, bet galvassāpes var būt ne tikai parastas galvassāpes, bet arī nopietnu slimību simptoms. Ja gadījumā ārsts neko neatklāj ir iespējams jādodas pie algologa (sāpju ārsts).
30.03.2019 10:48 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.12.2018
Lauriee, vispār jā, iespējams tas pie vainas. Agrāk vienmēr līdzi nēsāju ūdens pudeli, tad kaut kā pārstāju, lai nav lieks smagums:-D(nu labi, nav jau tas ūdens smags, bet tomēr vietu aizņem). Ar gulēšanu nekad nesanāk laicīgi. Vienmēr atnākot mājās ir šausmīgs nogurums, bet kā jāiet gulēt - miega nav.
30.03.2019 01:24 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Varbūt aizmirsti ūdeni dzert? Jo tas arī var būt pie vainas.
Citādāk - vienkārši chill, tā ir tikai vidusskola, nav ko daudz iespringt. :-D Aizej pasporto, tiešām - paelpo svaigu gaisu, ēd veselīgi, dzer daudz ūdens, izgulies (nu pacenties tās 8h dabūt) un būs labi. Dzīvē būs daudz lielāki stresi kā vidusskolas eksāmens :-D
29.03.2019 23:31 |
 
Reitings 33
Reģ: 18.03.2019
Arī es mācos 12. klasē. Ģimnāzijā. Pēc konsultācijām mājās esmu piecos. Nedaudz atpūšos un tad atkal turpinu mācīties. Bet jā, galva sāp. Parasti izeju ārā pastaigāties, vai arī mājās vienkārši paguļu gultā un parunājos ar kādu, neizmantojot telefonu un neskatoties televizoru. :-D
Kafijas cienītāja neesmu, bet svaigs gaiss tiešām palīdz galvassāpju mazināšanai! (l)
29.03.2019 23:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!