Pēc mēģinājuma

 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Lūdzu, bez uzbraucieniem.
Veicu pašnāvības mēģinājumu ar žņaugšanu (pakāršanos). Kaut arī biju domājusi par to jau gadiem, pa īstam līdz tam nonākot, es pēc dažām sekundēm, kad ķermenis sāka trīcēt no bloķētajiem kakla asinsvadiem, izdzīvošanas instinkta pārņemta tomēr pārtraucu. Viena galvas daļa tā kā tika bloķēta (zvanīja bloķētās puses ausī, spiediens galvā, miglaina acs) un nākošajā dienā bija maza sejas asimetrija (uzacs un lūpu kakts uz leju). Tagad, pēc nedēļas tas viss ir pārgājis, vienīgi, kas vēl ir palicis, ir diezgan palēlināta domāšana, es vairs nespēju iedziļināties, ko kāds man saka, nespēju saprast, ko saka pa tv utt.
Internetā angļu valodas resursos atradu, ka pēc pašnāvības mēģinājuma jāiet uz slimnīcu un tieši tā arī jāpasaka, kas tika darīts un lai pārbauda vai viss ir kārtībā fiziski. Vai tiešām Latvijā tā arī var darīt? Vai arī mani uzreiz liktu mentālo problēmu slimnīcā? Tā kā šādu scenāriju gluži negribu, vai tas, ka es teiktu ārstam, ka man bija mini insults vai insults kāds mani ņemtu par pilnu un tiešām pārbaudītu, ja man vairs nav ne asimetrijas, ne vājuma, tikai tas mentālais lēnums? Vai jāsaka taisnība?
29.03.2019 16:10 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Te acīmredzami ir nepieciešama ārstēšana, lai kā tev pašai liktos ka nav tik traki. Arī ārstam ir jāzina patiesība, lai varētu tev uzstādīt pareizu diagnozi un uzsākt pareizu ārstēšanu. Nu nav tak tie laiki, kad var piespiedu kārtā tevi ielikt "psihenē". Bet man liekas interesanti, ka tu saki, ka tev ir pienākumi, kuru dēļ nevari gulēt slimnīcā gulēt/ārstēties, tai pašā laikā taisīji pašnāvību, reāli, tak, ja tev izdotos, tad tāpat nebūtu, kas veic tos pienākumus. Piedod par skarbumu, bet neredzu loģiku tavās darbībās.
29.03.2019 19:07 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Ko viņa darīs pie tā ārsta vai traķenē? It īpaši ja reiz tur jau ir bijusi un nekā?

Tieši tādēļ minēju piemēru par halucinācijām. Redzi halucinājas, iedzer zāles, un halucināciju vairs nav. Gluži kā atbrīvoties no sāpēm. Bet nejau depresīvs noskaņojums... Kad pabiju depresijas nodaļā, redzēju daudzus simulantus (nevis pēc manām domām, bet tā vienkārši palātā savā starpā runā kā piešmaukt komisiju, lai iedotu inviladitātes grupu (naudu), kādus simptomus izdomāt). Smejās, nepārtraukti runā, bet kā ikrīta ārstu apskate palātas, tā noņemta kosmētika, drūmi ģīmji, visādus simptomus bārsta, valodu parausta. Ko tik neizdarīsi par nieka simts eiro :)
29.03.2019 18:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Prieks lasīt Tevis rakstīto.. jo tas nozīmē, ka esi starp mums!
Psihiatra konsultācija nav nekāds bubulis.. un nepiekarinās Tev zīmogu uz pieres “trakā”.. Depresija un citas psihiatriskās diagnozes ir jāārstē gluži kā sirdskaites utt.
ārsta pienākums ir turēt noslēpumā informāciju, par to, ko viņš ārstē un kāpēc.
Mūsdienās ir ir dažādi veidi, kā cīnīties ar depresiju vai līdzīgām problēmām..
Pašnāvības mēģinājums ir pavisam nopietns signāls, kas kliedz pēc palīdzības.
Sāc ar ģimenes ārstu!
P.S. Ir iespējams ārstam noskaidrot to, ka Tev nav bijis insults. Visiem būs vieglāk strādāt un palīdzēt Tev, ja teiksi taisnību.. Ārsts nav Tava mamma vai vīrs un personīgi neņems pie sirds, Tavu rīcību. Ārsta interesēs ir darīt savu darbu, sniegt Tev nepieciešamo palīdzību
29.03.2019 17:52 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
vājprāts. cilvēks skaidri uzraksta, ka negrib (zāles, slimnīcu), KAMĒR nerādās vienradži, un bars paviršo lasītāju gāžas virsū ar diagnozi :D
te gan jāpiebilst, ka, pretēji autores viedoklim, ka, ja viņai rādīsies vienradži vai būs vajāšanas mānija vai tml., tad pati ies ārstēties, tādā stadijā cilvēks parasti nesaprot, ka jāiet pie ārsta :)
par kārtējiem 'brašule, zāles nelieto, pamaini dzīvi'... arī nav ko teikt. nez, tīmeklī var atraust atsauces par psihiatriem, kam talants sajaukt labu zāļu kokteili, tad, ar slāpētiem simptomiem, var arī dzīvi mainīt sākt mēģināt.
par ārstu konfidencialitāti. tās vecenes mazpilsētās tak nezina, kas ir konfidencialitāte, ja vēl radi... aizstaigāt pie privāta neirologa varētu.
29.03.2019 17:52 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Ko viņa darīs pie tā ārsta vai traķenē? It īpaši ja reiz tur jau ir bijusi un nekā?
29.03.2019 17:45 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Tu raksti ,ka vairaakus gadus esi domaajusi par kaarsanos...Luudzu ,sazinies ar aarstu!
29.03.2019 17:36 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Peec taa vien ,cik kraasaini apraksti "kaarsanaas" meeginaajumu,peec tevis ir noilgojies aarsts psihiatrs!

Pienākumi liek dzīvei turpināties, tiem neinteresē, kas notika pirms nedēļas. Tādēļ es nevaru gulēt gultā un raudāt, būt depresīvā noskaņojumā par to, ko darīju un taisīt no tā traģēdiju. Ja būšu traģiskā noskaņojumā, nevis skatīšos uz to viegli un racionāli, līdzcilvēki pamanīs, ka kaut kas nav kārtībā.
29.03.2019 17:28 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Peec taa vien ,cik kraasaini apraksti "kaarsanaas" meeginaajumu,peec tevis ir noilgojies aarsts psihiatrs!
29.03.2019 17:16 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Pakāršanās tehniski nav žņaugšanās. Tu to izpildīji tehniski nepareizi. Pakāršanās ideja ir ar mezglu, krītot no pakāpiena, pārlauzt sprandu. Tas notiek zibenīgi.

Short drop/suspension hanging achieves death by cutting off the oxygen supply to the brain and body (asphyxiation) and/or the compression of the arteries (carotid and vertebral) and veins (jugular) in the neck. It requires little or no drop, as death is achieved simply by constriction of the trachea and/or the blood vessels. Indeed, a shorter drop is preferable for this method as it places less strain on the neck muscles.
Angliski saucas suspension hanging, to var darīt pieliecoties, sēdot. Vairāk kā puse izdevušos pašnāvību ir veikta ar pēdām uz zemes. Bet pašam sevi jāspiež cilpā 15 sekundes (kuru es nejēdzu izdarīt līdz galam), līdz zaudē samaņu un tālāk nāve iestājas no bezsamaņā esošā ķermeņa svara pēc 10-20 minūtēm. Ja ķermeni atrod bezsamaņā un noņem no cilpas, smadzenēm jau čiks.
29.03.2019 17:14 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Viņa jau trīsreiz pateica, ka NERĀDĀS viņai nekādas balsis un zirgi ar ragu.
29.03.2019 17:10 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Vienradzi vai divradzi utt-noteikti nepieciesams psihiatrs.Sizofreenijas gadijumaa loti biezi taas balsis liek kaut ko dariit,vai nu nogalinaat sevi,vai kaadu citu.Ir laiks doties uz slimniicu.
29.03.2019 17:08 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
:-D pavasara brīvlaiks it kā beidzies.
29.03.2019 17:07 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Vispār jau balsis un vienradži ir no šizofrēnijas lauciņa. Novēlu atrast labu psihiatru, pastāv arī ambulatorā ārstēšanās. Bet akūta suicidalitāte parasti ir iemesls stacionēšanai. Psihiatri rezidentūras laikā (vismaz 1 gadu) apgūst neiroloģiju, tāpēc arī gadījumā, ja būtu neiroloģiski deficīti, noteikti nepalaistu garām.

Nu nejau man tie vienradži rādās vai ir kādreiz rādījušies :-D
Tātad ja es pie kāda ārsta aiziešu, mani tomēr nosūtīs uz slimnīcu, ja pateikšu, ka pirms x nedēļām darīju to un to? Nevaru pārbaudīties bez šī visa?
29.03.2019 17:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vari rakstīt arī privāti vēstulē.
29.03.2019 17:04 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pakāršanās tehniski nav žņaugšanās. Tu to izpildīji tehniski nepareizi. Pakāršanās ideja ir ar mezglu, krītot no pakāpiena, pārlauzt sprandu. Tas notiek zibenīgi.
Tikai viens bet. Nav tādas situācijas no kuras nebūtu vismaz divas izejas. Viena ir pakārties, otra- esošo draņķīgo situāciju izmantot par pakāpienu, lai tiktu ārā no bedres. Depresiju neārstē ar zālēm- tu pareizi to dari. Depresiju ārstē ar dzīvesveida maiņu. Tev šobrīd neiet, viss ir pilnīgā p*kaļā, bet tas nenozīmē, ka viss tāpat būs arī pēc pusgada, gada. Ja Tev neizdodas atrisināt problēmas, runā par tām! Citu cilvēku skatījums, dzīves pieredze tev var palīdzēt saskatīt jaunus risinājumus problēmai. Uzraksti te, kas tevi nomāc vai privāti. Visu var atrisināt!
29.03.2019 17:03 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Vispār jau balsis un vienradži ir no šizofrēnijas lauciņa. Novēlu atrast labu psihiatru, pastāv arī ambulatorā ārstēšanās. Bet akūta suicidalitāte parasti ir iemesls stacionēšanai. Psihiatri rezidentūras laikā (vismaz 1 gadu) apgūst neiroloģiju, tāpēc arī gadījumā, ja būtu neiroloģiski deficīti, noteikti nepalaistu garām.
29.03.2019 16:58 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Balsis un vienradži? Really? Trollis? Ļoti izskatās ka.
Nu tad jau tur nav jāārstē depresij, bet halucinācijas.

Es teicu, ka redzu jēgu lietot zāles un sēdēt slimnīcā tikai šāda veida ekstrēmos gadījumos. Bet man nekā tāda nav un nekad nav bijis. Ja kādreiz parādīsies, tad piekritīšu, ka man vajag doties pie garīgo slimību speciālista. Depresijas gadījumā jau biju, un nekādas jēgas, tikai sliktāk, jo es nepanesu nevienas izmēģinātās depresijas zāles pat ceturtdaļtabletes mazās devās.
29.03.2019 16:52 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Neiejūtīgs jautājums, bet par cik man nav saprotams, kā cilvēks sev var to nodarīt, tad, ja tu gribēji taisīt pašnāvību, un praktiski, jau to arī izdarīji, kādēļ, tad tagad vēlies būt vesela?

Tajā vakarā biju ļoti apņēmības pilna, izinstalēju mesengeri u.c. aplikācijas, lai neviens netraucē, skatījos youtube pamācību kā sasiet mezglu, lasīju instrukciju, kurā pusē jābūt mezglam u.tml. Bet, kad sāku, tad tās fiziskās sajūtas tomēr bija briesmīgākas, nekā es biju iztēlojusies un ilgāk par dažām sekundēm neizturēju (t)(t) Un, protams, ja jau nesanāca novest līdz galam, tad gribas kaut cik normāli funkcionēt, lai varu strādāt.
29.03.2019 16:47 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Balsis un vienradži? Really? Trollis? Ļoti izskatās ka.
Nu tad jau tur nav jāārstē depresij, bet halucinācijas.
Izskatās ka arī bez zālēm tavām smedzenēm neklājas labāk nekā ar. Kā arī lai būtu labums tad psihisku slimību gadījumā zāles būs jālieto visu mūžu.
29.03.2019 16:42 |
 
Reitings 28
Reģ: 21.02.2019
Palasot otru tavu veidoto diskusiju, ir skaidrs, ka tev ir nopietnas problēmas ar psihi.
Noteikti ej pie psihoterapeita. Varbūt arī "atvaļinājums" psihenē nenāktu par sliktu..

Esmu brīvā režīma depresijas nodaļā dzīvojusi jau. Tikai palika sliktāk, un ārsti ar daudziem mēģinājumiem neatrada piemērotas zāles. Mana problēma droši vien nav kkāds serotīna trūkums, jo es spēju pavisam viegli priecāties par katru sīkumu. Kamēr nesāku dzirdēt balsis vai redzēt vienradžus, kādēļ man būtu vēl vairāk smadzenes jāindē?
29.03.2019 16:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits