Par ticigajiem

 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Sodien daudz vairak cilveku ir sanemusi, kaut ari virspuseju, tomer izglitibu. Ja vini nav spejigi domat patstavigi, vini var vismaz censties. Tam, ko mes saucam par ticibu, merkauditorija ir vaji un primitivi cilveki. Tie ir cilveki, kuri negrib patstavigi domat, bet grib lietot receptes: ka dzivot, ko domat, ko just. Mes redzam, ka religija nav spejiga nodrosinat pieklajigu cilveka uzvedibu. 2000 gadu ilga religijas monolitiska audzinasana, kur visa izglitiba, audzinasana ir religijas rokas, nespej nodrosinat atbilstosu homo uzvedibu. Uzmetot aci 20.gadsimtam, mes redzam, ka religijas lolotie homo nogalina aptuveni 60 miljonus cilveku, tikpat daudz izvaro un izkroplo. Religija nav pielietojama ka uzvedibas uzlabotajs. Ja cilveks spej ieverot kriminallikumu, vinam parasti nerodas vajadziba pec religijas:)
15.03.2019 14:39 |
 
Reitings 893
Reģ: 17.01.2011
Raven, tāpēc es jautāju diskusijas autoram, ko viņš tieši ar šo domā :-D diskusijas nosaukums ir par ticību, bet raksta par reliģiju :-D
15.03.2019 16:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
raven, tāpēc saku, ka pievērsos ticībai, es nevaru teikt, ka esmu tajā reliģijā pavisam iekšā! es ticu ''kaut kam''savam.
15.03.2019 15:57 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nu jā, pirmkārt, jānošķir, ko tu vispār domā ar reliģiju vai tu uz to raugies kā baznīcas apmeklēšanu vai kontroli pār cilvēci, vai iekšēja miera rašanu

Tu te jauc divas dažādas lietas - reliģiju un ticību.
Es pievērsos ticībai pati no sevīm, un tā radu iekšējo mieru..es neesmu apmāta ar visām tām lietām, cilvēkiem neeju uz ielas klāt un neko ''neklārēju'' par to,taču tomēr. katram savs!

Arī jauc kopā reliģiju un ticību.
15.03.2019 15:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Neredzu saistību reliģijai ar krimināllikumu..
Es pievērsos ticībai pati no sevīm, un tā radu iekšējo mieru..es neesmu apmāta ar visām tām lietām, cilvēkiem neeju uz ielas klāt un neko ''neklārēju'' par to,taču tomēr. katram savs!
Veiksmes receptes Kā dzīvot/ko domāt/ko darīt, lai veicas - teiktu, ka tas drīzāk uzbur kaut kādu apmānu galviņā..
15.03.2019 15:03 |
 
Reitings 893
Reģ: 17.01.2011
Reliģija mūsdienās cilvēkam var sniegt tik ļoti vajadzīgo atbalstu un mieru ;-)
Šai tēmai ir ļoti daudz aspekti un nevar bāzt visu vienā maisā. Liela daļa ticīgo ir cilvēki ar augstām intelektuālām spējām.
Nu jā, pirmkārt, jānošķir, ko tu vispār domā ar reliģiju :-D vai tu uz to raugies kā baznīcas apmeklēšanu vai kontroli pār cilvēci, vai iekšēja miera rašanu
15.03.2019 14:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!