Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas neklātienē

 
Reitings 57
Reģ: 28.11.2017
Sveiki!
Drīz pabeigšu vidusskolu un esmu nolēmusi, ka vēlos studēt neklātienē. Bet kad kādam par to pastāstu, tad tuvākie, skolotāji cenšas atrunāt un ir neizpratnē.
Vai tiešām tas ir, kas slikts vai nepareizs?
Vēlos studēt neklātienē, jo gribu strādat un nesēdēt nevienam uz kakla, kā arī nevelk pēc kopmītņu dzīves.
12.02.2019 18:06 |
 
Reitings 57
Reģ: 28.11.2017
Paldies par viedokļiem! :) Nu esmu super apjukusi :-D
13.02.2019 13:05 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
Es studēju klātienē, bet man bija labas prakses vietas, es zināju to, ka vakarā pēc darba vai bīvdienās, nespēšu saņemties un aiziet uz lekcijām.
Ieteiktu, pirmajā gadās nedomāt par neklātienes studijām, labāk sāc ar klātienes/ dienas studijām, varbūt tev būs iespēja apvienot darbu (praksi) ar studijām, man tā sanāca vismaz.
Esmu arī dzirdējusi labas atsauksmes par tālmācību, ja ir liela motivācija mācīties, tad noteikti vari padomāt par šādu iespēju.
Un protams ka praktiskās nodarbības ir labākas par teorētiskājām! 8-);-)
13.02.2019 13:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Jauniem klātiene viennozīmīgi ir labāk.
Mācībspēki ir dažādi, dažiem NAV ne mazākās nojausmas par reālo darba vidi, kur vēl Darba Tirgu un tā prasībām, toties varas apziņas un paštaisnuma netrūkst.
Ir arī mācībspēki, kuri kaut māca naftalīnu, parunājot konsultācijā, izrādās veikli orientējas modernā, reālā darbā un prasībās, es pat apstulbu no kontrasta šoka.
Kas attiecas uz atlaidēm neklātniekiem, kā kurš mācībspēks. Ir, kuri nopietni prasa un īpaši kursa darbus, bak darbus vērtē stingri. Ir tādi, kuri tiešām ļauj 10 reizes nest bak darba melnrakstus utml.
Klātienē ir kārtots, piem, viens priekšmets, laikam 4 kredītpunti, ja pareizi atceros. Tur es viņu apmeklēju tikai pirms sesijas. Atnesu obligātos MD, uzrkastīju tos 4 KD ( laikam 4 tur bija )un tad aizgāju uz eksi. Normāli es to docētāju tai priekšmetā redzēju vienreiz septembrī, ottreiz pirms sesijas un trešo reizi eksī.
Kredītpunkti formāli iegūti pilna laika klātienē.
Citā priekšmetā bija jautrāk; kopā ar eksi rakstīju 2 KD, par kuriem bija parādi, pašus MD parādus atnesu sesijas laikā ;). Kredītpunkti atkal iegūti.......pilna laika klātienē, dienas nodaļā.
13.02.2019 12:31 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Nu es kādreiz studēju klātienē, bet tik un tā nepabeidzu, jo studijas vnk apnika un vairs nepiesaistīja. Tāpat arī ar kursa biedriem nekāds paliekošs kontakts nav izveidojies, pat neatceros, kā lielāko daļu no viņiem sauca.
13.02.2019 11:06 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Atkārīgs kā tā neklatiene izpaužas, ja tas ir katru nedēļu, tad liekas ok. Ja x mēnesī ir jāiet, tad es laikam tādu neizvēlētos.
13.02.2019 10:41 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Nu nevelti par ārstu izmācīties neklātienē nevar....
Ja raksturs atļauj "savākties" un visu mācīties - tad tik uz priekšu; ja esi slinkāka padevusies tad klātiene būs labāka.
No savas pieredzes (pirmā iegūta klātienē, otrā un trešā- neklātienē) - no neklātienes ieguvu vairāk! Protams, klātienē kursabiedru skaits bija lielāks, līdz ar to varēja labāk "izbraukt" eksāmenos un vienkārši "paslinkot", bet neklātienē tam visam nebija laika.
Ja neskaita mediķus, skolotājus u.c. īpašākas specializācijas, tad vairums diplomu sastāv no trešdaļas "vajadzīgajiem" kursiem un divām trešdaļām "nevajadzīgiem" kursiem.. ja saprāts atļaus, tad kontaktus/zināšanas/praksi varēsi iegūt abos veidos, ja saprāts "paņems brīvdienas" tad jēga nebūs ne no klātienes, ne neklātienes, ne tālmācības
13.02.2019 00:09 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kādi gadi plecu pie pleca ik dienas :D jūs ārā vispār laida?
12.02.2019 23:55 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nevajag tīklošanu jaukt ar izglītību
12.02.2019 23:53 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man arī šķiet, ka neklātiene ir slikta izvēle pirmajām studijām. Klātienes ieguvumi:
1. Kursabiedri būs tavi nākotnes kolēģi, tavs atbalsta loks, sakari un kontakti nozarē. Nekas tā nesatuvina kā klātiene, vairāki gadi plecu pie pleca ik dienas.
2. Iespēja no pasniedzējiem iegūt kontaktus, rekomendācijas, jo arī ar pasniedzējiem klātienē kontakts ir ciešāks.
3. Klātienē informāciju pasniedz "dzīvajā"- nav sevi jāspiež mācīties, viss notiek. Ja nesaproti, vari jautāt uzreiz vai pēc lekcijas. Neklātienē tas nav tik ērti.
4. Klātienē studēt ir vieglāk, jo apkārt ir atbalsta loks- kursabiedri, kas cits citam palīdz. Arī draugus uz mūžu nereti cilvēki sastop studiju gados.
Neklātienē tomēr vairāk ir formāls, bezpersonisks kontakts ar kursa biedriem, jo visi aizņemti cilvēki.
12.02.2019 23:32 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Skolotājiem vienmēr ir savs viedoklis, viņi ir skolotāji, nevis tavi darba devēji, ne vienmēr viņiem ir taisnība!

Daudziem skolotājiem banāli nav sapratnes par darba tirgu un to prasībām.
Neklātiene manās acīs ir nopirkts diploms. Jo īpaši pirmajai izglītībai.
Neklātienes studijas atbalstu tad, ja nepieciešams formāli iegūt izglītību, jomā, kurā jau strādā - algas pieaugumam, profesionālajai izaugsmei, augšupsolim karjeā utt.

Ja tā ir pirmā izglītība, viennozīmīgi klātiene! Studijas ir dziļākas un nopietnākas, pasniedzēji neklātienei bieži dod vairāk atlaides.

Neklātnieku bakalaurus vērtēju zemāk. Izglītības turpināšana vai papildināšana neklātienē jau ir cita lieta.

Viss ir forši un labi, ja tiešām pastāv iespēja iegūt klātienes izglītību, bet diemžēl daudzi to nevar atļauties un nākas paralēli studijām strādāt. Vai neklātnieki ir mazāk izglītoti, nekā klātnieki? Diez vai, es tā nedomāju, kamēr neklātniekiem visu paskaidro konkrēti, tikmēr klātnieki pamanās to pašu gremot īlgāku laiku, jo pasniedzēji vienkārši "lej ūdeni". Nu un galu galā es jau sen uzskatu ka izglītības sistēmu ir jāmaina/jāreformē, jo mainās darba tirgus un jebkuram cilvēkam, jebkurā brīdī ir jābūt iespējai iemācīties ko jaunu, lai nav tā ka redz klātniekiem pasniedz labāk, nekā neklātniekiem. Darba devēji arī saka ka priekšroku dod tieši strādājošiem studentiem, jo tie jau zina kas ir darba tirgus, kas ir komandas darbs, darba režīms un t.t., tikmēr nestrādājošie klātnieki to visu nezina.
.
Vot jūs dāmas sakāt ka klātniekiem studijas ir nopietnākas, dziļākas un t.t. Bet jūs varat to kaut kā pierādīt?
12.02.2019 23:19 |
 
Reitings 230
Reģ: 16.05.2016
Es tomēr uzskatu, ka tieši neklātienē ir vairāk noderīga info, nekā klātienē. Lielākoties neklātienē tiekas tie ciovēki, kuri tiešām vēlas iegūt izvēlēto programmu, bet klatienē saskrien zaļie gurķi no vidusskolas(domāju parastās, ne profesionālās), kam tas viss vairāk tikai tāpēc, ka vajag( nu dzīvē tā iekārtots, ka pēc vidusskolasir augstskola).
12.02.2019 22:54 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
klātiene, neklātiene, tālmācības. mūsdienās tas viss ir pupu mizas. ir, protams, dažas specialitātes, bet visādas humanitārās pļerkstēšanas klātienē/neklātienē ir vienādi bezjēdzīgas. lektora/profesora trīs joki un 2 pieredzes stāsti ārpus tekstuālā pamata, kas viss atrodams tīmeklī, ir pastāstāmi arī neklātienes stundās.
12.02.2019 22:36 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
SALOMEJA, neklātienes mācības noteikti nevar uzskatīt par iemeslu tam, ka cilvēka darbs nav no tiem labākajiem . Zinu daudzus cilvēkus ar augstāko izglītību, kas mācījušies klātienē, bet viņu darbs nav no labākajiem un bieži vien tas ir nesaistīts ar iegūto izglītību. Ir pat tādi, kas ilgstoši sēž bez darba, jo neko nevar atrast. Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no motivācijas un spējas sevi pārdot.
12.02.2019 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 141
Reģ: 25.12.2012
Man gan pēc pāris mēnešiem neklātienes studiju ir diezgan pozitīvs iespaids (1.limeņa augstākā izglītība). Iepriekš esmu studējusi arī pilna laika klātienē bakalauros citu jomu.
Pagaidām šīs studijas patīk - jā, ir saspiesti viss, daudz jauna informācija īsā laikā (mazliet traucē dziļāk izprast tēmas), bet liekas kvalitatīvi. Daudz jāstudē pašam, jākonspektē informācija un jāgatavojas eksāmeniem, kas ir katru mēnesi. Jābūt pašdisciplīnai neielaist parādus un mācīties, mācīties, mācīties.
Mīnus salīdzinot ar klātienes studijām noteikti ir arī attiecībās kursā - nu vismaz mēs esam katrs pats par sevi, nav tāda kursa biedru sajūta.
Objektīvi spriest par to vai studijas būs devušas noderīgas zināšanas pietiekamā apjomā gan noteikti varēšu spriest pēc kāda laika, bet nu šobrīd esmu apmierināta ar visu.
12.02.2019 22:30 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Pievienojos viedoklim, ka ja ir iespēja tad tomēr uzreiz pēc vidusskolas ieteiktu mācities klātienē. Darbs un skola, tas tgd viss liekas viegli apvienojam, un neviens tev tgd uzreiz nemaksās tādu algu lai vari pati atļauties dzīvokli, samaksāt skolu un vēl visu pārējo nomaksāt. Ja vecāki var atļauties maksāt par skolu vai ņemsi kred tad noteikti ej dienas nodaļā, strādāt paspēsi un to skriešanu pa dzīvi mēģinot apvienot vairākas svarīgas lietas vēl "izbaudīsi".
12.02.2019 22:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Mani no neklātienes studijām attur tas, ka tur nav budžets. Tev būs ne tikai jāstrādā un jāuztur sevi, bet arī jāmaksā kredīts, kas ir ļoti grūti izdarāms cilvēkam bez darba pieredzes. Runā par koju dzīvi, tātad tev nav savs dzīvoklis un gribi īrēt. Īrēt dzīvokli vienai pašai ir dārgi, visdrīzāk īrēsi kopā ar vēl dažiem cilvēkiem, kas daudz neatšķiras no kojām. Un arī klātienē studējot, neviens nespiež dzīvot kojās. Saki, ka tuvinieki ir neizpratnē par tavu izvēli, tātad ir spējīgi finansiāli atbalstīt tevi, ne visiem ir tāda iespēja, neatsakies no tās. Klātienē studējot, var strādāt vasarās un trešajā kursā ir reāli sākt strādāt. Tāpat pirmais darbs attiecīgajā jomā nebūs tik labi apmaksāts, vai tā vispār būs nosacīti apmaksāta prakse. Lai nomaksātu dzīvokļa īri un studiju kredītu, turpināsi strādāt kaut kādā Evolution gaming, nevarot iegūt darba pieredzi, jo jāuztur tak savu neatkarīgo dzīvesveidu. Esi labāk patstāvīga, aizbraucot Erasmus studiju laikā.
12.02.2019 21:44 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Ja tā ir pirmā izglītība, viennozīmīgi klātiene! Studijas ir dziļākas un nopietnākas, pasniedzēji neklātienei bieži dod vairāk atlaides. Arī kontakts ar kursabiedriem ir pavisam cits. Iesaku to vismaz reizi dzīvē izbaudīt. Pieņemu, ka gribi strādāt un kļūt patstāvīga, vienlaikus mācoties. Sounds good, doesn't work. Lielākoties tie no mana kursa, kas darba dēl aizgāja uz neklātieni, augstskolu nav pabeiguši, hroniski mokās ar parādiem, studiju kvalitāte ir zema. Un nav viņiem tie darbi kādi perspektīvie. Galu galā, nav ne īsti karjera, ne laba izglītība. Neklātnieku bakalaurus vērtēju zemāk. Izglītības turpināšana vai papildināšana neklātienē jau ir cita lieta.
12.02.2019 21:23 |
 
Reitings 382
Reģ: 25.11.2010
Izbaudi jaunību un iespēju ieguldīt laiku un pūliņus tikai un vienīgi sevī. Nekad nevari zināt, vai tev tāda vēl būs. Pastāvīgas dzīves skaistumus un nesmukumus paspēsi izbaudīt agrāk vai vēlāk. Esmu mācījusies gan neklātienē, gan klātienē. Mācības klātienē ir pavisam cita lieta, atmosfēra, komunikācija, prieks, ka katru dienu apgūsti kaut ko jaunu. Es sāku mācīties salīdzinoši vēlu un man ir žēl to cilvēku, kuri pamet mācības (un tādi vienmēr ir, tici man, 19 gados visiem gribas izrauties no ligzdas un dzīvot patstāvīgi) Drogu vai Evolution gaming vakances dēļ. Nerunāju par gadījumiem, kuros sevi ir jāuztur, jo citas izvēles nav. Pilna laika mācības ir privilēģija, novērtē to. Par rēķinu apmaksu visu mūžu varēsi paspēt uztraukties un mācības neklātienē lai paliek tiem dzīves periodiem, kad būsi spiesta sevis izglītošanos pakļaut un saskaņot ar daudzām citām prioritātēm. Šobrīd tava prioritāte ir uztaisīt no sevis foršu, sakarīgu un izglītotu cilvēku, izbaudi šo iespēju.
12.02.2019 19:36 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Neklātiene manās acīs ir nopirkts diploms. Jo īpaši pirmajai izglītībai.
Neklātienes studijas atbalstu tad, ja nepieciešams formāli iegūt izglītību, jomā, kurā jau strādā - algas pieaugumam, profesionālajai izaugsmei, augšupsolim karjeā utt.
12.02.2019 18:41 |
 
Reitings 257
Reģ: 11.09.2018
Studēt neklātienē vari tikai tad, ja esi pārliecināta, ka noteiktā laikā izdarīsi visus darbus, visu iemācīsies, nevis leiderēsi un tad pēdējās 2 dienas rausi pa galvu un kaklu,ja esi pārliecināta, ka tevi citas lietad novērstu - droši.
Es gan arī neņemtu neklātieni, lai gan esmu ļoti apzinīga, visu darīju pēc iespējas ātrāk, nebija tā, ka mācības sagādātu grūtības, jo galva gaiša, bet zinu, ka mājās būtu šis un tas, ko padarīt, aiziet un veikalu, ar draudzeni pasēdēt, tad aj jau vakars, ko nu vairs - rīt un nebeidzams aplis. :-D
Protams, savi plusi tam ir, bet ja neiznāk ar to neklātieni var taču droši mainīt uz klātieni. Lai veicas! (l)
12.02.2019 18:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits