Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

latviešu ārzemnieces

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Zinu, ka šīs tēmas ir bijušas daudz, taču pēdējā laikā neesmu neko lasījusi. Iespējams, kāda ir aizbraukusi, varbūt kāda domā šobrīd braukt kaut kur dzīvot uz ārzemēm.
Mani interesē, kurā valstī esat? Kādēļ aizbraucāt? Kādi ir jūsu dzīvojošā valstī plusi un mīnusi? Vai esat apmierinātas? Ar ko nodarbojaties?

Septembrī ir iespēja doties praksē uz ārzemēm un lielākai daļai pēc prakses piedāvā darbu tikai jāatbrauc pēdējais pus gads nomācīties. :-)
Šobrīd domāju, ja man piedāvātu es noteikti brauktu dzīvot kaut kur citur + jau par darbu nebūtu jāuztraucas.
10.02.2019 19:33 |
 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
up
12.02.2019 20:06 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Esmu ļoti mainījusies, kļuvusi atvērtāka, bez aizspriedumiem, ir tā sajūta, ka dzīvē viss ir iespējams un nav baiļu.

Man līdzīgas izjūtas. Sasniedzot pirmos mērķus radās pamazām vairāk drosmes nekā kādreiz, kopš pirmie būtiskie sasniegumi profisionālajā jomā, tā "ko tad es"-sindroms palēnām izzūd. Iespējams, ka tas ar ārzemēm nav saistīts, bet iekšējā pārliecība par sevi vides ietekmē mainās.
11.02.2019 22:00 |
 
Reitings 70
Reģ: 19.04.2018
Pirms 7 gadiem pārvācos uz Angliju, bija domāts tikai uz mazu brīdi, bet... satiku savu vīru un nu tā arī viss ieilga :) Tagad esam Šveicē, iedzīvoties nebija grūti kaut nebija nekādu valodu zināšanu. Esmu noteikti savā vietā, Anglijā tā nejutos.
11.02.2019 21:34 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Esmu ļoti mainījusies, kļuvusi atvērtāka, bez aizspriedumiem, ir tā sajūta, ka dzīvē viss ir iespējams un nav baiļu. Protams, mans bagāžā ir vairākas valodas un paziņu loks mērāms Eiropas mērogos, ne tikai LV.

Dzive patiesam viss ir iespejams.
Un noteikti arzemju pieredze palidz personigai attistibai, paplasina redzesloku. Atbrivo no “ko tad es” sindroma un ka visi citi visu var labak. Nevar.
11.02.2019 20:11 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Dziivoju Kalifornijaa,viss patiik ,bet ir doma peec kaada gada paarcelties uz veel siltaaku vietu.Mana sapnu vieta noteikti ir Hawaii.(l)
11.02.2019 17:57 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Dzīvoju Indonēzijā jau trešo gadu. Atbraucu ar vīru darba darīšanās, tā arī strādājam. Nav sapņu valsts, ja neskaita, ka Bali ir blakus :D
Noteikti tuvākajos gados pārcelsimies kur citur, bērnus te audzināt nevēlos :D
Pirms tam no Latvijas pārcelos uz Sanktpēterburgu, ļoti patīk pilsēta, bet vecumdienas gribu sagaidīt kādā citā valstī :D
11.02.2019 17:48 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Dzivoju Milana, vieta, kura mani nekad nebeidz iedvesmot. Nesudzos ari par vietejo mentalitati un vidi sev apkart. Kaitina, ka seit ir parak gasigs ediens un dargs taksis. :D
11.02.2019 17:37 |
 
Reitings 74
Reģ: 28.02.2014
Mēs domājam par Vāciju ( es, vīrs, mazā). Vīram piedāvāja labu darba vietu, bet vēl domājam, vai pamest visu, kas šeit veidots un uzsākt jaunu dzīvi, vai tomēr nē. Laikam, tās ir vairāk manas bailee no jaunā. Tur man nesanāks strādāt tajā sfērā, kur tagad. Tas arī biedē, ko tad es tur darīšu, jo ar valodām man tā pagrūtāk.
11.02.2019 13:38 |
 
Reitings 529
Reģ: 31.03.2018
Es pa 3 gadiem esmu bijusi 4 valstīs. Bet tās nav bijušas nekdas eksotuskās.
Visu laiku braucu strādāt, ilgi nenoturos jo vienmēr lai vai kā būtu velk uz mājām.
11.02.2019 12:56 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
Cataleya ta tu bilde?ja tu tad tu baigi labi seksam deri 10x diena seks man butu ar tevi ja man tada meitene butu ka tu:)
11.02.2019 11:53 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Latvija nedzivoju pedejos 10-11 gadus. Vairakus gadus nodzivoju Francija, izmantoju iespeju ari universitate apgut francu valodu un kulturu. Parizi joprojam uzskatu par savam otrajam majam un esmu tur loooti regulari. Profesionalas attistibas del parcelos uz Sveici, lai apgutu MBA programmu Sveices universitate un vairak pieverstos finansu sektoram, kura ari stradaju.
Man vispar nekad nav bijusas problemas integreties, bet jasaka, ka Sveice tas ir grutak ka Francija mentalitates atskiribas del. Par laimi, man nekad nav bijusi valodas barjera, jo no mazotnes runaju vaciski un attiecigi tekosi ari franciski, par anglu valodu nemaz nerunajot.
Katra valsti ir savi plusi un minusi, katra zina uz Latviju es atpakal doties neplanoju, bet pateicoties pieredzei un izveidotajiem sakariem, Latvija varu attistit savu biznesu.
11.02.2019 11:43 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
Esmu ļoti mainījusies, kļuvusi atvērtāka, bez aizspriedumiem, ir tā sajūta, ka dzīvē viss ir iespējams un nav baiļu. Protams, mans bagāžā ir vairākas valodas un paziņu loks mērāms Eiropas mērogos, ne tikai LV.
11.02.2019 11:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Īrija.
Aizbraucu, jo nāca piedāvājums īstajā laikā, neplānoti, spontāni. (Biju tikko šķīrusies no pasmagām attiecībām)
Plusi dzīvei te- daudz un dažādi,skatoties, kādas ir vēlmes un kas interesē. lielākas algas, izaugsmes iespējas, nav ziemas sniega žļurgas un minimālā temp šogad ir bijusi -5 naktī, ar praktiski minimàlo algu ir iespējams kredītā nopirkt māju (protams , ne Dublinā), lētas aviobiļetes uz kūrortiem, skaista daba, viss sakopts, visos parkos un atpūtas vietās pieejamas normālas tualetes ar papīru un silto ūdeni, burvīgi ūdenskritumi, klintis, upes, jūra, okeāns. Bērnam var likt īrijas pilsonību.
Mīnusi- tas, ka vajag prāmi, ja grib ar mašīnu izbraukt (papildus izmaksas), salīdzinoši dārga apdrošināšana mašīnai, īpaši ja tiesības nesen., tālu līdz LV lai biežāk varētu apciemot radus. 26nedēļu dekrēts - tiešām reāls mīnuss.
Apmierināta ar dzīvi šeit esmu. Dzīvesvietu mainīt netaisos .
Nodarbošanās pašlaik- esmu ar bērnu mājās.
11.02.2019 11:27 |
 
Reitings 150
Reģ: 19.01.2019
Pirmo reizi aizbraucu no Latvijas pirms apm 10 gadiem, biju jauna un gribējās noriskēt pavērt pasaules durvis, īpaši daudz neapsvēru. Latvijā dzīve bija Ok, vienkārši gribējās pārmaiņas. Atgriezos uz apm.2 gadiem atpakaļ, strādāju utml., bet īsti labi vairs nejutos. Tad nu atkal esmu prom, šoreiz Dienvidvācijā, Švarcvaldē, jūtos ideāli un nekad negribētu prom. Mācos valodu, pa pusgadu esmu jau izgājusi cauri vairākiem līmeņiem, jo ir motivācija te palikt. Augsts dzīveslīmenis, skaista vide, sakārtota sistēma, superdraudzīgi un relaksēti cilvēki.
11.02.2019 11:24 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Iepriekš dzīvoju Vācijā. Kādus mēnešus esmu atpakaļ Latvijā dēl tā, ka pietrūka mājas. Tagad esot šeit novērtē, ka ārzemēs viss ir savādāk/labāk. Jā pietrūkst māju, bet apstākļi labāki. Tāpēc nepamet doma par aizbraukšanu vēl kādreiz. Jāpamācās tik valoda un viss :)
11.02.2019 11:01 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Manā kontā ir dzīvošana Dānijā, Maltā, un īstermiņā 3 dažādās Grieķijas salās.
Gari ko slinkums rakstīt, katrai vietai savi plusi un mīnusi, jaizvērtē sev būtiskākais.
Tagad pāris gadus atrodos Latvijā, un diemžēl jāsaka, ka nožēloju, ka atbraucu atpakaļ. Šobrīd plānā atkal doties prom, bet nu jau ir pavisam citas domas/vēlmes utt, kā tas bija 20 un 20+ gados.
11.02.2019 10:23 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Cerams, ka ar anglju meeli zakjiitim labaak nekaa ar latvieshu.
P.S. Emiraatos tie 30 graadi nejuutas taa kaa tie pashi 30 Latvijaa, cits gaisa mitrums. Ziemas sezonaa emiraati ir jauki.
11.02.2019 10:03 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
uj galveno aizmirsu piebilst es neesmu arzemniece
11.02.2019 09:53 |
 
Reitings 222
Reģ: 13.01.2017
Sobrid dzivoju njujorkaa peec tam domaju uz abu dabi nakosho ziemu tur dzivot ja sanaks,bet pa vasaru abu dabi gan ne,jo par 30 gradiem vairak man noteikti nepatiktu jo pastudeju abu dabi tur ziemaa sodien ir 30 plusa ,bet taa man patik silts gribu pec tam santrope atvert kadu kafejnicu un palikt uz dzivi taja santrope kko tadu.Latvija man nepatik kad vinjaa esu,nu nevis ta ka nepatik,patik jau,bet tur minusi mazliet vairak ka patik maza ta lv ka suns ieslegts buurii,3 ielas katru dienu celies kaa uudele buurii,ne pa labi ne pa kreisi jo latvija uzreiz beidzas,bet tiklidz izbrauc saproti ka lv ediens garshigaks un kvalitativaks 10x kaa citur!un meitenes lv ir ljoti skaistas,un patik tachu latviski parunat,sen neesmu runajis latviski.taa kka
11.02.2019 09:53 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Paslaik dziivoju AAE, pirms tam Irijaa. Esmu prom no Latvijas jau vairaak kaa 10gadus. Pirmo reizi aizbraucu, jo gribeejaas pastraadaat internacionaalaa videe. Uz Dubaju atbraucu, jo gribeejaas attiistiit karjeru, pabaudiit sauliiti un paceljot.
Nekad neesmu nozeelojusi to, ka esmu prom. Nekur jau nav viegli un aarzees ir daudz vairaak sevi jaapieraada, jo konkurence ir lielaaka un tevi kaa ne-vieteejo veertee daudz kritiskaak, bet ja esi labs speciaalists savaa jomaa, tad agraak vai veelaak paveraas iespeejas sevi pieraadiit un izsisties.
Saakums jaunaa valstii vienmeer ir ljoti stresains, kameer saproti kaa lietas straadaa, bet galvenais, ir atrast sev draugus, nodarbosanaas aarpus darba un tad jau iejusties ir daudz vienkaarsaak. ;-)
11.02.2019 07:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!