Vai draudzības beigas?!

 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
Čau, vēlos padomu no malas.:-/
Esam ģimenē četri bērni, ar saviem uzskatiem par dzīvi un dzīves mērķiem, un lietām, kuras ir piedodamas, un kuras nav. Bet par to, ka mums tik tiešām izpratne par ģimeni ir tik krasi atšķirīga, pārliecinājos pagājušā gada izskaņā.
Tā tad, uzzināju, ka vairākus gadus atpakaļ māsa ar mammu ir sastādījušas, un pie notāra apstirpinājušas pirkuma līgumu, kā rezultātā māja pieder māsai jau vairākus gadus, par ko, ne es, ne mani brāļi netika informēti (par to nebūs šis stāsts un galvenā bēda).
Lielākā sāpe ir tieši par to, ka šajā procesā ir tikusi iesaistīta mana un manas māsas draudzene, kura ir juriste, un tieši viņa ir sniegusi konsultācijas un palīdzējusi sakārtot visus papīrus, man aiz muguras. Šī draudzene agrāk bija tuvāka manai māsai, laika gaitā viņas atsvešinājās un vairs īsti nekontaktējas, bet es jau vairākus gadus viņu saucu par savu ļoti tuvu un mīļu cilvēku, vārdā draudzene, kas laikam ir bijis lieki. Nezinu, vai īsti izprotama mana sāpe, bet jūtos nodota, jo katru dienu kontaktējāmies, bieži tikāmies, "bīdījām" daž ne dažādus projektus, varējām izrunāt visu, pļāpāt līdz rīta gaismai pie vīna glāzes un izkratīt sirdi... un tagad liekas esmu saņēmusi dunci mugurā, jo viņa zin, cik ļoti augsti novērtēju uzticību. Bet viņa ir skatījusies man acīs, noklusējusi, kaut esmu viņai atdevusi sevi visu:'-(:'-(
Kā jums šķiet, vai tas ir ētiski? Vai to vispār var saukt par draudzeni un vai tā vispār ir bijusi patiesa draudzība? Protams, katram ir savas prioritātes, bet manuprāt, ir ētikas robežas, kurās būtu jānostāda savs NĒ, lai kāds netiktu nodots un sapināts, jo tā nav saplēsta kurpe, vai vēl sazin kāds štrunts, bet tā ir māja, zeme un vēl sāpīgāk salauzta sirds par nodevību. Es nekad mūžā nepiekristu šādam darījumam zinot, ka man tuvas ir abas puses (par māsu šajā gadījumā vispār negribu domāt).:'-(
Gribu dzirdēt viedokļus :-)
08.02.2019 16:00 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man gan neliekas forši no draudzenes puses un saprotu autores sāpi. Viņa varēja neuzņemties to lietu. Ja manas tuvas draudzenes māsa un mamma aiz muguras lūgtu ko tādu - es atteiktu. Kāda tur vēl ētika un neizpausšana, nu tāds noslēpums. Arī no mātes un māsas puses, prasīt TAVAI draudzenei un likt slēpt, varēja izvēlēties neitrālu juristi. Man draudzība nozīme to, ka aiz muguras tā nedara. Un arī ar māsu diezin vai es uzturētu baigos kontaktus.
08.02.2019 19:49 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
draudzenes vietā neņemtu šo lietu. manuprāt, tādai vajadzēja būt arī viņas rīcībai. un tikai tādai. varēja noklusēt, ka atteikusies un neatklāt, ko ģimene grasās darīt, ja reiz māsa arī draudzene, bet iesaistīties...nē. ētika un lojalitāte ir vienas no manām visaugstākajām vērtībām, un es nevarētu turpināt draudzību. ja draudzene neatpazīst nodevību, tad man tāda draudzene neviestu uzticību un viņā nemaz nav tādas kvalitātes, kādas sagaidu tuvā cilvēkā. tāda pagrieztu muguru jebkurā dzīves brīdī.
08.02.2019 19:41 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es arī draudzenes vietā būtu atteikusies no šīs lietas. Draudzību turpināt arī laikam nevarētu, uzticību viņa manās acīs būtu zaudējusi.
08.02.2019 19:26 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
1) nee, neteiktu. Jurista profesionaalaa etika. Nenosodu draudzeni, ka nav pateikusi.
2) piekritu tam, kuras nebutu nemusas so lietu.
08.02.2019 19:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es draudzenes vietaa buutu atteikusies no siis lietas.N+++
08.02.2019 18:02 |
 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
Tur jau tā lieta, mēs dzīvojam brīvā valstī, kur varam izvēlēties savu ceļu.Viņa taču nestrādā, kaut kādā benzīntankā, kur jāapkalpo visi pēc kārtas, bez izņēmumiem. Un tas viss nenotiek vienā dienā. Tās ir dokumentu kārtošanas, tikšanās, kuru brīdī vari attapties un pateikt STOP, nē...
Ticiet man, brīdī, kad paziņoju viņai informāciju, ka esmu informēta, ka māsa aiz muguras ir izdarījusi ko tādu, un domāju viņai to paziņošu, lai viņa ir informēta, viņa man atbildēja, es zinu..... es biju šokā, minūti bija pauze, un man vairs nebija ko teikt:-/
08.02.2019 17:34 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Es saprastu ja tā tava draudzene kārtotu īpašuma lietas kādam deputātam vai prezidentam tad nevarētu teikt, bet ne jau tavai mātei un māsai. Es būtu pateikusi kaut vai tā iemesla dēļ, ka raizētos par savu draudzeni un gribētu zināt kāpēc nekas netiek norakstīt tev. Tavā vietā es pajautātu kāpēc neko neteica tev. Un tad skatītos tālāk vai turpināt draudzību.
Varbūt pastāv kāda iespēja ka tava draudzene ir piekukuļota vai arī viņa nemaz nav tā tava labāka draudzene?
08.02.2019 17:14 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es draudzenes vietaa buutu atteikusies no siis lietas.Nepatiikama situaacija visumaa,ja radiem vajag kaut ko dariit aiz muguras,runaajot par mantas daliisanu utt.
Tomeer mani nepamet doma,ka kaut kas nav iisti "tiirs" visaa,ja vini ar tevi par to nerunaaja.
08.02.2019 17:13 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Nu, izskatās, ka viņa nemaz nav Tev tik tuva draudzene, ja jau nevari viņai pašai pajautāt, kāpēc tā rīkojās un visu izrunāt. Ja pajautātu, tad arī uzzinātu kādi bija iemesli un izdarītu secinājumus. Bet, ja nevari pat vienkāršu jautājumu uzdot, kas tad tā par draudzību?
08.02.2019 16:55 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
drīzāk no ģimenes puses tas ir nesmuki.
es nebeigtu draudzību, jo draudzene ir atstāta neērtā situācijā - pastāstīt tev visu un būt neprofesionālai, "nodot" otru savu draudzeni - tavu māsu vai nestāstīt tev neko un "nodot" tevi. man liekas, ka šajā situācija draudzene nevar vinnēt.
un tā īsti nav viņas darīšana, kādas jūsu ģimenē ir attiecības un vislabāk būtu, ja mamma vai māsa pašas būtu visu pastāstījušas.
08.02.2019 16:36 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manuprāt, juristi nemaz nevar tā stāstīt par saviem klientiem un viņu darījumiem visur rinķī, lūk, tas būtu neētiski.
08.02.2019 16:34 |
 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
Es gribu, lai saprotat mani pareizi, es saprotu, ka viņa neizpaustu informācija, kura, piemēram, būtu slēgta, pirms tam. Bet iet runa, ka viņa iesaistījās jau tad, kad bijām tuvu pazīstamas pāris gadus.
Ja tas ir darbs un drīkst iesaistīt draugus un viņa neatceras visus savus darījumus, tad jau es varētu iet pie viņas un tagad teikt, lai man palīdz atgūt īpašumus?! Nu, protams, ka nē, tas būtu neloģiski.
08.02.2019 16:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un un vel, pat ja manai druskai nebus taisniba,pat ja vkna bus pret visu pasauli,es stavesy blakis in klusejot padosu patronas!!! Lai vai kas, es vienmee busu savejo puse un man pofig kam tur taisniba!!!!!
08.02.2019 16:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Loti nesmuka riciba! Mate ar masu etiskak eikptos ejor pie cita jurista. Draugus ir situacijas kad neiesaista
Un druskai vajadzeja atteikties it ipasi ja ar NII nenodarbojas . Un tevi bridunat, nodeviba no visam trjijam
08.02.2019 16:26 |
 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
Es nerunāju par mantisko pusi, es arī uzskatu, ka mantu atstāj tam, kuram vēlas. Un kā jau minēju, man ir vienalga par to māju un zemi, māsa ir mantkārīga un māti aptina ap pirkstu piesolot to, ko beigās māte arī nedabūja. Par to neiet runa.
Bet par to, ka draudzene strādā ļoti labu atalgotu darbu telekomunikāciju sfērā, nekad nekārto NĪ jautājumus, bet šajā gadījumā ir iesaistījusies, neņemot vērā abas puses, jo viņai bija iespēj atteikties, minot faktu, ka abas puses ir tuvas un pazīstamas.
08.02.2019 16:23 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu muļķības, sorry bet kas tad tā par juristi, kas tādu darijumu aizmirst un ne vārda nepasaka itkā tuvai draudzenei...
Nodevība no visām pusēm, tādus cilvēkus izmestu no savas dzīves un mātei pateiktu visu ko par viņu domāju un lai pat necer uz kādu atbalstu vecumdienās.
Nesaku ka manta ir svarīgāka par attiecībām ar ģimeni utt, bet nu tāda rīcība ir vnk cūciska.
08.02.2019 16:13 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Tā nav nodevība, nedz no draudzenes, nedz māsas, nedz mammas puses. Kam grib tam atstāj īpašumu. Iespējams Tev raksturs tāds (alkatīgs), ka labāk paklusēt un neteikt neko, lai nav jāklausās klaigāšana un scēnas.
Un draudzene ir juriste - profesionāle, kam nav absolūti nekas jāstāsta par darījumiem, kas viņas ofisā notiek.
08.02.2019 16:12 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Gan jau Tavai mātei un māsai ir savi iemesli, kādēļ šāds līgums ir ticis noslēgts, savukārt Tava draudzene (juriste) pildījusi savus darba pienākumus, ja reiz tikusi piesaistīta tam. Es nedomāju, ka tas būtu bijis ētiski no draudzenes puses Tev, ko stāstīt, ja neesi bijusi tajā iesaistīta.
--
Es tikai izsaku savas domas, kā to redzu no malas.
08.02.2019 16:11 |
 
Reitings 5
Reģ: 13.06.2009
AvocadoLady diemžēl viņa bija informēta, par to, ka neko nezinu un ikdienā ar nekustamajiem īpašumiem vispār nenodarbojas.
08.02.2019 16:07 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Varbūt tavai draudzenei nemaz prātā neienāca, ka tu neko nezini par šo darījumu. Pajautā tak viņai kapēc nepastāstīja? es pieļauju, ka vienkārši aizmirsa un pat nesaskatīja tur neko stāstīšanas vērtu, tas ir viņas darbs, un pie viņas nāk daudz cilvēki katru dienu.
08.02.2019 16:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!