Dzīve pirms un pēc bērna

 
Reitings 291
Reģ: 07.10.2011
Sveikas!
Nezinu, kā lai korekti uzdod jautājumu tāpeč vienkārši uzdošu, cerot, ka nebūs kritikas :) :)
Kā jūsu dzīve izmainījās pirms un pēc bērniņa? UN kā ir ar izdevumiem - cik menesī aiziet?
Es sāku domāt, ka ir laiks. Bet visi biedē, ka nebūs privātās dzīves, nebūs nekā utt. Viss dārgs.
Lūdzu parunājamies :) Vēlos saprast izejot no jūsu pieredzes, kad būtu labākais laiks un kā zināt, ka esmu gatava(l)
01.02.2019 10:38 |
 
Reitings 50
Reģ: 09.12.2016
Mūs ar vīru bērns tieši "iekurbulēja" vairāk doties dažādos izbraucienos, nelielās ekskursijās un garās pastaigās. Jā, laiks ārpus mājas divatā, tā ir pagaidām ekskluzīva lieta (meitai gandrīz 3 gadi, iet bd), taču mājās sanāk laiks gan sarunām, gan filmu vakariem. Vīrs jau no paša sākuma ļoti iesaistījās mazās audzināšanā, tāpēc arī pirmajā dzīves gadā man atlika laiks 1x mēnesī aiziet uz kino, vakaros iet paskriet vai uz pāris stundiņām satikties ar draudzenēm. Tad, kad mazā pa dienu gulēja, tas bija laiks tikai manai atpūtai. Protams, daudzas lietas mainās, bet mums to pieņemt bija ļoti dabiski un bez stresa.
01.02.2019 13:50 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Viss mainijās, bet tajā brīdī pašā laikā mes vecāki spejam atrast laiku sev un savām interesēm.
Sākums tiešām ir grūtāks dēļ nezināšanas un negulētam vainpusgulētām naktīm, bet ari nevaru teikt,ka man bija briesmīgi. Bērns bija viegls, nebija tā kā citur dzirdu ka mammas mocās, bernam zobiņi nāk, naktis neguļ. Nevienu zobu nejutu, tie iznaca velu un bez īpašiem kreņķiem. Neviena pote neradija problemas. Bērns ari neslimoja. Viss bij tā viegli.
Grutāk sākās ka bērns sāka apzināties savu ES, tas ir sākot no 2 gadi, un tad bij visādi, krenķi, niķi, gāšanās zemē, histērijas un joprojām ir, mazāk bet ir, tik uztvere mums vecāki atkal ir cita. Mums jau vēl tik 3gadnieks, takā esam tik bernaudzināšanas sākumā.
Par finansēm - būsim godīgi, daudzkas ir vecāku iegribas, protams viss prasa līdzeklus un ir papildusizmaksas, bet esam tā visu optimizējuši ka īpaši neizjūtu.
Kad biju pirms bērna, pirku sev vairāk drēbes - tas ir katru mēnesi pa 100 eiro jauniem svarkiem, blūzēm utt., Labi tagad tā vairs nav, bet ziniet nevajag arī, jo nu tāpat agrāk bij daudz emocijpirkumu, tagad apdomigak pērku un tiešām ko vajag. Tāpat biežāk gājam uz restorāniem, kafenēm, tagad retāk. Galīgi nepietrukst.
Ja optimizē savus ienakumus, lūdzu nemaz nejutisi bērna izdevumus. Tikai pāris jubilejas gadā vairāk :-D
01.02.2019 13:46 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Šobrīd esmu mājas ar zīdaini! Dzīve, protams, ir ļoti mainījusies. Pirmie mēneši tiešām ir visgrūtākie, bērns aug un paliek vieglāk! Vismaz man ir daudz vieglak un interesantāk ar tādu saprātīgāku bērnu nevis galīgu zīdani, kurš grib tikai pie pupa un rokās.. Tagad eju visur, kur man vajag, gan uz kafiju ar draudzenēm, gan bibliotēku, gan pie ārsta! Bērns līdzi, pašam arī interesanti, nevis tikai mājas dzīvoties! Weekendos ar vīru braucam mini ceļojumos, vakaros eju uz sporta zāli. Protams, no daudz ka nākas uz laiku atteikties, bet es apzināti dzemdēju bērnu pēc 30, kad esmu gan izmācījusies, gan strādājusi, gan paspējusi patusēt tā, ka melns gar acīm..Tagad izbaudu tādu lēnāku dzīvi čiliņā.. :-P
Un, jā, bērni man nekad nav patikuši, bet savējais tiešām ir lielākā laime! (l)
01.02.2019 13:32 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
galvenā izmaiņa tiešām ir laiks, tā plānošana un tērēšana/pieejamība. ja nav pieskatītāja vai nevar atļauties, tas ir 24/7 darbs. arī ja ir pieskatītājs, tas ir jāsarunā kādu laiku iepriekš, ja vien jūs nedzīvojat vienā mājoklī ar no mājas nekad ārā neejošu, bet pietiekami žiperīgu, lai jebkurā brīdī pieskatītu bērnu, būtni :D
izdevumi ir ļoti stiepjams jēdziens un katram dažādi.
01.02.2019 13:26 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kad gulēja mājās, tad tas bija laiks man - lasīju grāmatu vai dzēru tēju. Bet droši vien, ka citā istabā un klusiņām var jau pļāpāt arī tad. Sevišķi, ja bērnam nav tramīgs miegs.
--
Paziņa sūca grīdas, kamēr bērns istabā gulēja, tā ka, redz, var arī tā. Viņas bērnam netraucēja skaņas.
01.02.2019 13:15 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Arī manas skatījums no malas. Draudzenei piedzima meitiņa. Tuvumā vecvecāku nav kas pieskatīs, vīrs strādāja lai nopelnītu iztiku. Tā arī bija ka viņa mājās sēdēja un ārā nekur netika. Viņas meitiņa bija ļoti prasīga, tikai visu laiku rokās, kā noliek gultā tā augšā un raud. Tagad kad ir paaugusies un mamma atpakaļ darbā tad arī viņai nav laika, jo pa dienu strādā, vakarā bērns no bērnudārza jāizņem. Viņa ir niķīga, ja ņem līdzi uz kafejnīcu tad ātri sāk raudāt un teikt ka grib mājās. Divatā viņi kaut kur iziet labi ja reizi mēnesī un tas tikai tad ja ome var no Ventspils atbraukt pieskatīt. Protams omei arī pašai savs darbs un nevar tā skriet, vajag sarunāt. Par naudu viņa nesūdzējās, bet varēja redzēt, ka drēbes vairs nav tik šikas kā agrāk. Un ja agrāk pieaudzēja matu, tad tagad tikai sapņo par tādiem.
Manuprāt bērns uzliek ļoti lielus ierobežojumus. Nav kā agrāk ka vari izdomāt- ev gribas uz kino aiziešu, paņem paskaties seansa laiku un ej. Tagad tev ir gribas uz kino, bet nevar, jo vajag kādu ,kas pieskata bērnu, vai jāiet uz multeni, nevis uz jauno šausmeni. Kā arī finanses. Citas saka ka nav izdevumi, bet ir. Tas tomēr ir vēl viens cilvēks tavā ģimenē. Ja nu viņam kādas veselības problēmas? Es pat savu vēl vienu paņemto kaķi jūtu budžetā.
Ir jābūt gatavam no daudz kā atteikties, bērnam ienākot ģimenē. Citiem, mīlestība un rūpes par bērnu attaisno visu upurēto, bet citiem ne. Manā gadījumā bērns nebūs vēl vismaz 5 gadus, jo gribu būt brīva un man ir kaķi :-D
01.02.2019 12:46 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Vēl kāda lieta, ar ko jārēķinās - bērna slimošana, uzsākot dārziņa gaitas. Ir bērni, kuri pirmajā gadā dārziņā pavada labi ja pusi no visa laika. Bet - tas ir normāli. Mazam bērnam ir normāli slimot reizi mēnesī, jo imunitāte tikai vēl briest. Nu, protams, ja ir vieta tajā dārziņā - taču tas atkal ir cits stāsts. Jāsaka, ka aukles un privātā dārziņa izmaksas ir nākamie lielie tēriņi, kad beidzas zīdaiņa periods. Nu, protams, ja nav aukļu starp omītēm un citiem tuviniekiem.
01.02.2019 12:19 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.01.2019
Turklāt dzemdības ar var nebūt gludas , varbūt ķeizars ,varbūt plīsumi un varbūt pat divi var piedzimt. Taka jā, nevajag dzīvot ilūzijās , bērni ir dažādi un ir bērni mierīgi ,pūces ,visādi ,bet katrai mammai viņi ir mīļi. Un bērns ir laime neskatoties uz negulētam naktīm un visu parējo ar ko nākas saskarties.
01.02.2019 12:15 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.01.2019

Nu līdz 5 mēnešiem ,nekas tāds dižš nenotiek
Pēc pieredzes tie bija grūti jo zobi , tempretūra , kad izveseļojas , potes un atkal tempretūrā , visi nav vienādi dalījos ar savu pieredzi !!!!!!!!!!!
01.02.2019 12:11 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Annie, un mājās tev bija laiks sarunām? Man arī dāma mājās gulēja/guļ tikai tad, ja es esmu blakus. Kādas vēl sarunas, kamēr guļ. Protams, katrai sava pieredze, tapēc stāstu, ka var būt problēmas, ka nav laika! Lai nav ilūziju, ka brīvā laika ir gana daudz. Jo nekad nevar zināt kāds bēbis trāpīsies..
01.02.2019 12:11 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Katra jau mēs runājam no savas pieredzes. Mans ratos gulēja, mājās praktiski nemaz. Un tikai tad, ja gulēju blakus.
01.02.2019 11:57 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Piekrītu peekaboo, man arī pirmie bija visgrūtākie, jo bija kolikas, daudz raudāja vai čīkstēja, ka grib opā, pati neaizmiga, neņēma ne pudeli, ne knupi utt.. līdz ar to ilgāk par 2h nevarēju izrauties, jo krūti jau gribās mazajam. Tagad bērnam vismaz savas intereses un dzīvojas savā nodabā :-) ka varu izdarīt savas lietas paralēli :-)
01.02.2019 11:55 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Pirmkārt, bērni ir ļoti dažādi! Iesmēju par Annie komentāru, kā var nebūt laiks kamēr zīdainis. :-D Mana dāma līdz 6 mēn ratos īsti negulēja, arī tā var būt.. tad kāds tur laiks sarunām :-D
Manuprāt, viss atkarīgs no palīgiem un no tā cik gatavi kā vecāki esat bērnam. Es biju ļoti nobriedusi, ka vēlos, tāpēc nešķita tik traki, ka pirmajos 3 mēn man dzīves praktiski nebija. Pēc tam vēl pamanījos uzrakstīt bakalauru, tā kā ar laiku nav tik traki.
Par palīgiem gan, mēs vēl ar vīru neesam bijuši nekur divatā.. tas noteikti pietrūkst.
Grūti jau ir, bet mīlestība pret bērnu atsver visu un savs bērns tiešām ir vislielākā dzīves laime (l)
01.02.2019 11:50 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
protams kad piedzims līdz pirmajiem 5 mēn Tu iesmiesi , tur taču nekas tāds nav ,bet tad sāksies viss

Nu nez, man tieši pirmie mēneši likās grūti, pēc tam pieradu un viss likās easy, palika tikai interesantāk.
01.02.2019 11:44 |
 
Reitings 10
Reģ: 30.01.2019
Pēc bērnam piedzimšanas tu paliec par mammu un tev ir jauna loma , tev ir uzdevumi , tu arī maini savu domāšanu ,bērns prasa daudz laika ,protams kad piedzims līdz pirmajiem 5 mēn Tu iesmiesi , tur taču nekas tāds nav ,bet tad sāksies viss ,protams vecākiem nav viegli ,būt bet tā ir laime. Redzēsi ,kad neīstie cilvēki atkritīs , tie cilvēki kuri paliks vērtē tos augsti ! Privatā dzīve varbūt mazliet sašķobīsies ,bet tāpēc mums ir dotas runas spējas lai risinātu .
01.02.2019 11:40 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Protams, ir arī mammas, kuras, kad bērns piedzimst, negrib viņu ne ar vienu dalīt, un nemaz neilgojas pēc agrāko draudzeņu sabiedrības. Un arī intereses jau ir citas - vairs nav tik daudz kopīgu tēmu. Bieži vien, kad dzimst bērni, tad mainās draugu loks. Citas mammas savukārt turpina gandrīz tādu pašu dzīvi kā agrāk - izmantojot vecvecāku/ vīru/ aukles palīdzību. Taču, kamēr bērns nav piedzimis, galīgi nevar spriest, kura tipa mamma būsi tu... Bieži vien, piedzimstot bērnam, daudzas māmiņas atrod sev ratu pastaigu biedrenes savā rajonā, ar kurām arī pēc tam turpinās draudzība, kad bērni paaugušies.
01.02.2019 11:37 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Par to ka nav laika nekam....tur vairāk ir problēma tajā, ka nav blakus normāls partneris kas atbalsta un palīdz. Normāli ir ja vīrs palaiž sievu ari atpūsties un pieskata bērnu...jo nu kamoon...nestrādā jau viņš 24/7.
Tāpat grūtāk ir ja nav neviena palīga vispār...omas vai piem māsa. Un beigu beigās...ja tiešām gribētu kkur doties un atpūsties, vienalga viena vai ar vīru, var tak paņemt to aukli uz pāris stundām, nemaksā jau tas kosmosu.
Te nu tiešām viss ir atkarīgs no paša attieksmes vispār pret dzīvi.
01.02.2019 11:32 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nemaz nav laika sarunai? Kamēr zīdainis, vispār nav problēmu. Staigā ārā un var pļāpāt. Protams, lielāks bērns ir prasīgāks, jo kādā brīdī viņš grib parunāt, citā paspēlēties. Bet nav jau tā, ka nevar atrast laiku sarunai. Tā, manuprāt, ir tikai nevēlēšanās.
01.02.2019 11:19 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Viedoklis no malas, beisklī daudzām manām draudzenēm tagad ir sīkie, ar dažām es neesmu runājusi normāli nu jau ap gadu....jāaaa....jo viņām NAV laika kā pirms, sīkais apēd visu laiku.
Zinu vienu , kas reāli ar to nevar samierināties,jo adios viņas dzīvei , atklāti nav teikusi, bet var just ka grauž viņu.
01.02.2019 11:15 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Man arī aktuāli, ar interesi sekošu līdzi diskusijai. Pagaidām pēc maniem novērojumiem izdevumi ir ļoti, ļoti atšķirīgi. Ir tādi kam visu vajag jaunu un dārgu, bet citi, piemēram ratus, barošanas krēsliņus sameklē labus un mazlietotus un ietaupa naudu. Viena zināma ģimene bērnam tikai brendus pērk jau no bērnības apģērbam, protams, ka viņiem tas sanāks dārgāk nekā pirkt to pašu parastā veikalā. Vieniem draugiem bērniņš bija dikti alerģisks, ka mamma gandrīz neko nedrīkstēja ēst, nācās pāriet uz maisījumiem, no kuriem gandrīz visiem arī bija alerģija, līdz ar to aizgāja ļoti daudz naudas uz maisījumiem, no kuriem nevienu neizlietoja līdz galam, jo bija alerģija. Salīdzinājumam - zinu jauno ģimeni ar vairāku tūkstošu ienākumiem, kuri čīkst ka ir bērns ir dārgi un nav naudas, bet paši pērk jaunus ratus ik pa pāris mēnešiem (dārgus protams). Un tad ir ģimene, kur abi vecāki strādā celtniecības veikalā, kopā labi ja tūkstoti salasa pa abiem, bet spēj nodrošināt abus bērnus ar visu nepieciešamo, visi ir paēduši un apģērbti. Nemaz nerunājot par bērnu sūtīšanu dārgajos pulciņos (hokejs, teniss, sporta dejas utt.), kad īsti nevar to atļauties un pēc tam gaužas, cik bērnu uzturēšana dārgi izmaksā.
.
Pati domāju kokvilnas bodijus pirmajam laikam utml.sapirkt UK (Primark, Asda, Tesco) , noteikti būs lētāk. Katrā ziņā izmaksas ir ļoti atšķirīgas no vecāku pašu uzskatiem, kā arī no bebuča veselības stāvokļa un alerģijām.
Ja jūs jau šobrīd dzīvojat jo algas līdz algai, tad uzskatu, ka būs grūti pavilkt vēl vienu ģimenes locekli, bet, ja paliek pāri naudiņa, ko nolikt uzkrājumiem, domāju, ka būs ok un vari tik ļoti nesatraukties.
01.02.2019 11:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!