Kažoki

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kur nopirkt skaistu un kvalitatīvu kažoku? Kur pirkāt savus kažokus , cik maksāja un kā nēsājās?
09.01.2019 10:35 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
ja viens vegāns nedzīvo pilnīgi svēti pēc kāda indivīda skalas
Vēlreiz atkārtošu, ka man ir vienalga, ka vegāns ir vai nav svēts, tikmēr, kamēr šis nenāk un nebaksta man ar pirkstu, ka es nedrīkstu ēst gaļu un pamato to ar kaut kādiem sūdiem par vides piesārņojumu, kamēr pats stāv manā priekšā ar jaunāko iphonu, kuru nomainīs pret jaunu, tiklīdz iznāks jaunais, jo vēlreiz saku - tā ir vistīrākā liekulība.
Par to linku, ko es te iemetu - vai kaut viena izlasīja? Tur ir rakstīts par merino vilnas aitu audzēšanu - tā ir tikpat humāna kā kažokzvēru audzēšana, tāpēc pirkt kažoka vietā mēteli ir tas pats, kas pirkt kažoku.
10.01.2019 21:28 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Šie visi jautājumi no sērijas "vai man pirkt mākslīgo egli vai nocirst mežā zem elektrolīnijas" brīžiem kaitina, nu tad netaisiet bērnus un pašas izdariet pašnāvību, tas būs visekoloģiskāk. (t)
Protams, par to pašu naudu nopirkt elektroefektīvāku tējkannu ir normāls pasākums, bet nu iepirkties humpalu bodēs un 10 gadus valkāt vienu džemperi, lai tikai kāds neizdomā uzražot jaunu, neēst importa augļus, neceļot, lai nav CO2 izmeši no transporta, dabūt plaušu karsoni, braucot janvārī ar velo, lai nav jāizmanto dīzeļdzinēji... sick shit.
10.01.2019 21:10 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Man patīk kā cilvēkiem patīk jaukt 'viedokļus' ar faktiem, un kā - ja viens vegāns nedzīvo pilnīgi svēti pēc kāda indivīda skalas - ir bāžamsvienā maisā ar pārējiem.. pie tam netieši norādot, ka tie pārējie īsti slavējami savā darbībā nav.
Storebute, piemēram. Tavs viedoklis ir tikai viedoklis, un ja jau meti te linkus, tad tikpat vienkārši var arī sameklēt info par to, kas tad īsti nodara videi lielāku kaitējumu / patērē vairāk resursu. Un nē, tā nav mākslīgā kažokāda un sintētika. Vinreiz jau minēju un nē, tas nav viedoklis. Tas ir fakts.
Jebkāda apzināta izvēle, kas vērsta uz mazāk aizsargāto aizstāvību (kažokzvēru labklājība, piem.) vai sava radītā kaitējuma samazināšanu (limitēts gaļas patēriņš, piem., 3x nedēļā, apģērba nodošana labdarībai u.t.t.) ir uzslavējams. Protams, šķietami tas neko nemaina .. bet globāli maina gan, papētiet , piem., gaļas pieprasījuma statistiku ārvalstīs. Par spīti populāciju pieaugumam tam ir tendence kristies. (vismaz pirms gadiem 2iem, kad šo pētīju, tā bija).
Ar līdzcilvēku kaunināšanu kā vienā, tā otrā izvēlē mēs kā suga tālu netiksim. Ja kāds tiešām vēlas kažokādu - aber lūdzu. Kapitālismā ir vieta jebkam, ko kāds vēlas iegādāties. Jautājums tikai - par kādu cenu.
Pilno vērtību, kas šai precei būtu pie puslīdz ciešamas dzīvnieku labklājības un industrijas nodarītā vides kaitējuma novēršanas vairums šīs preces cienītāju maksāt jau īsti negrib gan. Tie, kas var brīvi atļauties tādus ciparus, jo tikai tāda āda imho ir patiesi kvalitatīva, tās arī iegādājas no dāņu audzētājiem / uzņēmumiem vai luksusa veikalos, nevis meklē .. kur lētāk.
10.01.2019 21:03 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Riga Plaza bija kažoku veikals.
Nesen biju ādas jakas meklējumos. Ļoti maza izvēle. Tagad vairāk pārdošanā kažoki, dubļonkas un parkas.
Ādas izstrādājumiem ir ilgtspējīgāka lietošana, jo tas kalpo daudz ilgāk par mākslīgo. Ādas jaku lietoju 17 gadus, mākslīgos mēteļus maksimums 2-3 sezonas. Ādas zābaki pat pēc 5 gadiem bija vēl lietojami, mākslīgie katru sezonu bija jāpērk jauni, jo nolietojās.
Vēl ir pluss, par ko te nemanīju, ka ādas izstrādājumam ir termoregulācija, kas cilvēka ādai nav kairinoša, tas ir, nesvīst ne kājas zābakos, ne arī ķermenis jakā vai mētelī.
Kamēr mākslīgs apģērbs nebūs līdzvērtīgs dabīgajam, kā arī gaļas aizvietotāji līdzvērtīgi gaļai, tikmēr neviens nepārliecinās, ka kaka ir rafaello.
Divkosīgi ir runāt par zvēriņu slepkavošanu un ēst gaļu, kā arī lietot elektrību, kuras ražošana rada procentuāli lielāko negatīvo ietekmi uz vidi (HES uz zivīm, AES radiaktīvos atkritumus, TECi izmešus un tā var turpināt bezgalīgi). Ja kāds ir mācījies kādā vides nozarē, tas noteikti zina, cik daudz no tā visa "zaļā" ir patiešām videi draudzīgs un ko par to visu saka profesori.
10.01.2019 20:26 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Tad kad mana vecāmāte taisīja zeķes, viņa aitu nocirpa, palaida skriet, nākamā gadā nocirpa, palaida skriet, nākamā gadā nocirpa, palaida skriet... Beigās palaida ja ne šašliku, tad suņu barības tirgū. Kaimiņu vecāmāte gan turēja būrītī, nocirpa, nokāva un apraka. Zeķes ir abām vecmammām, viena no aitām ir beigta.
Tad, kad mans vectēvs taisīja sudrablapsas pižiku, viņš nosita lapsu, novilka ādu, un lapsu apraka. Kad kaimiņš taisīja pižiku, viņš sudrablapsu nosmacēja, tad novilka ādu, un līķi sadedzināja. Pižiki ir abiem, un abas lapsas arī ir beigtas.
Bet var jau visu mest vienā katlā. Ja ēdam gaļu esam tik neekoloģiski un tik neētiski, ka varam arī saldējuma papīriņu zemē mest. Jo tas, ka es, tu un vēl piecas cosmietes nemet papīriņus, pasaulē globāli neko nemainīs.
+++:-)
10.01.2019 20:02 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Kāpēc Tu domā ka mans dzīves mērķis ir kļūt pārākai par kādu? :-D un kāds sakars ar mani vispār? Es savu viedokli par kažokādām jau vairākkārtīgi rakstīju. Uzvilkies kaut kā aizdomīgi.
10.01.2019 20:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Mariee, tev ir iekšas ar savu vārdu uzrakstīt " es piesmeju"? Dajebko.
Vairākumama NAV. Esi pārāka, uz priekšu, saņemies, pierādi to, ka TEV ir iekšas. Būsi pārāka par mums.
10.01.2019 19:56 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tad kad mana vecāmāte taisīja zeķes, viņa aitu nocirpa, palaida skriet, nākamā gadā nocirpa, palaida skriet, nākamā gadā nocirpa, palaida skriet... Beigās palaida ja ne šašliku, tad suņu barības tirgū. Kaimiņu vecāmāte gan turēja būrītī, nocirpa, nokāva un apraka. Zeķes ir abām vecmammām, viena no aitām ir beigta.
Tad, kad mans vectēvs taisīja sudrablapsas pižiku, viņš nosita lapsu, novilka ādu, un lapsu apraka. Kad kaimiņš taisīja pižiku, viņš sudrablapsu nosmacēja, tad novilka ādu, un līķi sadedzināja. Pižiki ir abiem, un abas lapsas arī ir beigtas.
Bet var jau visu mest vienā katlā. Ja ēdam gaļu esam tik neekoloģiski un tik neētiski, ka varam arī saldējuma papīriņu zemē mest. Jo tas, ka es, tu un vēl piecas cosmietes nemet papīriņus, pasaulē globāli neko nemainīs.
10.01.2019 19:46 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kas attiecas uz kažokiem - jāmeklē visos iespējamajos veikalos kamēr atradīsi īsto. Var meklēt pat vairākus gadus.
Kas attiecas uz dabīgajām vai mākslīgajām kažokādām - atbalstu dabīgās,jo jebkurā gadījumā piesārņojums uz vidi ir mazāks kā saražot tādu pašu daudzumu mākslīgo. Es pat atbalstītu 10 stāvu audzētavas ar kažokzvēriem. ne kā vienu mākslīgo ādu ražotni, apstrĀdi un + pārprodukciju, utelizĀciju un atliekvielu nonākšany dabā.
Teikšu tā dzīvnieku azstāvjiem : nevelkājat ne dzīvnieku izcelsmes, ne mākslīgās kažokādas .
10.01.2019 19:42 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Tul- atslābsti Tu ar savam mapēm. Es par kažokiem runāju. Kur tiek piesmieti? Presē, meinstrīma medijos, draugu un paziņu lokā, soctīklos. Nepietiek?
10.01.2019 19:29 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Uzskatu dazaadiiba tagad laikam ir visur loti speeciiga
Manis pēc katrs var darīt kā grib, bet, ja atnāk kažokzvēriņu aizstāvis un krata ar pirkstu, ka kažoks - tas ir slikti, bet pašam aizstāvim mugurā merino vilnas mētelītis, tad man ticība neļauj viņam nepaskaidrot, ka viņa aizstāvība tāda liekulība vien ir. Tas attiecas arī uz vegāniem, veģetāriešiem un citiem, kas neēd gaļu, tāpēc, ka nogalina dzīvnieciņus un tiek piesārņota planēta, bet tajā pašā laikā mugurā ir kokvilna, kuras audzēšanā izmanto ķīmiskās vielas, kas nonāk zemē.
10.01.2019 19:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Lielākā daļa šejieniešu tomēr vai nu nevar mēteli objektīvi atļauties vai gluži vienkārši to uzskata par buļļa mēsliem

Par kādu mēteli tu runā es nesaprotu? :D
Man liekas ja var kažoku atļauties, tad arī mēteli varēs :D
10.01.2019 19:04 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mariee-nu man tacu draudzene "francuuziete"!Tur ejot pa gaisu viss tagad,nu tad es iedomaajos-pie viena tad taas smalkaas bodes arii varbuut!:-D
Uzskatu dazaadiiba tagad laikam ir visur loti speeciiga!Saakot ar eesanu ,un beidzot ar politiku,tad kazoki pa vidu:-D
10.01.2019 18:46 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kādā veidā brutāli piesmej? Mainstrīma medijos?
Ir redzētas ādas dokumentu mapes cilvēkiem 25 un 70 gadu vecumā, laikam nelasa forumos par to, ka tiek piesmieti.
Ādas apavus vairums liekuļu nevar atļauties, interesanti, kāpēc gaļa nesprūst rīklē un no olām nelabi nepaliek? Pašu ieliktu krātiņā un barotu pa spundi, redzētu kā filozofētu par ētiku, pareizi ēst olas un gaļu, āda tabu!
10.01.2019 18:41 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Jo demolēšana ir izeja no situācijas? Tu, odetta, tagad tā kā tāda francūziete runā :-D
Par piesmiešanu runājot- tā tomēr ir. Protams, protams ir attiecīgie personu loki, kuriem tas ir pieņemami (lasi- vecie bagātnieki un jaunie krievu/turku/arābu bagātnieki). Pārejie tomēr par tādām lietām labākajā gadījumā iesmīn, sliktākajā brutāli piesmej. Un savādāk jau arī nevar būt tik ar pārstrādi, ilgtspējību utt pārņemtā sabiedrībā. Ne jau tikai pret kažokādu te nepatika.
Mana personīgā nostāja paliek- pērkot ādas/kažoka izstrādājumus jāapsver cik ilgam laikam tas kalpos un vai Tev tādu tiešām vajag.
10.01.2019 18:31 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
DE dienvidos ir vecas ādas apstrādes tradīcijas. :-D
Tolerances un vegānisma laikmetā dažas handmade mazās firmas tagad ir Šveicē, liek mini birku uz ādas mapes; ražots xxx, kantona noasaukums un pilsēta. Atšķirībā no lielsēriju produkcija, papīrā vienmēr norāda arī mums nepierasto noasukumu pie ražotājvalsts; Confederatio Helvetica. :-) Tādus gan Ali un mainstrīma veikali netirgo, tirāža maza.
Domāju, ja cilvēks nopērk ādas mapi priekš 15 plus gadu lietošanas, tas nav slikti.
Tāpat arī apavi, ādas apavus daudzas labprāt pērk un ja var nopirkt, labāk elites klases.
Kažoku atļauties? Manuprāt tas pats kas ar telefoniem. Var pirkt flagmani reizi 6 - 10 mēnešos par 800 - 1600 eiro, var iztikt ar vienu telefonu 2 gadus.
Datori ir savādāk; jaunāks un dārgāks var ļaut vairāk iemācīties, nopelnīt. Daudz var iemācīties no lietota kompīša par 50 it nieku, tomēr daudzus specifiskus softus nopietni nevar padarbināt pat uz 700 vērta sistēmbloka.
Ar kažoku nenopelnīsi, no viņa neko nevar iemācīties. Ielas drēbēs neviens mani nevērtē, tajās, kas ofisā vērtē, nesēdēsi videokonferencē kažokā pie kompja pusstundu - trīs stundas.
Kažoki ļoti jāprot kopt un glabāt, to es īsti arī nemāku.
10.01.2019 18:11 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
Lielākā daļa šejieniešu tomēr vai nu nevar mēteli objektīvi atļauties vai gluži vienkārši to uzskata par buļļa mēsliem
Es taču iemetu linku kā tiek audzētas merino vilnas aitas? Tas tā kā skaitās humānāk nekā kažokzvēriņi? Diemžēl nevaru tā uz sitiena atrast kādu rakstu par kašmira kaziņu audzēšanu Ķīnā. Un no kā sastāv mētelīši? No kāda materiāliņa?
Sintētika? Nu, tur tiešā veidā neviens lopiņš netiek mocīts un nokauts, bet ilgtermiņā tā visa draza no ražošanas ietekmē vairāk zvēru nekā kažokādu ražošana.
Tā kā pilnīgi nekādas atšķirības dabīgs nokauta zvēriņa kažoks, nomocītas aitas/kazas mētelis vai beigti un kropli zvēri no sintētikas ražošanas.
Pie tam - cik daudz kažoku var atļauties nopirkt un cik daudz sintētikas mēteļu? Tad kam lielāks ražošanas apjoms?
10.01.2019 17:55 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es tikai nodomaaju,ja tik traki buutu,tad jau tie kazokaadu veiklai buutu izdemoleeti.
Nu tas laikam tomeer buus paarspiileets par to "brutaalo piesmiesanu",taapat kaa ar daudzaam citaam lietaam.
Presee biezi vien lasaam vienu,bet runaajot reaalaa dziivee ar cilveekiem,redzam citu bildi.
10.01.2019 17:46 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Manos DE dienvidos īstas kažokādas ir ne vien noiets etaps, to nēsātājas tiek brutāli piesmietas.

Nu ko ta Tu te ar savu Dienvidvāciju! Tie tak dienvidi. Bet mums te ir zieeeeemeļi! Jakutska gatavā! :-D
Bet skaidrs, ka reti kura atbildēs. Lielākā daļa šejieniešu tomēr vai nu nevar mēteli objektīvi atļauties vai gluži vienkārši to uzskata par buļļa mēsliem :-D
Bet gadalaikam tēma piestāv 8-)
10.01.2019 17:39 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Zaļi domāt ir nēsāt īstas kažokādas mēteli, jo, to mežā izmetot, tas noteikti sadalīsies....
Sintētikai NĒ!!!!
:-D:-D
Es pieļauju, ka wee lieliski zināja, ka viņas topiks nesniegs daudz atbildes uz viņai interesējošo jautājumu ;-) khmmm...laikam sākumā bija kāda atbilde pa tēmu...
10.01.2019 16:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits