Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tas tā pārspīlējot tika rakstīts, jo tu pieņēmi, ka tās, kuras nedzied uzslavas dziesmas autorei uzreiz ir neko nesasniegušas:-D Jebkura gadījumā ne visas ir apņēmušās iegūt simts augstākās izglītības vai vēl nezin ko.
02.01.2019 14:53 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Viss ir attieksmes jautājums. Mega karjera nekad nav bijusi mana prioritāte, man patīk dzīvi baudīt to arī darīju ar meitu kopā , jsu no dzimšanas daudz kur braucām . 7 gr. Mēnesī vispàr ar autobusu aizspēros uz Lapzemi. :-D:-D
Bet es esmu no tām kurai šķiet par maz pavadīt ar bērnu pāris h vakaros. Tas taču nav suns , bet dzīvs cilvēciņš un maksāt tantei , lai tā ar manu dūdu zīmē puķītes kamēr es strādāšu/mācīšos man šķiet negodīgi pret pašas bērnu.
Mans bērns ir mana problēma un tam nevajadzētu kļūt par apkārtējo problēmu. Nu nav citiem jājūtas nekomfortabli dēļ mana bērna + uzskatu ka studijas maksā pietiekami dārgi , lai kursa biedriem būtu iespēja tās apmeklēt bez mana bērna auditorijā , ir taču cilvēkikuriem de facto riebjas bērni.
Kā arī bērns nav nekāds sasniegums, pēc kā parādīšanās cilvēkam tiek piešķirtas prioritātes.
02.01.2019 14:39 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Man vispaar nav ko teikt sievietei, kura apgalvo, ka pilniigi visas komenteetaajas sheit ir noteikti ar augstaako izgliitiibu (anoniimaa forumaa) :-D
02.01.2019 14:37 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es izmācijos pirms bērna ;-)
Vienkārši tu atgādini tupu meiteni, kuru uztur puisis vai bagātie vecāki, besī lasīt tavus stulbos komentārus
02.01.2019 14:28 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Redz kaa sevi atpazini un aizsviilies :-D
02.01.2019 14:24 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu tev 100% nav bērnu, kāpēc tu vispār te komentē? Pilnīgi noteikti tās, kuras te komentē, ir izstudējušas pirms bērniem, vai pēc BKA. Un, ja tu domā, ka, ja kāda neatbalsta šo modeli, jo viņām skauž, jo pašas nav neko sasniegušas, tad nu esi smieklīga, ja kaut ko neatbalsta, tā nav skaudība, wtf, ko te skaust :-D
02.01.2019 14:20 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Starpcitu, kopsh kura laika cormeum ir mamma? Buushu palaidusi garaam
02.01.2019 14:14 |
 
Reitings 114
Reģ: 29.11.2018
Nu nekas wow

Nu kapec atkal janoniecina?! Slikti, kad beernam nepieveersa uzmaniibu studeeja 24/7 un slikti, kad izraadaas, ka diploms ir ieguuts veltot tikai daleju uzmaniibu un laiku.
Neatbalstu ziidaini universitaatee un trauceeshanu apkaarteejiem (kaa saakumaa tika pasniegts), bet izraadaas, ka viss nav tik slikti un autore ir paspeejusi visu apvienot! Manupraat, seit visas breecoshas maaminjas ir taas, kas arii pec bka neko nav sasniegushas.
02.01.2019 14:14 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Sākumā raksti
Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).

Pēc tam
Studijas nebija un nav katru dienu. Zīdainis netika "vazāts" līdzi. Stāsts par "vazāšanu" līdzi sākas un beidzas ar to, ka ir arī tētis, kurš tās pāris stundas veltīja ratu pastaigai.
Es nestudēju raķešzinātni vai medicīnu, tāpēc tās nepilnas divas dienas nedēļā, un arī ne katru ned., es varu veltīt sev.

Pati aizgāji kaut kādās pretrunās. Gribējās laikam baigi skaisti uzrakstīt, ka kopā ar bērnu nez kādus diplomus nopelniji un esi varone. Beigās izrādās bērns tomēr bija kkur laukā ratos ar tēti.... (laigan rakstiji ka bērns bija gan gaiteņos gan auditorija) tad kā beigās bija grūti saprast...
Nepilnas 2 dienas nedēļā un ari ne katru nedēļu....nu nekas wow.
02.01.2019 13:37 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es esmu mamma, tieši tāpēc arī piedalos diskusijā :-)
02.01.2019 13:20 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Tad jau mēs te lielākā daļa esam tukši. no maniem bērnības draugiem un kaimiņiem gandrīz visiem mammas gāja strādāt ļoti agri un atstāja viņus ar omēm. Visi augām kaut kā, bez īpašas auklēšanās. Citus vispār brāļi un māsas audzināja. Noteikti nesaku ka tas ir pareizi, bet par to emocionālo tukšumu gan smiekli nāk

Man gan nenāk smiekli. Vispār jau tas, kā mēs esam auguši mūs ietekmē - protams, kādu vairāk, kādu mazāk.
--
Es vispār uzaugu ar vecmammu, jo manai mammai viss cits bija svarīgāks par mani. Un zinu, ka tas mani ir ietekmējis pat ļoti - nav man ar viņu emocionālas tuvības. Un, kopš pati esmu mamma, tas ir tikai saasinājies. Un noteikti pašai būtu vieglāk būt mammai, ja būtu vēl kā bērns izdzīvojusi šo bērna un mammas saikni. Citādi es bieži vien pārcenšos ar to labās mammas lomu, jo nevēlos, lai mans bērns izjūt mammas trūkumu.
02.01.2019 12:23 |
 
Reitings 59
Reģ: 09.07.2018
Labi, ka kāds spēj paredzēt mana bērna tukšo nākotni un emocionālo nepiepildījumu.

Tukšie bērni ir varbūt par skaļu teikts, bet šī diskusija pierāda, ka šī gada Dod pieci akcija mūsu sabiedrībai ir vajadzīga. Tīri no psiholoģijas var spriest par vecāku darbībām un bērna emocionālo stāvokli. Šeit der palasīt Džona Boulbija grāmatu "Drošais pamats".
02.01.2019 12:05 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izskatās, ka kažoks tiek mests uz otru pusi. Sākumā meitām "pienākas daļa no diploma", pa universitāti dzīvojās kopā, beigās tās ir nepilnas divas dienas un arī ne katru nedēļu, bērni netika ņemti uz uni un pa lekciju laiku tēvs staigājās ar ratiem. Vienkārši sākotnējais teksts radīja pavisam citu ainu.
Tagad māte varone paralēli vēl strādā, tagad vēl izrādīsies ka darbs arī ir pāris stundas nedēļā.
02.01.2019 11:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Interesanti, cik no diskusijas dalībniecēm ir mammas

Manu viedokli tieši ietekmē tas, ka esmu mamma.. Tāpēc neatbalstu diskusijas autores aprakstīto dzīves modeli.
Lai nerastos pārpratumi - atbalstu to, ka mammas izglītojas, bet visam ir savs laiks :)
02.01.2019 11:40 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Man prieks par mammām, kas nesēž mājās un kaut ko dara, bet dažām mammām tomēr jāatcerās, ka visiem viņu bērns nav jāpacieš.
02.01.2019 11:28 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kāda daudzšķautņaina būtība un sliktums? Jums vajag neanonimitāti? Lūdzu, rakstiet PM, cena šobrīd 360 minimālās algas brutto summa.
02.01.2019 09:42 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Tas, ka portāla būtība ir anonīmas pļāpas, nav mana darīšana, pati te "ielīdu", bet TIK "rejoši" cilvēki nav mana ikdiena, tāpēc tā laikam ir mana problēma.
Es negaidīju slavas dziesmas (par ko tad...), bet viedokli.
Viela pārdomām kā man, tā citām mammām un sievietēm.
Mūsu daudzšķautnainā sabiedrība :)
02.01.2019 09:32 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Tad jau mēs te lielākā daļa esam tukši. no maniem bērnības draugiem un kaimiņiem gandrīz visiem mammas gāja strādāt ļoti agri un atstāja viņus ar omēm. Visi augām kaut kā, bez īpašas auklēšanās. Citus vispār brāļi un māsas audzināja. Noteikti nesaku ka tas ir pareizi, bet par to emocionālo tukšumu gan smiekli nāk :-D
02.01.2019 09:20 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Te jau nav tikai spriedelēšana bet brutāla "nolikšana". Tas pat nav viedoklis bet žults izgāšana.
Vēlreiz saku, ka man ļoti žēl, ka dažām nav paveicies ar līdzšinējo pieredzi.
Anketa, turpretim, "nes" gaidītos rezultātus.
Labi, ka kāds spēj paredzēt mana bērna tukšo nākotni un emocionālo nepiepildījumu.
Interesanti, cik no diskusijas dalībniecēm ir mammas :)
02.01.2019 09:01 |
 
10 gadi
Reitings 2967
Reģ: 09.10.2009
Nu, baigi! Sevi pasniedz kā baigo varoni! :-D
Tā rodas "tukšie"bērni - laikā,kad māti vajag visvairāk - viņas nav, jo ir citas prioritātes. Laiks,kad tiek ielikti pamati(tā saucamās "programmas") viņa visai dzīvei.
Tas,ka mazais ir paēdis un apģērbts - tas nekas nav,tas nepadara tevi par māti.
Emocionāli / enerģētiski viņi ir tukši!
Bravo!
Egoisms gan attiecībā pret bērniem, gan studentiem. (l)
02.01.2019 08:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits