Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man jau rodas iespaids, ka šī diskusija arī bija ar domu, ka visas metīsies slavēt un apbrīnot, nevienai neradīsies jautājumi vai pārdomas... no pozitīvās meitenes uzreiz krasi negatīvi, jo viedokļi dalijās un atbildes ar uzbraucieniem un pašas diskusijas pieteikums, izskatas, ka ir veidota tādā manierē, lai rastos iespaids, ka meitene non stop kaut ko dara, pirmais, otrais bērns, bet viena skriešana ar mazajiem padusēs un vesela radu komanda, kurš nu kurais, kad pieskata, bet tad tomēr izrādas, ka mēs neko nezinam un spriedelējam, ka takš bērnam ir tēvs un lekcijas nav katru dienu , visu dienu. Es tiešām bez uzbraucieniem, bet laikam viss tika rakstīts ar pārspīlējumu, cerot tā sagaidīt tikai uzslavas un ovācijas.
02.01.2019 00:51 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Eva Šteina
Ja kādam interesētu kā to visu var apvienot,tad pajautātu privāti nevis anonīmi spriedelētu.

Protams, protams Tev cilvēki varēja uzdot sev interesējošos jautājumus privāti, bet ir kā minimums neloģiski kritizēt foruma lietotājus par to ka viņi spriedelē Tavā diskusijā, dara to anonīmi un turklāt spriedelē forumā, kurš jau no paša sākuma bija ieplānots kā anonīms un tieši priekš spriedelēšanas.
Nu un ... galu galā ... ko Tu gribēji sagaidīt no sieviešu foruma ...
Neviens nav notinies,vienkārši ir dzīve arī ārpus interneta.

Es neko neteicu par to ka Tu forumā nesēdi non-stop'a, runa bija par pavisam citām lietām. Patin savu diskusiju atpakaļ, ieskaties pirmajā diskusijas lapa. Tajā brīdī, kad es un citi lietotāji sāka komentēt Tavu diskusiju un sāka izteikt savus viedokļus, kuri laikam nebija tādi, ka Tev gribētos, ko Tu pateici? Tu pateici šo:
Tātad šeit esošā auditorija nav "manējā".

Lūk to es arī padomāju ka tajā brīdī, kad vairākiem lietotājiem bija krasi atšķirīgs viedoklis nekā Tev, Tu vienkārši atmeti ar roku pasakot ka šejienes auditorija nav "tavējā". Tu taču pati ar savu aptauju gribēji sagaidīt cilvēku reakciju un saņemt feedback'u un to to esi saņēmusi. Kā tad Tu gribēji, visi Tev "dziedās līdzi" un Tava aptauja būs tāda, kādu Tu to gribēji, a vot nekā, tieši tā, caur smagu darbu, negatīvismu un visu viedokļu uzklausīšanu arī veidojas objektīvas aptaujas.
02.01.2019 00:06 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Teressa, es tev pilnīgi piekrîtu, ka var. Es sevi pieskaitu pie pēdējā varianta. Un jā, mani piemēri ir pārspīlēti, bet arī eksistē. Es vairāk fascinējos, ka Evas scenārijs izsauc tādu šausmināšanos, it kā viņa kādu nerakstītu likumu pārkāpusi.
01.01.2019 19:33 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Lekcijas var būt dažādas. Lielā auditorijā, kur sēž simts studentu, viena zīdaiņa bubināšana nav dzirdama, īpaši, ja viņš novietots aizmugurē, jo dzirdamas pļāpas, papīru čaukstināšanās, klepus, deguna šņaucieni, nemaz nerunājot par lektoru, kurš kaut ko stāsta. Taču, ja lekcija notiek mazā telpā padsimt studentu lokā, tad varbūt zīdainis vairāk pievērš sev uzmanību. Lai nu kā, ja es redzētu šādu studenti, mani tas iedvesmotu un iedrošinātu - redz, sieviete visu var arī ar bērnu uz rokām! :)
01.01.2019 16:16 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Vasja, pašai nešķiet, ka baigās galējībās iebrauci? Tā it kā būtu tikai divi pretēji varianti - sievietes, kas visu laiku sēž ar bērniem, bez izglītības un karjeras, un tad briesmīgās karjeristes bez bērniem. Un visām, izņemot Evu, ir tik nožēlojama dzīve. Traki, ne?
Iedomājies, ir sievietes, kas paspēj gan iegūt izglītību, gan izveidot karjeru, gan padzīvoties ar bērniņu mājās to gadu vai pusotru, un nekas viņu dzīvē pa to laiku neapstājās :-)
01.01.2019 16:01 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Ir mammas, kas auklëjas, sēż mājās, 24/7 velta vienam vai vairākiem bērniem, pēc tam visu dzīvi visiem, kam ausis stāsta, ka, redz, man nav izglītības, jo bērni taču... Visiem viņu mazliet žēl, kaut gan skaļi neviens neko nesaka. Ir karjeristes, labākajā gadījumā dzīvo ar vīrieti un suni, bet bērnu nav ilgi, ilgi, jo, redz, karjera, darbs, termiņi, nav īstais laiks bērniem. Visiem viņu mazliet žēl, kaut skaļi neviens neko nesaka. Un tad ir Eva, kura izlēmusi visu apavienot, neko neatlikt, neko nenožēlot un neļauj citu viedokļiem to ietekmēt un, OMG, kā viņa uzdrošinājās vispār pamēģināt! Sabiedrība ir tik smieklīga (sliktā nozīmē). :-/
(t)
Eva, dod pieci! Un turpini tādā pat garā! :-)
01.01.2019 15:48 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
xanax-loti labi pateikts!
31.12.2018 16:31 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Neviens nav notinies,vienkārši ir dzīve arī ārpus interneta.
Ja kādam interesētu kā to visu var apvienot,tad pajautātu privāti nevis anonīmi spriedelētu.
Studijas nebija un nav katru dienu. Zīdainis netika "vazāts" līdzi. Stāsts par "vazāšanu" līdzi sākas un beidzas ar to, ka ir arī tētis, kurš tās pāris stundas veltīja ratu pastaigai.
Es nestudēju raķešzinātni vai medicīnu, tāpēc tās nepilnas divas dienas nedēļā, un arī ne katru ned., es varu veltīt sev.
Ja nebūtu īss paskaidrojums par tēmu, būtu vēl lielāka nesapratne.
Vēlreiz paldies par viedokļiem :-)
31.12.2018 16:14 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
xanax +++
Viedoklis bez izpušķojumiem un galējībām - turklāt - par tēmu.
31.12.2018 14:00 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
OMG cik tālu diskusija ir aizgājusi. Bet atgriežoties pie diskusijas autores domas, tad liekas ka viņa jau no paša sākuma nebija sapratusi manu un citu cilvēku viedokli. Man piemēram nav nekas pret jaunajām māmiņām un to bērniem, jautājums ir pavisam cits. Salīdzinājums būs nekorekts, bet tomēr. Vot piemēram kāds ir smēķētājs, bet viņš nesmēķē auditorija, citam patīk pa māju staigāt pa pliko, bet tas arī netiek darīts auditorijā un t.t. Kāpēc? A tāpēc ka vairākums šādus variantus neatbalstīs un vēl tam klāt ir skolas noteikumi, kur liedz traucēt citiem studentiem. Vot te ir bērns, kurš vai nu kliegs un kādam traucēs mācīties vai nu ir iespēja ka kādā brīdī viņš sāks kliegt un tādā veidā kādam traucēs apgūt studiju vielu. Pēc būtības te netiek pat izskatīts jautājums vai tas kādam traucēs. Šajā ziņā autore vispār ir super, tiklīdz kāds sāka viņu kritizēt, uzdot jautājumus, nevis "pūst viņas stabulē", viņa uzreiz pateica ka šeit nav viņas publika un aiztinas prom. Bērns jau nav nekas slikts, bet pa cik dzīvojam demokrātiskā vidē, tad tieši vairākums lemj ko var darīt un ko nevar.
31.12.2018 13:50 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Viena pasniedzēja tieši teica - gribat iemācīties plānot laiku? Ieviesiet bērnu! Un jā, true dat!!

Es piekrītu, es uzrakstīju bakalauru, kad mazajai bija 5, 6 mēneši. Bija baigi traki tagad atskatoties, jo gulēt ātrāk par trijiem negāju, bet zinu, ka nebūtu mazais, es baigi marinētu to darbu un vakaros pēc darba neuzrakstītu. Bet te brīvais laiks bija tik ierobežots un neparedzams, ka obligāti bija jāizmanto brīvais laiks rakstīšanai. :-)
31.12.2018 10:06 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Šī atkal kāda no TĀM diskusijām, kurās taisnība "man vai nevienam". :D Un piekrītu komentāram, ka sievietei būt tiešām nav viegli...
Es personīgi atbalstu sieviešu pašizaugsmi, JA tas neierobežo apkārtējo tiesības (bērnu stiepšana uz uni man nav pieņemama, atklāts favorītisms no augstskolas puses arī nē). Galu galā - arī tā mamma, kura pavada to 1,5 gadu tikai mājās gan cosmo forumā, gan instā sēž, gan ratu pastaigās runā ar citām mammām, līdz ar to nevar pieņemt, ka tas a priori ir 100% 24/7 ar bērnu pavadīts laiks.
Kad mācījos maģistrantūrā pāris gadus atpakaļ, manā kursā bija sieviete pēc 30, kura izvēlējusies studēt tieši tāpēc, lai BKA laiks būtu produktīvāk pavadīts. Noteikti jāpiebilst, ka lekcijas mums bija pilna piektdiena un puse sestdienas, bērnu nekad neieraudzījām, kā arī personīgi neuzskatu, ka tā 1,5 diena nedēļā bērnā dzīvē, kas nepavadīta ar mammu, atstās paliekošu traumu. Man tā patika viņas piemērs, ka labprāt realizēšu to arī savā dzīvē, ja būs tāda iespēja (maģistrantūra vai koledža citā interesējošā jomā).
30.12.2018 23:56 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Ai, man slinkums kašķēties.
30.12.2018 16:23 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Ņemšanās bija arī par to, ka daudzas neizprot šādu APZINĀTU lēmumu. Un te jau NightSky savā pēdējā komentārā ļoti labi paskaidroja, kādēļ. Nu nav zīdainis tas pats, kas trīsgadnieks.
30.12.2018 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Ne jau tikai par lekcijām bija ņemšanās.
30.12.2018 16:10 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
OMG tādas puktstētājas. Vai zinājāt, ka svišķi maģistrantūrā studē daudzas, kam ir gan lielāki, gan mazāki bērni?

Uz lekcijām viņu neņemu un droši vien neņemtu arī

Nu? Izlādējies? Pati izpukstējies? Ja būtu palasījusi diskusiju, būtu sapratusi, ka pukst jau tieši te par to, ka bērni tiek ņemti līdzi uz lekcijām.
30.12.2018 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Āaa, un man ar pilnas slodzes darbu, 3 gadnieku, ar kuru jāpavada laiks un vēl ar visu mūzikas hobiju vienmēr visi darbi ir izdarīti laikā, turklāt ja jāiesniedz kādam ātrāk, tad es to izdarīšu un daudzas manas kursa biedrenes, kurām vēl vējš galvā un labi ja pusslodzes darbiņš ir, neko nevar paspēt un laikā kvalitatīvi izdarīt. Viena pasniedzēja tieši teica - gribat iemācīties plānot laiku? Ieviesiet bērnu! Un jā, true dat!!
30.12.2018 14:44 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
OMG tādas puktstētājas. Vai zinājāt, ka svišķi maģistrantūrā studē daudzas, kam ir gan lielāki, gan mazāki bērni? Es tieši sāku studēt maģistrantūrā, meitai 3 gadi. Uz lekcijām viņu neņemu un droši vien neņemtu arī, jo viņa nevarētu klusi nosēdēt. Un ja man tagad pieteiktos mazulis, tad es mācības nepamestu, nolauztu pēdējo lekciju pusgadu arī ar zīdaini, jo vīrs ir tieši tāds pats vecāks kā es un ir pilnīgi spējīgs dažas stundas vakarā pavadīt ar bērnu/iem. Negaidītu nekādas atlaides un darbus iesniegtu kā nākas. Ja sanāktu kavēt obligātus seminārus, rakstītu referātus (kas parasti tiek piedāvāti šādā gadījumā). Bet nevajag augstāko izglītību padarīt par priviliģētu, bezbērnu cilvēku lietu. Un ja bērns lekcijā netraucē, whatever, manis pēc lai kāda arī ņem līdzi.
30.12.2018 14:41 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Te jau ir vairāk runa par drošu emocionālo piesaisti, tā izteikti veidojas tieši zīdaina vecumā. Un tieši zīdaina vecumā bērnam nav attīstīta logiskā domāšana un kopsakarību saprasšana, ja BD vecuma bērnam var daudz ko paskaidrot un sarunāt, ka mammai jāstrādā, kāpēc jāiet uz BD, tad ar mazuli tā nevar. Tas ir aplami kā citas te saka, ka mazulim ir vienalga, kur un ar ko atrasties. Protams, bērni ir dažādi, bet nu...
Vēl vakar rakstīju zīdīšanas speciālistes pārdomas, kur tika teikts “Mēs paši esam gribējuši, lai šis bērniņš nāk pasaulē, tad jāmāk arī tikt galā ar savu egoismu. Tas, ko mēs bērnā ieliekam šajā vecumā ir nozīmīgi visu dzīvi.” kam es pilnīgi piekrītu, jo mācīties, kāpt pa karjeras kāpnēm paspēs vienmēr, pie tam, ne visas profesijas prasa mūžīgo mācīšanos, ko arī var paspēt, bet bērns tik maziņš būs vienreiz un tur pēc tam neko mainīt vai atgriezt nebūs iespējams nekad. Bērnu ar ambīcijām pat salīdzināt nevar. Es nevienu nenosodu, bet jāsaprot no kurienes nāk nesapratne par apzinātām izvēlēm.
30.12.2018 13:45 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
@Donata
Paldies par norādi uz manu kļūdu! Aicinu pievērst uzmanību arī citu foruma lietotāju pareizrakstības, interpunkcijas un pārējām kļūdām. Lieti noderētu. Tajā pašā laikā, ja ir kāda nepatika pret manu izteikto apgalvojumu, tad varbūt labāk apspriest to, nevis vērsties pret mani personīgi, apšaubot manas spējas paust viedokli, norādot uz nenozīmīgām (tēmas kontekstā) pareizrakstības kļūdām.
Runājot par tā saukto kritiku, atvainojos, ja kādu kaut kādā veidā aizskāra, taču tā ir reāla situācija, kas atkarībā no dažādiem faktoriem, kā minēja NightSky, var būt vairāk vai mazāk izteikta. Ja es pusotru gadu neko nedarītu savā nozarē, tad, atgriežoties tajā, saskartos ar diezgan lielām grūtībām. Taču, kā jau augstāk minēju, man personīgi pret šo situāciju nekādu pretenziju nav, es atbalstu, ka māmiņas iet bērnu kopšanas atvaļinājumā un es saprotu arī to, ka bērni mēdz slimot. Galu galā ģimene ir svarīgāka kā karjera.
Tajā pašā laikā es neredzu nekādu problēmu, ja māmiņa turpina iegūt izglītību pēc bērna piedzimšanas. Salīdzinot ar darbu, lekcijas parasti beidzas agrāk (ar izņēmumiem), uz atsevišķām lekcijām var neaiziet vai sarunāt kādas alternatīvas (un alternatīvas var sarunāt jebkurš, ne tikai meitene ar zīdaini uz rokas). Traucē apkārtējiem? Ak, ja vien lekcijās visi turētu muti, cītīgi sekotu līdz un arī pasniedzējs priekšā vienmēr spētu pietiekami skaļi (vai vismaz ar mikrofonu) un saprotami runāt, turklāt par lekcijas tēmu... Katrā ziņā, ja māmiņa ir normāla, tad pratīs ar brēcošu zīdaini atvainoties un iziet no auditorijas (pļāpas gan parasti neaizveras, pat pēc atkārtota pasniedzēja aicinājuma pamest auditoriju). Ja nemācēs, tad gan tā jau ir pašas māmiņas problēma, bet nevajag visas līdz ar to bāzt vienā maisā.
Tā kā man nav dziļu psiholoģijas zināšanu, tad par to, kā šāds scenārijs ietekmē bērna psihi un attīstību nevaru objektīvi spriest. Taču, manuprāt, te jau spēlē mātes attieksme kā tāda. Līdz ar to, ja māte var un VĒLAS atrast laiku savam bērnam, tad viņa to izdarīs, kā tas izskatās ir arī tēmas autores gadījumā. Bez tam - ja pēc pusotra gada māte atgriežas darbā, nav mājās 10-11 stundas, iespējams vēl pārrodas mājās nogurusi un nīgrā noskaņojumā - tādas straujas izmaiņas nekādu iespaidu uz bērnu neatstās? Pēc BKA bērnam māti vairs nevajag?
Īsumā sakot, cienu jaunās māmiņas, kurām rūp savi bērni un spēj vienlaicīgi arī mācīties. Neuzskatu, ka šāds modelis kaitē bērnam, ja ir laba māmiņa. Uzskatu, ka šādu māmiņu nosodījumam nav objektīva pamata, izņemot tiešām sliktos gadījumos.
30.12.2018 13:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits