Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Piedzimšanas pabalsts ir apmēram vienā cenā ar ratu iegādi.
Tikko iemetu swedbankas kalkultorā un pieņemot, ka man piedzimst bērns un esmu BKA līdz 1,5 gadam, man mēnesī sanāktu par 250 eur mazāki ienākumi nekā līdz šim. Bet pieaugtu izdevumi uz pamperu, citu higiēnas preču, bērna apģērba, rotaļlietu u.c. lietu rēķinu. Tas vēl rēķinot, ka piedzimst un aug pilnīgi vesels bērns, nevajag ne masāžas (kas piem, ar pirmo bērnu bija nepieciešams ), gan nav nepieciešamības pēc maisījuma u.c. lietām Hipotēka, komunālie u.c. rēķini saglabātos tie paši, elektrības un ūdens rēķini gan augtu, par cik biežāk tiktu patērēti.
Tur jau man sanāktu vismaz par 400 eur mēnesī no šī brīža situācijas.
Protams, mēs varam runāt par iekrāšanu, plānojot bērnu, bet tie nav 20 vai 200 eur.
29.12.2018 00:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Un uz pusotru gadu, rēķinot kopā, valsts izmaksā vairāk naudas, nekā ņemot uz gadu.
29.12.2018 00:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Es nerakstīju ka jāstudē mağistrs citā jomā.
Tā ir ilūzija, ka nespējā atrast darbu esot pie vainas nepareiza augstskola vai diploms. Nespēj ar vienu bakalauru, nespēsi arī ar 3 mağistriem un 3 bakalauriem.:-P
Vispār, jā var laikam vadībniekos mağos iet, ja bakalaurs jau ir un ir pieredze vadītāja darbā. :-)
Ja ar baku mežzinātnēs nevar atrast itin nekādu darbu, tad baidos, ka sākt strādāt nekas vairs nepalīdzēs.
29.12.2018 00:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dalmāciete, es kaut kad nesen rēķināju, ņemot uz gadu, ir gandrīz netto alga + piedzimšanas pabalsts un vēl neatceros kas, uz pusotru gadu sanāk nedaudz mazāk. Par izdevumu pieaugumu, ja bija laba alga, tad tos tik ļoti nejūt, jo vienkārši pamainās dzīvesstils un prioritātes.
29.12.2018 00:37 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Gandrīz nezaudējot iepriekšējo dzīves līmeni? Tie 43% +171 eur? Smejies? Par cik pieaug izdevumi, ģimenē ienākot bērnam?
29.12.2018 00:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tajās attīstītajās valstīs ar pāris nedēļu atvaļinājumu (slimības lapu) daudzas ģimenes būtu laimīgas, ja būtu gadu -pusotru ilgs, apmaksāts BKA. Dzemdē tad, kad ir partnera atbalsts, ir pamatīgi ietaupījumi ņemt bezalgas atvaļinājumu vismaz uz dažiem mēnešiem, apmaksāt aukli vai atstāt labā "silītē" (vai kā latviski saucas "bērnudārzs" zīdaiņiem). Latvijā ir lieliska iespēja nestrādāt gadu vai pusotru, gandrīz nezaudējot savu iepriekšējo dzīves līmeni un saglabājot darbavietu. Jābūt karjerā ļoti augsti motivētai personai, lai šo iespēju neizmantotu.
29.12.2018 00:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neons, man vairāk ir atmiņā palikušas krūts barosanas diskusija ..Aa.. bija vel par lielveikala kasēm un māmiņām daudz negāciju. Par bka gan neatceros.
28.12.2018 23:54 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Parādīsi man universitāti, kura uzņem maģistrantus ar nesaistītu bakalaura izglītību? Ja man ir bakalaurs mežkopībā, mani neņems maģistrantūrā psihologos. Un ar psihologa bakalauru neņems telekoma maģistros. Pārsteidzoši, ne?
28.12.2018 23:53 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neesmu līdz šim sajutusi negatīvu spiedienu no sabiedrības tāpēc, ka sēžu mājās ar bērnu.

Nu ļoti jauki! Un gan jau neesi arī šeit forumā neko negatīvu dzirdējusi, un vispār - visi tikai pozitīvi atsaucas par jaunajām māmiņām, BKA un zīdaiņu/mazu bērnu lietām un audzināšanu, vai ne?... :-D
28.12.2018 23:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neesmu līdz šim sajutusi negatīvu spiedienu no sabiedrības tāpēc, ka sēžu mājās ar bērnu. Gluži otrādi.. ir pozitīva attieksme, priviligetaka sajūta (l)
Lai cik ļoti man patīk savs darbs.. laiks ar bērnu ir daudz vērtīgāks un mīlestības pilns (l)
28.12.2018 23:46 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kā lai to ņem, Somijā sociālie dod viskautko vēl ilgāk nekā LV, valsts dod nopietnas nodokļu atlaides studentiem, tur pierasts kā ieveļas augstskolā, tā līdz mağistra grādam tup, daudzi iegūst otru mağistru.
Jocīgi izliekas, lūk izglītības neesot, būtu papīrelis, darbu noteikti pienestu klāt, nauda plūstu kā pa reni.:-P
Nepareiza izglītība? Kāpēc nevar iet mağos, ja jau ir bakalaurs it kā nederīgās nozarēs?
28.12.2018 23:41 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Sabiedrība būs neapmierināta jebkurā gadījuma un padarīs māti par vainīgo.
Ja sēž mājās ar bērnu, tad sabiedrības acīs esi neveiksminiece, kurai nekas vairāk par pamperiem neinteresē.
Ja bērnu ņem līdzi savās gaitās, tad teiks, nav ko vazāt bērnu līdzi, sēdi mājās!
Ja atstāj bērnu ar aukli, atkal, slikta māte, nevelta laiku bērnam. Dzemdēja, bet negrib darboties ar bērnu, atstāja svešiem cilvēkiem!
Uz sievieti ir liels spiediens no sabiedrības puses - jābūt labai mātei, kas sēž ar bērnu mājās un vadā pa 10 pulciņiem, labai sievai, jābūt veiksmīgai savā karjerā un finansiāli neatkarīgai no sava vīrieša, jāvelta laiks sev, perfekti jāizskatās, jānodarbojas ar fitnesu un hobijiem. Sieviete māte kuļās kā var, lai atbilstu visiem šiem standartiem. Dažām sanāk labāk, citām ir grūtāk. Sieviete cenšas visu paspēt un apvienot, bet beigās vienalga būs vainīga.
28.12.2018 23:30 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Es varbūt neuzmanīgi pārskrēju pāri diskusijai, bet kur autore minēja, ka bērnus atstājusi kā zīdaiņus auklei, kamēr pati savas ambīcijas realizējusi? :-/ Vēl nesen šūmējās, ka viņa bērnus ņēmusi sev līdzi, nevis auklei atstājusi. Pieļauju, ka tiem 2 bērniem ir arī tēvs vai vecvecāki, kas arī ir tieši radinieki un var pavadīt laiku kopā ar savu mazbērnu ( un kur teikts, ka tas laiks nevar sakrist ar mammas lekciju grafiku, kas nav 40h/ned ). Bakalauru var uzrakstīt arī ar zīdaini mājās, bez auklēm, ja prot plānot savu laiku, nevis sēdēt seriālus skatīties un čīkstēt, ka nekam nav bijis laika.
ASV un citās attīstītās valstīs mātēm vispār atvaļinājums pēc dzemdībām ir pāris nedēļas, citur pusgads. Kaut kā neredzu, ka tur bērni kaut kādi ne tādi ir vairāk nekā citur. Vēl padomju un pat vēl 90ajos un 2000.g. sākumā bērni jaunāki par skolas vecumu visu dienu skraidīja vieni pa lauku, kamēr vecāki savās darīšanās. Tagad tā nedara, bērnus pieskata aukle/ome vai kāds cits, ja vecāki strādā. Tad tīri globāli kur tā atškirība?
28.12.2018 23:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nekas sievietei nenotiks, ja karjerā paņems gadu vai pat divu gadu ilgu pauzi.

Es noteikti piekrītu šim apgalvojumam. Taču te ir bijušas n-tās tēmas un viedokļi forumā, kur ticis uzsvērts ne reizi vien, ka sieviete, aizejot dekrēta atvaļinājumā, degradējas kā cilvēks un speciālists un, cik smagi tas viss ir priekš darba devēja, ģimenes budžetam trauma u.tml. Sabiedrībā valda tāds viedoklis/stereotips/diskriminācija un var saprast, ka sieviete izvēlas rauties un "pilnveidoties", tā vietā, lai uzklausītu šādu absurdu no apkārtējiem (un nereti pat no sava vīrieša) un mierīgi pavadītu mājās atvēlētos bērna kopšanas 1,5 gadus. :-/
28.12.2018 23:24 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Es tiku maza būdama vazāta visur mammai līdzi. Es gan maz atceros, bet cik atceros, man ļoti patika. Tas bija labāk nekā, kad jau pirmsskolas vecumā tikām atstāti pie vecmāmiņas.
Un par to, ka bērnam arī tēvs ir svarīgs, manuprāt, tika minēts tādēļ, ka nav jau teikts, ka visas šīs jaunās māmiņas studē pilna laika klātienē, iespējams studijas tikai sestdienās. Vai tēvs nevar ar bērnu dienu pasēdēt? Vai bērnam būs kāda neizsakāma trauma, ka vienu dienu nedēļā nav ar mammu? Un ja nu kaut kādu iemeslu dēļ to vienu sestdienu paņem līdzi uz augstskolu, kas tur slikts? Varbūt studē darba dienu vakaros, kad tēvs var pēc darba dažas stundiņas ar bērnu pavadīt. Kāpēc lai tādā gadījumā studijas uz dažiem gadiem atliktu? Kā jau stellaglmr teica, tām kas nevarēs apvienot, studijas pametīs.
28.12.2018 22:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
*uztieptās dogmas
28.12.2018 22:30 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es nekad neesmu teikusi, ka bērnu neietekmē vecāku neesamība. Tas ir pirmkārt. Vecāki var būt 24/7 ar bērnu, bet bērns tāpat jutīsies viens. Tā ir pavisam cita tēma, kuru Tu centies uzspiest šajā diskusijā. Šeit ir konkrēta situācija un stāsts. Tavas iedomas un uztieptās iedomas par tēmu ir vairāk nekā histēriskas un pārspīlētas. Dzemdē, audzini un jūties labi. Bet ir mammas, kuri bērni jūtas labi un viņas visu var, dara, paspēj un jūtas laimīgas, bērniem neradot postu.
Otrkārt, viss tavs komentārs ir bezjēdzīgs, jo tu vispārināji gan. Noliegums nav veselīgs.
Treškārt, man nav jāatspēko apgalvojumi, kurus es nemaz neesmu izvirzījusi.
Ceturtkārt, jautājums - Tev mammas visu bērnību bija mājās?
28.12.2018 22:29 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Un kas tu esi, lai teiktu, ka bernu neietekme, ka vins tiem staipits un svaidits visur del mammas ambicijam? Ka ta ir tuksa muldesana, jo berns taks bus pilnigi laimigs pofig pie ka, ka tik mamma lauzas un sasniedz kaut kadas virsotnes. Pie tam es te nevisparinu un nesaku, ka gimene ir nelaimiga, bet vienkarsi neticu, ka visam dzive ta sakrit studijas ar dzemdibam un dzives sakartosanu. Un tas, ka mamma bus laimiga nu noooooteikti nenozime, ka bernins jutis un bus lidzi laimigs dusot aukles azote. Saurpieriba ir domat, ka visa dzive grozas ap skriesanu un sevis realizesanu paraleli dzemdejot bernus un pauze liecina par nevaresanu vai sapnu nerealizesanu. Jeb nevaresanu pabeigt, pf. Es easy varetu studet, man butu kur atstat bernu, es vispar pabeidzu savas studijas esot stavokli un varetu uzsakt jaunas, varetu stradat, bet es varu pagaidit, jo man viss cits nav prioritate un citiem nav jaaudzina mani berni. Pec pusotra vai diviem gadiem es nebusu mazak spejiga vai verta, jo uz sitiena neturpinaju “cinities”
28.12.2018 22:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tās, kuras to nevar studijas pamet nevis studē, sliktākajā gadījumā nemaz nesāk studēt. Tās, kuras var ir maz. Tās arī pabeidz un izdara. Tavs "Visas kā viena" teksts ir šaurpierīgs un nepiestāv diskusijas autores vēstījumam. Viņa var, viņa dara un viņai sanāk. Kas Tu tāda esi, lai vispārināti teiktu un mācītu, kas citas dzīvei un ģimenei nāk par labu vai nenāk?
Mūsdienās ir maz vecāku, kuri māk kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērnu bez planšetēm un Tv. Tur nav nekāda sakara ar noslodzi, bet vecāku spēju justies komfortabli vecāku lomā un savu bērnu spēt iekļaut savā dzīvē, bērnam ļaujot būt viņam pašam.
28.12.2018 22:05 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nez kapec tad tapusi tada akcija - dod pieci, ka vecaki ir varoni, var tacu visu, tikai ne pavadit laiku ar bernu, ja tas neko neietekmetu vairuma gadijumu, tad nebutu promblemas.
28.12.2018 21:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!