Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ja tevi neietekmeja, ne visiem ta ir. Nav ta nekada atrunasana, neviens te neruna par - vispar nekad nedarit. Un ir jau vel tads aspekts, velme pavadit pasai laiku majas ar bernu, katram savas prioritates. Vienkarsi neticu, ka visam ka vienai vieniga iespeja studet un visu paspet ir tiesi ar berna piedzimsanu, neticu, ka neviena nevar nogaidit vai atlikt, un neticu, ka tas nav tadas atrunas, ka tik nebutu jauznemas pilna atbildiba un berna aprupe. Nerunaja par visiem protams. Un to, ka vajadzigs tevs, tas taka skaidrs, te runa ir par mammam, ne teviem, mosk vel iepit, ka vajag omites, opisus ne pa temu.
28.12.2018 21:55 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
2-3 gadus es atceros ļoti labi, zināmu apsvērumu dēļ. Kā zīdaiņi mani daudz pieskatīja tie paši cilvēki. Un ņēma līdzi visur, kur bija nepieciešams. Mani tas nav traumējis. "Man Zīdainim" netika radītas nekādas traumas ne, kad pienu nedabūju, jo mamma mēnesi par dzīvību cīnījās, ne, kad radiem atstāja. Tukša runa tā visa ir un vēlme atrunāt cilvēkus sekot saviem sapņiem. Ja var pavilkt un jūtas labi, tad ir jāiet un jādara. Ieguvēji būs visi iesaistītie.
28.12.2018 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Bērna vajag arī tēvu ne tikai māti.
28.12.2018 21:47 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Diezin vai tu kaut ko atminies no zidaina vecuma, te jau runa ir par berna agrino vecumu, nevis BD vecuma berniem
28.12.2018 21:36 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Šajā tēmā ir diskusija par gadījumu, kad piedzemdē bērnu, bet auklēšanas vietā izvēlas studēt, taisīt karjeru. Nekas sievietei nenotiks, ja karjerā paņems gadu vai pat divu gadu ilgu pauzi. Nav nozīmes, vai diploms iegūts gadu ātrāk vai gadu vēlāk. Bet bērnam gan ir starpība- pirmo gadu pavadīt vai nepavadīt ar māti.

+++ tiesi tada pati ari ir mana doma
28.12.2018 21:34 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man par manu aukli ir ļoti labas atmiņas. Uz karuseļiem gājām, zoodārzu, vingrojām. Ar viņas mazmeitu daudz laika pavadīju. Tāpat man ir labas atmiņas par vasarām laukos un pie Tantes vai omes aizvadītām dienām. Ar krustvecākiem daudz laika pavadīju. Birojā spēlējot loģikas spēles, rotaļājos ar demo objektiem un policijas suni. Tāpat man ir daudz atmiņu par laiku ko pavadīju ar mammu. Sarunām līdz agrām rīta stundām, nevienai svētki netika izlaisti, bija pārbraucieni pa Latviju un vienkārši spēļu, filmu vakari. Vienmēr padziedāta dziesmiņa vai nolasīta pasaka vakarā.
Mūsu attiecības nesabeidza viņas vēlme attīstīties, bet citi, ārēji apstākļi, kuros viņa pārstāja attīstīties un vairs nejutās pilnvērtīga kā cilvēks.
Tās ir muļķības, ka bērnam kaut kas trūkst. Ja vecāks ir mierā ar sevi, tad arī bērnam viņš spēj sniegt vairāk, dziļāk un tālāk.
28.12.2018 21:34 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
man tas trends, ka bernu javazaa visur jau sak krist uz nerviem, opera - kada bus panemusi bernu, jo tak bernam jaaiepazist kultura un vins noteikti velas izbaudiit baletu, restorans vakaros - ari kada bus izdomajusi panemt bernu, jo tak berns ir viens vesels un bernam ari jamacas uzvesties sabiedriba un tagad veel uz augstskolu - nemam lidiz bernus, nu super!

Šis jau ir no citas operas, ne par tēmu. Ja vecākam blakus durvīs nedzīvo mazbērnu auklēt griboša vecmāmiņa, tad realitātē daudziem nav kur to bērnu likt, bet 4 sienās padsmit gadus pavadot negrib. Aukles pamatā grib pilnu slodzi, sos aukles arī ne vienmēr pieejamas, bet draugiem, radiem arī ir sava dzīve, savi plāni. Ne vienmēr var visu sarunāt, jo gadās, ka pēdējā brīdī auklētāji atsakās.
Šajā tēmā ir diskusija par gadījumu, kad piedzemdē bērnu, bet auklēšanas vietā izvēlas studēt, taisīt karjeru. Nekas sievietei nenotiks, ja karjerā paņems gadu vai pat divu gadu ilgu pauzi. Nav nozīmes, vai diploms iegūts gadu ātrāk vai gadu vēlāk. Bet bērnam gan ir starpība- pirmo gadu pavadīt vai nepavadīt ar māti.
28.12.2018 21:28 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu tadi gadijumi ir retums un iznemums, neticu, ka visam tam skrejejam nu tiiiesi ta iznaca, ka berna dzimsana sakrita kopa ar visiem mega planiem. Un ja ari sakrita, to visu var atlikt par vairakiem menesiem, tam ari ir domats BKA! Berna kopsanai... ;-) nav tas dzivibas jautajums (nerunaju par ipasiem iznemumiem) no dzmedibu galda uzreiz mesties darbos un studijas. Bet katram taks savs, ja berns ir keksisa pec, tad protams, lai aukle, audzina radi aukles, ir pat tadi sludinajumi, kur aukles garante, ka bus bernam ka mamma vai pat tuvakas, ka ir pieredze gandriz 24/7 kopa busanai ar bernu lidz darzinam utt, taka visas iespejas, es vienkarsi to nesaprotu un pilnigi noteikti nekoteju augstak ka mammas majas sedetajas :-)
28.12.2018 21:25 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es biju bērns šādā situācijā. Lieliskas atmiņas par šo laiku. Savu pirmo atzīmi saņēmu 3 gadu vecumā par pareizi uzrakstītu alfabētu. :-D
Visi mācījās un mācījos arī es. Bet, cik lepna es biju soļojot pa auditorijas kāpnēm, lai nodotu savu rakstu darbu. :-D
28.12.2018 21:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mana mamma lielākos sasniegumus karjerā realizēja tad, kad bērni bija apzinīgā vecumā. Viņai bija pāri 30. Vispār cilvēks pēc 30 nav nedz norakstāms, nedz arī vecs.. manuprāt :)
28.12.2018 21:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Dalmāciete, es par tavu situāciju vispār neizteicos. Bet ja tu gribi pa punktiem, tad 1. Var sākumā izmācīties un dabūt labu darbu, tad iet dekrētā un dzemdēt 2 pēc kārtas ar labu dekrēta naudu, paralēli, ja ir liela vēlme, iet pamācīties kādos kursos vai neklātienē, nestaipot apkārt zīdaini. Laikam man būs tikai 1 punkts tomēr :-) es runāju par autores apzināto izvēli, nevis kad dzīve piespiež rauties.
28.12.2018 21:09 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
P.s ietut izglitibu var PIRMS dzemde bernu vai kad berns ir izaudzis no zidainisa vecuma.

A ko darīt tām, kam ap 30 un zīdainis vai nu azotē vai plānā, laiks karjeras maiņai, bet 20 gadu vecumā iegūtajai filologa/ reklāmista/ jurista/ (ievieto savu variantu) izglītībai vairs nav vērtības? Mācīties un bērnu sagaidīt uz 35 gadu vecumu, vai atlikt karjeras/biznesa plānus uz nenoteiktu laiku? Vēlākie studiju gadi, jo īpaši tad, ja var atļauties nestrādāt, ir superīgākais laiks bērnu radīšanai. ;-)
Un no kuras pažobeles jūs vispār izvilkāt, ka autore ir sēdējusi lekcijās ar taurējošu mazuli? Es akla vai? No aprakstītā secinu, ka drīzāk mazais bijis vēderā, nevis ratos.
28.12.2018 21:06 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
P.s ietut izglitibu var PIRMS dzemde bernu vai kad berns ir izaudzis no zidainisa vecuma.
28.12.2018 20:50 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es vispar skatos, ka te parspile tikai tas kuram nepatik, ka parejas neatbalsta so izveli un nevis nesedet 4 sienas, bet gan noskrieties un censties visu paspet. Ja, pilnigi noteikti mazulis IR cietejs, ari 21.gs mazulim ir nepieciesama mamma, nevis sieviete, kura vairak ir prom un epizodiski uzrodas un pazud. Saprotu, ka japabeidz studijas, japiestrada.... bet ja apzinati izvelas noskrieties un galu beigas berns ir izaudzis vairak ar citiem, nu tad man tiesam ir jabrinas kapec tada dzives posma vajag bernus, ja viniem nav laika. Tas, ka pirmaja dzives gada lielaka laika dalja ir javelta bernam, nav nekas briesmigs, bet ja ta skaitas laika “padirssana”, tad man nav ko teikt.
28.12.2018 20:48 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Donata - kāpēc vispār cilvēki iet studēt, iegūt izglītību? Ar kādu mērķi? Droši vien ceru uz labāk attalgotu un patīkamāku darbu. Tas droši vien varētu būt iemesls 1. Bērns tam var kalpot kā motivācija, jo 2 mutes grūtāk pabarot kā sevi 1. :) Kāpēc vēl tam visam darbu pieplusot klāt? 1. Rēķini jāmaksā šodien, jāēd arī utt, ja nav kas Tevi uztur. 2. Visur ir nepieciešami darbinieki ar darba pieredzi un universitāte sūta praksē, kuru veiksmīgi izejot, nereti tiek piedāvāts arī labs darba piedāvājums :)
Varbūt labāk ir 3-4 gadus pakulties, nekā pēc tam 40 gadus sēdēt Maximā aiz kases vai strādāt citu mazkvalificētu,mazatalgotu darbu un sevi, bērnu ģērbtu humpalās?
Es šeit nerunāju par tām, kam vīri ar labām algām, dzīvesvietu utt. Tās var izvēlēties, bet ir otra kategorija ( kā es ), kam jācīnās par savu vietu dzīvē un bērnu labklājības līmeni pašām.
28.12.2018 20:35 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es nerakstīju visu pedagogu vārdā..
Ir svētīgi saprast, ka cilvēkiem var šāda situācija būt apgrūtinoša arī tad, ja acīs to nepasaka.
Ja godīgi.. visā šajā situācijā man šķiet lielākais cietējs ir mazulis :-/
28.12.2018 20:33 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es nesaprotu apzinātu izvēli grozīties kā vāverei ritenī un plēsties uz pusēm vai pat trijās daļās. Priekš kam? Lai visu paspētu? Lai pierādītu kādam vai sev, ka esi visuvaroša sieviete-darba zirgs? Ja tas tā nav, ja viss padodas viegli un studijas tikai tāda "iziešana sabiedrībā" vien ir, bērni ir kā enģeļi uz zemes virsas un darbs izklaides vietā, tad varbūt jā, varu saprast. Vienkārši reti kad viss ideāli sakrīt, tādēļ tāda neizpratne. Es pati būtu beigta ar tādu grafiku, man sevis būtu žēl. Šis ir viedoklis pat neiedziļinoties bērnu un apkārtējo interesēs, tikai savās.
28.12.2018 20:30 |
 
Reitings 30
Reģ: 07.09.2016
Es arī no tām esmu, kas gan studē, gan strādā un apvieno to ar bērnu, kam esmu vienīgais vecāks. Neatbalstu regulāru bērnu ņemšanu līdzi uz lekcijām, it īpaši mazu un nemierīgu bērnu ņemšanu līdzi, ja mamma jau iepriekš zina, ka bērns traucēs.
Man bērns jau saprātīgāka pirmsskolas vecuma, var sarunāt un es zinu aptuveno laiku, ko bērns var klusi nosēdēt. Apmēram 2h var nosēdēt blakus, klausīties, pazīmēt, pakrāsot, atsevišķos gadījumos esmu devusi planšeti skatīties ( bet man apkārtējā vide nereti ir tāda trokšņaina, respektīvi, tā multene fonā neko neietekmē ). Ja grib kaut ko man pateikt, pajautāt, tad dara to čukstus. Neviens nekad nav sūdzējies, ka bērns būtu traucējis.
Gadās arī uz darbu paņemt līdzi, ja kaut kas steidzams notiek un vajag pastrādāt ilgāk, arī pēc sava darba laika beigām. Tiesa man gan ir liela darba telpa, un mans bērns brīvi var aiziet uz atpūtas telpu, pazīmēt, pakrāsot vai paskatīties multeni.
Jā, protams, gribētos bērnam veltīt vairāk laiku, taču pār bērnu ir arī materiālā atbildība. Man ir rēķini jānomaksā, degviela jāielej, jānodrošina medicīnas aprūpe ( viss, kas nepieciešams, nav valsts apmaksāts, un šī te daļa sastāda manā gadījumā pāris simtus eur gadā), apģērbs, apavi, nodarbības, b/d, izklaide utt. Kā arī neaudzinu bērnu kastē, viņš man ir nevis lai turētu 4 sienās pie kartupeļiem un makaroniem, bet lai arī parādītu pasauli, kultūru, iemācītu kontaktēties ar dažādiem sabiedrības locekļiem, iemācītu kā un kur uzvesties, kā izvērtēt situāciju un rīkoties utt. Arī bērns nākot līdzi man uz darbu/universitāti visu šo redz un uzsūc kā mazs sūklītis no mana piemēra.
Nākamos bērnus apzināti neradīšu laikā, kad vēl studēju un intensīvi karjera jāattīsta, tas ir grūti un izsmeļoši, un kaut kādā ziņā kaut kas tiek atņemts gan man, gan bērnam.
Šobrīd gan skatos tā, ka no esošās situācijas ir jāizvērš vislabāko iespējamo ilgtermiņa rezultātu, kas ir - pabeigt studijas, lai man ir izglītība, un turpināt strādāt, pat ja man reizēm nākas paņemt uz pāris stundām līdzi pirmsskolas vecuma bērnu.
28.12.2018 20:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pedagogi arī atšķiras - kādam traucē, kādam - nē. Cilvēciskais faktors. Ir daudz cilvēku, kuriem sveši bērni nepatīk vispār. Tas nenozīmē, ka visiem pedagodiem traucē auditorijā zīdainis. Tas pats attiecas uz studentiem. Pārspīlējumu šajā diskusijā pa pilnam...
28.12.2018 20:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Šodien tieši šo tēmu apspriedu ar pedagogu.. izrādās arī mācībspēkam zīdaiņa klātbūtne auditorijā var radīt diskomfortu, jo lektors arī automātiski rēķinās ar to, ka telpā ir gulošs mazulis utt.
Es jau saprastu, ja palikušas mazas noslēguma astes universitātē.. un nav, kam bērniņu atstāt. Tomēr apzināta izvēle mazuli izmantot čivavas vietā šķiet dīvaina :)
28.12.2018 20:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!