Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kad studēju Prāgā, studenti drīkstēja vest auditorijās suņus līdzi, nekādu problēmu. Arī bērni lekcijās man nešķiet nekas traks, i
aww ku mīlīgi..kaķīšus,ponijus,un slimo omi uz ivalīdu ratiņiem tad arī taču var? Nu lai būtu līdztiesība visiem, mums katram mēdz būt ka mīļos nav kur atstāt.(l)(l)(l)
28.12.2018 16:53 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Autore vakar!
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS!

Autore šodien!
Sveiciens visām māmuļām, mātītēm un grūsnajām, kuras izteica viedokli anketā!

(t)(t)(t)
28.12.2018 16:43 |
 
Reitings 22
Reģ: 02.12.2018
StoreBute, neviena nesaka, ka mātei ar bērnu jāsež tikai mājas. Saka to, ka tapec, ka kada ir piedzemdejusi, vinai uzreiz nav vairak tiesibu ka parejam. Ja es maksaju tukstosus par studijam, man ir tiesibas pieprasit, lai macibas netrauce berni. Kas bus, ja uz lekcijam visas atvilks bernu? Kapec viena ir vienlidzigaka par citam, jo ir taču “jaunaa maaamina”.
28.12.2018 16:27 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
raven, Latvijai līdz tādam līmenim kā Norvēģijā vēl gaismas gadi jāiet. Jo vispirms ir jāmainās sabiedrības domāšanai, jo lielākā daļa sabiedrības (tai skaitā arī šeit esošās) uzskata, ka ja tev ir mazs bērns, tad ārā no mājas tu nemaz nedrīksti līst un arī uz izglītību un karjeru tev vispār nav ko cerēt - sēdi mājās un auklē bērnu.
Bet patiesībā tas dekrēta atvaļinājums ir pat izdevīgāks laiks, lai mācītos un studētu, jo tad ir iespējams labāk samenedžēt laiku nekā tad, ja mācīties ir nepieciešams tad, kad strādā, jo darba devējs ne vienmēr ir gatavs dot brīvas dienas mācībām.
28.12.2018 16:14 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mariee, mums Norvēģijā ir universitātes bērnudārzs. Ja bērns eksāmenu laikā ir apslimis, tad audzinātāja iet uz mājām eksāmena laikā pieskatīt bērnu.
28.12.2018 15:45 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
3 kursa biedrenēm studiju laikā ir piedzimuši bērni. Divas sāka studēt jau esot stāvoklī, viena sāka plānot bērnu jau studējot. Iemesli katrai savi, kādēļ tieši tādā secībā bērns un studijas. Tā pat katrai savi ģimenes apstākļi un atbalsts mājās. Tā, kurai pirmajai piedzima bērns, saņēma vislielāko nosodījumu no pasniedzēju puses. Bet ne tādā veidā, ka bērns te lekcijās kviec, kā te daža laba izteicās, bet gan tādā veidā, ka viņai būtu jāsēž mājās ar bērnu, un studijas nokārtot nevarēs, tāpēc nav vērts pat mēģināt te nākt uz lekcijām. Viņa pierādīja, ka viens otram netraucē. Tikai dažas reizes pašā sākumā ņēma līdzi uz lekcijām, bet visus darbus nodeva laikā, visu paspēja, un arī bērnam varēja veltīt pietiekami daudz laika. Otra, izdomāja izmantot iespēju, ka ir bērna kopšanas atvaļinājumā, lai iegūtu vēlamo izglītību. Vēlāk gan atzina, ka bija grūti, it īpaši, ja kādu dienu bērns visu dienu gribēja pa rokām un tikai pie mammas, bet viņa zināja, ka jāraksta kāds darbs studijām, bet vienkārši nevar to izdarīt ar bērnu uz rokām. Uz lekcijām laikam tikai kādas 2 reizes paņēma līdzi. Trešā palika viena pati ar bērnu, tādēļ lekcijas apmeklēt nevarēja un pieņēma lēmumu pāriet uz mācībām sestdienās.
Kursa biedri visi bija atbalstoši. Nevienam bērns lekcijās netraucēja vai vismaz neizrādīja, ka traucē. Un kā jau teicu, ka pasniedzēji nosodoši izturējās tikai pret pirmo, bet tālāk jau saprata, ka mūsu kursam bērni netraucē iegūt izglītību. Gan jau bija pasniedzēji, kas iedeva kādas atlaides, bet tā pat bija arī pasniedzēji, kas stingri noteica, ka nekādas atlaides nevienam nebūs, visiem neteikumi vienādi.
Protams, ka ir grūti apvienot bērnu un studijas. Nu bet arī darbu un studijas dažreiz ir grūti apvienot, bet ja ar mazuli var pasēdēt bērna tēvs, kamēr mamma uzraksta referātu, tad nu nevar atļauties aizsūtīt kādu radinieku uz darbu, lai pastrādā manā vietā, jo man vajag pāris stundiņas, lai uzrakstītu referātu.
28.12.2018 14:43 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ja man būtu bērni, es pati būtu dirnētāja, jo man ar enerģijas līmeni ir kā ir. Bet ar pozitīvu skaudību skatos uz tām, kuras no dzemdību galda pārlec uz darbu.
28.12.2018 14:24 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Visam ir sava robeža. Ja vari paspēt tā, ka bērns netiek atstāts novārtā, tad kāpēc gan ne. Galvenais, ka esi ar viņu.
Man ir pazīstamie, kas savu viengadnieku ir atstājuši omītei laukos, bet paši pa to laiku dzīvo Rīgā. Tēvs strādā, māte mācās neklātienē. Mazo satiek labi ja uz brīvdienām. Man tieši šis gadījums izsauc vislielāko žēlumu, jo ir noliktas pirmajā vietā citas prioritātes.
Anketu aizpildīju.
28.12.2018 14:18 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Berna audzinasana majas, pec berna piedzimsanas, tagad ir “dirnesana” majas :-D Nu kamer superbiznes sievietes taisa baigo karjeru, tapat kads cits dirn un audzina vinu bernus, bet nu tas ta :-D
28.12.2018 14:14 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Interesants šis cepiens par bērniem auditorijā. Man personīgi pļāpātāju un ķiķinātāju bariņi traucēja daudz vairāk.

++
Nu, negribēja sēdēt sieviete mājās, ārprāts! Daļai šādu sieviešu, kas pēc dzemdībām tūlīt ir atpakaļ darbā, nevis mēnešiem vai pat gadiem dirn mājās, kopumā aug izglītotāki bērni nekā dažu gadu mājsaimniecēm. Tas gan tikai no manu paziņu novērojumiem, jo tur sievietēm ir tiešām super karjeras un milzīgi ienākumi.
28.12.2018 14:10 |
 
Reitings 347
Reģ: 27.12.2018
Interesants šis cepiens par bērniem auditorijā. Man personīgi pļāpātāju un ķiķinātāju bariņi traucēja daudz vairāk. Var diskutēt par to, kā šāda apvienošana ietekmē bērnu, bet nedomāju, ka te ir kāds, kas spēj kompotenti par šo spriest.
28.12.2018 12:14 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es nenosodu, katram savs. Bet man tiešām interesanti kāpēc tāda apzināta izvēle??
Variants ko es iedomāties varu ir sieviete 30+ kura 10 gadus dzīves ir nobumbulējusi un nav nekā, tad pēkšņi grib paspēt visu, studijas, darbu, bērnus...
28.12.2018 12:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Bet no kurienes mīts, ka inženierzinātnes ar bērnu apvienot grūtāk nekā humanitārās? :-D
Augstākā matemātika, 2 kreditpunkti; atnes mājasdarbu komplektu, uzraksti bez špikera labi kontroldarbu, tad atnes otru mājasdarbu komplektu un uzraksti otro kontroldarbu normāli. Rezultāts: iegūti 2 kredītpunkti.
:-)
Augstākā matemātika inženierzinātnēs, 5 kredītpunkti, vēlams mēnesi līdz sesijai nebūt parādos, smuki uzraksti kontroldarbus un eksi, kredītpunktus ieskaitīs.
Programmēšana, vienā augstskolā studiju kurss 4, otrā 6 krp, realitātē normāli uzraksti kontroldarbus, eksāmenu un nodod mājas darbus, kuri labi darbojas. Respektīvi, 4 - 6 apmeklējumi un kredīunkti ieskaitīti.
Salīdzināt ar kaut kādu humanitāro gudrību, kur vismaz 8 - 16 semināri 100% jāapmeklē, plus starppārbaudījumi un eksāmens?
Ļoti normāli, it sevišķi matņu un programmēšanas parādus kārtot, ja nav atsēdēts 100% benķī pēc pulksteņa. Vieglāk nekā daudzkas humanitārs.
28.12.2018 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Ko tu domātu, ja cilvēki sāktu vest savus suņus uz lekcijām? Kaut gan suni nevar salīdzināt ar bērnu, jo suns ir klusāks.

Kad studēju Prāgā, studenti drīkstēja vest auditorijās suņus līdzi, nekādu problēmu. Arī bērni lekcijās man nešķiet nekas traks, ir man viena kursabiedrene, kura pāris reizes ir paņēmusi mazo uz lekcijām, vienā no tām bija kaut kas jāprezentē, mēs visas bez jebkādas domāšanas teicām, lai viņa iet pirmā, tas taču tikai normāli. Un mums gabals no tā nenokrita. Bet man forša fakultāte un augstskola :)
28.12.2018 11:56 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tev tās studijas katru dienu bija vai neklātiene? Ja otrais variants, tad varbūt nekas traks. Bet, ja klātiene, traki. Ļoti žēl bērnu.
28.12.2018 11:53 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Te jau galigi tiek aizmirsts par mazula vajadzibam... zel, jo viss negrozas ap to ka jutas maminja, ka nu negribas pilnigi neko mainit ar mazula ienaksanu. Ja tik loti negribas pat uz daziem menesiem sniegt mazulim mierigu vidi un mammu, tad nu priekskam tie berni ?
28.12.2018 11:51 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.05.2018
Es vēl saprotu to, ka paliek stāvoklī neplānojot un tad skrien, un grābj lekcijas, noslēguma darbus utt., lai nebūtu vējā izmests ieguldītais laiks un nauda. Bet apzinātu izvēli - radīt bērnu, kamēr studē... Vai pat divus, un tad abus BKA veltīt nevis tam, lai 100% būtu ar mazuli, bet darītu visas citas blakus lietas... Piedodiet, bet nesaprotu(t) Ja karjera ir tik svarīga, kur problēma ir pabeigt studijas un tad domāt par bērniem? Man liekas, ka zīdainis taču ir mazs tik mazu laika brīdi, kāpēc tas laiks apzināti jānozog un jāapgriež ar visām papildus lietām?!
Vispirms bija darbs, studijas, pieredze, karjera, stabila darba vieta un stabili ienākumi, bet tad - bērns. Arī atgriezos tajā pat darba vietā, no kuras devos BKA, un uzreiz atgriežoties bija ideāli priekšnosacījumi, lai paaugstinātu savu kvalifikāciju, pakāptos pa karjeras kāpnēm un arī paaugstinātu ienākumus. Līdz ar to bērna ienākšana manā ģimenē manu karjeru patiesība ietekmēja...pozitīvi

Man bija tieši tāpat. Savs laiks karjerai un savs laiks bērnam.
28.12.2018 11:22 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Uzrakstīju garu komentāru, bet izdzēsu. Lūk īsā versija: man liekas forši, ka meitenes iet, dara, ņemās un rosās ar bērnu padusē. Ja gribas un bērns mierīgs - kāpēc ne?
28.12.2018 11:07 |
 
Reitings 41
Reģ: 03.12.2018
Nievājoši izteikties par "sabiedrības daļu," kura priekā nesit plaukstiņas par "bērnu taisītājām"..
Piekrītu daudziem jau minētajiem argumentiem no TĀS sabiedrības daļas. Arī ar bērnu es paliktu pie TĀS sabiedrības daļas, kura nav vienaldzīga pret apkārtējiem un nevajadzīgi neapgrūtina viņu vai savu dzīvi - universitātē vai operā. :)
28.12.2018 10:55 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Kurš te tik brutāli izteicās par to ka “vecajā Eiropā” zīdaiņi nekur nevarot ņemt līdzi (fitness, augstskola, utt) no kurienes tāds uzskats?! Studēju inženierzinatnes Rietumeiropā un mums bija grupā mammas, kuras ņēma zīdaiņus līdzi. Un augstskolā bija pat savs bērnudārzs (arī fitnesa klubos ir aukles). Pat īgnākie pasniedzēji priecājās redzēt sīčus lekcijās. Paši pasniedzēji šad tad arī savus mazos bērnus reizēm paņēma līdzi. Un zināt ko? Uz augstskolu tika ņemti arī suņi, kuri mierīgi gulēja zem galda, reizēm patipinot apkārt.
28.12.2018 10:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!