Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
"...tas neceļ tavu latiņu, tā ir tikai paša izvēle. "
Protams! Varbūt mans ievadteksts izklausās kaut kā pašcildinoši, bravūrīgi vai vēl kādā latviešu vārdā, kas liecinātu par personas nenormālo egoismu, BET, es tikai izskaidroju kāpēc man šī tēma ir svarīga. Es neskrienu pa ielu priekšā sev turot plakātu, ka esmu mamma, vēl daru to vai šito. Diezgan aizsvīlāties, bet arī ar šādu sabiedrības daļu ir jātiek galā "bērnu taisītājām". Ne tikai uz bezzobainajiem un smirdīgajiem rāda ar pirkstu.
28.12.2018 10:19 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Kādi ir pētījumu rezultāti? Kā ietekmē karjeru? Ir jā diskriminācija mammām kuras atgriežas tieši pēc dekrēta, jo tautās runā, ka bērns bieži slimo un darbs tādējādi tiek kavēts. Es arī biju tā kas uztraucās par šo diskrimināciju, jo visapkārt par to runāja un brīdināja, bet es pati noteikti negribētu iegūt darbu pa visām varēm, ja zinu ka darba attieksme attiecībā uz ģimenes vērtībām ir noraidoša, man nav ar šādiem cilvēkiem pa ceļam.
28.12.2018 10:19 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Aether, tieši tā, ja pirms bērna nav nekāda pieredze un izglītība, tad pēc bērna nav jāgaida brīnums, bērna fakts nepaceļ tevi darba tirgū, līdzīgi kā cilvēks pēc vidusskolas, visu jāsāk no nulles. Protams, izauklēt mazo un paralēli vēl studēt un strādāt, tas ir papildus slogs, bet tas neceļ tavu latiņu, tā ir tikai paša izvēle.
Es personīgi ar 18 - 19 gados, kad sāku studēt pilna laika studijas, es strādāju pilnu slodzi, joprojām nesaprotu kā spēju to izturēt, kur man bija tāda enerģija izskraidīt no vienas vietas uz otru, turklāt darīju visu kvalitatīvi ar atbildības sajūtu. Tas man uz pieres nav rakstīts un to nepozicionēju darba tirgū.
Kad man piedzima bērns, man bija doma iet studēt maģistratūrā, es izlēmu ka tomēr nē, es tik ļoti izbaudīju laiku ar bērnu, no visas sirds, man patika mazulīša laiks, un esmu pateicīga ka mūsu valstī ir tik garš bērna kopšanas atvaļinājums. Tagad esmu atpakaļ darbos, vienīgais kas man mainījies, ir prioritātes - agrāk svarīgāks bija darbs, tagad viennozīmīgi tā ir ĢIMENE!
28.12.2018 10:12 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Aether - tas ir balstoties uz pētījuma rezultātiem Latvijā. Un tās rezultāti ir tādi, ka ietekmē būtiski. Prieks par pozitīvo pieredzi!
28.12.2018 10:11 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Ko lai es saku - nu tiešām ļoti slikta un traumējoša pieredze jums.
Šāds (jūsu visu - negatīvais) viedoklis arī ir viedoklis.
Sveiciens visām māmuļām, mātītēm un grūsnajām, kuras izteica viedokli anketā!
28.12.2018 10:05 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Neizteikšos par autores pieredzi, bet, pildot anketu nepameta sajūta, ka tā sagatavota jau apriori pieņemot, ka bērns/ģimene būtiski ietekmē karjeru. Nezinu, man tā nebija. Vispirms bija darbs, studijas, pieredze, karjera, stabila darba vieta un stabili ienākumi, bet tad - bērns. Arī atgriezos tajā pat darba vietā, no kuras devos BKA, un uzreiz atgriežoties bija ideāli priekšnosacījumi, lai paaugstinātu savu kvalifikāciju, pakāptos pa karjeras kāpnēm un arī paaugstinātu ienākumus. Līdz ar to bērna ienākšana manā ģimenē manu karjeru patiesība ietekmēja...pozitīvi :)
28.12.2018 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Gala eksāmenā viņu uz mutisko atbildēšanu paņēma ārpus kārtas, bet pārējiem bija jāgaida 2 stunda, līdz komisija pabeidz labot rakstisko daļu. Un viss tikai tāpēc ka viņai bērns. Arī vienā citā pārbaudes darbā viņai ļāva kārtot citā dienā, jo nokavēja dēļ bērna, bet citiem kas nokavēja dēļ sabiedriskā transporta vai cita iemesla neļāva tik vienkārši tikt cauri un bija jāraksta iesniegumi dekāniem un kam tik vēl ne.

+++
Mums bija precīzi šis arī. Tai māmuļai ar sīci pasniedzēji ļāva pārlikt eksāmenus bez maksas un patstāvīgos darbus aizstāvēt ārpus kārtas, kamēr pārējiem bija jāgaida un jāaizstāvās visa kursa priekšā!
28.12.2018 09:50 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Man arī studiju laikā viena meitene palika stāvoklī un uz studiju beigām dzemdēja un nāca ar zīdaini uz lekcijām, pārbaudes darbiem. Bērns pats par sevi baigi netraucēja (vismaz man), bet attieksme no pasniedzējiem bija citāda. Gala eksāmenā viņu uz mutisko atbildēšanu paņēma ārpus kārtas, bet pārējiem bija jāgaida 2 stunda, līdz komisija pabeidz labot rakstisko daļu. Un viss tikai tāpēc ka viņai bērns. Arī vienā citā pārbaudes darbā viņai ļāva kārtot citā dienā, jo nokavēja dēļ bērna, bet citiem kas nokavēja dēļ sabiedriskā transporta vai cita iemesla neļāva tik vienkārši tikt cauri un bija jāraksta iesniegumi dekāniem un kam tik vēl ne. Mums pārsvarā pasniedza sievietes kuras ir mātes un tāpēc attieksme pret to meitenei bija labāka nekā pret citiem studentiem. Nebrīnītos, ja viņai arī pievilktu atzīmi, lai tikai pabeidz. Es biju budžetā, bet citas meitenes. kas nebija izteica nepatiku studiju daļas vadītājai un tā tikai noplātīja rokas un pateica nu ko lai dara? Jums arī vajag bērnu tad.
28.12.2018 09:31 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Anketu aizpildiju, bet Tev nevajadzēja rakstīt par savu pieredzi, sacelta vētra ūdens glāzē. Ļoti daudz mammas studē ar vēderiem un bērniem uz rokas, tā nav nekāda sensācija. Mēs katrs varam runāt tikai par sevi.
Par karjeru, tāda man baigā nebij, noliku pilnīgi malā darbu, izbaudiju 100% laiku ar savu mazulīti, tas ir viens no laimīgākajiem laikiem manā dzīvē, redzēt kā tavs bērns aug,pavadīt ar viņu laiku, vienkārši baudīt dzīvi nesteidzoties. Man jau pirms bērna bija augstākā izglitība un gandrīz 9 gadu darba stāžš, ja tā nebūtu iespringtu vairāk.
28.12.2018 06:51 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Kāpēc izlaist gadus, ja var neizlaist? It sevišķi, ja tās nav inženierzinātnes studijas. Ja ir laba veselība, lieliskas kognitīvās spējas un stabils emocionālais stāvoklis jeb, īsumā sakot, to var pavilkt, tad kāpēc gan ne?
Ja jau bērns nu TIK ļoti traucētu, gan jau vismaz mājieni tiktu doti.
28.12.2018 02:34 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nelasiju visus komentarus, bet es sito nesaprotu, nu ir labi but apnemigai utt , bet zidainim nav jasez ar mammu universitate, ta nav vide mazulim, pat ja mazulis ir mierigs un gulj, netrauce apkartejiem, bet ka ar pasu bebiti? Man, personigi, netraucetu, ja mierigs mazulis, bet man vienkarsi butu zel... visu var paspet ari kad berns ir paaudzies, nesapratisu so velmi atstat radu “komandai”, taskit lidzi visur un tad lepoties kada es varone, jo ja, malacis, izmacijies un vel strada, bet nu diezin vai tad vari but ari pilnvertiga mamma savam bernam, jo viss laiks tiek pavadit darot visu citu, iznemot aprupejot un auklejot jaundzimuso. Sezot lekcija un macoties vins tur karajas pupa un ar vienu roku tiek mainits pampis, gul kaut kur kulba gaiteni bacilaina vide, nu nezinu. Es to par varondarbu neuzskatu, nekad nesapratisu ka var skit, ka varondarbs ir darit visu reize, nevis audzinat savu bernu. Pec tam kad visi citi bus miljaki, tad nevajag raudat, ka es tacu tevi dzemdeju, es tacu ravos melnas miesas, bet tev ome vai Tante “Liene” ir tuvaka. Es planoju uzsakt vel studijas talmaciba vai kad berns bus BD un ne atrak. Un tapec zaudetaja nejutos.
28.12.2018 00:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ideāli ir atrast foršu jauno māmiņu savā rajonā un doties kopīgās ratu pastaigās.. ja gribas sabiedrību :-)
28.12.2018 00:37 |
 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Kad mācījos, viena no kursa biedrenēm palika stāvoklī. Aizgāja no skolas, pēc laika atskrēja atpakaļ ar visu sīko. Lekciju laikā skrēja ārā pēc katra pīkstiena, lai barotu. Neuzskatu, ka tas ir normāli, it īpaši, ja ir kādi svarīgi pārbaudes darbi un sīkais ik pa laikam izdveš kaut kādas skaņas. Tas tiešām bija ļoti traucējoši, tikai mēs neko neteicām, lai neapvainojas, jo daudziem viņa bija laba draudzene un ļoti centās pabeigt mācības. Bet tā arī nepabeidza, teica, ka pašai grūti koncentrēties un bērns raud, jāauklē utt.
28.12.2018 00:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neviens jau nesaka, ka būt mammai ir viegli.. bet, zīdainiti aprūpējot, jārēķinas ar to, ka daudz personīgās iegribas tiek atliktas maliņā.. jāpieņem lēmumi berna intresēs (ne savu) utt. Ir citi faktori, kas var palīdzēt justies labāk.. tuvinieku, draugu uzmundrinājums .. bet lekcijas..:-/
28.12.2018 00:35 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Atvēru aptauju. Karjeras konsultants. Skaidrs. Nu tur var arī trešo un ceturto bērnu taisīt un dabūt doktora grādu :D
28.12.2018 00:27 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ko tu domātu, ja cilvēki sāktu vest savus suņus uz lekcijām? Kaut gan suni nevar salīdzināt ar bērnu, jo suns ir klusāks.
28.12.2018 00:18 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Tām mammām, kas saka, ka cilvēki bija saprotoši, pārējiem netraucēja utt - domāju, ka nu tiešām lielākai daļai tas traucēja, tikai viņi bija pieklājīgi, bet pasniedzējiem varbūt dekāns norādījis, ka jābūt pieklājīgiem, lai nezaudētu tavu naudu. Tiesa, piemēram, manā fakultātē tāds gājiens noteikti neietu krastā - esmu pilnīgi droša, ka kašķīgākie pasniedzēji, kādi bija pārītis, izraidītu no auditorijas, jo studenti tika izraidīti arī pie mazākas necieņas izrādīšanas pret studiju procesu.
Ja kāda pa retam paņemtu bērnu līdzi, es varbūt nebūtu priecīga, bet arī neko neteiktu, jo tas ir izņēmuma gadījums un kaut kādai pieklājībai jāpastāv. Ja būtu tā, ka "diploms pienākas arī manam bērnam", es patiešām rakstītu dekānei par šādu situāciju. Manuprāt, nav normāli, ka pasniedzēji gatavojas lekcijām, strādā ar studentiem, bet viņu darbu pārtrauc bērns. Vai pati būtu laimīga, ja tavu darbu traucētu svešs bērns? Nav normāli, ka citiem studentiem, kuri maksā naudu, saņem sliktu pakalpojumu, jo svešs bērns traucē. Es arī nezinu nevienu bērnu, kurš neizdvestu skaņas - tās var nebūt raudas, bet.. Es pat nezinu, kā lai nosauc, kunkstieni vai kā. (t) Jāsaprot, ka savu bērnu tik labi "nedzirdi", jo esi pieradusi.
Vairāku universitāšu fakultātēs esmu redzējusi bērnu telpu - ja atstāj tādā, tad viss OK.
Tāpat nesaprotu, cik vieglām studijām jābūt, lai savienotu to ar darbu un diviem bērniem. Komunikācijas zinātne vai kaut kas tāds?
28.12.2018 00:16 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Lai arī šķiet, ka tas ir tik skaisti un pašsaprotami māmiņai palikt visu laiku ar mazuli, tas nav tik elementāri. Jāņem vērā arī pašas mammas psiholoģiskais stāvoklis. Es, piemēram, ar mazo mājās jutos ļoti izolēta, ierobežota.. It kā palaižu savu dzīvi vējā.
Manuprāt, ir jauki, ka mūsdienu mammas var kalnus gāzt.
Uzskatu, ka, ja es ar mazuli dodos jebkur, tai skaitā, uz lekcijām, es uzņemos visu atbildību par to, lai manas dzīves neērtības neradītu neērtības citiem. Tas ir, ja mazulis raud, es vai nu izeju un nomierinu viņu vai arī pavisam pametu lekcijas.
Varu arī godīgi pateikt, ka šobrīd ar savu meitu es nevarētu pat iedomāties iet uz lekcijām. Viņai ir gandrīz 2 gadi, un viņa ir neapturama.
28.12.2018 00:03 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Pievienojos cormeum viedoklim.
Nu, šāda diskusija netaptu, ja autore pati tik ļoti neuzsvērtu karjeru un savu apzināto izvēli studēt un strādāt. Un tad neviļus tiešām rodas jautājums - un kur tad paliek bērni un viņu vajadzība pēc mammas?
Es nekad neesmu izjutusi to, ka, būdama jaunā māmiņa, kaut kā neiekļautos sabiedrībā, bet būtu jāspēj tomēr kritiski izvērtēt savas iespējas, jo pirmajā vietā būtu jābūt zīdaiņa vajadzībām. Ja runa ir par attieksmi kā tādu pret "grūsnajām" (apzīmējums kā lopam) un jaunajām māmiņām, tad atsevišķu
indivīdu dēļ matus jau nu nav vērts plēst. Tādus jebkas kaitinās.
28.12.2018 00:02 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, jaunajām māmiņām ir mazāk jāsatraucas par iekļaušanos sabiedrībā un vairāk jāvelta laiks mazulim :)
27.12.2018 23:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!