Aptauja - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas

 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Dārgās, atsaucīgās MAMMAS! Ja Tu esi vecumā no 15-62 gadiem, lūdzu Tevi aizpildīt aptaujas anketu mana gara darba (maģistra d.) ietvaros.
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.
Kāpēc tieši šāda? Esmu mamma divām meitām. Ar pirmo meitu kopīgi pabeidzām bakalaura studijas, un izlaidumā arī viņai (tobrīd 10mēn) pienācās daļa no diploma. Ar otro meitu (šobrīd gads un 9 mēneši) tūlīt iesoļosim maģistra finiša taisnē, un arī viņai pienāksies daļa no diploma, jo pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).
Tā bija apzināta izvēle. Šobrīd, paralēli studijām strādāju. Arī tā bija apzināta izvēle (nevis turpināt mājas soli kopā ar jaunāko meitu).
Šis temats man ir aktuāls kā personīgi, tā profesionāli. Un domāju, ka lielai daļai arī no jums, tāpēc aizpildi, un iesaki to izdarīt arī citiem!
MILZĪGS PALDIES!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTq8iWoOcKxIJSmtf9dtyp5SuIkRTxwuvRxXSmNnlum7TQeA/viewform?vc=0&c=0&w=1
27.12.2018 16:39 |
 
Reitings 842
Reģ: 17.12.2018
kā jaunā māmiņa iederas vai šoreiz neiederas sabiedrībā
Jaunajai māmiņai ir jāsēž mājās ar zīdaini un lai nemaz nedomā izbāzt ārā savu degungalu. Lai nemaz nedomā līst ārā no savas migas līdz pat bērna, nu vismaz piecu gadu sasniegšanai, a vēl labāk līdz pat bērna pilngadībai. Un bērniem vispār ir jāatrodas mājās aiz atslēgas un ārā viņi nav jālaiž.
P. S. Tām, kam slikti ar humoru - tas viss iepriekš minētais nav mans viedoklis, bet kopējais sabiedrības viedoklis pārspīlētā formā.
27.12.2018 23:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī ir neizpratne par maza bērniņa staipīšanu uz universitāti..
Studenti mēdz uz lekcijām nakt arī saaukstējušies, klepo utt. Zīdainitim vīrusi ir lielāks pārdzīvojums nekā pieaugušajam.
Mazuļiem jau liels notikums ir skatīties uz košu rotaļlietu... universitāte manuprāt ir pārāk traks pasākums mazuļa psihei..
Tad arī mācību kvalitāte un dalīta uzmanība. Par traucēšanu citiem te jau rakstīja.
Ne velti eksiste bērna kopšanas atvaļinājums. Tas domāts tapec, ka mazulim nepieciesama mammas uzmanība.. Nevis stradajosa varone (t)
27.12.2018 23:31 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Nezinu, es dzemdēju pēdējā kursā, kad bija jau jāraksta bakalaurs. Uz dažām lekcijām un izmēģinājuma aizstāvēšanu bakalaura darbam meitiņu ņēmu līdzi. Jaundzimušie sākumā pārsvarā guļ, tādēļ neraud tik daudz kā šeit tiek pasniegts.
Labi, ka man bija sirsnīgi kursabiedri un pasniedzēji
(l)
No šīs diskusijas skumji palika, domājot par to, kā jaunā māmiņa iederas vai šoreiz neiederas sabiedrībā..
27.12.2018 23:14 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Manuprāt grūtniecības pēdējie mēneši uz bak/mag/doc darba rakstīšanas/aizstāvēšanas laiku ir ideāli(l)
27.12.2018 23:01 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Man gan bērns kā tāds netraucētu. Ja skaļi īdētu vai bļautu , protams, tad jā. Domāju, ka daudz kas atkarīgs no studiju specifikas un bērna rakstura / dienas ritma. Ja bērns klusiņām guļ, kā tas var traucēt? Bet māmiņai pašai viss jāizvērtē un jāpalūdz kāda cilvēka godīgs viedoklis. Apgrūtināt citus ar savu bērnu nevajadzētu. Tā tomēr ir cieņā pret citiem. Un arī tiem citiem vajadzētu cienīt māmiņu, un neķērkt uz viņu par to, ka viņai ir bērniņš, kas varbūt tiešām objektīvi netraucē. Vai kā daža laba šokējas, par grūtnieci, kas studē... Viduslaiki?
27.12.2018 22:52 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Ja man lekcijās, par kurām maksāju, būtu jāklausās īdēšana vai jāpiecieš lielāks sīcis, kurš nevarot nosēdēt vazātos apkārt regulāri, es nebūtu mierā. Izņēmuma gadījumos- ok, visi esam cilvēki. Bet es neuzskatu, ka tas ir baigais varoņdarbs mātei studēt, bet mazu bērnu pakļaut visādiem baciļiem gan ir muļķīgi.
27.12.2018 22:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man arī bija kursabiedrene, kura šad tad uz lekcijām ņēma savu 2gadīgo bērnu. Un absolūti nekāda vaina. Protams, bērns nav mēms, bet man viņš kaut kā netraucēja studiju dzīvi. Un nedzirdēju, ka arī citi kursa biedri kādreiz būtu sūdzējušies.
Starp citu, mācīties var ne tikai 20 gadu vecumā un ir visai normāli, ka sievietei ap 30 ir mazs berns, kuru gadījumos jāņem uz skolu.
27.12.2018 22:25 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Es arī pievienojos DieKleineHexe komentāram.
Katrā ziņā, varbūt man ir dīvaina pieredze, bet es nezinu nevienu zīdaini vai mazu bērnu, kurš neizdvestu ne skaņas. Nu tiešām, nezinu. Bet nu, redz, te laikam divi brīnumbērni, kuri dažu mēnešu vecumā spēj ieturēt tādas klusuma pauzes, ka, kā ūdeni mutē ieņēmuši, neizdveš ne skaņas. :D Katrā ziņā, pat ja bērns ir kluss (nuuu, kā jau minēju, es nevienu tādu, kurš neieraudās vai kaut ko zem deguna nemurmina, nezinu...), man personīgi tas tik un tā traucētu, jo es eju mācīties, nevis lūrēt uz svešiem bērniem auditorijās un gaiteņos. To, ka bērns ir tik kluss, ka ne skaņas neizdvesa, arī stipri apšaubu. Kā jau Nightberrii teica, nebrīnos, ja citiem bija līdzīgas domas, kuras gluži vienkārši tika paturētas pie sevis aiz pieklājības.
27.12.2018 22:25 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Murgs abām pusēm.
27.12.2018 22:22 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Mums arī Universitātē viena tāda grūsna nāca uz lekcijām un pēc tam stiepa savu kviecošo sīci līdzi. Man jau nekas, biju budžetā, bet draudzenei, kurai viela tik labi nepadevās, traucējā tā bērna mūžīgā kunkstēšana. Protams, pārējiem klasesbiedriem bija jātēlo pārlaimīgos ar šo situāciju, lai neliktu egoistiskajai māmuļai ar savu sīci justies neērti!
27.12.2018 22:14 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
pirmo semestri pavadījām kopā - universitātes gaiteņos, auditorijās, pie universitātes, aiz universitātes (paldies par sapratni kursa biedrenēm, pasniedzējiem, atbalsta komandai - ģimenei).

Man viss ir forši.

:-D Es to foršumu sauktu par egoismu un nerēķināšanos ar apkārtējiem.
27.12.2018 20:53 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.12.2018
Kaut kur es teicu, ka bērns ķērca un kvieca? Interesants stereotips. Ja mazs bērns, tad bļaujošs.
Laikam visi nosauktie pieņēmumi ir no sliktas pašu vai apkārt esošo cilvēku pieredzes. Skumji, ka jums tā.
Man viss ir forši. Un loģiski spriežot,kā jau minējāt, es gan pati labāk izspriedīšu, kad vajadzēs trešo.
Tātad šeit esošā auditorija nav "manējā".
Paldies par uzmanību :)
27.12.2018 20:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Anketa ari garam. Pirmkart saku stradat 14 gadis skolas lotosa vieniba vesu menesi un sanemu ari algu. Rigas parkos vasara kopam. Citi pazinss saks pa vasaram stradat 12-13 gados.
27.12.2018 19:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pilnībā piekrītu DieKleine!!
Ja man lekciju laikā ķērktu kaut kāds sīkais- sūdzētos augstskolas vadībai!!!
27.12.2018 18:28 | nosūdzēt | sai
++
dzemdē tu bet vainīgi un cieš visi citi, cūciska egoistiska rīcība
Uz darbu arī dodies ar bērniem?
+++
27.12.2018 19:05 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Mjā...no vienas puses, visu cieņu ja ar 2 maziem bērniem vel spēj iegūt diplomu labā līmenī.
No otras puses...jocīgas izvēles, kāpēc tādā skriešanā viss? Divi mazi bērni, studijas, darbs. Bet kur tad pilnvērtīgs laiks ar ģimeni bērniem? Kapēc taisīt apzināti bērnus, kad nav vēl tā izglītība un karjera (ja tas ir tik svarīgi)?
Bērns piedzimst bet mātei pat nav laika priekš viņa, tiek vazāts pa universitāti, atstāts pie citiem cilvēkiem, bērnam jāredz kā māte grāmatās un papīros vien ierakusies, tad vēl mamma aiziet strādāt...bēdīgi no vienas puses...tas bērns jau augs lielāks un to mammu jau vajadzēs ar vien mazāk un tad jau būs par vēlu ko "atgūt".
27.12.2018 18:59 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tēma - Sievietes karjera pēc bērna piedzimšanas.

Eh, vot kāds būtu papētījis tēmu "Vīriešu moku pilnā dzīve pēc bērna piedzimšanas".
Šobrīd, paralēli studijām strādāju.

Loģiski spriežot ir pienācis laiks Tev taisīt trešo bērnu. :-D
aiz universitātes

Kopā ar meitu pavadījāt laiku aiz universitātes? (t)
Ja man lekciju laikā ķērktu kaut kāds sīkais- sūdzētos augstskolas vadībai!!!

+
Es arī esmu saprotošs, bet šo te es gan nespētu sagremot, ja kāds lekciju laikā bļautu pa visu auditoriju.
27.12.2018 18:37 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nū, kārtīgi strādāt un kārtīgi mācīties vienlaikus nav iespējams, kur nu vēl ar bērnu.
Tukšmuldēšanu, īpaši ja kāds izpalīdz, pabeigt var, bet ne normāli visu apgūt.
27.12.2018 18:37 |
 
Reitings 22
Reģ: 02.12.2018
Pilnībā piekrītu DieKleine!!
Ja man lekciju laikā ķērktu kaut kāds sīkais- sūdzētos augstskolas vadībai!!!
27.12.2018 18:28 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nenosodu, bet neizprotu un neatbalstu šādu apzinātu izvēli. Labāk sākumā izmācīties un tad veltīt laiku bērniem.
Uz darbu arī dodies ar bērniem?
27.12.2018 18:20 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nu ljoti jau skaisti, pasniedzeejiem un kursabiedriem nez kaada velna peec bija jaaklausaas ziidainja iideeshana, bljaushana. Ja veel maksas studijas, vispaar kronis visam, cilveeki maksaa, lai fonaa ziidainji kviektu. Tieshaam sapratne, bet paarprasta sapratne. It kaa jaunaa maamule kronis visam buutu, tie paareejie jau var pieciest, jo beeeeebiitis tachu. Es pasniedzeeju vietaa taadu izliktu aaraa ar visu iidosho ziidaini. Plus veel gan jau ziidiija gaitenjos un aiz universitaates pamperus mainiija. Super, ordenis jaapieshkjir.
Ja studiju vecumaa paredzeets vairoties, tad ziidainji jaatstaaj ar aukleem, nevis jaavalkaa liidzi un visiem jaauzbaazhas ar izkaartiem pupiem, zidainju pudeleem, pamperiem un siikaa kjeerkshanu. Universitaates telpas ir paredzeetas maaciibaam nevis ziidainjkopiibai. Riebj pilniigi mamashas, kuras savus siikos stiepj liidzi uz universitaateem, ofisiem, kursiem, fitnesiem. Traucee pashaam, traucee citiem, siikie iid, bet, nee, vajag, karjeras daamas pashpasludinaataas.
Aptaujinju veel aizpildiet tagad. Zini, daargaa, ja gribas vairoties un piekopt citas lietas, tad ir jaabuut vareeshanai un gribeeshanai maksaat aukleem, ja gribeeshanas/vareeshanas nav, tad jaaizveelas, kas ir primaarais - vairoties vai piekopt citas lietas.
Vecajaa Eiropaa plus/miinus sakaartots ziidainju liidiz valkaataaju jautaajums, kursos, fitnesos, darbaa, universitaatee tie absoluutajaa vairaakumaa gadiijumu ir aizliegti. Latvijaa gan veel daudz iespeeju improvizaacijai diemzheel.Tad nu sitiet plaukstinjas, kad kaada dura savu siiko sapulces laikaa ziida vai uz universitaates palodzes suudainu dibenu slauka.
27.12.2018 18:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits