Glāstīties pie stūres

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
https://www.facebook.com/csddlatvia/videos/728616687525413/
Nu, kā jums jaunā kampaņa?
Nu jau ir arī jaunieviestā sistēma, kas ķerstīs braucošos telefonu lietotājus. Lai cik ļoti nebūtu pret to, ka kāds ielūr manā personiskajā telpā, šo gan es atbalstu. Pie stūres lietoju maksimums waze un čatotājiem goda vārds, gribas novēlēt bukti sānos. Pārāk jau nu daudz reižu uz ceļa nācies no tādiem un īpaši - tādām izvairīties.
Un kādas pašām attiecības ar glāstāmajām ierīcēm braukšanas laikā?
06.12.2018 19:21 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Atbalstu šo kampaņu.
Cilvēki ir vienkārši atkarīgi no saviem telefoniem. Kur tik ej visur pa ielu spaida, sēžu kafejnīcā lielākā daļa spaida, visur tik spaida telefonus, brauc pie stūres un spaida.
Nenormāli.
Spaidot telefonu tev pazeminās reakcijas laiks, kamēr skaties telefonā vai atbildi uz ìsziņām tu nobrauc laiku un ceļa posmu to neredzot, un šajā laikā daudz kas var notikt, izskriet bērni, piemēram.
Tik pat bīstami ir krāsoties pie stūres un darīt citas blakuslietas. Stūre nav kafejnīca vai kosmētikas salons.
Vismaz aizbraucot no punkta A uz punktu B vajadzētu nolikt nost savu skārienjūtīgo draugu. Nu ja galīgi nevar iztikt bez runāšanas, ir taču hands free vai bluetooth austiņa.
07.12.2018 12:18 |
 
Reitings 9
Reģ: 05.12.2018
Palasot dažu konentārus pat ļoti pārsteidz tas, cik pārliecināti par sevi ir. Tik lielākoties neizprotamā kārtā avārijas notiek šo pārak pašpārliecināto šoferu dēļ. Pat sastrēguma laikā visai uzmanībai ir jābūt uz ceļa. Ir jāredz pietiekami ātri kas tur vispār notiek.
Ikdienā mans telefons ir mana dzīve, bet lai es pie stūres to lietotu? Ja nu vienīgi waze. Bet runāt, rakstīt, vai vel ko? Nē! Pašai ejot pa ielu nez cik reizes ir nācies izvairīties no šiem šoferiem kas vispār neskatās uz ceļa.
Prātā ienāca kāds komikss kur bija gājēju ietve ar speciālu joslu tiem cilvēkiem, kas sēž telefonā un neredz kut iet. Drīzāk to vajadzētu autovadītājiem - atsevišķu joslu tiem kas sēž telefonos pie stūres. BEIDZIET LŪDZU TOS IZMANTOT BRAUCOT! Mācība, laikam būs tikai tad, kad nedod Dievs pašam vai kādam tuviniekam šadu telefonu glāstītāju dēļ kaut kas notiks.
07.12.2018 11:59 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
RedJasper, televīzija neļaus rādīt reālistiski izšķaidītas smadzenes.

:-D:-D
Nu kur tik dramatiski....Ir jau arī kaut kādi pieņemami rāmji, bet, kas tomēr arī ir dramatiski. priekš tam jau ir profesionāļi reklāmas sfērā, kam tas ir jāpanāk.
Vispār, es tā iedomājos, lai sasniegtu pareizo auditoriju, ir vairāk jāstrādā uz radio reklāmām un tur jāizpauž savs domu lidojums, lai sasniegtu adresātu. Un vispār, mūsdienās ir tendence atteikties no TV kanāliem, vai arī skatīties interaktīvo TV, kur reklāmas vienkārši tiek pārtītas.
07.12.2018 11:51 |
 
Reitings 1091
Reģ: 17.05.2013
Mašīnu rinda kustējās ļoti lēni uz priekšu un viņa sāka ar vienu aci čekot, kas tur par paziņojumiem telefonā, pieļaujot, ka piekšējā mašīna arī lēnu ripos uz priekšu. Bet rinda apstājas, un viņa paspēja nobremzēt pēdējā brīdī, kad līdz priekšējai mašīnai jau bija palicis 1 cm.

Tad tas nebija ar vienu aci. Ja skatās telefonā ar vienu aci, vajadzētu pamanīt, ka priekšējā mašīna stājas un laicīgi nobremzēt. Ja nu vienīgi viņa jau tā nebrauca no priekšējās mašīnas ar 15-20 cm atstarpi.
.
.
Pati "glāstu" telefonu, stāvot pie luksofora vai lēni kustoties sastrēgumā. Kad jāsāk braukt normāli, metu uzreiz telefonu nost. Ir kaut kādi reti gadījumi bijuši, kad arī pilsētas ātrumā paņemu telefonu un paskatos, kas tur ir.
Vispaŗ man ir kā so.so:
Esmu uzmanīgs un diezgan veikls braucējs, tāpēc manas koncentrēšanās spējas blakusdarbības sastrēgumu laikā neietekmē

.
.
Mūziku klausos, reizēm arī ļoti skaļi.
Kas attiecas uz runāšanu pa telefonu - es to vnk nemāku darīt. :-D
07.12.2018 11:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
RedJasper, televīzija neļaus rādīt reālistiski izšķaidītas smadzenes. Ja ne vispār, tad vismaz ne līdz 22 vakarā.
07.12.2018 11:42 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Reklāmu pirmo reizi redzot, nepatika vizuālā kvalitāte. Kaut kā acīs spiežas, it kā sagatavojušies halovīniem par mazām naudiņām. Šeit tomēr ir reklāmas budžets piešķirts, prasās vairāk kvalitātes.
Pašam telefonu ik pa laikam jau sanāk palietot pie stūres, bet nosacījums ir labi redzams ceļš un apkārtne, dienas gaismā. Saprotu, ka uz ceļa sekundes simtdaļā var izveidoties avārija. nelietoju telefonu, kad bērnus vedu. Kā arī nelietoju posmos, kur ir intensīva satiksme - pilsētas, šosejas stundās, kad visi brauc mājās, kur parasti var novērot cilvēku agresīvo braukšanu.
Paša domas par akciju. Doma jau laba, bet maz ticu, ka būs daudzi, kas ņems vērā un aizdomāsies par savu rīcību pie stūres. Ieradumiem ir liels spēks. Man šķiet, ka labāk strādā tie video, kas patiešām ir reāli uztaisīti un ar traģiskiem notikumiem un skatiem. tagad tāda multenītes tipa reklāma, kas īpaši nespēj mainīt pieauguša cilvēka uzskatus un ieradumus.
07.12.2018 11:23 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Kopš vienam pirms 3 gadiem ieskrēju "pakaļā", jo glāstīju telefonu, vairs to nedaru. Tikai, ja nepieciešams iestatu waze adresi un viss. Neatbildu ne uz zvaniem, ne teksta ziņām un, ja nav vajadzības, no somas ārā nevelku!
Bija mācība. Skāde nebija liela, bet lika aizdomāties par savu un citu drošību! :)
07.12.2018 11:14 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
CSDD reklāmas vienmēr ir bijušas efektīvas un interesantas, gan vides reklāmas, gan TV, vai soc. tīklos!
Kas attiecas, ar telefonu lietošanas pie stūres, es reizēm grēkoju, bet telefonu rokās paņemu tikai tad, ja tas ir ļooti svarīgi (t)
Protams, ka atbalstu kampaņas mērķi!
07.12.2018 10:57 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Parasti pie stūres nesēžu telefonā, nu tikai reizēm pie sarkanās gaismas vai sastrēgumos atbildu kādam vai izlasu kaut ko, bet nu vispār reti. Bet arī ne pie stūres es parasti ilgi nelasu ziņas un lēni atbildu cilvēkiem :D Bet jā, dažreiz sanāk vienkārši aizdomāties un palaist garām kā ir nobrauktas pēdējās 15 minūtes.. Bet nu tā braukšana jau arī pa ierasto ceļu mājas- darbs tāda pusautomātiska.
07.12.2018 10:46 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Par runāšanu pa telefonu vispār nesaprotu, kā kādam var būt kādi iebildumi, jo vismaz man zināmajiem praktiski visiem ir iebūvēti mikrofoni un nav jātur telefons rokās, lai runātu.

Pat nesaproti, ka runa ir tieši par to, lai neturētu telefonu rokās. :D
07.12.2018 10:33 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man pilnībā vienalga, ko kāds dara savā mašīnā - runā pa telefonu, ēd vai krāsojas. Avārijas situācijas var izraisīt arī nedarot blakuslietas.
Par runāšanu pa telefonu vispār nesaprotu, kā kādam var būt kādi iebildumi, jo vismaz man zināmajiem praktiski visiem ir iebūvēti mikrofoni un nav jātur telefons rokās, lai runātu.
07.12.2018 10:31 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
citādi arī lēnā sastrēgumā var ietesties priekšā braucošajā uz viens divi

+
Draudzenei tā nesen bija. Mašīnu rinda kustējās ļoti lēni uz priekšu un viņa sāka ar vienu aci čekot, kas tur par paziņojumiem telefonā, pieļaujot, ka piekšējā mašīna arī lēnu ripos uz priekšu. Bet rinda apstājas, un viņa paspēja nobremzēt pēdējā brīdī, kad līdz priekšējai mašīnai jau bija palicis 1 cm. Priekš kam to vajag?
07.12.2018 10:29 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja es piecas stundas brauktu pie stūres un man blakus sēdošais visu to laiku klusētu, es sāktu migt ciet no garlaicības. Blakussēdētāja pienākums ir izklaidēt šoferi :-P
Kampaņu atbalstu, pati "glāstu" telefonu tikai tad, kad mašīna ir pilnībā apstājusies, citādi arī lēnā sastrēgumā var ietesties priekšā braucošajā uz viens divi.
07.12.2018 10:24 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Ir sanācis gan ēst, gan runāt stundas garumā, gan vēl citas lietas darīt. Gudri tas nav, bet katastrofa arī ne.
Ja sanāk braukt vairākas stundas, tad uzmanība tā kā tā atslābst.
No braukšanas koncentrēšanās var novērst arī parasta aizdomāšanās par kaut ko. Nevarēs garu ceļa gabalu domāti tikai par braukšanu.
Domas aiziet citur un tas kritiskās situācijas ir tas pats kas runāt pa telefonu.
07.12.2018 09:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lai jau , bija taču kādreiz arī kašķis un sodi par runāšanu pa telefonu :) kampaņa beigsies un viss ieies vecajās sliedēs;-)
07.12.2018 09:27 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es maizīti varu trāpīt mutē bez skatīšanās. Nedaru lietas, kas man liek novērst skatienu no ceļa. Navigācijā arī pārsvarā klausos norādes.
07.12.2018 08:50 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Pat viss veiklākajiem un labākajiem braucējiem gadās kāda avārija. Tāpēc darīt pie stūres blakus lietas, pēc manām domām ir muļķīgi. Nekad nevar paredzēt kad kāds strauji bremzēs un tu tieši tajā laikā dzersi kafiju, vai ēdīsi maizīti pie stūres un neredzēsi. Savam draugam nekad neļauju darīt neko citu kā tikai skatīties uz ceļu, jo lai gan viņš ir ar pieredzi dažādu transporta līdzekļu vadīšana. Vienreiz viņš mašīnā grozot karstuma iestatījumus novērsās uz vienu sekundi un gandrīz iebrauca priekšā strauji bremzējošā auto.
Atbalstu kampaņu, jo paskatoties šoferīšu paradumus tad gandrīz katrs ceturtais pie stūres baksta telefonu.
07.12.2018 08:42 |
 
Reitings 267
Reģ: 28.06.2013
Sastrēgumā visu laiku glāstu un uz zvaniem atbildu gandrīz vienmēr + uz sms arī.
Kampaņa interesanti uztaisīta, bet mani neuzrunā necik
06.12.2018 23:30 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kampaņas video nepatīk, ļoti kaitinošs, pat nespēju līdz galam noskatīties. Personīgi man liekas infantils, bet, iespējams, ka mērķauditoriju uzrunās.
Telefona lietošana pie stūres neatbalstu, tai pat laikā tā ir subjektīvi vērtējama, daudzi rakstot sms spēj reaģēt labāk kā daži, kas visu uzmanību velta ceļam.
Es apbrīnoju, kas cilvēkiem visu laiku tik ļoti ir darāms telefonā, ka nevar iztikt bez tā stundu? Ok, ir situācijas, kad zvans vajadzīgs, tomēr 99% var pagaidīt.
06.12.2018 21:49 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Nesen uz Vanšu tilta redzēju, kā tētis(pie stūres) smērēja sviestmaizi mazajai meitai blakus krēslā :-D
06.12.2018 21:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits