Vīrietis un datorspēles

 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Tēmas virsraksts izsaka manu problēmu. Mans draugs visu brīvo laiku spēlē datorspēles- darba dienās 6h, brīvdienās- visu dienu, ja nu vienīgi es neko neesmu saplānojusi. Vīrietim ir 27 gadi. No sākuma nepievērsu uzmanību-katrs atpūšas kā māk, bet tas ir pēc būtības viņa VISS brīvais laiks!
04.12.2018 21:11 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Parasti, lai bērnu ierobežotu, viņiem uzstāda kādu laika limitu - noteikumu. Piemēram viena stunda dienā. :-D Savādāk jau bērni paši neizprot, kas ir par daudz un kas nav.
05.12.2018 08:27 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Varbūt saplāno vienu vakaru jums abiem - uztaisi vai abi kopā pagatavojiet garšīgas vakariņas, kopā pazēšat, paēdiet, parunājiet, pēc tam piedāvā vēl ko kopā padarīt - pastaigāties, paskatīties filmu, masāžu, seksu. :-D Varbūt viņš spēlē datorspēles, jo viņam slinkums kaut ko citu pasākt un plānot?
Manējais arī spēlē, bet ne tik daudz un ja es izdomāju ko darīt mums abiem, vai palūdzu, piemēram, iznest miskasti vai palīdzēt tīrīt māju, bez ierunām slēgs datoru ārā un palīdzēs.
Un dažreiz mēs datorspēles spēlējam kopā! (l)
05.12.2018 08:05 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Es tomēr uzskatu, ka katrs pavada savu brīvo laiku kā vēlas, ja vien nav kopīgi izdomāti plāni. Mans arī atnākot no darba uzreiz pie datora un visu vakaru tur notup. Citreiz spēlē ar čomiem, citreiz skatās youtubē savas gadžetu un auto lietas. Nav tā, ka nevar atiet no datora, citreiz paskatāmies TV kopā, ziņas vai sestdienās Sapnis par Eiropu, citreiz filmu kādu no fleša. Ja vien tas netraucē attiecībām - lai dara ko grib. Citreiz pajautāju tām dāmām - un ko tu dari - ai pasērfoju FB, youtubē, palasu grāmatu vai filmu paskatos. Nu tad jau arī tā ir sēdēšana pie datora vai telefona, tikai citas lietas. Autores gadījumā izskatās, ka viņa gribētu, lai draugs pavada vairāk laika kopā, velta uzmanību vakaros, bet, ja draugs nav iniciators, izklaide jāizdomā pašai. Mēs dažreiz uzspēlējam kārtis vai citas galda spēles, lai ir kopā pavadīts laiks darba dienu vakaros. TV lūrēšana arī stulba - tikai tas, ka redz sēdējām vienā dīvānā. :D
05.12.2018 07:48 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es arī gribētu 6h dienā veltīt hobijam :'-(
Neredzu jēgu būt kopā ar tādu vīrieti ..
05.12.2018 00:34 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Vēl gribētu piebilst to, ka tev vajadzētu izvērtēt, kādas ir šim konkrētam vīrietim ir citas labās īpasības un kādas ir sliktās un tad izlemt ko darīt. Ja citas viņa īpasības ir tādas, kas atspēko to, ka viņš spēlē datoru, tad varbūt nemaz tik traki nav tas viss, bet ja to sliktio īpasību, (tādas kādas tu nevēlētos redzēt savā vīrieti) ir vairāk un šī datora spēlēšana, to tikai pasliktina, tad varbūt ir vērts padomāt vai tev šādas attiecības vispār ir vajadzīgas un vai vispār ir vērts veidot nākotni ar šo konkrēto vīrieiti.
05.12.2018 00:23 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mazliet skumji, ja cilvēkam pašam nav vēlmes nekad citādāk pavadīt laiku. Nav man pretenzijas ,ja spēlē spēlēs..,it sevišķi pēc smagas darba dienas, kad nekam vairs īsti nav spēka, neko negribas. Galvenais, lai nav tik tā, ka nekas vairs vispār dzīvē neinteresē. Lai vīrietim būtu interese satikt savus draugus, tuvos..Lai nav tā,ka ja Jānis piezvana un aicina kopā pārrunāt veču lietas, lai nesaka nē, jo jāgradā spēles. Lai arī pašam būtu vēlme pavadīt laiku ārpus mājām, kaut vai aiziet uz kādu pasākumu, kas viņu kā veci interesētu. Lai pats ierosina kā pārim aiziet kopīgi.. Ja cilvēkam pat 1x nedēļā nav vēlmes citādāk pavadīt laiku, tad ir pavisam..Nedēļas nogalē no rīta līdz vakaram dragāt vien spēles liekas slimīgi. Tāds cilvēks ar laiku sāktu garlaikot. Jāskatās vai iet ar prieku uz Tevis saorganizētajiem pasākumiem, vai arī ar "gariem zobiem".
Viņš var atrauties un kaut 10minūtes veltīt Tev sarunu, vai arī uzsāc sarunu, turpina spēlēt, neliekas ne zinis?Kā viņš reaģē, ja Tu izdomā spēles laikā-pietiek spēlēt spēlītes un sāc spēlēties ar mani? Ja Tu ierosini mājās, kaut kā citādāk pavadīt laiku viņam ir interese? Kaut vai kādu galda spēli (jā, atkal spēle, bet ,tomēr kopā, varat viens otram veltīt acu skatienus, parunāties, paflirtēt), vai arī kādu kopīgu filmu noskatīties un varēsi ieritināties viņa skavās?Izmēģināt kādu jaunu ēdienu kopīgi uztaisīt?Vari izdomāt arī ,kaut ko labāku ,orģinālāku. Viņš mājās ,kaut kādus mājasdarbus dara, palīdz? Tev vispār ir ar viņu par ko parunāties?
05.12.2018 00:14 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Esmu runājusi, bet tā saruna nav bijusi tik dziļa. Cik sapratu, viņš visu laiku ir spēlējis. Un darbā nav nekāda stresa.

Nu jā, tad pat grūti kaut ko ieteikt, es zinu, ka ir cilvēki, kuriem vnk ar laiku apnīk un viņi vairs nespēlē vispār. Pagaidām jau tev tie varianti diži daudz nav, vai nu samierinies un atrodi kādu aizraušanos, hobiju, kas tevi ļoti aizrauj un tādā veidā tu tik ļoti nejutīsi to, ka viņs pie tā datora sēž vai arī meklē citu vīrieti.
Varbūt "muļķa" mierinājums, bet attceries, ka vienmēr var būt sūdīgāk, ir vīrieši, kas atnāk no darba un dzer KATRU DIENU :-D
05.12.2018 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Esmu runājusi, bet tā saruna nav bijusi tik dziļa. Cik sapratu, viņš visu laiku ir spēlējis. Un darbā nav nekāda stresa.
05.12.2018 00:02 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
bet tā lielākā bēda ir tā, ka viņš atnākot no darba uzreiz sēžas pie datora un beidz spēlēt tikai tad, kad jāiet gulēt. KATRU DIENU!

Nu šis gan nav labi. Varbūt parunā ar viņu un izstāsti kā tu jūties, bet neko neuzspied, lai viņs nedomā, ka tu viņu sāc ierobežot vai "piļīt". Es kādreiz arī ļoti daudz spēlēju datoru un jāsaka godīgi, tas tiešām palīdz atslēgties no visa, ka pazūd laika izjūta, visas problēmas vnk kā ar bruvju nūju pazūd. Tagad gan spēlēšanu esmu aizstājis ar citām lietām, vai arī tāpēc ka man dzīvē vairs nav tik liels stress, kā tas bija pirms gadiem 5. Varbūt viņam ir kaut kādas problēmas darbā, kuras viņš ar tevi apspriezt negrib?
04.12.2018 23:53 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Traki. Nekad negribētu sev tādu vīrieti. Var jau būt, ka daudzām šāds brīvā laika (pēc autores rakstītā, DAUDZ brīvā laika) paņemošs vīrieša hobijs liekas gan pieņemams, gan saprotams, bet man personīgi Nēē. Brīvo laiku vislabprātāk pavadām kopā. Mums patīk sportot, daudz staigāt pie dabas, jūra, mežs, ceļot, makšķerēt, slēpot, sēņot, teātris, kino, koncerti, fotografēt, iet uz restorāniem, nakšņot kempingos un braukt uz pirtīm un baseiniem utt, kā arī vienkārši vakarēt mājās, pļāpājot par lietām. Mēs gūstam baudījumu no tā! Ir katram savs hobijs ārpus mājas un savas darba lietas, tā ka nav tā, ka pilnīgi visu darām kopā! Tomēr, ja manējais regulāri alktu ieiet paralēlajā, iedomātajā pasaulē (visi taču zina, ka datorspēles var izraisīt atkarību) un principā novērstos no tās tikai tad, kad es paziņotu, ka MUMS ir kaut kas ieplānots, nebūtu ar tādu kadru kopā nevienu dienu. Man nav vēlēšanās būt kādam par aukli un pasākumu organizatoru! Kāda tad jēga būt kopā, kāda jēga no vīrieša, kurš datorspēles vērtē augstāk par savu sievieti ? Principā tas pats, kas alkoholiķis - kad vien ir vaļa, aizpeld prom no realitātes. Viņam ir jāārstējas, manuprāt.
04.12.2018 23:53 |
 
Reitings 170
Reģ: 01.12.2018
Esi ar viņu runājusi?
04.12.2018 23:52 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Viņš no spēlēšanas neko nepelna.
04.12.2018 23:50 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
*ja maize jāpelna kur citur, kļūdas labojums.
Autore - viņš vnk spēlē savam priekam? Es ar labprāt gribētu ikdienu, kur var labi izgulēties + naudu sapelnīt + 6h veltīt hobijam .. bet 24h par īsu, kkam nākas laiku atņemt.
04.12.2018 23:48 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Autore precīzi uzrakstīja - viņas problēma.
Pie tik skopas informācijas grūti ko spriest / ieteikt. Tomēr 6h dienā šķiet gana daudz, ja tiešām nav youtube/twitch streamer'is vai kkādā veidā ar to neveido karjeru/attīstību.
Un tomēr pat tas 'manās' acīs neattaisnotu ceturtdaļdiennakts izniekošanu spēlēm, ja vien tās stundas neiekļaujas 'darba laikā'. Stream'ot ir forši, bet maize jāpelna kur citur un ja no ieguldītajām pūlēm jēga maza, piedevām vēl viss brīvais laiks tam aiziet .. paldies, bet nē. Ja spēles var sabalansēt ar ikdienu, kaut to pašu mājas soli - āber' lūdzu. Visus geimerus par atkarīgajiem nudien saukt neņemtos :)
04.12.2018 23:46 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Paldies par viedokļiem. Esmu simtiem reižu šo problēmu pārskatījusi. Savā ziņā es pat ļoti piekrītu Law viedoklim- katram ir sava brīvā griba, kā pavadīt savu brīvo laiku. Būtībā man nekas nebūtu pretī,ja viņš dienā 3h paspēlētu tās spēlītes. Esmu jau pieradusi. Zinu, ka viņam manas grāmatas arī neinteresē. Mēs katrs esam dažādi, bet tā lielākā bēda ir tā, ka viņš atnākot no darba uzreiz sēžas pie datora un beidz spēlēt tikai tad, kad jāiet gulēt. KATRU DIENU!
04.12.2018 23:45 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Tur jau arī tā problēma, biežāk nepieciešams aizpildīt savu brīvo laiku

Tu jau zini kā dažreiz mēdz gadīties, ja man nav hobiju un ir garlaicīgi, tad otram tādi arī nedrīkt būt. Lai būtu godīgi 8-)
04.12.2018 23:18 |
 
Reitings 174
Reģ: 15.08.2018
Es būtu aizmukusi 2 nedēļu laikā no tāda tipa.. Un domāju, ka - viņš nemaz nepamanītu :-D;-)(l)
04.12.2018 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es pieļauju, ka problēma nav tikai tajā, ka draugs spēlē, bet gan tajā, ka viņš spēlē tikai un neko pat nemēģina saplānot?
04.12.2018 23:07 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
TheLaw komentāram +++
Pagaidām es arī neredzu neko sliktu. Slikti būtu tad, ja pilnīgi viss, kas dzīvē interesētu, būtu spēlītes pie datora. T.i. netiktu veltīta pilnīgi nekāda uzmanība otrai pusītei, notiktu dzīvošana uz otra rēķina un nestrādāšana, nepiedalīšanās nekādās ārpusmājas aktivitātēs, nulle interese par apkārtējo pasauli un cilvēkiem utt.., bet pagaidām no Tava teksta var saprast tikai to, ka viņš tā pavada savu brīvo laiku, kas, pēc būtības, arī ir laiks, kad cilvēks var darīt to, kas viņam pašam vislabāk patīk. Kādam tā būs tamborēšana, kādam - spēlītes pie datora. Un? Es arī savu brīvo laiku labāk pavadu pie datora, jo, gluži vienkārši, neesmu nekāds baigais aktivitāšu fans un, ja pretī tiks likti piedāvājumi nodarboties ar dažādām aktivitātēm vai atrasties ļaužu burzmās, es simtreiz, nemaz nedomājot, izvēlēšos datoru un sēdēšanu mājās. Tā ka, kamēr nav zināms kāds vispār ir Tavs draugs, kādas ir viņa intereses (bez datora spēlēm), kāds dienas režīms, kur strādā utt., te nevar 100% apgalvot, ka viņam būtu kādas problēmas, jo uz doto brīdi, pēc šī situācijas apraksta, es personīgi tādas neredzu.
04.12.2018 23:06 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Iespējams ka čalis ir strimeris un viņam ir savs YouTube kanāls. Kaut gan stipri šaubos ka viņš ir strimeris, domāju ka viņam ir banāla atkarība.
Es jūtu, ka šim cilvēkam nekas neinteresē

Tipiska atkarībnieka uzvedība, nekas neinteresē, neko negrib darīt, tikai ļauties savas atkarības apskāvienos. Te jau ārsts ir vajadzīgs, nevis foruma padomi.
04.12.2018 23:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits