Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nav interešu.

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Man ir tāda problēma, ka nav interešu. Nav nekādu hobiju. Cenšos atrast jomu, kura man patiktu, bet bez rezultātiem. Esmu izpildījusi vairākus bezmaksas pieejamos karjeras un dotumu testus internetā. Divi no tiem parādīja rezultātu, ka esmu mākslinieciskais tips ( varu būt rokdarbniece, antropoloģija, psiholoģija filozofija). Nekas no šiem mani neuzrunā. Un tā gandrīz visi testi vienu un to pašu.
Otrs parādīja, ka esmu praktiskais un izzinātāja tips. Vienāds punktu skaits. vai nu varu strādāt fizisku darbu , darbs ar vadības ierīcēm, programmētājs vai intelektuālu. Ārsts, filozofs, utt.
No max 20 punktiem ieguvu tikai 7
Nonācu pie slēdziena, ka par ļoti daudz ko man nebija atbildes un "nē", jo neesmu nekad par to interesējusies un nav bijusi iespēja pamēģināt. Kā saka pieredzes trūkums.
Strādāju par kasieri pagaidām un nemācos nekur, augstskolā, un nezinu vai to vispār darīšu, jo nav interešu.
Lai cik dīvaini nešķistu, bet es sevi nepazīstu. Nespēju arī objektīvi novērtēt savas spējas.
Visu mūžu par kasieri taču nestrādāšu..
Varbūt tas ir pieredzes trūkums?
16.11.2018 17:26 |
 
Reitings 13
Reģ: 13.06.2016
neticu, ka nevar būt intresēšu - nekādu. Intereses = brīvā laika pavadīšana
19.11.2018 13:31 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ej un sāc kaut ko, ne čīksti, ka viss teorētiski tev neder.
19.11.2018 12:19 |
 
Reitings 280
Reģ: 31.01.2011
Autoram teikšu tā, pirmkārt jānomaina vide kurā Tu atrodies.
Varu teikt vienu, viss ir galvā: Ja, Tu domāsi, ka nav interešu, nekas Tevi neinteresē, tad tā arī būs.Tu pati visu tā pozicionē, pievelc sev visu negatīvo, ka nekas Tev nesaista.
Visu mūžu par kasieri taču nestrādāšu..
Varbūt tas ir pieredzes trūkums?

Pajautā sev pašai, vai Tu sevi pilnveidosi, jutīsi izaugsmi ja visu laiku strādāsi vienā darbā, kur nevar neko sasniegt, zemas algas.Kur neko daudz nav nepieciešams, lai strādātu.Jācenšas Tev celt pašapziņa, ka vari vairāk, neieciklēties tik ļoti vienā darbā. Dzīve ir viena, tā ir jāizmanto, jārod iespējas, reizēm arī jāriskē.Ja neizdosies, nekas, izdosies nākamo reizi.
Vai pieredze? Iespējams, bet visam savs laiks.Nepadoties, censties atrast savu vietu, kas dzīvē saista un tiekties pēc tās.Nebūt pesimistei,Tu droši vari vairāk!
19.11.2018 01:42 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Oj, kā saka, sajūta, ka Ghost wrote it myself.
Es, vārds vārdā. Esam pat vārda māsas.
Citiem apkārt vienreiz kaut kādas intereses un jau kopš bērnības zināts karjeras ceļš. Ne man. Neesmu no tām, kas tusē, vispār esmu introverts cilvēks. Nav tā, ka neko negribu darīt vai mācīties. Esmu studējusi (pirmo reizi izstājos), tagad domājams,ka beigšu. Bet neteiktu,ka man kāda kaislība uz to.
Ir teiciens - labāk gribēt visu, nekā nezināt, ko gribi. Personīgi varu teikt, ka tiesa.
17.11.2018 18:11 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
tā taču dzīvo lielākā daļa cilvēces...

Protams! Ir liela daļa cilvēku, kurus tāds dzīvesveids apmierina un šie neko negrib mainīt. Bet, kā jau arī Tu minēji, ja jau par šo lietu aizdomājas un ja jau tapis šis ieraksts, tad gan jau autore nav apmierināta ar tādu ikdienas rutīnu.
17.11.2018 17:36 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
autorei un Thechloe lai veicas kaut ko atrast. ja jau par to aizdomājas, kaut kādi centieni jau ir.
bet
tukši sēdēt uz vietas un veģetēt, rutīnā aizvadot vienu dienu pēc otras.
tā taču dzīvo lielākā daļa cilvēces...
17.11.2018 17:29 |
 
Reitings 86
Reģ: 19.09.2017
Šobrīd esmu tādā pašā situācijā kā Tu, autore. :(
17.11.2018 17:03 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Es tādā situācijā pieteiktos kādam brīvprātīgā darba projektam un brauktu prom. Izvēdinātu galvu, iepazītu jaunu vidi, jaunus cilvēkus, jaunu valodu. Un tad ar svaigu skatu uz dzīvi domātu ko darīt tālāk. Pa to laiku varbūt arī radīsies kādas jaunas intereses. Vismaz es uzskatu, ka tad, ja laiks netiek pavadīts lietderīgi (t.i. ne mācās, ne ir kādi plāni nākotnei), tad ir labi nomainīt vidi, nevis tukši sēdēt uz vietas un veģetēt, rutīnā aizvadot vienu dienu pēc otras.
16.11.2018 23:30 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
P.S. Piekrītu par to, ka diploma iegūšana, globāli skatoties, nav nekāds īpašais sasniegums.
16.11.2018 22:38 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Protams, ka kasieri ir vajadzīgi (un nav obligāti tāpēc, ka nevar neko vairāk), bet, kā saprotu autore apdomā citus variantus, un kāpēc nepamēģināt, ko citu? Ir ļoti daudz cilvēki, kuri maina profesijas, nodarbošanās, darbus un piemēro tos savām dzīves vēlmēm un/vai iespējām attiecībā uz konkrētu dzīves posmu. Iespējams autore vai kāds cits līdzīgs cilvēks pamēģinās ko citu un nonāks pie secinājuma, ka kasiera darbs tomēr atbilst viņu dzīvesstilam vislabāk. Bet viņi būs pamēģinājuši - tas ir pa visam savādāk nekā nemēģināt, bet tajā pašā laikā domāt ‘kā būtu, ja būtu’. Un iespējams, pavisam nejauši viņa atradīs, ko tādu, kas interesē - dažreiz vajag kaut ko uzsākt, lai atrastu to, kas interesē (pat, ja uzsāktais izrādās nav tas, kas interesē).
16.11.2018 22:34 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kādā sakarā?
komentārs ir, ka ir cilvēki, kas nevelk neko vairāk par kasieriem vai ko citu un jā, agrāk cienītas profesijas tagad arī ir nokļuvušas tajā kategorijā. 'ja visi tā darīs' bija vairāk ironiski. paskatoties uz cilvēci kopumā -- nu nav tur vairums spējīgi augstāko iegūt (LV un citur šai galā arī tas, ka par maksu, kas citās valstīs būtu diezgan ievērojama, katrs kretīns var kaut kādu diplomu dabūt; oi, atkal skarbi)
16.11.2018 22:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Akjelcikvar, Tu man velti to komentāru?
16.11.2018 22:15 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
un ja visi tā darīs, tad kas, pie vella, strādās par kasieriem? es atvainojos par skarbumu, bet ir cilvēki, kas neko vairāk nespēj/negrib par kasieriem. vai sētniekiem. vai trauku mazgātājiem. malkas piemetējiem krāsnī. tik tas, ka pie mums tas pagaidām ir kaut kāds galīgi zemais atalgojums. augsts tas nebūs nekur, bet minimālais tomēr atšķirsies (uz augšu ievērojami)
16.11.2018 21:53 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Šādā situācijā es apdomātu profesijas, kuras ir pieprasītas darba tirgū un kurās ir lielākas iespējas labi nopelnīt. Tad apskatītu atzīmju rezultātus no skolas laikiem un izvēlētos man izdevīgāko kombināciju (resp., profesiju - pieprasītu un labi atalgotu un tādu, kurā svarīgi ir priekšmeti, kuros man bija labākas atzīmes).
16.11.2018 21:35 |
 
Reitings 19
Reģ: 06.06.2013
Ļoti līdzīgas sajūtas. Drīz būs jāsāk strādāt,bet nezinu uz kuru pusi skatīties. Studijas nav pabeigtas,neaizrāva līdz galam. Jau skolas laikā hobiji īsti nebija, nekas nav mainījies. Tāda tukša :-/ nu ar bērniem, bet cik tad ilgi kalposi viņiem.
16.11.2018 21:03 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Kā bērnībā un skolas laikā? Bija kaut kādas intereses, pulciņi, utt? Kādi priekšmeti skolā patika?
Intereses neuzrodas neko jaunu nedarot. Lai saprastu, ko tev patīk darīt ir jāizmēģina daudz un dažādas jaunas lietas/vide/apstākļi.

+
Strādājot par pārdevēju, hobiji un intereses vienā brīdī maģiski neuzradīsies.
16.11.2018 20:24 |
 
Reitings 82
Reģ: 20.10.2018
varbūt tu patiesībā dziļi sevī zini ko vēlies,bet tās vēlmes noignorē, jo domā : nēee, šis nav priekš manis.
patiesībā man ir līdzīga problēma :D
man ir dažas vieta uz ko es tiecos studēt pēc 12.klases, bet tajā pašā laikā ir jautājums, khm..vai tas ir tiešām, ko tu vēlies, vai tik prāta čakars???
16.11.2018 20:08 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es tādā gadījumā aizbrauktu kaut kur Au Pair vai kādā citā jauniešu programmā, kas būtu stipri lietderīgāk nekā strādāt Maximā, kamēr nav izdomāts, ko tālāk dzīvē darīt.
16.11.2018 20:04 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Intereses neuzrodas neko jaunu nedarot. Lai saprastu, ko tev patīk darīt ir jāizmēģina daudz un dažādas jaunas lietas/vide/apstākļi.
16.11.2018 18:28 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man arī nav/nav bijušas nekādas īpašas intereses vai, pareizāk sakot, tās ir mainīgas, kā arī pārāk šauras vai specifiskas, kur no visa augstskolas kursa patiesi interesējoši būtu daži priekšmeti.
Studijas izvēlējos ar izslēgšanas metodi, atmetot jomas, kas galīgi nepatīk, kur man prāta par maz un skatījos, lai tiktu budžetā.
16.11.2018 17:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits