kā ēdat

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Ēdat visu ko gribas, un jūtaties ok, vai ēdāt strikti piedomājot pie veselīga uztura, vai cenšaties piedomāt, bet nereti noraujaties un nesanāk.. varbūt neēdat atsevišķas pārtikas uzturvielas, jo vienkārši nedrīkstat, un varbūt esat veģetārietes, bet varbūt no gaļas ēdat tikai cūkgaļu, vai varbūt esat vegānes?
Un kā ir ja ģimenē kāds ēd atšķirīgi no jums? Tas ir vienkārši, nekad nesagādā grūtības?
16.10.2018 02:02 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Ēdu normāli, daudz maz veselīgi. Neēdu zivis, jūras veltes, sēnes, gaļas subproduktus (tas viss vnk negaršo) un nelietoju pienu ( izmantoju riekstu pienu), nelietoju jogurtus, biezpiena sieriņus un tml, nelietoju balto miltu produktus (makaroni tikai pilngraudu, maize arī tumšā). No piena produktiem tikai vājpiena biezpiens, liesais siers un tml. ēdu daudz augļus, cenšos vairāk ēst dārzeņus, gaļu ēdu, bet šobrīd mēģinu apjomus samazināt varbūt līdz 2x nedeļā. Neuztrauc mani dzīvnieki, ka viņus nogalina gaļas dēļ, bet gan tas kā viņus audzē, tos broilerus izaudzē nenormālā ātrumā, tāpat arī liellopus un ko tik viņos nešpricē un mēs pēc tam apēdam.. kaut kā nešķiet ok veselības nolūkos.
Es neēdu nekādus čipsus, riekstiņus, frī u.c. sāļās uzkodas, jo negaršo, bet garšo saldumi un tos arī ēdu kad gribās.
Eju uz sporta zāli ilgu laiku, cilāju svarus, tā kā par savu augumu man nav jāuztraucas.
Šis par mani.
Bet, ja man piedāvā garšīgu kūciņu, neatteikšos nekad. Lai gan arī saldumu ziņā esmu diezgan izvēlīga, daudzas kūkas man nemaz negaršo, īpaši tās treknās ar šokolādes krēmiem.
16.10.2018 16:19 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ļoti garšo tortes gabaliņi, šodien apēdu ap 250gr tortes.
Vakarā ēdīšu taukos vārītu treknu vistu ar sinepēm, mārrutkiem un pētersīļu zaļumiem.
Taukus pēcāk izmantošu katupeļu cepšanai.
Ņamm ņamm.
16.10.2018 15:48 |
 
Reitings 258
Reģ: 02.08.2018
Esmu vegāne. 90% no pārtikas ko lietoju nav procesēta. Ja man gribas šokolādi, ēdu, neko sliktu tur nesaskatu, bet man tādas lietas vispār reti gribās.
Manuprāt tāsir visai neveselīgas attiecības ar ēdienu, ja kūka vai šokolāde skaitās "noraušanās".
16.10.2018 15:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Laikam jau vairāk neveselīgi , kā veselīgi. Pēdējo 2 gadu laikā esmu uzbarojusies, tik resna es neesmu bijusi nekad, bet nu ja es paskaitītu kalorijas ,cik apēdu tad viss kļūtu skaidrs. Es needu ne čipsus , ne burgerus. Man garšo sāļās uzkodas, sieri, jūras veltes sadkrējuma mērcēs, augļi ar putukrēju un krēmsieriem, lasis dažādās variācijās, pārsvarā protams ar sieriem. Vispār, es esmu siera fans (l)
Es jau sen gribu uzsēsties uz diētas , bet man nav pacietības un motivācijas, bet nu nekas labs nāk ar gaidīšu un paldies manam augumam , pie kura arī šāds svars neizskatās traģiski
16.10.2018 15:23 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Man paveicies, ka nav jāuztraucās par svaru

kā šo saprast? ka Tev ir pilnīgi vienalga, cik resna esi un kā izskaties? vai šis bija kārtējais - man ir tik superīga vielmaiņa, ka varu ik dienu apēst ziloni, un nekā? pamēģini kontrolēti pāris nedēļu 3000-4000 kaloriju dienā uzņemt (ja vien neesi svarcēlāja kāda) un tad atnāc te palielies par savu vielmaiņu...
16.10.2018 14:43 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.06.2018
Mani ēšanas paradumi cikliski mainās. Brīžiem varu ikdienā ēst ļoti neveselīgi, pavisam negatavot mājās, galīgi neskaitīt kalorijas. Brīžiem gribas ēst veselīgi, tad cenšos gatavot pati, lietojot labus produktus un izslēdzot no ikdienas uztura čipsus, baltmaizi, saldumus utt. Diemžēl, starp šiem diviem variantiem vēl neesmu iemācījusies atrast zelta vidusceļu. :-D
16.10.2018 13:08 |
 
10 gadi
Reitings 2459
Reģ: 29.01.2009
Ēdu principā cik un ko gribu. Tiesa gan, tās neveselīgās lietas, kā piemēram, burgeri, čipsi, colas, eļļainie ēdieni, salāti ar majonēzi, baltmaize, man negaršo un tādus nemaz nevaru ieēst. Arī gaļu ēdu diezgan maz. Vienīgi mana vājība ir saldumi, bez tiem es nevaru iztikt. Tur gan ir japiedomā, cenšos atrast kādas veselīgākas alternatīvas. Bet, ja man piedāvā garšīgu kūciņu, neatteikšos nekad. :-D Lai gan arī saldumu ziņā esmu diezgan izvēlīga, daudzas kūkas man nemaz negaršo, īpaši tās treknās ar šokolādes krēmiem.
Man paveicies, ka nav jāuztraucās par svaru un tādā ziņā varētu ēst arī neveselīgus ēdienus cik vien varu ieēst, bet saprotu, ka tas, ko ēdu ļoti ietekmē gan veselību, gan izskatu, tāpēc tas ir iemesls, kādēļ arvien vairāk piedomāju lai mans uzturs būtu pēc iespējas veselīgāks un daudzveidīgāks.
16.10.2018 12:43 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es ka kuro bridi. Kad uznak, edu ko velos, daudz saldumus utt, bet pec tam atkal ieturos, edu veseligi un pec iespejas netrekni, jo man atri vien iet labuma tapec ta nevaru atlauties est kad un ko gribu, jo tad nakas vel vairak ietureties, lai atgrieztos pie velamajam formam.
16.10.2018 12:12 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Edu visu, ko gribu un cik gribu, bet izvelos kvalitativu partiku. Izvairos no fast food, saldinatajiem dzerieniem utt. Esmu saldummile, bet ari tad prieksroku dodu restorana desertam, nevis Snickeriem.
Ar svaru man probemu nav, bet uzskatu, ka partika ietekme ari veselibu un adas stavokli, tadel sekoju tam, ko lieku mute.
Ak ja, izvairos no produktiem, no kuriem pusas veders un nepanesu juras veltas- visi lobsteri, juras skalopi, austeres utt. nav man. Saja zina: jo smalkakas juras veltes, jo sliktak man paliek. :-D
16.10.2018 11:48 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Ēdu visu, ko gribu un cik daudz gribu, taču, neskatoties uz to, tik un tā sanāk ēst salīdzinoši ierobežoti, jo, piemēram, negaršo nekas salds (ar ļoooti retiem izņēmumiem), negaršo nekas trekns, negaršo eļļā cepti produkti, negaršo zivis un jebkādi ēdieni, kuros zivs ir kā viena no sastāvdaļām. Ikdienā sanāk apēst ļoti daudz zaļumu, dārzeņu. Esmu izteikts salātu cilvēks, tāpēc salātus dažādos veidos (bet tikai svaigos salātus, kuros nav desas, gaļas, krējums utt.,jo tādi man ir par smagu) varu ēst visu laiku. Vēl uzturā daudz lietoju piena produktus. Gaļu pavisam reti, jo arī ne visai garšo. Dienā izdzeru vairāk kā 2l ūdens. Organisms pieradis un pielāgojies pie šī uztura, pati arī jūtos ļoti labi. Ģimenes sanākšanās norauties nesanāk, jo tad parasti galdā tiek celti kartupeļi, gaļa, zivis, rosoli, kūkas, savukārt mani viss no iepriekšminētā šķebina. :D
16.10.2018 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Kaut kādus 7 gadus esmu veģetāriete,respektīvi, neēdu gaļu,zivis (jo tā arī ir gaļa) citas reiz dzīvas jūras radības arī neēdu, nekad nav garšojis, olas uzturā vispār nekad īsti neesmu lietojusi, šķiet pretīgi, piena produktus gandrīz vispār nelietoju. Pēdējos 3 gadus pamatā ikdienā ēdu kā vegāne, vrb gadā dažas reizes sanākn kļūt atkal par veģetārieti, noraujos uz mājas siera rēķina.:-/ Cenošos ēst veselīgi, man ir ļoti jāpiedomā pie tā ko ēdu, citādi no sērijas "pasmaržoja šokolādi +10kg":-/
16.10.2018 11:10 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ikdienā piedomāju pie tā, ko ēdu, jo dikti aizrauties nevaru - uz svariem uzreiz redzamas sekas. Ir lietas, ko neēdu (vai arī ēdu ļoti reti) tāpēc, ka organisms slikti panes - visādus balto miltu izstrādājumus, saldumus, vairākus augļus, stipri sāļus ēdienus. Svētku reizēs necenšos sevi pārāk ierobežot, bet sekoju līdzi izjūtām - ķermenis pats pasaka, ka pietiek... Pēdējā laikā nemaz neprasās gaļu un svaigpiena produktus - tāpēc domāju kaut kad pamēģināt padzīvot +/-veģetāri un paskatīties, ko organisms saka. Cerams, ka pilnīgam vegānam man nenāksies kādreiz būt, jo no biezpiena, olām, siera, kā arī zivīm man grūti atteikties.
16.10.2018 10:57 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Ēdu vadoties pēc savām sajūtām. Neēdu gaļu un beidzot atteicos arī no piena, visu pārējo ēdu, bet ievēroju, lai vismaz 60% ikdienas uzturā sastādītu nepārstrādāti produkti, lai uzņemtu nepieciešamo vitamīnu devu.
Izstudēju par uzturvielām no A-Z un zinu ar ko aizstāt, lai nebūtu deficīta.
Esmu ievērojusi, kad apēdu vairāk saldumus, tad otrā dienā sāp kakls un ir pavājinājusies imūnsistēma, tātad saldumi arī samazināti līdz minimum, īstenībā, jo mazāk apēd, jo mazāk kārojas. Vai arī taisu pati, kā, piemēram svaigēdāju kūkas, raw cepumiņus utt.
Ģimene pamatā ēd tāpat kā es, jo esmu tā, kas gatavo. Vīrs šat tad apēd gaļu, kad aizbrauc ciemos pie mātes :-D
Ģimenē strīdu nav par to ko ēdam.
16.10.2018 10:51 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Ēdu visu kas garšo un cik daudz prasās. (l) Patīk junkfoods un vispār labi paēst. Man vienkārši ir noveicies ar labu vielmaiņu, un tāpēc svarā nepieņemos.
Ļoti garšo piena produkti, vista, bekons tāpēc nekad nevarētu būt ne vegāne, ne veģetāriete.
Gribētu izslēgt no sava uztura saldumus un čipsus, bet nav tam gribasspēks... ehhh varbūt kādu dienu. (s)
16.10.2018 10:43 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Patīk sev uztaisīt svētkus un kādu reizi, reizi mēnesī aiziet uz kādu garšīgu kūkotavu, kur apēst patiešām baudāmu un garšīgu konditoreju un izdzert kvalitatīvu kafiju! Tas jā!
Starpcitu alkoholu arī lietoju labi ja 1x mēnesī kādu glāzi vīni, bet esmu atturējusies no alkohola arī kādu pus gadu, nerunāsim par gaidību laiku un krūtsbarošanu kad nedzēru vairāk kā 2 gadus neko!
16.10.2018 10:15 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Man ļoti garšo labs ēdiens, esmu pie tāda pieradusi, tādēļ bistro utml. eļļām pārbagāti ēdieni man negaršo. Gluži vienkārši dabīgi esmu pieradusi pie laba, kvalitatīva ēdiena.
Ikdienā es sveru ēdienu un skaitu kalorijas, jo man patīk tā, tas man ir devis atklāsmi to cik šķietami veselīgs ēdiens var pārtapt par pamatīgu kaloriju bombu pievienojot piemēram ļoti treknu krējumu, sviestu, eļļas, mērces .
Veikalā skatos nezināmu produkta saturu, piemēram mērces, noteikti nepirkšu ikdienā 25% krējumu un Spilvas cēzara un tūkstošsalu mērces, pie salātiem pagatavošu pati.
Mana ikdiena nav čipsi, tādus varbūt uzkožu pāris reizes gadā kādā ballītē, šokolādes tāfelīti nenoloku, jo man nav tāda iekāre pret šokolādi, man tiešām pietiek 1 līnija, tāpat vienmēr izvēlēšos labāko šokolādi no plaukta kurā ir 70% kakao saturs, ja iespēja bez pievienota cukura.
Bulkas, cepumus arī ēdu ļooti reti, pati praktiski nepērku un nav iekāriens, labāk tad pati pagatavoju savu plātsmaizi ar tiem produktiem kurus uzskatu par labiem.
Eļļu izmantoju maz cepjot ēdienus, nepērku pusfabrikātus (desas, pelmeņus, picas, saldētas bulkas, pankūkas un majonēžu salātus).
Jūtos labi, man nav noraušanās, lai gan nē, man ir vājība, man ĻOTI garšo avokado, rieksti un lasis. To varu apēst uhh, tā ir mana vājība, un kad sacepju ķirbju vai pupiņu braunijus arī roka stiepjas (l)
16.10.2018 10:13 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ēdu visu ko gribas, bet man ir tāpat kā Pasadenai, garšo veselīgs uzturs, tātad ikdienā ēdu avokado, zivis, zaļumus ar olīveļļu, dārzeņus, augļus, grieķu jogurtu, melno šokolādi. Vienīgi cenšos ievērot režīmu un neēst visu cauru dienu, ēdu max 3 maltītes dienā ar 4-5 stundu pauzi pa vidu. Brokastis neēdu.
16.10.2018 09:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mazliet piedomāju, bet noteikti ne līdz līmenim, kad čipšu paka vai kūkas gabals skaitītos "noraušanās". Mana piedomāšana izpaužas tā, ka veikalā nenopērku šokolādes tāfelīti, no diviem garšīgajiem jogurtiem paņemu to, kam mazāk kaloriju, salātos ielieku jogurtu bez piedevām, nevis krējumu, utt. Ja baigi sakārojas nograuzt pusi tortes Cielaviņa, nograuzīšu arī un vainīga nejutīšos. Bet nu, kopš piedomāju un retāk ēdu saldumus, daudz mazāk kārojas kaut ko saldu.
.
Ģimenes locekļi, kas neēd to, neēd šito, kam nedrīkst to un vēl arī šito - pilns. Tad ir divi varianti - gatavot kaut ko tādu, ko drīkst visiem un kas garšo visiem, vai pabarot nedrīkstētājus un pašai apēst kaut ko, kas stāv ledusskapī - pelmeņus, pusi tortes Cielaviņa vai korejas burkānu kastīti.
16.10.2018 09:50 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Neierobežoju sevi, ēdu daudz ceptus ēdienus, dažādus sāļos našķus un visu citu, ko gribu un cik daudz gribu. Jau gadiem vispār neēdu saldumus, bet tas tāpēc, ka man nav nekāda vēlme pēc viņiem. Pēdējos pāris mēnešos ierobežoju piena produktus, jo uz sejas mūžīgi ir pumpas, bet īsti nepalīdz tikt pie ideālas ādas, tikai esmu panākusi tādu efektu, ka tāpat kā saldumi, arī piena produkti nepavisam vairs negribas, lai gan agrāk no siera vien pārtiku :-D
16.10.2018 09:47 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ēdu visu, ko gribu, bet, to sakot, man garšo daudz relatīvi veselīgu lietu. Man liekas, ka ap 80% mans uzturs ir +/- veselīgs un atlikušie 20% ir tādi kā ir :-D. Esmu cilvēks, kuram nedarbojas speciāla uztura ievērošana, tāpēc nekāda ‘noraušanās’ nesanāk, jo nav no kā ‘norauties’. Neizslēdzu kategoriski nevienu produktu - negaršo pipari, bet tajā paša laikā dievinu taizemiešu zaļo kariju, kurā pipari parasti netiek taupīti.
16.10.2018 09:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits