Nekad negribēšu bērnus

 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
http://www.mammamuntetiem.lv/emuars/9380/bernu-arsts-valdmanis-pirmais-berns-jadzemde-20-gados/
Aizvēsturisks raksts, bet anyways...Piekrītat?
Katram individuāli, bet kad jūs 20 gados iedomājāties, ja tgd jums būtu jāklūst par māti, kādas bija emocijas?
Vnk interesē, jo savos 20 es bērnu (grūtniecību) redzētu kā nelaimi, tā ir mana fobija, vismaz pagaidām. Tas tā normāli un jūs tā arī jutāties? Sāk likties, vai ar mani viss labi:-| Unjā, arī mans draugs ļoti nevēlētos bērnu 25 gados. Viņš teica, ka ja sanāktu iekrist, viņa "dzīve apstātos" un viņš būtu nelaimīgs.
Pašreizējā nostāja: bērnus nekad negribešu.
12.10.2018 19:08 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Sabiedrības stereotipi ir pārāk stipri par pēcnācēju radīšanu, tas ir vēsturisks mantojums.
Droši vien vissāpīgāk to uztver vecāki kuru bērns paziņo ka viņam nebūs pēcnācēju. Ja tas ir vienīgais bērns tad visas cerības par mazbērniem ir vējā. Bet tas ir atkarīgs no pašiem vecākiem vai viņu bērniem būs bērni, jo ģimeniskums ir audzināšanas un bērnības pieredzes īpašība.
Katrs pat izvēlas savu dzīves ceļu, tikai nevar paredzēt, kā attieksme pret pēcnācējiem būs, kad paši ir mūža otrā pusē.
Dzīves vērtības ar gadiem mainās un neviens nevar paredzēt kā viņš jutīsies pēc 20 vai 30 gadiem.
Varbūt nāksies nožēlot šo lēmumu, varbūt turpinās baudīt savu vientulību līdz mūža galam.
Un nekur nav teikts ka ar visiem bērniem vecāki, mūža galā ir vientuļi pamesti.
19.10.2018 08:58 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Sievietes bez berniem tiek uzskarìtas par egoistiskàm. Nu, ne gluzi. Es vairàk uzskatu, ka ja pèc 30 nav vel precejusies un bernu nav, tad gan jau putni galvà un ipasi neviens negrib precet un gimeni veidot, jo.. putni galvà :-D
Tas mans personìgais viedoklis. Un dzivè cik redzets, tas ta ari ir :-D
19.10.2018 04:37 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
vistu bars
19.10.2018 00:14 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pirmajaa, kaa saprotu, vemstaas, gjiibst,kriit, mokaas krampjos, tecina aaraa asinjainus kunkuljus

Nekas no šī nebija. Divas reizes nācās pielietot medikamentozo abortu (MA dēļ). Ne es ģību, ne vemstījos, sāpes bija tik nedaudz stiprākas par parastām MR sāpēm un asiņošana arī diezgan standarta kā pie MR. Atšķirība tikai tā, ka nenotiek n-tās dienas, bet tas ir dažu stundu jautājums. Pēc tam viss norimst kā nekas nebūtu bijis.
---
Bet nu dīvaini lasīt - sterilizāciju negrib, jo baidās no narkozes un ķirurģiskām manipulācijām, bet no aborta gan nebaidās, lai gan tās arī tiek veikts ar narkozi un ir ķirurģiska iejaukšanās/manipulācija... :-/ Nav nevienai konkrēti adresēts - vnk tā kopsavilkums no šeit izteiktiem komentāriem.
---
Un par bērniem kā tādiem... Kas tur teica, krūtsbarošana, negulētas naktis, podiņmacība - nav vairs nekādas savas dzīves u.tml. Nu... Viss atkarīgs no bērna un no pašas sievietes. Mūsdienās - bērnu var barot ar maisījumu, un noalgot aukles. Ne visi bērni naktīs neguļ un ne visi bērni ir kā "skabarga pakaļā" - ir mierīgie un klusie bērni arī. Daudz kas atkarīgs no pašas sievietes tādā ziņā, ka ir vesels saraksts ar lietām, ko vnk var nedarīt vai darīt savādāk - tādā veidā atvieglojot savu ikdienu. Var pat uz darbu uzreiz iziet pēc dzemdībām. Un viens bērns nav nekāds "smagums", "pasaules gals" vai "traģēdija" - tikai viens pirmais gads var būt nedaudz sarežģītāks sākumā, kamēr viss noregulējas un ieiet kaut kādā režīmā. A tālāk? Nu kas tik grūts ir tālāk? Apgēŗbt, pabarot un aizvest uz dārziņu/skolu - tiešām "pasaules gals"... :-P
17.10.2018 20:23 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Mani tā "besī", kad sievietes bez bērniem tiek uzskatītas un sauktas par egoistiskām (e) Kaut kur lasīju, ka "Dzīvot savu dzīvi kā vēlies nav egoisms, egoisms ir vēlēšanās, lai citi dzīvo savu dzīvi kā vēlies tu un kā ērtāk ir tev". Šim izteikumam arī piekrītu, līdz ar to sanāk, ka egoistiski ir tie cilvēki, kuri atļaujas izdarīt spiedienu uz citu dzīvē tik svarīgu lēmumu kā - būt/nebūt ar bērniem...
Diezin vai Latvijas demogrāfija & laimīguma un labklājības koeficients pacelsies no vienkāršas vairošanās sievietēm, kuras bērnus nav vēlējušās...
Ir pietiekami daudz sieviešu, kuru galvenais sapnis/mērķis dzīvē ir būt māmiņām un viņas ar to ir laimīgas un ir tik pat sieviešu, kurām ir citi mērķi. Latvijai vajag ne tikai cilvēku skaitu, bet arī speciālistus/es dažādās jomās un, ja tāda dzīves izvēle sievieti dara laimīgu, tad kāpēc uzspiest viņai kaut ko citu. Ne vienmēr kvantitāte nozīmē kvalitāti.
17.10.2018 20:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es vēl tagad savos, tūlīt 26, nekādus bērnus negribu un man tā būtu reāla traģēdija un taisns ceļš uz abortu. Nedomāju, ka es kādreiz bērnu sagribēšu, es pati bērns jūtos, man patīk mana brīvība, miers, miegs un nauda, kura man nav jātērē cita cilvēka vajadzībām.
17.10.2018 19:41 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nez kur jaaiespiezh galva, lai veiktu medikamentozo nevis normaalu abortu.

To jau gan jau iesaka ārsts atkarībā no situācijas, grūtniecības laika un veselības stāvokļa, un normāls ārsts droši vien izskaidro sekas abiem variantiem.
15.10.2018 22:18 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Man ir gadījies kādas 3 reizes dzer AK, jā, tur pirmās studas varbūt tā sūdīgāk ap dūšu, var arī cikls pačarēties, bet nu ar medikamentozo abortu to salīdzināt gan ir stulbi.

Es teicu, ka VAR būt līdzīgas sekas, nevis tādas pašas. Man arī ir gadījies gan dzert AK, gan ir bijis piedzīvots spontānais aborts, un, jāsaka, ka fiziski pēc AK bija lielākas sekas. Tā ka es runāju par savu pieredzi, nevis no zila gaisa.
Nopietni? Salīdzināt AK ar medikamentozo abortu?? Kur tu vem 3 stundas, mirsti no krampjiem un asiņo laukā kunkuļus asiņu?

Arī medikamentozais aborts var paiet viegli - pašai pieredzes nav, bet arī zinu gadījumus.
Citādi, protams, ir tad, ja bijusi nepieciešamība veikt abortu vai pat vairākus.

Par šo jau es runāju - lūk, abortu pārsvarā uzskata par "aizgāju, aizmigu, pamodos, un viss cauri", ja nu kas, var veikt vēl. Bet, ja vienreiz tiek veikta ķirurģiska iejaukšanās, lai novērstu jebkādu (pirmreizēju vai atkārtotu) aborta risku, tad tas tiek uzskatīts par nesaudzējošu organismam... Godīgi sakot, man pats aborts kā fakts ir grūti pieņemams, tāpēc, ja es negribētu bērnus, es izvēlētos izslēgt bērnu ieņemšanas iespēju pavisam.
15.10.2018 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Nez kur jaaiespiezh galva, lai veiktu medikamentozo nevis normaalu abortu.

Es par šo esmu vairākas reizes domājusi, kad lasīju kādu rakstu vai ko tādu un reāli.. plusu nav medikamentozajam, jo, ja nesanāk, tad tāpat vēl parastais jātaisa :-D
15.10.2018 21:56 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Nez kur jaaiespiezh galva, lai veiktu medikamentozo nevis normaalu abortu. Pirmajaa, kaa saprotu, vemstaas, gjiibst,kriit, mokaas krampjos, tecina aaraa asinjainus kunkuljus :-D Otrajaa aizmieg, pamostas, ierauj pretsaapju, pretiekaisuma tabletiites un neasinjo vairaak kaa pie taadaam meerenaam meeneshreizeem:-D
Bet ir tak zosis, tjipa nenotiek kjirurgjiska iejaukshanaas, taatad uuber saudzeejoshi :-D
15.10.2018 21:41 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Man ir 27 un es laikam nekad negribēšu bērnus. Godīgi sakot, bērni man liekas pretīgi un man no viņiem ir vienmēr bijis bail!
15.10.2018 21:15 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Es gan nesaprotu, kāpēc meitenes, kuras apgalvo, ka bērnus nekad negribēs, sasniedzot to atļauto 25 gadu vecumu, neuztaisa ķirurģisko sterilizēšanu.

Kamēr nav citu ārstu atzinums par attiecīgām veselības problēmām, nedzemdējušai jaunai sievietei to nav nemaz tik viegli izdarīt. Lai gan laikam varbūt arī atkarīgs no iestādes.
15.10.2018 20:57 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ağitēt par liekām operācijām mūsdienās? Priekš kam?
Tagad ir moderna OK, morena AK. Moderni, elektroniski testēti prezervatīvi.
Katra narkoze ir risks jebkurā vecumā.
15.10.2018 20:43 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Komplikācijas no jebkādas ķirurģiskas manipulācijas ir vienkārši nesalīdzināmas ar OK, AK, spirāles radītām komplikācijām vai banālu alerģiju uz lateksa prezervatīviem.
Ne jau visi cilvēki ir tik auglīgi, ka bez maz ielido ar dubultu kontracepciju. Kāpēc pakļaut sevi riskantai ķirurģiskai operācijai, ja lieliski izdodas izsargāties ar klasiskām kontracepcijas metodēm. Citādi, protams, ir tad, ja bijusi nepieciešamība veikt abortu vai pat vairākus.
Jums reāli šķiet, ka superegoistiska sieviete, kurai nepatīk bērni, visa tā ņemšanās, grūtniecība, dzemdības, krūtsbarošana, dārziņbūšanas, podiņmācības, atteikšanās no ērtībām kā laiks sev, "daru ko gribu" utt., tā vienkārši pakļaus sevi operācijas riskam?
15.10.2018 20:19 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Nopietni? Salīdzināt AK ar medikamentozo abortu?? Kur tu vem 3 stundas, mirsti no krampjiem un asiņo laukā kunkuļus asiņu? Un AK, kur VAR būt slikta dūša un neliela asiņošana.. vai lielākajam vairumam - nemaz nebūt - iedzēri un aizmirsi. Lai arī pašai ir bijušas ķirurģiskas manipulācijas veselības dēļ un bail no narkozes vai jeb kā cita nav - es tik un tā neizvēlētos sterilizāciju gandrīz kā sunim vai kaķim. Pat, ja tagad liekas, ka nu nekad - vienmēr pastāv varbūtība un tad varēs raudāt.
15.10.2018 19:34 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
sasniedzot to atļauto 25 gadu vecumu, neuztaisa ķirurģisko sterilizēšanu. Vai dzīvot ar apziņu, ka "ja nu kas, tad noteikti būs aborts" ir labāk?

Līdzīgi Kaya teiktajam , negribu nekādas ķirurģiskas iejaukšanās esmu zaķpastala.:-D Lietojot kontrcepciju preizi un regulāri tā iespēja, tomēr salīdzinoši maza, pagaidām viss ir gājis gludi. Bet ja būt jāizvēlas no diviem ļaunumiem mazākais , aborts vai būšana par vecāku, es izvēlētos abortu.Man var arī visu laiku veikties, ka kontrcepcija mani nepievils, līdz ar to man ir lielas iespējas izsprukt no ķirurģiskas iejaukšanās.
Un AK sekas var būt tikpat mokošas kā medikamentoza aborta sekas

Nu diez vai.:-P AK jau principā ir jāuztver kā OK trieciendeva. Man ir gadījies kādas 3 reizes dzer AK, jā, tur pirmās studas varbūt tā sūdīgāk ap dūšu, var arī cikls pačarēties, bet nu ar medikamentozo abortu to salīdzināt gan ir stulbi.(t)
15.10.2018 19:21 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
aborta nav bail?

Kā jau minēju, OK atbildīgi lietoju gandrīz 10 gadus, kuru laikā ne reizi nav gadījies neviens starpgadījums, līdz ar to, turpinot tikpat atbildīgi lietot tabletes arī turpmāk, uzskatu, ka grūtniecības iestāšanās būtu prakstiski neiespējama. Protams, var gadīties, ka tablete nenostrādā, taču, tā kā visus šos gadus viss ir bijis vislabākajā kārtībā, neredzu iemeslu tagad gulties zem skalpeļa. Ja nu kādreiz dzīvē kas notiks, pastāv arī medikamentozais aborts. Bet nu tā ir tā lieta par kuru negribu domāt, kamēr tas mani nav skāris (un ceru, ka nekad arī neskars).
15.10.2018 18:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jā, atzīšos - esmu gļēvule. Nekad savā mūžā nav nācies piedzīvot ķirurģiskas manipulācijas, t
aborta nav bail?
15.10.2018 18:04 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ir sakars, ja daba vadu paredzējusi, tātad vajadzīgs.
Nelamā, ārzemēs pat puiki ap/pēc 30it plastiskos apmeklē. Jaunāks ğīmis; vairāk izredžu būt visu laiku pie darba.
:-)
15.10.2018 18:00 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Prātuļot jau mēs varam cik gribam, bet dabas cikls ir dabas cikls.
Kuru traucēt lieki nav prātīgi.

Aborts, OK un AK gan eleganti iekļaujas dabiskajā ciklā, ka vai nu! :D
Interesanti, kādēļ neapsverat urīnvada nosiešanu?

Nez kā urīnvada nosiešana ir saistīta ar kontracepciju? :D Nevajag salīdzināt lietas, kam galīgi nav sakara.
Un es runāju par sievietēm, kuras ir pārliecinātas, ka NEKAD un NEKĀDOS apstākļos negribēs kļūt par mātēm... Nesen taču viena jauniete brauca kaut kur tur uz ārzemēm nosiet olvadus, jo pie mums viņai to darīt neļāva gadi. Tāda ažiotāža pacēlās - visi lamāja to meiteni... Tās, kuras pupus ieliek, gan neviens nelamā. :D
15.10.2018 17:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!