Dzimumneitrāla audzināšana

 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ārzemēs viens bērnu dārziņš, par kuru runās aizliegtajā paņēmienā, veido dzimneitrālu audzināšanu. Tā, ka bērns var nebūt puika, piemēram, par ko ir piedzimis, bet var būt meitene vai jebkas cits. Vai jums šķiet, ka šāda dzimumu nenodalīšana ir laba un normāla? Vai bērni nezaudē piederību?
07.10.2018 01:01 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Jo tālāk, jo trakāk....bet paldies dievam Latvijai tāds marasms nedraud, vismaz ne mana mūža laikā.
Ja 800 gadu jūgā latvieti nesalauza, un viņš kā palika tā palika stūrgalvīgs, tad nu šīs rietumu atvēmiens jau nu ne tik mūs neietekmēs.
Tām kas uzskata, ka ir normāli dēlu saukt par .... bāc mums pat nav tādas dzimtas....
Degradēt bērnu jau no mazotnes...kā tā var sadomāties.
Es nezinu vai Jums ir bērni, bet bērni paši jau instinktīvi izrāda savu dzimumu jau no pašas mazotnes. Tapēc ka ir divi dzimumi, gēnos. Ne par velti sieviešu dzimumu sauc par daiļo - jo viņas tā uzvedās, jau knapi sākot staigāt. Ne pa velti vīriešu dzimumu uzskata par stipro, jo viņi tādi ir ar savu attīstītāku muskulatūru.
08.10.2018 08:11 |
 
Reitings 45
Reģ: 13.08.2018
Es ar bērnībā spēlējos ar mašīnām pārsvarā, tas nenozīmē, ka gribēju mainīt dzimumu!
08.10.2018 01:15 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Tas tāpat ir atkarīgs no vecāku uztveres, darba, ne jau dārziņa vai skolas. Vecākiem jābūt īstajiem audzinātājiem.
08.10.2018 00:57 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Ņemot vērā to citātu, kur teikts, ka viņi ir izveidojuši jaunas grāmatas, citādākas, tad nu kur mēs nošķirsim un kurš, kur sākas greiza seksuālā audzināšana, dzimumu nonivilēšana, kur tas paliks tikai "lelles ar mašīnām" vienā spēļu kastē.
08.10.2018 00:56 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Atbalstāmi! Savādāk izaug bērni ar aizspriedumiem par dzimumiem. Mēs neesam pirmkārt ne sievietes ne vīrieši, bet gan cilvēki. Dzimums ir tikai ārējais veidols, bet cilvēka būtību nenosaka konkrētās personas raksturs. Diemžēl lielākoties bērnībā tiek mācīts modelis kādiem jābūt katram dzimumam.
Un tad izaug cacas vai nevarīgas sievietes, kam dzīves misija ir tikai veidot ģimeni. Vai vīrieši skarbie, kas ir izskauduši maigo Es un grib dominēt par citiem.
Es pati uzskatu, ka bērniem jāmāca nebaidīties būt pašiem par sevi. Neapspiest to, kas viņi ir.
Bet protams nekādā gadījumā nedrīkst propagandēt greizo seksuālo orientāciju!
P.S. Dažām te ir cāļa smadzenes, ka nesaprot, ka tajā bērnudārzā nemāca, ka var izvēlēties dzimumumu, bet gan māca bērniem izdarīt izvēli balstoties uz interesēm nevis stereotipiem, ka Annai ir jāspēlējas ar lellēm vai Kārlim ar mašīnām.
08.10.2018 00:19 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ko nozīmē Zviedrijas valsts politika – skolot bērnus dzimumneitrāli? Latvijā daudz tas ir bijis aprunāts, bet mēs ar to iepazīstamies klātienē, bērnudārzā Stokholmā. Kā izskatās modernas bērnu grāmatas Zviedrijā un kā šo politiku vērtē paši zviedri?
07.10.2018 23:35 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Kurš saka, ka uzspiež? Tā ir doma, ar kādu notiek audzināšana.
07.10.2018 23:34 |
 
Reitings 139
Reģ: 08.08.2018
Pārāk nenoteikts tavs info. Aizliegtais paņēmiens vēl nav rādījis sēriju, bet no reklāmas radās priekšstats, ka nav tik traki, kā daži to Latvijā uztver. Ka puišiem nestāsta, ka tu vari būt meitene (un otrādi), bet vienkārši neuzspiež sabiedrības stereotipus. Piemēram, ja meitene spēlēties ar mašīnām un puika gribēs drēbes ar multenes Frozen varoņiem, viņus par to nekauninās.

+++
kā vienmēr šeit šausminās "viena tante teica" līmenī. Paši itin neko nezina, izdomā bulšitu un šausminās paši par savu izdomāto pasaciņu.
Neviens tur vispār nevienam neko neuzspiež. (t)
07.10.2018 23:32 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
kur?? kur??? bērniem 3 gadu vecumā liek izvēlēties dzimumu (es taču nepārlasījos?)
07.10.2018 22:38 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man, ja nu ta tiesam ir vai ir tada ideja, skiet pilnigi apsurdi, nevajadzigi. Esmu pret. Vispar nesaprotu kapec tas ir vajadzigs. Ir divi dzimumi. Punkts. Meitenes no puikam atskiras. Citi puiciskaki citas meitenigakas, bet sviests par bezdzimumu man skiet tiesam sviests, jo dzimums pastav.
07.10.2018 22:02 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
man gribētos redzēt, kur tieši šī info ir iegūta, kurās ārzemēs, kurš bērnudārzs un kā tieši tas atšķirsies no ierastajiem bērnudārziem.

Mani arī tas intereseētu, kur tad tā notiek.
Neuzskatu, ka bērniem ir jāzombē iekšā kaut kas par dzimumneitralitāti. Katrs agrāk vai vēlāk nonāk līdz tai stadijai, kad sāk apzināt savu seksualitāti. Bet bērnu dārzos viennozīmīgi ir pāragri par to runāt.
07.10.2018 20:26 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Kopumā esmu pret.
Esmu par to, lai bērniem māca:
a) dzimumu līdztiesību. Ka tas ir normāli, ka meitenei patīk spēlēties ar mašīnām, meitene grib īsus matus, meitene grib kļūt par ugunsdzēsēju vai automehāniķi, bet viņa ir meitene. Ka puikam ir pilnīgi OK spēlēties ar lellēm - galu galā, viņi ir nākošie tēvi, - ka ir normāli, ja puika grib kļūt par frizieri vai grib, lai viņam bikses un kedas ir saskaņotas.
b) iecietību pret atšķirīgajiem. Ir OK stāstīt, ka jā, eksistē arī homoseksuāli cilvēki, un ka tas ir normāli. Tikai tas jāstāsta attiecīgā vecumā.
Kāpēc esmu pret "bezdzimumu" audzināšanu - jo mēs piedzimstam par sievietēm un par vīriešiem un mūsu izskatu un lielā mērā uzvedību ietekmē arī hormoni, kuri rodas neatkarīgi no tā, par ko mēs sevi uzskatām vai neuzskatām. Tu vari sevi uzskatīt kaut par gurķi, bet sievietēm tomēr agri vai vēlu izaugs krūtis, būs mēnešreizes un PMS, vīriešiem - trakos testosterons, gribēsies pierādīt, ka esmu stiprākais un krutākais. Ja no cilvēka to n-tos gadus slēps, apgalvojot, ka Anna un Pēteris ir pilnīgi vienādi, tad pusaudža vecumā cilvēkam var būt pamatīgs šoks, ka pēkšņi Annai aug krūtis, bet Pēterim - bārda. Manuprāt, tas var radīt liekus kompleksus. Vienkāršāk ir no agras bērnības apzināties, ka esam atšķirīgi. Galu galā daba ir radījusi mūs kā šķirtdzimuma būtnes, nevis kā hermafrodītus.
Savukārt, ja to māca tikai bērnudārzā, bet skolā atkal ir zēni un meitenes, tad es šim teātrim neredzu jēgu.
07.10.2018 20:12 |
 
Reitings 92
Reģ: 08.09.2018

Nav ko piebilst, atliek tikai piekrist.
07.10.2018 19:26 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man jau ideja kā tāda neliekas normāla, ka kāds svešs manam bērnam kaut ko tādu mācīs un ieaudzinās... Tam jānāk no ģimenes, nevis no skolas, dārziņa, TV vai svešas tantes uz ielas. Man aug meita un dēls - absolūti normāli, ka meita spēlējas kopā ar brāli un viņa mašīnām, vai dēls sagrib pagorīties māsas kuplajos princešsvārkos (jo tas taču tik jautri!). Neviens viņiem šādas lietas neliedz un nekaunina. Bet - sarunās gan tiek likts akcents, ka tu esi puika un tu - meitene (bez piebildēm par "puikas- neraud" vai "meitenes - nedauzās"). Nevis - izvēlies pats, kas tu esi. Un nekad neuzspiežu dēlam izmēģināt meiteņu lietas - ne es viņam matus saspraužu ar bantēm, ne lūpas krāsoju, ne izejot no mājām ģērbju svārkus, ja viņu tas interesē ne vairāk kā paākstīšanās, jo māsa/mamma tā dara.
07.10.2018 18:38 |
 
Reitings 92
Reģ: 08.09.2018
Latvijā man liekas, ka nekas tāds nekad nebūtu iespējams. Pat ja būtu, tas būtu lielākais apsurds. Tajā vecumā bērns vēl mēģina saprast, kas viņš / viņa tāds (a-) ir, tam arī vajag nedaudz laika. Tika pat labi zēns var būt meitenīgs un mietene puiciska. Grūti spriest.
07.10.2018 18:25 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.10.2018
neredzu neko sliktu audzināt bērnus dzimumneitrāli. es redzu daudz slikta, kad audzina bērnus pēc modeļa - meitenes rozā kleitās, lellēm rokās un puiši visi zilā, ar savām mašīnām. ja pašam bērnam tas patīk - tad labi, bet, visiem tāds modelis nederēs, tāpēc, ja bērnam tas nepatīk, neuzskatu, ka jāuzspiež. lai tas puika spēlējas ar lellēm un meitene ar mašīnām, tas neko sliktu ilgtermiņā viņam nenodarīs. toties, teikumi kā "tu taču esi liels vīrs, neraudi" un "meitenēm nav jādauzās kā puišiem" nodara daudz ļauna psihei, vienā gadījumā puika nemācēs atpazīt emocijas un turēs visu iekšā, un otrā gadījumā meitene domās, ka ar viņu nav kaut kas labi, ja gribas dauzīties apkārt nevis spēlēt lelles.
07.10.2018 18:23 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Nu jau drīz arī dzimšanas apliecībās nerakstīs dzimumu... manuprāt, absurds, gan dzimumneitrāls dārziņš, ja tur visiem borē, ka dzimumu jūs izvēlaties paši, gan šīs dzimumneitralitātes popularizēšana... vai bērns 3 gados var pilnvērtīgi izlemt, ka negrib būt puika, bet grib būt dzimumneitrāls vai meitene? Nez vai, sanāk neuzspiedīsim bērnam to, ka viñš ir tas, kas viņš ir, bet uzspiedīsim to, ka viņam ir jābūt ne tam ne šam, kamēr nebūs izdomājis, kas viņš grib būt? Nu nokausim bērnam smadzeni jau bērnudārzā, ko tur piebilst!

+++
Bet kā redzi, būt par puiku un uzvesties kā puikam un būt par meiteni un uzvesties kā meitenei tagad skaitās steriotips. Vēlāk pieaugot, tad brīnas, kāpēc bābas uzvedās kā veči un kāpēc veči uzvedās kā bābas.
Izskatas, ka varbūt šis "džeks" bērnībā arī ir gājis bezdzimumu dārziņā :-D
https://www.youtube.com/watch?v=dBo5-6WotEM
07.10.2018 17:40 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Nu jau drīz arī dzimšanas apliecībās nerakstīs dzimumu... manuprāt, absurds, gan dzimumneitrāls dārziņš, ja tur visiem borē, ka dzimumu jūs izvēlaties paši, gan šīs dzimumneitralitātes popularizēšana... vai bērns 3 gados var pilnvērtīgi izlemt, ka negrib būt puika, bet grib būt dzimumneitrāls vai meitene? Nez vai, sanāk neuzspiedīsim bērnam to, ka viñš ir tas, kas viņš ir, bet uzspiedīsim to, ka viņam ir jābūt ne tam ne šam, kamēr nebūs izdomājis, kas viņš grib būt? Nu nokausim bērnam smadzeni jau bērnudārzā, ko tur piebilst!
07.10.2018 17:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
+++ šim:
man gribētos redzēt, kur tieši šī info ir iegūta, kurās ārzemēs, kurš bērnudārzs un kā tieši tas atšķirsies no ierastajiem bērnudārziem.

un šim:
Ka puišiem nestāsta, ka tu vari būt meitene (un otrādi), bet vienkārši neuzspiež sabiedrības stereotipus. Piemēram, ja meitene spēlēties ar mašīnām un puika gribēs drēbes ar multenes Frozen varoņiem, viņus par to nekauninās.

Te jau vienā citā diskusijā pierādījās, ka stereotipi joprojām pastāv un ka meitenēm jau no mazotnes būtu jāmāca, ka primārais dzīvē ir ģimene un bērni, bet zēniem jāzina, ka jāstrādā un jāapgādā ģimene. Tāpat šīm dzimumu lomām līdzi nāk tādi stereotipi kā "zēni nekad neraud" utml., ko es uzskatu par absurdu. Zēnu nav jākaunina par asarām vai emocionalitāti, tāpat meiteni nevajadzētu kaunināt par nespēlēšanos ar lellēm un intereses izrādīšanu par mašīnu uzbūvi, piemēram. Līdz ar to, ja tāda ir bērnudārza ideja (ne jau teikt, ka zēns var būt meitene un meitene zēns, bet neiedalīt intereses dzimumos), tad esmu tikai par.
07.10.2018 15:55 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Pārāk nenoteikts tavs info. Aizliegtais paņēmiens vēl nav rādījis sēriju, bet no reklāmas radās priekšstats, ka nav tik traki, kā daži to Latvijā uztver. Ka puišiem nestāsta, ka tu vari būt meitene (un otrādi), bet vienkārši neuzspiež sabiedrības stereotipus. Piemēram, ja meitene spēlēties ar mašīnām un puika gribēs drēbes ar multenes Frozen varoņiem, viņus par to nekauninās.
07.10.2018 14:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits