Saimniecības lietu diskusija

 
Reitings 558
Reģ: 22.08.2012
Skatos, tagad britiem ir topā instagrammere, kura staisa storijus ar visādiem klifiņiem mājas uzkopšanā, iesaka visādus uzkopšanas līdzekļus utt.
Izveidojam šo kā mājas uzkopšanas diskusiju un dalāmies ar ieteikumiem.
1. CIk bieži uzkopjat māju?
2. Kādu produkciju izmantojat veļas mazgāšanai?
3. Kādu produkciju izmantojat tīrīšanai virtuvē, vannas istabā, wc?
4. Vai izmantojat tādus nieciņus kā aromātiskās sveces, vaska sildītājus, gaisa atsvaidzinātājus telpām vai tomēr uzskatāt to par naudas izmešanu?
02.10.2018 13:25 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ğenerālajā robots sucks.
Ikdienas ja laba virsma, ir cool un īstenībā lēti. Tomēr mazjaudīgi.
02.10.2018 16:29 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Sognare
Man iepriekš arī bija robots. Pārdevu, likās, ka neiztīra visur, kur man gribētos, lai iztīra:-D+ dīvānus ar to iztīrīt nevar, vai kādas šķirbiņas un stūrīšus. Beigās bija tā, ka istabām viducītis bija tīrs, bet pa stūriem vēl netīrāks, jo šo to viņš arī neiesūca, bet aizmeta kaut kur prom ar savām birstītēm:-D + man dzīvojamā istabā paklājs ir tikai pie dīvāna, tad tur viņš ķērās aiz paklāja stūriem. Tomēr parastais putekļusūcējs ir praktiskāks..vismaz personīgi man. Iespējams, tādas problēmas bija tikai man:-D
02.10.2018 16:26 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tas ir, pēc atmiņas man liekas, ka ar Cif nosaukumu kaut kāda želejveidīga masa pudelē man kaut kur kaktā stāv, vai ar to nosaukumu ir arī bloki?
No blokiem ir praktisks labums? T.i kanalizācija labi iziet, smuki izskatās?
02.10.2018 16:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
freya
Kādi bloki ir jāpērk un kur?
02.10.2018 16:12 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
koijots debeszilā ūdenī kaka nebūs tik pamanāma:-D, bet ja nopietni, manuprāt smukāk izskatās. :-)
02.10.2018 16:10 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
freya vai vari pastāstīt par savu robotu:-D, nevaru saprast vai ir labs kā reklamē, reizēm apnīk sukt ar lielo putekļu sūcēju+ vēl viņš pūš gaisu no kā putekļus vēl vairāk saceļ , ir Karcher, un skaļš, mazais bieži sabīstas no tā trokšņa + smags ir nav ērti bet kopš remonts ir un koridorā ir gaišas flīzes katrs pleķis ,mats , puteklis ir pamanāms:-D otrā lieta bij' varbūt ir vērts iegādāties bezvārda putekļu sūcēju un mazgātāju 2in 1, pašlaik ir ļoti tvaika slota, bet gribu ko labu, ērtu un efektīvu:-)
02.10.2018 16:06 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Sanāk tāds debeszils ūdens wc podā

Bet priekš kam? :D
02.10.2018 16:04 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
ieteikumiem.
1. CIk bieži uzkopjat māju?
2. Kādu produkciju izmantojat veļas mazgāšanai?
3. Kādu produkciju izmantojat tīrīšanai virtuvē, vannas istabā, wc?
4. Vai izmantojat tādus nieciņus kā aromātiskās sveces, vaska sildītājus, gaisa atsvaidzinātājus telpām vai tomēr uzskatāt to par naudas izmešanu?

1. Agrāk katru dienu centos, bet tagad sanāk mazliet retāk .
2. Lietoju kapsulas vai šķidro mazgāšanas līdzekli.
3 virtuvē kvadro virtuves tīrīšanas līdzeklis , vannas istabā tas pats tik vannas istabai domāts un podam bref, gan želeja gan karināmais pie poda malas.
4. Jā, ziemā tomēr logus turēt vaļā ilgi negribas vasarā gan cenšos pēc iespējas vairāk turēt vaļā logus:-) patīk aromātiskās sveces, mīļākā ir airwick vaniļas :-D
02.10.2018 16:00 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Tul, bloki vienlaicīgi gan dezinficē, gan palīdz poda sieniņas uzturēt tīras un dzirdras, gan iekrāso ūdeni. Es vienlaicīgi lieku uzreiz 2 - katrā pusē pa vienam. Un skalošanas kastē tos kubiņus, kuri arī iekrāso ūdeni. Sanāk tāds debeszils ūdens wc podā.
02.10.2018 15:51 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Cillit ir lietots, bet ko dara ar Cif? Es vienreiz nopirku, noliku, skatos, kādu gadu stāv kaktā. Slinkums meklēt, varbūt kāda zin, kā pielieto?
Blokus es nelietoju, laižu daudz ūdens:-D.
No blokiem ir kāds labums? Jāpērk?
02.10.2018 15:49 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Mc.Queen. Es sapratu, tik smieklīgi sanāca:-D
02.10.2018 15:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
1. Nekāda grafika nav. Mājdzīvnieku nav. Putekļusūcējs robots katru dienu izsūc pirmo stāvu. Grīdu mazgāju pēc vajadzības - tas var būt 2x nedēļā, var būt 2x mēnesī. Grīdu mazgāšanai izmantoju Seal grīdas mazgāšanas līdzekli. Cita veida uzkopšana arī pēc vajadzības. Parasti tāda kārtīgāka uzkopšana un tīrīšana sanāk tad, kad pieteikušies ciemiņi.
2. Dažādu. Gribēju vīru pieradināt pāriet uz eko līdzekļiem, bet viņš pieturas pie klasiskajiem mazgāšanas līdzekļiem (piem, Perwol) un obligāti lieto veļas mīkstinātāju.
3. Man ir ļoti daudz Seal sērijas tīrīšanas līdzekļi - visām dzīves situācijām. Izņēmums ir WC pods - tam tiek lietota smagā artilērija (Cillit bang u.tml.), vienmēr lietoju arī wc blokus gan tos, kas liekami podā, gan tos, kas liekami skalošanas kastē.
4. Bija automātiskais gaisa atsvaidzinātājs - man nepatika (maksimālais laiks starp izspūšanas reizēm bija 30 min un tādēļ man tas aromāts vienmēr likās par stipru wc telpā). Ir pieejami manuālie, bet lietojam reti. Šur tur ir salikti LauretaCandel smaržtaureņi. Bet kopumā man vislābāk smaržo kārtīgi izvēdināta māja, nevis kaut kādi gaisa atsvaidzinātāji.
02.10.2018 15:44 |
 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
Sognare, tur bija domāts - sūcu grīdas :-D
02.10.2018 15:42 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
1. Kārtīgi uzkopju reizi nedēļā, bet tā katru dienu kādu stūri/lokālo ikdienas bardaciņu savācu/izslauku/nolieku vietā, lai nekārtība nevairojas.
2. Veļu parasti mazgāju ar Kastaņa vai Seal veļas pulveri, nekādus mīkstinātājus, balinātājus un smaržinātājus neatzīstu. Manai ādai parādās alerģiska reakcija jau no stiprāka veļaspulvera, netaisos mērcēt sevi ķīmijā. Pie tam labākais aromāts drēbēm parādās pēc žāvēšanas ārā, svaigā gaisā, vējā un saulē. Tur neviens līdzeklis nestāv klāt.
3. Visam izmantoju universālu bio līdzekli, wc mēdzu retu reizi iebliezt harpic, bet kopumā ar ķīmiskiem līdzekļiem neņemos. Man reāli zosāda uzmetas, ieraugot citu cilvēku tīrīšanas līdzekļu arsenālu - un tas viss pēc tam nonāk gaisā, ūdenī, uz ādas, nē, paldies, man nevajag sterilu grīdu, sintētisku maijpuķīšu aromātu un aļģēm aizaugušas upes un noindētas zivtiņas bonusā.
4. Šeit tas pats, kas iepriekšējos punktos - nepatīk sintētiski aromāti, negribu domāt par visu to h*iņu, ko ieelpoju no gaisa atsvaidzinātājiem utml. Saprotu, ka citiem patīk un ārpus savas dzīves telpas, piemēram, viesos pie draugiem, paciešu, bet savā mājā - nu nē, tas nav man.
02.10.2018 15:17 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Grīdas sūtu 2x nedēļā,

Oo :-D nu re nav ko tīrīt to grīdu, lūk var sūtīt jaunu:-D:-D
02.10.2018 15:06 |
 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
1. Grīdas sūtu 2x nedēļā, 1x nedēļā mazgāju ar tvaika slotu. Pēc nepieciešamības(īpaši koridoru) mazgāju ar izsmidzināmo slotu, kur leju iekšā kādu dezinfekcijas līdzekli - tīri tā, lai no ielas neievazājās visādi baciļi.
Īstenībā cenšos gandrīz katru dienu ko izdarīt, lai nav tā, ka veselu dienu kaut kas jāšrubī. Vienu dienu iztīru virtuvi, citā dienā vannas istabu iztīru.
2. Veļai izmantoju kapsulas vai šķidros pulverus. Obligāti mīkstinātāju lietoju, bet to mainu, jo ātri pierodu pie aromāta un nešķiet, ka veļa smaržo.
3. Mājai izmantoju visu ko. Ir vannas istabas tīrāmais, tad virtuves tīrāmais, tad pulējamais sprejs utt. Lupatiņas īsti nelietoju, man ir vismaz 3 veidu mitrās salvetes.
Trakāk ir tualetē, vīrs smejās, ka man pods tīrāks kā virtuves virsma. :-D Lieku gan tos, ko āķē uz poda malas, gan spiežu tās puķītes podā (šo Lidl var nopirkt), gan metu putojošās tabletes uz nakti apmēram reizi nedēļā.
4. Viesistabā nesen iegādājos vaska sildītāju, kas darbojas ar elektrību. Guļamistabā ir tas, kuram svecīte nepieciešama. Esmu lietojusi arī dažāda veida reed diffusers, bet man atkal deguns ātri pierod pie smaržas un liekas, ka vairs nesmaržo. Man tiešām ir svarīgi, lai ienākot mājās, tā viegli smaržo pēc tīrības.
02.10.2018 14:38 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
1. Grīdas sūcu ar putekļu sūcēju katru dienu, mazgāju katru otro dienu. Traukus un virtuves virsmas tīru katru dienu, vannu beržu vienreiz nedēļā (bet izskaloju pirms katras lietošanas), pārējais pēc vajadzības apmēram 2 reizes nedēļā.
2. Veļu mazgāju ar Kastani sensitive.
3. Tīrīšanas līdzekļus izmantoju dažādus, kas tobrīd ur uz akciju.
4. Dzīvojamā istabā dedzinu eļļas lampiņu, tualetē ir automātiskais airwick. Pārējās telpas vēdinu, virtuve smaržo pēc ēdiena.
02.10.2018 14:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Cif kam tika pielietots? Podiem?
02.10.2018 14:11 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
1. Kārtīgi uzkopju reizi nedēļā, bet tā kā mājās ir kaķis, tad grīdas sanāk satīrīt biežāk+ sīkas lietiņas, kuras tāpat ir jādara katru dienu (pods, virtuves izlietne un plīts, žurnālgaldiņš un virtuves galds utt.)
2. Veļu mazgāju ar šķidro Woolite + Lenor mīkstinātājs
3. Tīrīšanas līdzekļi ir dažādi, bet pārsvarā izmantoju Cilit Bang un mēbelēm mēbeļu tīrīšanas līdzekli, TV vēl notīru ar antistatiķi. Logu mazgāšanai pērku auto vasaras stiklu šķidrumu. Un sanāk ļoti lētāk un mazgā arī labi.
4. Lietoju atsvaidzinātājus. WC ir noteikti un dzīvojamā istabā ir tas automātiskais pūšamais. Aromātiskās sveces arī šad tad dedzinu, jo, ja pērku sveces, tad tikai aromātiskās. Patīk, kad mājās forši smaržo:-D
02.10.2018 14:08 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Esmu diezgan spontāna uzkopšanas līdzekļu izvēlē, vienīgais nemainīgais ir Bio eko grīdu uzkopšanas līdzeklis, kas esot drošs mājdzīvniekiem. Trauku mašīnai eko gan nederēja, jo jaudīgākas, jo labāks rezultāts un tīrāks filtrs.
Pēdējais jaunums man ir veļasmašīnas slaucīšanas salvetes, jā, zinu, var iztikt, bet ir ērti, smuki smaržo un labi saslauka spalvas.
Vēl patīk t.s. "brīnumšvammītes", saslapini, saslauki un viss tīrs.
Aromātiskās sveces un aromalampas ar ēteriskajām eļļām izmantoju tīri priekam, kad uznāk garastāvoklis.
02.10.2018 14:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits