Mājokļa iekārtošana

 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Labsvakar... jūsmājās! Jā, tieši par jūsmājām šī tēma :)
Šajā diskusijā par visu praktisko un ne tik pratisko mājokļa iekārtošanas jautājumos. Pēc kā vadījāties, kad iekārtojāt savu mājokli? Kas, jūsuprāt, Jums izdevās, bet kas - ne tik? Iekārtojāt pašas, vai ņēmāt papildspēkus? No kurienes iedvesmojāties? Kur iegādājāties gan mēbeles, gan elektroniku? Kādi būtu jūsu ieteikumi kādam, kad nupat sāk iekārtot mājokli?
Diskusija visām, kurām aktuāla mājokļa iekārtošana pēc īres uzsākšanas/iegādes/remonta/pārūves, you name it!
Kura ir Jūsu mīļākā telpa jūsu mājās?
Dalāmies, iesakām, jautājam un uzzinām un mācāmies! :)
01.10.2018 21:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man ir Fenix matētā virsma http://www.modernasmebeles.lv/virtuves-mēbeles/mēbeļu-materiāli/mēbeļu-fasādes/fenix-ntm-plastikāta-fasādes
Pēc ilgām mokām izvēlējāmies. Ļooti viegli tīrīt, matēta, antibakteriāla, nepaliek pirkstu nospiedumi. Katram materiālam ir savi plusi un mīnusi, arī mākslīgais akmens nav perfekts - dārgs, skrāpējumi, nemaz ne tik karstumizturīgs, kā biju iztēlojusies.
02.10.2018 11:46 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
-Gulta un dīvāns - tiem ir jāpilda arī mantu glabātuves funkcijas, jo reāli aizņem daudz m2 uz grīdas un kamdēļ lielāku skapi, ja sezonas drēbes un segas var ielikt tajās veļas kastēs.

Jaaaa!! Lai gan dzīvoklis ir relatīvi paliels, efektīva jebkuras telpas izmantošana ir mūsu vislielākais "must"! Atvilktnes zem gultas, kur glabāt segas un pārvalkus, bija obligāta prasība :D Esam noskatījusi ikea SONGESAND gultu ar apakšējām atvilktnēm (MALM man neiet pie sirds, šķiet par masīvu un smagu)
02.10.2018 11:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
sugar, man ir gaiša matēta virsma, kuru nepietiek noslaucīt ar mitru švammīti, lai tā būtu tīra, bet tiešām jāpieliek spēks, lai to notīrītu. Un nē, man nestāv dienām ilgi nenotīrīta virsma, notīru pēc katras ēst gatavošanas. Nākamreiz noteikti izvēlēšos perfekti gludu virsmu, ja finanses atļaus, tad akmensmasas virsmu.
02.10.2018 11:35 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Man liekas, ka viens no noteikumiem, lai dzivoklis izskatitos ka no pinterest bildes: nepietiek jau tikai nopirkt to smuko divanu un ielikt sava salona, ja lidzi nak no tris ieprieksjema dzivesvietam savaktas mantas, mebles, katra savadak katra savai dzives vietai pieskanota, bet kopa... neka.

Es ļoti piekrītu! Šoreiz mums līdzi nenāk nekā, jo pārvācamies no īres dzīvokļa, kurā ir viss :) Tieši tāpēc iekārtošanu sākam no nulles. Par remontu - protams gribētos, bet līdzekļi tam, ko sauc par "pašiem sava mājvieta" diemžēl nav neizmērojami - lai kā arī gribētos.
Par IKEA - IKEA vari salikt pats savu virtuvi! https://www.ikea.com/gb/en/customer-service/planning-tools/kitchen-planner/ Patlaban online pieejama tikai GB versija, bet veikalā uz vietas ir arī versija latviešu valodā, kas uzreiz parāda gan visas izmaksas, gan produktu kodus. Principā atliek tik izprintēt projektu un iet uz noliktavu krāmēt visu kopā.
Tā kā mums ir nestandarta formas un visādu citu traucēkļu (nišas, spraugu, pakāpienu utml) virtuve, tad šāds virtuves plānotājs bija lieliska lieta, kā lietderīgi izmantot visu pieejamo telpu!
02.10.2018 11:34 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es arī esmu pamanījusi kā Somijā tā Zviedrijā. Tas raksturīgi laikam visur Skandināvijā. Bet kaut kā šķiet pilnīgi nevajadzīgi, jo tās lampas pilda pārsvarā tikai dekoru funkciju.

Norvēģijā liela daļa gada ir tumša (it īpaši ziemeļos, kur es dzīvoju), tāpēc gaisma logā rada mājīgumu.
02.10.2018 11:24 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
raven, paldies par foršo ideju ar lampām uz palodzes!
Iesaku maksimāli gludu virtuves darba virsmu, jo matētās virsmas ir daudz grūtāk notīrīt, jo īpaši, ja uz tām regulāri tiek mīcīta/rullēta mīkla.
man ir balta "grubuļaina" virsma un pagājuši 7 gadi kopš virtuves remonta. Viss ideālā kārtībā. Toties viena augšējā skapīša akrila fasāde nedaudz cieta dēļ tā, ka vienreiz tīrīju ar sūkļa rupjo aizmugurējo malu :(
02.10.2018 11:16 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
2) Ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, kur tiks mazgātas/žāvētas/gludinātas/uzglabātas drēbes. Šīm vietām vajadzētu būt maksimāli tuvu, citādi laika gaitā drēbju kaudzes uzradīsies visās iespējamajās mājokļa vietās. Ideālā gadījumā - skapjistaba

Ideālā gadījumā - veļas žāvējamā mašīna.
02.10.2018 11:08 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
1) Skapju nekad nevar būt par daudz. Mums nepatīk vaļējie plaukti (tādi ir tikai darbistabā), gribas, lai viss ir paslēpts aiz durvīm.

Šim ļoti piekrītu. Veikalā tie atvērtie plaukti izskatās tā neko, jo tur būtībā stāv pāris grāmatas un kāds nieciņš, bet realitātē cik esmu redzējusi, ar laiku tie plaukti piepildas ar visu ko, pilns ar štruntiem sakrājies un skats beigās ir diezgan nevīžīgs, nekārtīgs un tāda kā bardaka sajūta.
02.10.2018 11:07 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
esmu ievērojusi, ka norvēģiem patīk uz palodzes likt divas lampas - vienmēr pa pāriem

Es arī esmu pamanījusi kā Somijā tā Zviedrijā. Tas raksturīgi laikam visur Skandināvijā. Bet kaut kā šķiet pilnīgi nevajadzīgi, jo tās lampas pilda pārsvarā tikai dekoru funkciju.
02.10.2018 10:59 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mēs esam neverending mājas iekārtošanas procesā un ir dažas atziņas un secinājumi, kuri gan ir ļoti subjektīvi un atbilstoši mūsu gaumei, paradumiem un ērtībām:
1) Skapju nekad nevar būt par daudz. Mums nepatīk vaļējie plaukti (tādi ir tikai darbistabā), gribas, lai viss ir paslēpts aiz durvīm.
2) Ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, kur tiks mazgātas/žāvētas/gludinātas/uzglabātas drēbes. Šīm vietām vajadzētu būt maksimāli tuvu, citādi laika gaitā drēbju kaudzes uzradīsies visās iespējamajās mājokļa vietās. Ideālā gadījumā - skapjistaba (l)
3) Iesaku maksimāli gludu virtuves darba virsmu, jo matētās virsmas ir daudz grūtāk notīrīt, jo īpaši, ja uz tām regulāri tiek mīcīta/rullēta mīkla.
4) Mēs izvēlamies maigas un neuzkrītošas sienu/griestu krāsas un interjera akcentus iegūstam ar spilgtāku krāsu priekšmetiem, kurus var pamainīt, ja apnīk (sienas pārkrāsot būs grūtāk/dārgāk/laikietilpīgāk). Vismaz telpās, kurās jāpavada daudz laika (virtuve, viesistaba/dzīvojamā istaba, darbistaba, guļamistaba) noteikti neizvēlētos spilgtas krāsas sienas.
5) Ļoti nepatīk apvienoto san.mezglu ideja. Saprotu, ka dzīvokļos tas var būt neizbēgami, taču, plānojot mājas celtniecību, jāpadomā, vai tiešām gribēsies romantisku relaksējošu vannu, atstutējot vīna glāzi uz poda vāka... (t)
6) Mūsu mājā nav aizkaru, tikai žalūzijas. Zem logiem ir radiatori, līdz ar to garie aizkari ir nepraktiski, savukārt īsie izskatās pabriesmīgi
7) Mums patīk kvalitatīvas lietas, tāpēc mēbeļu materiālos mums dominē masīvkoks un dabīgā āda. Skaidu plāksnes izmantotas tikai virtuves iekārtā, jo masīvkoka virtuves iekārtas mums šķiet par smagnēju.
Varbūt vēlāk vēl kaut kas ienāks prātā.
02.10.2018 10:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
https://www.siste.no/bolig/innenriks/nyheter/sju-tips-til-en-lun-og-koselig-stue/s/5-47-105910
Šajā mājaslapā ir padomi, kā iekārtot dzīvojamo istabu.
Piemēram - logos aizkari (esmu ievērojusi, ka norvēģiem patīk uz palodzes likt divas lampas - vienmēr pa pāriem), uz grīdas paklājs, siltas krāsas, matētas virsmas, utt.
...
Kāds ir dzīvokļa plānojums?

02.10.2018 10:36 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
O,noteikti sekošu šai tēmai - augustā ievācāmies savā pirmajā mājā, un iekārtošana, lai arī ‘pa lielam’ ir paveikta, šis tas vēl ir aktuāls. Mūsu māja nav liela, plaša, bet jaunceltne, līdz ar to nekāds kapitālais remonts nav vajadzīgs. Sienas ir Magnolijas krāsā (kuru es pirms tam būtu saukusi par gaiši bēšu :-)), dīvāns, paklājs un aizskari - pelēki. Mums arī ir transformējamas žurnālgalds -gribēju tādu kā Ellles pirmajā bildē, tikai ar pelēku ‘high gloss’ (?) virsmu, bet mums ir tūlītbūstrīsgadi bērns, kurš, ja kritīs, tad visticamāk tuvu tiem asajiem stūriem, tāpēc izvēlējāmies mazāku transformējamo galdu ar noapaļotiem stūriem (diemžēl to bija lielas grūtības atrast, tāpēc nav tā, ka man tas būtu ideālais variants) - ir OK, bet nākotnē noteikti mainīšu. Vienas no primārajām lietām bija aizskari, jo, manuprāt, tie kalpo kā diezgan efektīvs istabas noskaņas radošais aksesuārs. Vēl, kas ir jocīgi, vīrs uzstāja uz diezgan palielu stūra dīvānu, un, lai gan sākumā es biju diezgan pārliecināta, ka tas “apēdīs” istabu, realitātē tā nav - tieši otrādi, kalpo kā tāds galvenais akcents un ir izcili ērts.
Pagaidām joprojām domāju par visādiem neuzkrītošiem mantu glabāšanas/organizēšanas variantiem. Liels palīgs ir ottoman gulta ar plašu zemgultas nodalījumu - tajā ietilpst daudz vairāk mantas nekā gultā ar atvilknēm.
02.10.2018 10:22 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ja ir daudz krāsu, tad viss ko jaunu pērk labāk, lai tiešām ir pelēks vai balts.
02.10.2018 09:57 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Kura ir tā melnā Ikea virtuve, par ko stāstat? :-)
02.10.2018 09:57 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Piekrītu iepriekšējam komentāram: kamēr vecais (mēbeles, ne īsti sapņu remonts, mammas tepiķis vai dīvāns) diktēs noskaņu, jo gribas taču lai viss saskan, tikmēr pie sapņu varianta netiksi. Pinterest ir kolosāla ideju krātuve. Ikea ir TARVA koka mēbeļu sērija, kas ir paredzēra krāsošanai. Gan jau arī citos veikalos var atrast “tīras” mēbeles un radīt jebkuru noskaņu.
02.10.2018 08:51 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Jau labu laiku esmu ieksa saja procesa, ka liekas, ka viens dzivoklis iekartots, tas sakrit, ak atkal parvaciemies un sakt no sakuma!! :) bet soreiz, musu, lidz ar to, ieguldu, preku kvalitativi, pardomati un tiesi ta ka gribu, reti izeju uz kompromisiem!
Man liekas, ka viens no noteikumiem, lai dzivoklis izskatitos ka no pinterest bildes: nepietiek jau tikai nopirkt to smuko divanu un ielikt sava salona, ja lidzi nak no tris ieprieksjema dzivesvietam savaktas mantas, mebles, katra savadak katra savai dzives vietai pieskanota, bet kopa... neka.
Mans stils ir viegls- koks ( siltaks, ka skandinavu), baltas sienas un viss iespejamais balts. Krasas ir flizes, traukos, spilvenos vai gramatas un ikdienas niekos... un vel daudz, telpaugu, kuri man dod majiguma sajutu!
02.10.2018 08:42 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Es personīgi tomēr atradu bezprocentu un tādu kādu gribas un veļasmašīnu un ledusskapi vienā pirkumā. Skaidrs, ka uz bezprocentiem viņi dod kko ko paši grib notirgot, tas mazliet sarežģī to lietu, bet jāskatās un jasalīdzina no vietas uz vietu, enerģijas klases, kvalitāte utt.
02.10.2018 00:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pat ja varat maksāt uzreiz, ja dod bezprocentu, tad muļķīgi maksāt uzreiz.

Bezprocentu kredīts ir mārketinga triks, pērkot uzreiz, ir jūtami lētāk.
Es gan sadzīves tehiku pērku nevis lētāko, bet gan pietiekami kvalitatīvu, lai kalpo ilgus gadus.

Biju domājusi lētākas cenas par vieniem un tiem pašiem modeļiem, salīdzinot ar citiem veikaliem.
02.10.2018 00:36 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Ir dažādi galdi transformeri, bet maksā viņi padaudz, toties var parēķināt, ka esi ietaupījis vismaz 1-2m2 vietas un var būt, ka var pat sēdēt dīvānā un izmantot to vietu priekš sērfošanas netā un filmu skatīšanās.
...
Šāds maksā no 800€

Šeit ir dažādi veidi:
...
šeit ir lēts poļu variants, ko manuprāt var pārtaisīt ar kocīgāku virsmu, bet pa 200€
...
šeit varaiants pa 115€, bet ne manā gaumē. šķiet arī ne tik funkcionāls:
...
vēl ir šāds ļoti askētisks un stilīgs, bet LV nesmu tādu redzējis:
02.10.2018 00:36 |
 
Reitings 740
Reģ: 10.01.2013
atradu pieemrus internetà, brt kur tādus galdus var nopirkt?:-/
02.10.2018 00:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits