Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ERASMUS pēdējā kursā

 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Čau! Šobrīd studēju 2.kursā. Ir doma aizbraukt Erasmus 3.kursa 1.semestrī, bet tad sanāk, ka ir pēdējais kurss un jāsāk domāt par bakalaura darba rakstīšanu. Vai tas būtu prāta darbs braukt tad? Jo pavasara semestrī ir daži apstākļi, kas ir šķērslis.
Kāda ir jūsu pieredze?
14.09.2018 17:56 |
 
Reitings 452
Reģ: 10.09.2013
Brauc! Daudz nedomādama!
Pati studēju pedagoģiju un aizbraucu pēdējā kursa 1.semestrī. Ne brīdi nenožēloju!! Tā ir labākā dzīves pieredze, kādu savos 20+ varēju vien vēlēties! Tik piepildīta ikdiena, citas kultūras izprašana, attīstīts un uz tehnoloģiju iesaisti tendēts studiju kurss... utt, utt!
Atzīšos- bakalauru neaizskāru ne minūti, esot Erasmusā. Biju Spānijā, tāpēc jebkurš sapratīs- šādā valstī tripus un izklaides gribas vairāk nekā studijas. :D Tomēr, atbraucot atpakaļ, ar KP augstskola visu sakārtoja, eksāmenus Spānijā biju nolikusi, līdz ar to 2.semestrī Latvijā palika vien bakalaura darbs, ko - ja labi grib un savu tematu saprot - var uzrakstīt kaut pāris mēnešos.
Man ar kursabiedreni gan Erasmus ciešāk saistījās ar pusgadu ārzemēs, skaistu vietu apmeklēšanu, piedzīvojumiem, atpūtu,...jo KAD tad vēl, ja ne studiju gados?!.... mazāk ar iedziļināšanos mācībās. Bet ieguvu abus! (l)
16.09.2018 10:13 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Es nožēloju,ka es savos baltu laikos neaizbraucu erasmusā.Vismaz būtu jēdzīgāk pavadīts studiju laiks...
15.09.2018 16:05 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Es savā studiju laikā biju Erasmus Lietuvā. Ļoti daudz ieguvu, bija daudz citādāk kā mācības LV. Mājas pa visu pusgadu atbraucu 1 reizi. Apkārt bija citi Erasmus studenti- Portugāle, Ungārija, Rumānija, Francija, Itālijā, Vācija utt, tāpēc vispār neko zaudējusi nejutos. Man nepielīdzināja 1 kursu man šķiet, ko pēc tam nākamā semestra laikā atguvu. Es teiktu noteikti- brauc!
15.09.2018 13:59 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Skolotājam gadījumā nevajag pedagoģisko izglītību?
Vajag gan un, lai to iegūtu pēc filoloģijas studijām, tie ir +2gadi, cik man zināms. Bet, vai es pēdējā kursā brauktu Erasmus, tad ļoti šaubos, jo manām studijām pēdējā kursā ir 2 prakses, kas visticamāk nozīmētu tad studēt vēl vienu gadu ar papildus kursiem :D Erasmus ir noteikti ļoti noderīga pieredze, bet, man šķiet, ka Tev ir ļoti nopietni jāapsver visi + un -, savi mērķi un tas, uz ko esi gatava
15.09.2018 11:00 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Skolotājam gadījumā nevajag pedagoģisko izglītību?
Baltu filoloģija, skaidrs. Tad vēl jo vairāk nesaprotu uztraukumu par izglītības kvalitāti, ja lietuviešu valoda ir tev programmā, un Lietuvā var apgūt to pašu baltu filoloģiju.
Kad es biju programmā ar svešvalodas padziļinātu apgūšanu, mums bija pašsaprotami braukt Erasmusā uz attiecīgo valsti vismaz uz vienu semestri, ja ne abiem. Tiem pāris cilvēkiem, kas neaizbrauca, valoda bija jūtami zemākā līmenī.
Nerunājot par daudziem personības izaugsmes aspektiem, ko sniedz Erasmus jaunam cilvēkam. Esmu par to, lai katrs students aizbrauc Erasmus.
15.09.2018 10:09 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
TimeToDream, ir tik forši beidzot ārpus augstskolas dzirdēt (lasīt) vēl par kādu, kurš studē to pašu, ko es. :) Lai ko arī izdomāsi - veiksmi studijās! :)
15.09.2018 09:27 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Donata, plānoju kļūt par skolotāju. Saprotu, ka filoloģija ir nozare, kur ir jāpacenšas, lai atrastu savu vietu darba tirgū, bet apzinājos to jau tad, kad sniedzu dokumentus augstskolā.
Par mācību kvalitāti domāju kopumā, nevis tikai konkrēti par savu programmu.
Nē, ir iespēja braukt arī uz citām valstīm, kuras atrodas tālāk, bet, kā jau Dālllija minēja, tad mācos arī lietuviešu valodu, tāpēc studijas Lietuvā palīdzētu pilnvērtīgāk apgūt lietuviešu valodu.
15.09.2018 09:24 |
 
Reitings 391
Reģ: 29.01.2009
Es tieši braucu pēdējā bakalaura gada 1.semestrī. Bakalaura tēmu zināju jau iepriekš un valstī, uz kuru braucu, ievācu daudz noderīgas informācijas, kurai man nebija pieejas Latvijā. Tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc aizbraucu Erasmusā.
15.09.2018 00:46 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Lietuvā ir prestižas filoloģijas studijas, ka tur jābrauc Erasmusā?

Ja viņa mācās lietuviešu valodu, tad ir tikai loģiski, ka grib padzīvot Lietuvā, jo tikai dabīgā vidē spēs kārtīgi iemācīties valodu.
Un ar diplomu varēs strādāt, piemēram, par redaktoru, kuru mums katastrofāli trūkst.
14.09.2018 23:54 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tu tik ļoti satraucies par pilnvērtīgajām zināšanām filoloģijā, drīkst jautāt, ko tu ar šo kvalitatīvo izglītību darīsi?
Lietuvā ir prestižas filoloģijas studijas, ka tur jābrauc Erasmusā?
Es neņirgājos, pati esmu beigusi humanitāro jomu, es tikai nesaprotu, kas tur ir tik svarīgs, lai satrauktos, ka izglītības kvalitāte cietīs, aizbraucot Erasmus. Un ne tālāk par Lietuvu.
Un kāpēc ne 3. kursa 2. semestrī? Ideāli, dzīvo Latvijā, saņem Erasmus stipendiju, raksti bakalauru.
14.09.2018 23:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dālllija, tas ir atkarīgs no austskolas un to ir iespējams laicīgi noskaidrot.
14.09.2018 22:53 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
57days - nē, domāju tādā ziņā, ka, ja LU tu pārsniedz paradzēto kredītpunktu skaitu, par to ir jāmaksā. Citās universitātēs gan ir iespējams iet uz cik kursiem vien vēlies bez maksas. Ja tāda ir arī paradzētā erasmusa augstskola, tad varbūt viss ok, bet neesmu pārliecināta.
14.09.2018 22:49 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Ar filoloģiju tu mierīgi vari braukt erasmusā. Man kursabiedrene aizbraca uz gadu,viņai kp nepielīdzināja un pabeiza gadu vēlāk.
14.09.2018 22:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
No viena lieka priekšmeta nemirst. Standarta 1 semestra apjoms studiju ziņā nebūt nav tik liels - sevišķi ja ņem vērā, ka uz darbu nav jāiet tam paralēli.
14.09.2018 22:15 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Ja paņem liekus priekšmetus, lai 120% pietiek kredītpunktu

Man liekas, ka šītā arī var iebraukt auzās. :D
14.09.2018 21:53 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Paldies, meitenes, par padomiem! Apdomāšu visu. :-)
Studēju filoloģiju.
Ar dzeršanu un ballēšanu neaizraujos, ar to nav problēmu.:-)
14.09.2018 21:40 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, ja tu spēj apvienot dzeršanu un tusēšanu ārzemēs ar bakalaura darba rakstīšanu un lekciju apmeklēšanu (t.i., ja tusiņš+dzerstiņš nav priekš tevis tik liels WOW, ka pazūd izpratne par mācībām un citām prioritātēm), uz priekšu! Ja paņem liekus priekšmetus, lai 120% pietiek kredītpunktu, plus raksta to noslēguma darbu, tad neredzu problēmu.
.
Un zini, nav jau arī nekāda traģēdija, ja sanāk paņemt akadēmisko un beigt studijas gadu vēlāk - neko baigi garam nepalaidīsi, bet arzemēs pastudēt bez maksas un ar stipendiju, to tik drīz var nebūt iespējas atkārtot. Es brauktu.
14.09.2018 21:30 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Man liekas, ka tas nav baigais prāta darbs, jo var būt tā, ka nepaspēsi sakārtot kursus kaut vai tādēļ, ka tajā pēdējā semestrī tādus nepasniedz. Ja brauksi tagad, tad pa visu nākamo gadu varēsi kaut kā sakārtot vēl.
14.09.2018 19:18 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Man paziņa bija, tusēja baigi. It kā viss bija sakārtots ar papīriem, izplānots, saskaitīts. Atbrauca. Pielīdzināja kursus un ups, pietrūkst kp, lai pabeigtu skolu. :D Un neviens nezina, kā tas iespējams. Skatās, ko jākārto, ko var paņemt utt, un nesanāk tajā pēdējā pusgadā, kad lekciju nav. Vai nu nebija īsto pasniedzēju vairs, kur viņa varētu attiecīgo lietu apgūt un nokārtot vai vēl kaut kādas problēmas. Vienu kp izpildīja, bet tieši dienas vidū bija jābūt, kas čakarēja divas dienas no nedēļas, bet tik un tā nepietika kopā, lai viss sakristu pēc apjoma, kāds jāveic. Tā arī tajā gadā nepabeidza, bet ar nākamo kursu pēc gada.
14.09.2018 18:52 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Un vai vispār ir jēga braukt ERASMUS? Jā, pieredze, jauni kontakti, labāk apgūta valoda. Bet no otras puses arī savā ziņā cieš mācību kvalitāte, jo studijas notiek citā valodā, daļa kursu tiek apgūta tikai patstāvīgi, kas arī nedod pilnvērtīgas zināšanas.

Nezinu..man tieši mācību kvalitāte beidzot bija labā līmenī nevis kā LV. Ļoti daudz tur iemācījos, redzēju, ko nozīmē forši, zinoši, aizraut spējoši pasniedzēji.
Tāpat izceļojos kārtīgi, satiku daudz dažādus cilvēkus, ar kuriem daļu uztruru šad tad kontaktu vēl tagad. Plus protams, valoda- gan agļu, gan vietējā.
Noteikti, ja atkal būtu bakalaura studijās un 20it gadus veca- brauktu!
Par LT gan piekritīšu- nezinu, neredzu jēgu..
Ko tu studē, ka ir tik bail par mācību kvalitāti un nespēju paspēt pabeigt? :)
14.09.2018 18:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits