Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzimumu lomas

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hello
Šodien aiz gara laika paņēmu pavecu grāmatu rokā un šķirstot atradu tematu par dzimumu lomām. Daudz nedomājot palasīju, jo temats man aktuāls pēdējā laikā. Šeit blakustemats bija sievišķība,,stipri līdzīgs varbūt šim.
Lieta, kas pieminēta nr 1
Sievietēm ir jānēsā kleitas un kurpītes un jārūpējas par savu sievišķo tēlu kā iekšēji tā ārēji.
Bet tagad STOP. Ko man darīt ja kleitas riebjas, kurpītes lauž kājas? Labāk izvēlos botes un džinsas
Bet tagad jau katrs ģērbjas kā pašam patīk, uz to neiespringstu.
Bet ikdienā es nestrādāju sievišķīgu profesiju. Nu galigi ne..
Ja ne šogad, tad nākošgad taisos pārcelties uz Rīgu un mācīties ne-sievišķīgu profesiju universitātē saistībā ar tehnoloģijām, elektroniku. INŽENIERZINĀTNES
To pieminēju savai mātei, kad biju ciemos. Nu protams, ka viņa sāk uzreiz savu, ka man vajag kļūt par manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.
Kā man tas ir apnicis...no otras puses tēvs mani pilnībā atbalsta, tēvs pats ir inženieris un radiem no tēva puses arī augstākā izglītība..taču mātei ne. Viņa pabeigusi tehnikumu, strādā par minimālo algu un ballējas un dzīve viņai ir izdevusies. Es saprotu, nav vairs ne 18, ne 20 gadu, pati varu izlemt ko darīt ar savu dzīvi.
Vakar sastapos līdzīgā situācijā
Šodien atveru grāmatu un lasu ka skaidri melns uz balta uzrakstīts, ka sievietes loma ir dzemdēt, pavarda kurinātāja un skaistuma un harmonijas nesēja. Ka sievietei nepiedienas ne braukt traktorā, ne darīt citus vīrišķīgus darbus.
Esmu pašmācības ceļā no grāmatām lasot un rakstot kladēs iemācījusies elektrotehniku un elektroniku, rasēšanu, tehnoloģiju uzbūvi, u.c.
Bet tādas runas, kādas izsaka mana māte, man vnk nolaižas rokas kaut ko darīt, mācīties un sasniegt dzīvē to ko gribu..vienkārši nolaižas rokas
Šodien sēdēju un prātoju, varbūt tiešām vieglāk ir izmācīties par kaut kādu manikīra meistaru un mest visu iesākto pie malas
20.08.2018 15:10 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Ja tev ir ķēriens un vēlēšanās studēt inženierzinātnes, neredzu ne mazākās problēmas, lai šo mērķi īstenotu. Man tieši patīk strādāt vīriešu kolektīvā, jo tas liek justies īpašai, uzmanība no kolēģu puses, utt., bet jāpiemin arī tas, ka pirms tam strādāju izteiktā sieviešu kolektīvā, čūsku midzenis, goda vārds, tāpēc arī liekas, ka starp vīriešiem viss liekas mierīgāk un vienkāršāk. Un par to sievišķību, var katru dienu staigāt kleitās un kurpēs, bet nebūt ne uz pusi tik sievišķīgai, kā valkājot plēstus džinsus un kedas, tas viss nāk no iekšienes un atkarīgs no rakstura, nevis ārējā izskata.
23.08.2018 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Un ko es tādu sludināju, kad biju nejocīgs?

Tur tas joks, ka tu TAGAD sludini kaut ko.:-D Meklē kašķīti, provokāciju un tik sludini kaut ko kā adventisiti or smth.:-D
23.08.2018 08:25 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ak, skudrulacis, Tu, nabaga mazais ņaudošais mīļumiņš, ak, teic jel, kurš bija tas ļaundaris, kas Tevi tik kapitāli izčakarējis, ka tieši viņš un neviens cits vainojams pie Tava jocīguma?
.
Bet, pag, kad ir bijuši tie laiki, kad Lācēns nav bijis jocīgs?
Kur tie meklējami un atrodami?
22.08.2018 15:39 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Skudrulāci, kāda/s tevi laikam ir kapitāli izčakarējusi/is vai vnk apakšbikses sasējušās mezglā, jo tu , lācēn, esi palicis jocīgs, ja salīdzina ar agrāko.
Tas izceltais variants. :D Un ko es tādu sludināju, kad biju nejocīgs? :)
22.08.2018 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Skudrulāci, kāda/s tevi laikam ir kapitāli izčakarējusi/is vai vnk apakšbikses sasējušās mezglā, jo tu , lācēn, esi palicis jocīgs, ja salīdzina ar agrāko.:-D
22.08.2018 09:40 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.

Cik dzirdu no paziņām, kas šādas lietas ir izmācījušies, tad šajās profesijās ir grūti ko nopelnīt, jo klienti iet pie saviem meistariem un pie jauniņajiem reti kurš grib iet. Ja izmācīsies elektroniku vai ko tur vēlies, tad iespējas atrast labi apmaksātu darbu ir daudz iespējamākas.
Kurā gadā grāmata uzrakstīta? Mūsdienās vairs neviens uz šādām lietām neiespringst, cilvēki mācās, ko grib.
22.08.2018 09:31 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Teorijas par dzimumu lomām ir daudz un dažādas, visām tà pat neizpatiksi. Iesaku vienīgi atcerēties, ka ne tās grāmatas autors, ne mamma, ne komentētāji šeit nebūs tie, kuri dzīvos Tavu dzīvi un jutīsies tā, kā Tu. Es personīgi uzskatu, ka jāmācās tas, kas interesē. Protams, ka var domas mainīties, bet daudz lielāka iespējamība, ka profesija nepatiks, ja pat sākumā neinteresēja. Un kāpēc jāspiež sevi darīt to, kas nepatīk, īpaši jau, ja tāda labi pamatota iemesla nav. Biedēšanu ar otras puses neatrašanu neuzskatu pat par loģisku pamatojumu (pat neiedziļināšos tajā, kàpēc vīra atrašana tika izvirzīta kà sievietes galvenais dzīves uzdevums) - nu tieši kā manikīres profesija var palielināt iespēju atrast partneri, kurš patīk un inženieres profesija mazināt? Varbūt, ja darbā tiec sūtīta kaut kur uz nomaļām vietām ilgos komandējumos, bet tāds darbs nav obligāts nosacījums. Inženierzinātnēs sievietes varbūt ir mazākumā, bet noteikti nav nekāds über retums, un, pat, ja būtu, so what? Nav taču vienmēr jāseko vairākumam. Un kāpēc gan šajā (autores) situācijà nenovērtēt tēva atbalstu?
P.S. Vieglākais ceļš ne vienmēr ir interesantàkais. Turklāt inženierzinātnes paver plašas iespējas vēlāk un ļoti daudzas jomas, kurās var specializēties. Manuprāt, ļoti laba izvēle.
22.08.2018 04:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
nerātnā, Tu visus savus textus raksti skaidrā vai pillā?
Un kādā stāvoklī savus teXtus raksti Tu, skudrulacis, dārgumiņ, saldumiņ un mīļumiņ, ko, m?:D
22.08.2018 02:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Stāsti, kādas ir tās morāles normas, par kurām iestājies?

nerātnā, Tu visus savus textus raksti skaidrā vai pillā?
22.08.2018 01:41 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Katrs, kas iestājas par morāli
Ooooo, skudrulacis, skat, Tu iestājies par morāli.
.
Stāsti, kādas ir tās morāles normas, par kurām iestājies?
22.08.2018 01:35 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Kaya, Tavā skatījumā situācija latvijā sexa praktizēšanas un tai paralēlās kopā nedzīvošanas vai pamešanas pēc pirmās reizes ir normāla?
tādas problēmas jārisina pie attiecīgiem speciālistiem.
Nu, re, kādi laiki pienākuši. Katrs, kas iestājas par morāli, ir sūtāms pie speciālista (interesanti tikai - pie kāda? Laikam pie amorāles speciālista)! Un tikai nez kāpēc šeit meitenes jautā, kur atrodami normāli vīrieši. Laikam jāpastāv pie speciālista kabineta durvīm, tur varēs atrast.
22.08.2018 01:26 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Un vēl viņas var staigāt pie visiem večiem. Ja ir lohi, kuriem tādas patīk, tad viņas to var arī atļauties.

Šī ir jau trešā diskusija, kurā izskan šī dziļā sāpe par briesmīgajām sievietēm, kuras vazājas no vienas gultas uz otru, un jājas ar visiem pēc kārtas. (t) Laikam visskumjākais šajā visā ir fakts, ka šajā diskusijā, atšķirībā no divām pirmajām, pat nav aizskarta seksa tēma, taču, protams, tā noteikti jāaizskar. Kāpēc saku "visskumjākais"? Jo šī sāpe baigi krīt acīs, liekot domāt par kādu spēcīgu, psiholoģisku traumu pagātnē un/vai kādiem dziļiem kompleksiem, kuru dēļ sievietes tiek uztvertas kā kuces, bet vīrieši, kuriem ir sekss, kā jākļi. Lai nepaliktu sliktāk, tādas problēmas jārisina pie attiecīgiem speciālistiem. Lai izdodas! ;-)
21.08.2018 23:32 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Un vēl viņas var staigāt pie visiem večiem. Ja ir lohi, kuriem tādas patīk, tad viņas to var arī atļauties.
Nu, a kāpēc dāmām piestaigāt pie tādiem lūzeriem kā Lācēns?
.
skudrulacis, Tev pašam patiktu doties uz 'Emocionālās Vardarbības Upuru Izpētes Laboratoriju' kā eXperimenta trusim, ko, m?
.
Nez, vai, jo Tu dod priekšroku tur piestrādāt par trusīšu spīdzinātāju.
.
Nu, a kad Tu domā mainīt kvalifikāciju no 'Lūzers' uz 'Lohs'?
.
.
.
P.S. Būšana par 'Lohu' negarantē visu dāmu pielūgsmi. :D
Nav ko aplauzties savās naivajās iedomās par 'Lohu' vispārējo labklājību.:-P
21.08.2018 21:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tiesi ta! citas turēt 5 kaķus un vienu vibratoru.jo ne bērnu, ne vīru,ne mīļāko nav un nebus. Dzivo ka grib :-D:-D:-D:-D:-D
21.08.2018 20:58 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Uzskatu, ka sievietes var vilkt, nevilkt, strādāt, nestrādā, mācīties, nemācīties ko vien vēlas.
Un vēl viņas var staigāt pie visiem večiem. Ja ir lohi, kuriem tādas patīk, tad viņas to var arī atļauties.
21.08.2018 20:53 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Uzskatu, ka sievietes var vilkt, nevilkt, strādāt, nestrādā, mācīties, nemācīties ko vien vēlas.
Ja tevi interesē tehnoloģijas - uz priekšu!
.
Sievietēm vienmēr galvas sagrozīt ir bijis vienkāršāk, jo sievietes pamatā ir tendētas un kooperāciju. Kamēr sieviete padomās par citiem (atstāšu draugam pusīti karbonādes), kamēr liela daļa vīriešu vienmēr ir darījuši ko paši vēlas (draugs apēd tavu karbonādi un vēl paņem papildus porcijā tavus salātus) :-D Pareizi ir! Vienmēr jāliek sevi pirmajā vietā un jādomā, ko vēlies pati. Šis "vispirms priekšā likšu citus, omes, mammas, bērniņus, draudzenītes, kaķīšus, sunīšus" jau radies kaut kur senāk...atceries savu bērnību un padomā, kas tik nav teikts - tev jāvelk tas, tev jāizskatās tā, tev jādomā tā, tev jādara tas, tev jāsēž tā un šitā. Sievietes ir grozītas kā rotaļu lellītes.
Paldies dievam mūsdienās, jāsaka gan, ka lielākoties ārpus Latvijas, šīs sieviešu ideoloģijas lēnām izplēn. Protams, ir un būs visādi eksemplāri (skatīt iepriekšējās lapas), kas uzskata, ka sievietes sūtība ir pucēt un apmierināt savu vīrieti, par tādiem var vienkārši iesmiet un parādīt L burtu virs pieres (l)
21.08.2018 20:07 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Tev nav vienalga ko doma citi? Kadai svarigs statuss citai laime un dzive kadi velas vina nevis citi. Tu sava vieniga fzive driksti but laimiga. Dzivo ka gribi tu.

Lasu Rīdzinieces komentāru un domāju jau - re! Iemācījusies rakstīt bez kļū...bet nop! Atkal resnie pirksti traucē!:-D:-D:-D fzive? NU tak!
21.08.2018 15:45 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Es esmu arhitekte. Varbūt mūsdienās šī profesija jau kaut cik ir pieradusi pie sievietēm. Bet tik un tā klienti un vecie inženieri uzskata ka sievietes neko nejēdz no konstrukcijām un tehniskām lietām. Kad vidusskolā atbildēju ekonomikas stundā uz jautājumu, ko vēlos studēt (atbildēju - arhitektūru), man ekonomikas skolotāja atciret - tu taču nekad nebūsi arhitekte! Kā tā vispār drīkst! Visu laiku to atceros, un tagad gribu acīs diplomu iebāzt. Viņa atbildēja, ka man labi iet ar skaitļiem, bet tāpēc vien nevar būt arhitekts, tur esot jābūt citādākai tehniskai domāšanai. Rasēt reti kura meitene ir iemācījusies.. kkā tā.. dievinu rasēšanu, visas lietas vienmēr vizualizēju pielnīgi citādāk.
Viņai un citiem par spīti praktiski to esmu arī izdarījusi. Tagad ar vīru esam sākuši būvēt savu māju, un esmu galvenais konsultants visās tehniskajās jomās.. un lepojos ar to, ka citreiz vīriešus "pašmācības celtniekus" var pamācīt par to, ka tomēr viņi nemaz tik tehniski nespēj izdomāt leitas.
Esmu ar abām rokām par to lai sievietes iet vīriešu profesijās, jo patiesībā sievietes ir daudz uzmanīgākas un akurātākas, daudz mazāk pieļauj kļūdas utt. (mani novērojumi)
21.08.2018 15:17 |
 
Reitings 108
Reģ: 26.01.2014
RedJasper :-D:-D
21.08.2018 15:02 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Zinas tante, +++
21.08.2018 14:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits