Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rīgas Stila un Modes tehnikums

 
Reitings 56
Reģ: 23.08.2016
Sveikas!
Vai kāda ir mācījusies šajā tehnikumā? Ja jā, kādi, Jūsuprāt, ir plusi, mīnusi? Kādi ir paši skolotāji, attieksme pret audzēkņiem? Un varbūt atrodas kāda, kas ir mācījusies tieši par vižāzisti - ko var par to pateikt (kas un kā notiek, uz ko jārēķinās, u.c)?
Tiešām ļoti, ļoti noderētu kaut kādas atsauksmes un viedokļi par šo iestādi. :-)
24.04.2018 16:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 04.02.2022
Tak viņiem nav vispar kvalitates,es nezinu ka pec 9 klases,bet pec 12 klases "profesija" 1 gadu laika bija tads murgs.Ļoti ne precizi maca, viena pasniedzeja saka vienu un otra preteju viedokli par vienu un to pašu temu.Es nosedeju tur pec vidusskolas gadu,diploms vel kaut kur maja.Ja ir vēlme sēdēt no 9-17:00 katru dienu un nezini ko gribi dzīvē darīt un tev itkā vajag iespaidu ka "mācies",tad var nosēdēt RSMT . Strādāt ar to papīru ko viņi izdot pēc pabeigšanas var tikai bomžu rajonu saloniem,jo līmenis ir zem knapi
25.10.2022 22:49 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kāds tur kašķis? It kā būtu jāizliekas, ka neredzam profeņu kontingentu. Nav runa, ka tur var ieklīst kāds cits vai ka ar to pelnīt nevar. Tieši labi, ka šie jaunieši iet darboties praktiski. Lasīt jāmāk.
27.04.2018 12:26 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
stellaglmr - lai kā tu slavinātu profeni, taču no tās, diemžēl, zviedros netiksi. :D
27.04.2018 12:24 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Duujaa tak 2x iemeta šo savu uzskatu, lai izraisītu kašķi - kā parasti :-D Ar pirmo reizi neviena nepavilkās, bija jāuzraksta vēlreiz :-D
27.04.2018 12:21 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es zinu ļoti daudz veiksmīgus cilvēkus, kuri beiguši prof skolas. Zinu tādus, kuri pelna ļoti labi ar prof diplomu, zinu tādus, kuri pēc prof skolas gājuši tālāk mācīties ko citu, bet studiju laikā strādājuši jomā, kuru apguvuši nevis krāmējuši kastes, vākuši netīrus traukus, knapinājušies roltoniem no narvesen sapelnītās algas.
Mūsdienās prof skolas ir daudz prātīgāk nekā sēdēt trīs gadus vidusskolā un augstskolā netikt vispār vai tikt maksas grupā un tad strādāt, lai studētu. Arguments par izcilības diplomu īsti nebūs valids, jo absolvējošo skolēnu skaists ir krietni lielāks kā budžeta vietu skaits kopumā.
Rezumē - jauniešiem ir jābūt apveltītiem ar atvērtu prātu gaišākai nākotnei nevis jāatgremo padomijas stereotipi.
___
Kas attiecas uz konkrētu profesionālo novirzienu jēgu vai bezjēgu, der paturēt prātā, ka lielākā daļa piedāvāto programmu tomēr ir pelnīt spējīgi arodi. To sakot es apzinos, ka vizāžists nav labākā izvēle, tomēr māsas programma ir plašāka par pamatlietām. Vienkārši nejēdzīgi programmas vadītāji. Tomēr, es cienu viņas spēju domāt tālejoši jau 15 gadu vecumā. Kļūdīties ir cilvēcīgi un tagad viņa daudz precīzāk spēj definēt savas vēlmes nākotnē. Un, ko es zinu - to es zinu, vidusskolā sēž tie, kuriem trūkst pārliecības, motivācijas, veselā saprāta un izpratnes par mūslaiku dzīvi kopumā, ļoti mazs procents vidusskolēnu tur pavada laiku, jo prof skolas nepiedāvā starta programmu mērķnozarē. Vēl ir variants par vecāku ieaudzinātiem aizspriedumiem, protams.
27.04.2018 12:07 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tie nav stereotipi, bet cilvēku kopums. Bet tieši labi, ka viņi iet uz prof skolām.
27.04.2018 11:27 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Mikrorajonu vidusskolās arī ir ne - gaišo prātu kontingents ;) Šādus streotipus var turpināt kultivet, a la, Turībā arī mācās tikai tikai tie, kas 'normālu' universitāti nevar pabeigt .. bet nu nav taču tā, nav :D
Kā jau minēju - viss atkarīgs no paša. Autorei veiksmi :)
27.04.2018 11:15 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Uz profenēm tomēr neiet tie gaišākie prāti. Arī eksāmenu vērtējumus var viegli salīdzināt.
27.04.2018 11:10 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Otrs - jā, mācoties profesiju jāiegulda līzekļi materiālos. Tas nav nekas jauns un man, šim mērķim, pietika ar stipendiju. Kā rozentāļos pašiem krāsas un audekls jāpērk, tā frizierim attiecīgie produkti. Dānijas frizieru audzēkņi arīpaši par matu krāsu maksā ;)
Trešais - nosauciet man kaut vienu skolu, kur nevalda bardaks...
27.04.2018 10:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Vai tad profesionālajās vidusskolās nav tādi paši centralizētie eksāmeni kā citās izglītības iestādēs?
Kādēļ tādi stereotipi, ka pēc tāš absolvēšanas nevar augstskolās iestādies?
Cik zinu, tas no katra paša atkarīgs. Sliktus rezultātus uzrāda teju jebkuras skolas audzēkņi .. tapat kā labus ;)
Par konkrēto izglītīas iestādi nemācēšu sacīt, bet, pati pabeidzu prof. vidusskolu ar līmeņiem krietni virs vidējā.
27.04.2018 10:51 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par vizāžistiem esmu dzirdējusi labas atsauksmes par Bogomolovu, viena paziņa gāja un viņai tiešām ļoti labi sanāk.
Bet tās ,kas raksta, ka sapirka materiālus, bet pēc tam saprata, ka nepatīk tā skola, jūs stājāties kaut kur citur uz kaut ko līdzīgu vai pametāt mācības?
27.04.2018 00:01 |
 
Reitings 41
Reģ: 10.09.2014
Noteikti neiesaku to skolu, kā jau te augstāk minēja , skolas sistēmā baigas bardaks, pasniedzēji kāds nu kurais. Mācijos gan pēc vidusskolas , frizieros. Nomācijos kādus 3-2 mēn un sapratu,ka nav ko laiku tērēt,jo neapmierināja mācību kvalitāte. Un ļoti daudz naudas sākumā jaizmet,lai sapirktu visus materialus,kurus tev vajdzēs mācībām. ;)
Tiešām,ja gribi vizāžistus,iesaku kādus kursus vai to pašu te augstāk minēto Unastyle , esmu dzirdējusi daudz labas atsauksmes.
26.04.2018 20:49 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man liekas, ka lielāka jēga par vizāžistu ir iet mācīties kursos Bogomolova, varbūt arī Unastyle un tamlīdzīgās skolās. Kur māca godalgoti profesionāļi. Ja ir talants un gribēšana, tad zinu meitenes, kas pēc tamlīdzīgām “skolām” kur mācās tikai to strādā kā pieprasītas profesionāles un viss ok.
Tāpēc pēc pamatskolas ietu uz vidusskolu parasto (ja vien nav aizraušanās ļoti nopietna, talants - māksla/mūzika/sports), pa tiem 3-4 gadiem domas var ļoti mainīties.
24.04.2018 23:27 |
 
Reitings 88
Reģ: 16.11.2017
Tajā laikā, kad es mācījos tā bija - Rīgas Stila un Modes profesionālā vidusskola. :-D
24.04.2018 23:18 |
 
Reitings 88
Reģ: 16.11.2017
Es mācījos tur par frizieri, skolotāji ir ļoti atsaucīgi un draudzīgi. Būs jāiegulda sevi un savs laiks, bet ir interesanti. Man patika tā skola. :-)
24.04.2018 23:17 |
 
Reitings 252
Reģ: 10.08.2014
Man gadu gaitā ir radies iespaids, ka Latvijā par labu vizāžisti vispār nav iespējams kļūt izmantojot šeit sniegtās izglītības iespējas, gan skolas, gan kursus, (piedodiet, ja kļūdos) jo esmu redzējusi tik daudz briesmīgi sakrāsotus cilvēkus, kas ir šādu Latvijā apmācītu vizāžistu meistardarbs, ka šermuļi metās.
Daudz labāk krāsoties māk cilvēki, kas skatās youtube tutorials un trenējās paši, mājās. Man šķiet, ka šo tiešām var iemācīties pats un mājās, it īpaši pašlaik, kad skaistuma industrija ir pašos slavas augstumos.
24.04.2018 22:40 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Baumas tāda tipa skolās nav brīnums, ņemot vērā, kas tur mācās, ne jau intelektuālo zieds.
24.04.2018 22:16 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Xanax
Es varu paust savu subjektīvo viedokli, kurš balstīts uz skolu apmeklējoša skolēna pieredzi. Nebūtu korekti, ja es sāktu tagad kādu apsūdzēt izvarošanā, pavedināšanā vai līdzīgos likumpārkāpumos. Tomēr, balstoties uz man pieejamo informāciju, sporta skolotāji mīlot apgrābstīt meitenes, skaļi apspriest meitenīgos dotumus (arī meiteņu klātbūtnē), bez tam - vienam no pedagogiem esot bijušas ilgstošas attiecības ar vecākā kursa studenti. Ar svecīti, protams, klāt nestāvēju un vaigā nav sanācis nevienu skatīt.
24.04.2018 21:58 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
vitrāžistus

vižāzistus

Varbūt tomēr vizāžistus. :-D
Uzmanies no sporta pasniedzējiem.

Kas tad tur ir ar tiem sporta pasniedzējiem, viņi ir maniaki - izvarotāji vai kā?
24.04.2018 20:16 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Tuva radiniece mācījās. Izvēlējās, jo vēlējās Rīgas dzīvi ;) Man palicis iespaids, ka ļoti nekvalitatīva mācību vielas apguve, skatoties pēc viņas vidusskolas eksāmenu rezultātiem, kaut pamatskolas rezultāti un zināšanas bija ok. Lai gan izlēma iet uz augstskolu un turpināt studijas citā jomā, ar saviem rezultātiem knapi tika maksas grupā, bet nu liela cīņa pašai ar sevi, lai “pavilktu” augstskolu pēc tās skolas, vismaz tā viņa stāstījusi. Protams, tas viss ir individuāli. Ieteiktu doties tad, ja zini, ka tieeeešaaam vidusskolu nepavilksi, vai arī zini, ka 100% vēlies strādāt izvēlētajā profesijā, bet nezinu vai ko tādu var paredzēt 15/16 gadu vecumā. Lai gan arī tad es izvēlētos iegūt vidējo izglītību un tad turpināt mācīties profesiju.
24.04.2018 20:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!