Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

EKA VS LKA

 
Reitings 14
Reģ: 18.02.2018
Sveikas!
Tā kā tuvojas laiks stāties augstskolā, bet trūkst pārliecības par savu izvēli, vēlējos pajautāt jūsu pieredzi.
Metu acis uz:
Kultūrvadība ekonomikas un kultūras augstskolā (sestdienās)
Kultūras un mākslas studijas (Latvijas Kultūras akadēmijā)
Starpkultūru sakari (Francija-Kanāda) (LKA)
un dramaturgiju arī LKA.
noteikti plānoju turpināt strādāt, tāpēc vēlos dzirdēt domas, cik reāli ir vispār apvienot pilna laika studijas ar darbu (un privāto dzīvi :D).
par EKA esmu lasījusi arī sliktas atsauksmes, kā tad īsti ir?
15.04.2018 20:00 |
 
Reitings 14
Reģ: 18.02.2018
Paldies visām par komentāriem.
Tur jau tā lieta, ka man nevajag papīru papīra dēļ. Nevēlos četrus gadus aizvadīt bez jēgas.
Esmu bijusi LKA uz informācijas dienu. Atstāja labu iespaidu, protams, manas izvēlētās jomas ir tādas, kur no tās pašas augstskolas visai liela vērtība būtu tieši kontaktiem :-D
Man patīk “brīva” atmosfēra, taču, ja tas nenozīmē nesakārtotību un haosu studijās.
Vēl domāju par mārketingu. Varbūt kāda ir studējusi un kur?
17.04.2018 10:09 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Ir atšķirība, uz kādu programmu iet. Tā kā autore nepretendē uz vienkārši kultūras vai kultūras teorijas studijām, tad viennozīmīgi ir cits skats uz to. Pazīstu arī dažas meitenes, kuras ir beigušas dažādas programmas tur, strādā diezgan labi, tā kā svarīgs konkrētais virziens. Pm vairāk.
16.04.2018 19:24 |
 
Reitings 19
Reģ: 23.02.2018
Pievienojos meitenēm, kuras beigušas LKA. Salīdzinoši nesen pabeidzu Kultūras teorijas un menedžmenta bakalaura studijas šajā iestādē, bet, kā jau Donata un Theresa minēja, ar savu šī brīža dzīves pieredzi toreiz nebūtu izvēlējusies 4 gadus ilgu akadēmisko programmu, kura būtībā nedod nekādas nopietnas profesionālās zināšanas, kas ir svarīgi mūsdienu Latvijas un ES darba tirgū. Jāsaka, ka ar iegūto izglītību ir grūti atrast darbu kultūras nozarē ar apmierinošu atalgojumu - ja tomēr izvēlēsies strādāt šajā sfērā, būs jāsamazina prasības pret dzīvi un sevi finansiāli jāierobežo. Runājot par pašu LKA, ir dzirdēts, ka savulaik LV mērogā tā bijusi prestiža augstskola, ko diemžēl nevar attiecināt uz mūsdienām, jo bieži vien iestādē bija jūtams haoss, vieglprātība no akadēmiskā personāla puses pret studentiem, kā rezultātā no mana kursa gandrīz neviens neizvēlējās turpināt maģistra studijas LKA. Par EKU neko daudz pateikt nevaru, bet, pirms daudziem gadiem viesojoties šajā augstskolā, radās diezgan nenopietns iespaids par mācību iestādi ar sajūtu, ka gandrīz viss tur notiek uz haļavu. Tomēr atceries, ka tā ir privātā, nevis valsts augstskola, līdz ar to ļoti maz budžeta vietu, bet tā jau papīra dēļ var iestāties. 8-)
16.04.2018 19:17 |
 
Reitings 416
Reģ: 02.01.2018
Pagājušajā gadā pabeidzu LKA. Sāku strādāt jau no 2. kursa. Apvienot nav, tas nav neiespējami, BET tas būs ļoti grūti. Kā jau minēja, jāatceras par visiem mājas darbiem, prezentācijām, ieskaitēm, sesijām u.t.t.
Ja varētu, es noteikti nestrādātu, bet man vajadzēja strādāt. Trešajā gadā dēļ darba un laika trūkuma dēļ nedaudz nočakarējos ar kursa darbu, bet nu beigās skolu tomēr pabeidzu.
Kā jau Donata minēja, vēlreiz to pašu programmu neietu mācīties.
16.04.2018 08:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pirms pielikt tādas pūles, iesaku pārdomāt studiju izvēli.
Pati esmu beigusi līdzīgu programmu LKA, un ja man būtu dota otra iespēja, netērētu veselus četrus gadus akadēmiskai izglītībai bez profesijas. Tas ja ir svarīgas darba iespējas, ja nē, tad ir forši :-D
15.04.2018 22:46 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Daudz zināmie savieno pilnu darbu arī, nav tātad neiespējami. Viss sanāks! :)
15.04.2018 22:20 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu jau notiek arī tikai pa 3dienām, kā iekrīt un kā kurā vietā, programmā. Daudzi jau kavē dažreiz, nekas traģisks.
Noteikti ne eka, ej tad uz lka.
15.04.2018 22:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dienas nodaļā, ja labi saplānots, lekcijas notiek 4x nedēļā, ja slikti saplānots - katru dienu. Tā ka pat pie ideāla zvaigžņu stāvokļa tu kavē 25% lekciju.
15.04.2018 20:25 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Apvienot dienas studijas ar skolu tas ir viens, bet jāatceras, ka būs arī mājasdarbi un tam jāatrod laiks vēl pēc skolas un pēc darba. Man jau šķiet,ka nereāli, ja gribas kvalitatīvi apgūt studiju vielu. Ja tikai papīru vajag, jāiet u eku, tur sevi īpaši nemocot, īzī savienot.
Es savienoju pēdējā kursā, bet skola man bija no 1d līdz 3d, strādāju no 4d līdz 7d.
15.04.2018 20:16 |
 
Reitings 14
Reģ: 18.02.2018
Sestdienām ir jāmācās 4,5 gadi.
Šobrīd ir ~3 ned. pa 9h-14h garas maiņas.
15.04.2018 20:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāds tev darba grafiks? Cik flexible? Cik noslogota esi darbā?
.
Ir, kas apvieno pilna laika studijas ar darbu, bet tas parasti NAV pilnas slodzes darbs - maiņu darbs, tas gan jā.
.
Sestdienas studijas EKA izklausās nenopietni.
15.04.2018 20:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!