Bērns un TV / multfilmu skatīšanās

 
Reitings 55
Reģ: 09.03.2016
Labvakar ,
Mammas, sakiet lūdzu, kādā vecumā Jūs bērniem parādījāt kādu multfilmiņu vai ļāvāt pasēdēt pie TV ekrāna?
Paldies!
20.12.2017 19:53 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Mūsdienās daudz traģiskāk, ja lietošana sākas skolas vecumā.

Tad nu gan traģiski. Bērns vismaz ir ar tīrām nesačakarētām smadzenēm atšķirībā no tiem, kam attīstība aizgājusi pa pieskari jau zīdaiņa vecumā.
21.12.2017 13:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bēbju video un dziesmas liku no zīdaiņa vecuma, youtube tekevīzorā iet visu laiku, bet viņa neskatās nonstop, bet kā fona troksnis, man arī visu laiku ir TV fonā. Telefonu dodu ļoti reti, tā iemesla pēc, ja sasitusi ir 3 vismaz.
21.12.2017 13:04 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nerea
Ja bērnam pusaudža gados būs interese par šādām lietām es nesākšu kliegt un trakot, bet šos jautājumus izrunāšu sīki un smalki izskaodrojot. Ja vēlme izmēģināt būs saglabājusies, tad jā - atļaušu izmēģināt vieglāku sidriņu. Manuprāt, kontrolētā vidē tas ir 100x drošāk nekā ar vienaudžiem aiz stūra, pērkot apšaubāmās bodēs un lietojot dievs vien zina ko. Manā pieredzē kategoriski aizliegumi un bērna bailes būt atklātam izraisa lērumu negatīvu seku. Tie bērni, kuri sadzeras un nonāk zem riteņiem, sapīpējas un mirst vai vienkārši nonāk uzskaitēs nenāk no ģimenēm, kurās tiek piekopta atklātība un kompromisi. Mans bērns nav mans vergs, man nav tiesību viņu turēt prom no visa eksistējošā, man ir pienākums viņam iemācīt atšķirt derīgo no nederīgā un ierādīt kā dzīvot un sadzīvot ar visu to, kas pasaulē eksistē.
21.12.2017 13:02 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Man druška Berlīnē , viņai sīkie jau kopš 3 mēnešu vecuma vēro Youtube bēbju video . Lieki teikt , ka bērniem radās pieradums un jebkur , kur kaut kas nepatīk , jāgādā lai ir ieslēgts tas youtube .

Tava druška vienkārši nav gudrs cilvēks. Un tādu ir daudz.
21.12.2017 12:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Iemesls - tas nav tabu un šo lietu brīva pieejamība neveicina interesi par tām.

Pusaudžu vecumā uzdāvināsi visa veida alkohola pudeles, narkotikas un smēķus? Brīva pieejamība neveicina interesi.
21.12.2017 12:45 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Es ceru, ka tu apzinies, ka ir arī vidusceļš starp pilnīgu tehnoloğiju pārsātinājumu un pilnīgu aizliegumu

stellaglmr un Twinmom, es tad apzinos, bet daudzi gan ne.
21.12.2017 11:42 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
 Bērni 2g vecumā māk vispar izmantot telefonu?   nu spēlēt spēles, vai ko viņi tur dara? 

Jā! Tas ir diezgan fascinējoši, bet, vismaz mani bērni, saprata kā atrast sev interesējošās ikonas ļoti ātri. Nav gluži tā, ka visu saprot, bet ar viedtālruni darbojas labāk kā mana 90-gadīgā vecmāmiņa.
Man interesē, kādas multenītes bērniem patīk, kādas viņi skatās un kādas Jūs ļaujat skatīties?

Multenes manējiem vel īpaši neinteresē, bet skatāmies bērnu dziesmas angliski. Piedāvājums ir milzīgs. Šībrīža favorīti ir Dave and Ava.
Skudrulāci
Es ceru, ka tu apzinies, ka ir arī vidusceļš starp pilnīgu tehnoloğiju pārsātinājumu un pilnīgu aizliegumu
21.12.2017 11:22 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Skudrulacis
Tu mīli pārspīlēt, būsi pārlietojies cosmo. :)
Viedierīču aizliegums tikai veicina interesi par tām. Mūsdienās daudz traģiskāk, ja lietošana sākas skolas vecumā. Jo tad saturu nav tik viegli kontrolēt, nav iespējams ieaudzināt lietošanas noteikumus. Bet telefons skolēnam tāpat ir nepieciešams un dators skolā arī ir obligāts.
Viss aizliegtais automātiski kļūst interesantāks, gribētāks. Tā teikt, "norausies no ķēdes" ar visiem taviem izmisīgajiem aizliegumiem. Labāk bērnam parādīt un ļaut viņam dabiski to uztvert kā maznozīmīgu, otršķirīgu objektu nevis padarīt par svētkiem katru piekļuves reizi.
21.12.2017 10:27 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Tūlīt atnāks pareizās mātes (cosmo gadījumā tās parasti ir sievietes bez bērniem)
Tu mazliet kļūdījies. vispareizākās mātes šai gadījumā ir vīrieši, tostarp es. :D Slēdziet droši iekšā visas pieejamās kastes - televizorus, radio, optisko disku atskaņotājus, dodiet bērnam mobilos telefonus un planšetes utt. Un svarīgi, lai tie visi darbotos no pamošanās līdz iešanai gulēt, vēlams arī pa miegam. Un arī vēlams tos visus darbināt vienlaikus, lai bērns trenētu uzmanības sadalīšanu uz vairākām lietām vienlaikus. Dienās jūsu bērns izaugs par ļoti priekšzīmīgu cilvēku - būs tāds kā visi, pašam savu domu nebūs, jo nedrīkst tā izlekt sabiedrības acīs kā baltais zvirbulis. Visi viņu cienīs un godās, jo viņam ar sabiedrības pelēko masu nebūs domstarpību. Viņam varbūt vajadzēs apmeklēt arī psihoterapeitu, bet par to nav jāuztraucas - viss notiks pēc Cosmo dalībnieku ieteikumiem. Viņš būs paraugbērns visai sabiedrībai. Labu veiksmi! :D
21.12.2017 10:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Puika, 4gadi.
Ir tv, ir planšete, ir telefons. Viss pieder viņam pašam. Iemesls - tas nav tabu un šo lietu brīva pieejamība neveicina interesi par tām. Ierīces tiek izmantotas pa vienai, nav ļauts kombinēt. Viss saturs tiek kontrolēts. Tātad, nekādas šaušanas, kaušanas, rupjības vai vardarbības vienalga kādā formā. Par šo mums diskusiju nav, jo bērns to izprot kā normu un reizēm pats aizrāda, ka to vai to nevar, jo tur ir vai epozodiski bija "šausmas". Kā piemērs animācijas filma "Ratatouille", kur kundzīte paņem bisi un gaiņā peles - bērns dabiski šo multeni izslēdza no skatāmo filmu saraksta.
Laiks ko pavada pie ierīcēm ir mazs tomēr lielāks kā es vēlētos. Pārsvarā interese ir lielāka slimojot, ja ir temperatūra un nevar iet ārā. Tāpat, ilgākos braucienos.
Uzvedību vai attieksmi tas neietekmē, bērns neizjūt sevi kā kādu no atainotajiem personāžiem. Ierīces izmanto tad, kad viss cits, ieskaitot trusi, ir kļuvis garlaicīgs.
Sērijtipa multenes, kuras izvēlas bērns - Blinkijs Bils, Super Wings, Paw Patrol, Go Jet. Kādreiz bija Pelēns Tips.
YT skatās kā citi bērni testē mantas un informē mani un tēti ko viņš vēlas saņemt kādos svētkos.
21.12.2017 10:01 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Man interesē, kādas multenītes bērniem patīk, kādas viņi skatās un kādas Jūs ļaujat skatīties?
21.12.2017 09:39 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Man nav bērnu un nav ar tiem nekāda saskarsme, bet tgd būs stulbs jautājums :D :D Bērni 2g vecumā māk vispar izmantot telefonu? :D :D nu spēlēt spēles, vai ko viņi tur dara? :D
21.12.2017 09:35 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Meitai 2,5 gadi, TV baigi neskatās, bet rītos un vakaros telefonā paskatās kaut ko. Kamēr tas nepārņem ikdienu, man liekas ok.
Ir gadījies arī tā, ka esam, piemēram restorānā, un meitai jau vairs nav pacietības, iedodam telefonu, lai varam normāli pabeigt izbaudī ēdienu, buuuuuuuu! :D
21.12.2017 09:26 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Manam tagad 3g3m. Telefons nav pieejams vispār, izņēmums ir safočēto bilžu skatīšanās un šad tad tētis viņam parāda kādus smieklīgos kaķu video, piemēram. Spēlīšu un multeņu telefonā nav. Mašīnā katru dienu pavadām 2x0,5 h un nedēļas nogalēs nereti garāki pārbraucieni, bet tā kā mašīna ir ikdiena kopš zīdaiņa vecuma, nav prasības pēc telefona. Planšetes mums mājās nav. Dators ar multenēm pa reizei tika uzlikts, kad bija slims un es strādāju no mājām. Sēdēja man blakus un varēja ilgi skatīties.
TV iet fonā visu dienu (ja esam mājās), bet ne multenes. Tagad patīk Simsoni, tos skatāmies visi :-D Pašlaik uzstādījums ir, ka multenes (paša izvēlētas, nevis tās, ko tajā brīdī rāda TV), ieslēdzam tikai brīvdienās. Retu reizi pēc dārziņa pieprasa 1 multeni. Ja pareizi atceros, ap 2 g. sāka interesēt multenes.
21.12.2017 08:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es labāk šajā diskusijā nepiedalīšos... :-P Nu labi - nedaudz. Manējie TV skatās ļoti reti, toties, kad esam mājās, planšete un telefons ir viņu rīcībā visu laiku (tas gan nenozīmē, ka visu laiku arī skatās). Ārpus mājas un mašīnā - nekad. Itkā šad tad liekas, ka ir par daudz, bet no otras puses - es pati daudz lietoju telfonu un datoru. Bērni kopē vecākus savā ziņā. Tātad man pašai būtu kaut kas jāmaina, bet nav īsti motivācijas. Neredzu nekādu ļaunumu tajā, ka viņi izmanto tehnoloģijas. Meitai (7 gadi) pēc skolas planšete ir sava veida atpūta, skatās savus favorītyoutube kanālus, spēlē Minecraft un citas spēlītes, kamēr nav citu pienākumu (mājasdarbi, mazgāšanās, rotaļas u.tml.). Puikam vairāk patīk mans telefons, bet būtībā skatās bērnu pārraides un multenes tikai, kad ēd un šad tad, kad vnk garlaicīgi mājās (ja nav dārziņa). Interese par jebko uz ekrāna parādījās abiem pēc gada vecuma. Un meita, salīdzinot ar dēlu, vairāk interesējās par multenēm un spēlēm jau no mazotnes. Šī tendence ir saglabājusies joprojām.
20.12.2017 23:35 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Bernam gads un divi menesi. Nedodu, bet ta ka telefona ir darbam nepieciesama aplikacija, parsutu vai lasu epastus, tad gadas, ka telefons stav pieejama vieta un tiek slepus manemts, lai to apsiekalotu vai turetu piespiestu iphone apalo pogu. Tas viss.
Telefona lieku vinam muziku (ziemassvetku uc.), bet tad pats telefons tiek nolikts ta, lai neredz ekranu (uz skapja). Dators tiesi tapat sad tad tiek izmantots, kamer daru darba lietas fona skan muzika.
20.12.2017 23:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Lasu un brīnos , cik te visas pareizas ;) Es arī no pareizo vidus , savai mazajai tā ap pusotru gadu sāk slēgt kaut ko iekšā . Jūs varbūt domāsiet , ka smejos , bet mēs patiesi esam "pareizās" uz ārzemnieču fona . Man druška Berlīnē , viņai sīkie jau kopš 3 mēnešu vecuma vēro Youtube bēbju video . Lieki teikt , ka bērniem radās pieradums un jebkur , kur kaut kas nepatīk , jāgādā lai ir ieslēgts tas youtube . :-|
20.12.2017 23:13 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es arī tā diezgan nepareizā mamma. :D Sešgadnieks multenes skatās līdz stundai vakarā iekš TV, divgadniekam sanāk vairāk - ja viņš ir apslimis un nav dārziņā, tad multenes fonā iet visu dienu. Tiesa, viņš pieslēdzas tām laiku pa laikam uz 2-3 sērijām. Pēc tam iet spēlēties. Datorā multenes viņi abi skatās ļoti reti, jo zina, ka dators ir mammai darbam, un mamma katru brīvu brīdi cenšas pastrādāt. Planšetes mums nav. Telefonu gan viņiem nedodu - par to man bail, jo acu ārsti brīdina, ka maziem bērniem ar telefonu var sabojāt redzi, jo tur tomēr tās acis vairāk tiek sasprindzinātas.
20.12.2017 22:35 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Gaidu kādu ārkārtīgi pareizu komentāru :D
.........
Mēs sākām datorā multenes skatīties ap gada vecumu, jo viņu nekādi nevarēja piedabūt normāli ēst. Ja nebija neko normāli ēdusi, tad vismaz vienu reizi dienā ēdienreizē iedevu multeni paskatīties. Tagad skatās multenes, kad jāelpo inhalators vai jāmēra temperatūra pa dienu. Jeb ja ir ciemiņi un gribas parunāties, bet meitai ( 2 gadi ) garlaicīgi. Ja esam ārpus mājas un ir nepieciešamība, ka viņa ir klusa un mierīga vai, ka viņa paēd ( grūti ēst ārpus mājas, jo jāblenž apkārt un jāskrien uz riņķi), tad dabū kādu multeni telefonā. TV mums nav. Spēlītes nav un nedodu. Laiku ekrānam limitēju, bet reizēm ir multenes vairāk, reizēm nav nemaz. Atkarīgs no dienas gaitas.
...........
Un nē, nav tā, ka bērns nerunā un tikai pielipis ekrānam un nemāk spēlēties. 2 gadu vecumā runā tekoši, arī no multenēm mācās visādas pasakas, dziesmiņas, alfabētu utt.
...........
Esmu par to, ka ekrānpriekus ar mēru. Bet pilnīgi bez un neļaut neko... Nu nez, es tā nevarētu.
20.12.2017 22:22 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mazajam divi gadi. Parsvara tv tiek ieslegts jau no rita. Neskatas visu, bet vairak, kas interese, paraleli spelejas. Multfilmas tadas, kur maca krasas, vardus, mazais atkarto. Telefonu vinam loti gribas, bet to dodu reti, kad vajag nodarbinat viena vieta. Zinu, ka skatas dazreiz pa daudz. Planoju laboties.
20.12.2017 22:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits