Neplānota grūtniecība - kauna lieta?

 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Vai no neplānotās grūtniecības ir jākaunās? Nerunāsim par tām, kuras taisa abortu, bet par tām, kuras bērnu patur. Vai viņas ir ar kaut ko sliktākas par tām, kuras savu grūtniecību plānoja un gaidīja. Un kāpēc ir iesakņojies uzskats - ja grūtniecība neplānota, tad bērns negribēts un nemīlēts?
P.S.: es saprotu, ka mans gadījums principā ir individuāls, tāpēc nemaz nav vērts apspriest tieši mani, piedāvāju tomēr vispārināt.
Un jā, pieļauju, ka tie ir tikai mani hormoni un problēma ir izzīsta no pirksta. Principā uz šo tēmu mani pamudināja viens nejauks uzbrauciens no vienas dakterītes puses.
26.08.2016 22:00 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Par tiem 16 gan nepiekrītu. Ir cilvēki, kas 16 gados jau finansiāli atbalsta savus vecākus, spēj paši par sevi parūpēties un attiecību uztvere ir kā pieaugušam cilvēkam, savukārt ir arī cilvēki, kuriem prāta nav 30 gados, tādi, kuriem bērnu stabili dzemdēt nevajadzētu.
27.08.2016 12:27 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Kāpēc vispār kādam jāsaka, ka bija plānots vai neplānots. Pasaki, ka bija gaidīts un miers.
27.08.2016 12:23 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Neplānots nenozīmē negaidīts!
27.08.2016 12:06 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
tā i katra paša izvēle vai viņš vēlas iet šo grūto ceļu zinādams, ka viņam var būt lielas komplikācijas ar grūtnircību. un tur nau ju gan ir lieki teikt, nav tādām jāvairojas, ko viņas ņerkst. Ja cilvēks ir spējīgs bērnu nodrošinat, mīlēt, lolot un audzināt, kāpēc viņam necīnīties?
par konkrēto situāciju, labi ka būs citi dakteri, ar šādu kundzīti arī negribētu vairs nekādu saskarsmi. āsta pienakumos ietilpst arī nozmāla attiksme pret pacientu un šādā gadījumā būtu jāuzmundrina , nevis jāpasaka , ka jāveic aborts!!
27.08.2016 10:12 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Man arī pilnīgi neplānots bebis, mēs pat īsti ar draugu nebijām kopā, kad uzzināju. Tajā brīdī jutos kā izmesta no laivas un likās, ka dzīve apmetusi kūleni, es šausmīgi raudāju un pat nezināju vai būsim ar draugu kopā, bet tagad viss ir sakārtojies vairāk kā lieliski un bebis bija ļoti gaidīts. Šobrīd mīlu viņu vairāk par sevi.
27.08.2016 09:51 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Nu tēmas pieteikumā jau raksti, ka tas pateicoties uztraukumam no vienas dakterite puses..
Taka savā ziņā žēlošanās par to ir sākusies. Ok, bet ne par to!
Starpcitu, es ar vīru esmu tas pāris ko minēja NordicBelle, stabili, bet gribas perfekti, bet par cik tas ir nereāli, tad izsargāšanās ir ar risku "iekrist", bet savā ziņā tā varbūt pat vairāk ir plānošana.
Un jā, neplānotu bērnus sievietēm, kam nav patstāvīga partnera, dzīvesvietas, ienākumi, utt uzskatu par diezgan negatīvu iezīmi. Tā rodas daudz nelaimīgu sieviešu un vēl vairāk nelaimīgu bērnu, tad kāpēc, lai tas nebūtu "kauna" traips..!? Ja man ar to nebūtu bijusi pietiekoša saskare, tad iespējams paklusētu. Nožēlojami ir skatīties uz sievietēm, kas bērnus ražo dēļ pabalstiem, nogrūž omem, kas knapi tiek galā, vai sliktākā gadījumā bernunamam.(e)
bet tā ir atsevišķa kategorija.
27.08.2016 09:10 |
 
Reitings 208
Reģ: 29.06.2016
protams ka butu jakaunas
27.08.2016 08:41 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Oi, meitenes. Tā daktere nebūs mana ārstējošā, viņa uzņēma mani nodaļā (nodaļa nebija ginekoloģijas, gulēju šoreiz pie saviem ārstiem, jo vajadzēja pārbaudīt manu ves. stāvokli, grūtniecību īsti nekas neapdraud, ginekologa un dzemdību speciālista konsultācijas arī saņēmu, tie arī bija tie, kas iedrošināja, ka nav nemaz mans gadījums nekāds šausmīgs), bet pazīstamas esam daudzus gadus, ir viņa tāda pašerpa un ar kaut ko neapmierināta vienmēr. Manu grūtniecību un manis paša veselību novēros citi ārsti..
DieKleineHexe - kur tu rāvi, ka es sūdzēšu ārstus tiesā, vazāšu pa plašsaziņas līdzekļiem vai gaudšu forumos, ja kas no tevis minētā notiks? Es apzinos savus riskus un vienmēr tos apzinājos, to arī esmu teikusi tēmas pieteikumā. Turklāt ārstu darbu esmu vienmēr tikai slavējusi, jo principā pati esmu no mediķu dzimtas. Nevajag izdomāt un piedomāt klāt. Tāpēc jau minēju tēmas pieteikumā - īsti negribētu diskutēt par mani, jo apzinos, ka mans gadījums ir īpašs. Manas pārdomas vairāk saistās vipār par neplānotu grūtniecību kā tādu. Jo principā ne par mani tieši, bet par neplānotiem bēbjiem vispār izvērtās mūsu saruna toreiz.
P.S.: Ak šie hormoni, šodien man ir pavisam cits garīgais un pavisam cits redzējums :-D
27.08.2016 08:15 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Un dakterei bija plaukstinjas jaasit par "augsta riska" gruutnieciibu, par kuru veel princese pazinjo, ka taa iisti plaanota nebijusi :-D
Ja gribeeji, lai daktere izliekas, ka sit plaukstinjas, tad vajadzeeja teikt, ka plaanojaat un dikti centaaties.
Nee, es arii nesistu plaukstinjas par gruutnieci, par kuru jau no pasha saakuma ir skaidrs, ka buus jaauzpasee kaa jeela ola un, "ja nu kas", tad jaavazaajas pa tiesaam un jaapieraada, ka tika dariits viss,plus jaataisnojas preses priekshaa utt :-D
Jaapaklanaas tagad visiem aarstiem Tavaa priekshaa, zinot, ka nekaa vairaak tur kaa liekas klapatas nebuus. Te vispaar teemu nevis par neplaanotu gruutnieciibu vajadzeeja atveert, bet gan par zosiim, kuras, neraugoties skaidri nodefineetiem riskiem, spiitiigi vairojas, peec tam aizgaudo forumus par zaudeetiem embrijiem, sliktiem aarstiem, shausmiigu gruutnieciibas periodu un briesmiigaam dzemdiibaam.
Nomaini aarstu, veelams dodies pie privaataa, labi apmaksaati aarsti uzliks dezhuursmaidinju un paglaudiis galvinju jeelajai olai.
P.S. Tavai gadsimta probleemai vispaar nav nekaada sakara ar neplaanotu gruutnieciibu. Neplaanoti beerni, kurus viens vai abi vecaaki grib un speej nodroshinaat, muusdienu sabiedriibaa nav nekaads kauna traips. Gan jau pati skaidri zini, kaapeec daktere nesita plaukstinjas, bet vajadzeeja tachu izraut faktu no konteksta un izcept iedomaatu teemu, lai visi tagad laad shausmigos aarstus, neiejuutiigo sabiedriibu un mierina jeelo olu.
27.08.2016 05:02 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
+++ Lady Tiffany
27.08.2016 01:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Noteikti nav nekāds kauns un neñem galvā - vienmēr būs kāds bariñš cilvēku, kuriem Tava izvēle/notikumi dzīvē būs bezatbildība, stulbums vai egoisms, lai ko Tu izvēlētos/ lai kas notiktu. Ja tic visādiem komentāriem, tad nekad neuzvarēsi - Ja bērnu nav, esi nepilnvērtīga kā sieviete (viens no briesmīgākajiem komentiem), egoiste un nav kaut kas kārtībā. Ja bērniñš ir: a) audzini mājās - parazīte, sliñke b) strādā - bērna vajadzības Tev nerūp, bet tikai Tava nauda/ karjera. Neplänota grūtniecība - bezatbildība, plānota - arī parasti bezatbildība, jo a) neesi pietiekami veca b) esi pārāk veca.
Un tā var turpināt. Jebkurā gadījumā, Tavs bērniñš ir pieteicies un tam, ko kaut kādi svešinieki domā (vai Tev tiešām viñu domas interesē?), nav nekadas nozīmes, saudzē sevi un topošo cikvēku.
27.08.2016 01:03 |
 
Reitings 140
Reģ: 29.06.2016
Tās ir pilnīgas muļķības. Mana grūtniecība arī nebija plānota, bet mazais ir vairāk kā gaidīts. Kā Lady Tiffany augstāk minēja - ja Tu būtu pārāk jauna, finansiāli nestabila (dzīvotu uz vecāku rēķina) un ar savu otru pusīti satiktos pāris mēnešus.. par to būtu jākaunas.
Ja pati jūties labi, ja esi par to priecīga un esat gatavi uzņemties tos riskus, par ko minēji, bērniņa dēļ, tad kāpēc nē? Tas ir kaut kas svēts un citu viedokļa dēļ to nevajadzētu apšaubīt. Nevajag ņemt tās ārstes viedokli pie sirds. Nesaprotu, kā viņa atļaujas kaut ko tādu "ieteikt.." Maini ārstu.:-/
27.08.2016 00:53 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja, man būtu 16 gadi, nav ne izglītība, ne patstāvīgs puisis un dzīvoju vecākiem uz kakla, tad jā man būtu ļoti kauns.

Domāju, ka šādā situācijā ikviena saprātīga sieviete veiktu abortu.
27.08.2016 00:36 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Manuprāt,viss ir atkarīgs no vecuma un pārējiem apstākļiem. Ja, man būtu 16 gadi, nav ne izglītība, ne patstāvīgs puisis un dzīvoju vecākiem uz kakla, tad jā man būtu ļoti kauns.
Bet,ja tev jau ir 30gadi,vīrs un darbs, taču bērnu vēl neplānoji, tāču apstākļi atļauj audzināt bērnu,tad jau nav nekas traks. :-D
27.08.2016 00:34 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Pilnīgākās muļķības! Kāda starpība, vai grūtniecība ir plānota? Man vispār liekas, ka procentuāli ļoti daudzi bērni bija neplānoti. Es tikai priecātos, ja tagad pēkšņi "ielidotu". Dzīvē nav iespējams saplānot katru soli.
27.08.2016 00:15 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Vai no neplānotās grūtniecības ir jākaunās? Nerunāsim par tām, kuras taisa abortu, bet par tām, kuras bērnu patur. Vai viņas ir ar kaut ko sliktākas par tām, kuras savu grūtniecību plānoja un gaidīja.

Kad sieviete atrodas sabiedrībā ar mazuli, kā gan apkārtējie var noteikt, vai grūtniecība bijusi plānota vai neplānota? Manuprāt, tā ir cilvēka (sievietes) privāta izvēle.
27.08.2016 00:10 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Nā... Tā nav opcija. :) Es, protams, esmu par to koķetējusi, bet, nē, tā nav opcija.
26.08.2016 23:57 |
 
Reitings 54
Reģ: 18.09.2015
Man arī ir neplānots, bet toties ļoti ļoti gaidīts bērns un neesmu ne vienā mirklī kaunējusies vai apšaubījusi kaut ko. un kā jau te minēja, ja man šādi pateiktu mana daktere es mainītu. Nu nedrīkst ārsts tā teikt, ieteikt kaut ko varbut jā, bet ne šādi.
26.08.2016 23:56 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Inga, es varētu Tev neuzkrītoši pasacīt priekšā, bet esmu pārlieku lojāla pret Tavu mīļoto un Jūsu mīlestību. Tā, manuprāt, ir vairāk vērta par liktenīgām nejaušībām. :)
26.08.2016 23:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!