Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par autoskolas/instruktora maiņu

 
Reitings 13
Reģ: 07.01.2016
Čau Jaunieši!
Mēģināšu pēc iespējas īsāk un saprotāmi:-).
Lieta sekojoša...
Mocos ar 1 instruktoru,kurš ņem baigi maz nodarbības ar mani-visu laiku viņam nav laika vai vēl kaut kas. Laiks iet,arī līgums ar autoskolu tuvojas beigām.Par atjaunošanu protams būs jāmaksā un neesmu droša,ka vēlos turpināt turpat mācīties.

Ja piemēram,ņem citu instruktoru/no citas autoskolas,ar viņu veiksmīgi viss iet...
Tad varētu ar esošo autoskolu līgumu nepagarināt, bet pāriet pie jaunā instruktora.
Jautājums tāds.Kā notiek šī pāriešana? Vai man jāslēdz līgums ar jauno autoskolu un kā tas notiek- jāmācas viss no gala,vai tikai jābraukā vai vispār tas nav nepieciešams?Jaunais instruktors drīkst parakstīt braukšanas apmācības karti utt? Un ja jaunais instruktors vispār neskaitās nevienā autoskolā("strādā priekš sevis"),vai viņa paraksti ir derīgi?
Varbūt kādai ir bijusi tāda veida pieredze?
07.01.2016 09:16 |
 
Reitings 5
Reģ: 26.12.2018
Šādā situācijā noteikti ir jāmaina instruktors.
Pēc MK noteikumiem, Tu drīksti pabeigt teorētisko apmācību vienā autoskolā, bet praktisko citā.
Līdz ar to neviena autoskola Tev nevar aizliegt mainīt instruktoru, arī ārpus autoskolas.
Ja nokārtosi autoskolā teorijas eksāmenu, braukšanu varēsi pabeigt citā autoskolā pie jebkura instruktora.
Burnickis.lv
06.01.2019 14:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manā skolā tāda "skolas braukšanas eksāmena" nebija vispār.

Tīri teorētiski, cilvēkam NAV jāizvēlas instruktors no konkrētās autoskolas, tīri teorētiski daļu apmācības var veikt jebkurš autovadītājs, kam ir stāžs virs, laikam, 3 gadiem. Ir instruktori, kas vispār nesadarbojas ne ar vienu autoskolu.

Es personīgi zvanītu uz CSDD un noskaidrotu. Jo nu, tas, ka autoskola kaut ko saka, ne obligāti nozīmē, ka tā arī ir. (skat. LaLaLa komentāru)
09.01.2016 10:52 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
57days, es piemēram gāju autoskolā "Vanags", lika man zīmogu par teorijas eksāmena pabeigšanu, kā arī pēc skolas braukšanas eksāmena, kur autoskola savadīja visus datus par mani. Bija pāri 14 braukšanas nodarbībām, bet kamēr nebija zīmogs, uz CSDD iet nevarēju.
08.01.2016 15:30 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu paga, cik es saprotu, tad tiesības likt braukšanas eksāmenu tev ir, ja ir nolikts teorētiskais un ir apmācības kartē 14 obligātās stundas. Par "apmācība pabeigta" zīmogu neko neesmu dzirdējusi, pie tam, tāds zīmogs nav loģisks - to, ka cilvēks ir iemācījies braukt, nosaka nevis autoskola vai instruktors, bet CSDD eksaminētājs.

Ja tev tās 14 obligātās h ir, tad tu vari mācīties braukt kaut vai ar teti, brāli vai kaimiņu - tīri teorētiski tev vairs nekādi paraksti nav vajadzīgi, un ir vienalga, ir cilvēkam instruktora licence vai nav.

Atkal jau - pārbaudi šo visu CSDD. Es varu kļūdīties.
08.01.2016 09:10 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.01.2016
LaLaLa
Par teoriju neuztraucos, jo tā ir jau nolikta CSDD.
Paliek tikai braukšanas eksāmens,pie kura es īsti netiek augstāk rakstīto iesmēslu dēļ.

57days painteresēšos CSDD, bet vai tad apmācības kartē kaut arī ir tās 14h ar parakstiem,bet vai nav jābūt zīmogam, ka braukšanas apmācība pabeigta? Un tikai tad uz CSDD?

Vēl man radās jautājums,par instruktoriem-šobrīd meklēju jaunu instruktoru un mana autoskola man piedāvā braukt ar tādu,kas neparādās CSDD ''instruktoru reitinga'', cik noprotu,tad tādu labāk neņemt, jo ja viņam nav licenze,tad viņa paraksti nekam neder?
08.01.2016 08:43 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Atceros, ka man autoskolā līgumā bija rakstīts, ka vajag CSDD nolikt teorētisko eksāmenu 1 mēneša laikā pēc skolas eksāmena. 1.reizē teorētisko eksāmenu nesanāca nokārtot CSDD, bet nākošā reize nebija tik ātri iespējama, tad sanāktu jau vairāk kā 1 mēnesis pēc skolas eksāmena. Jautāju par šo CSDD, man teica, lai neraizējos, ka līgumā tā tiešām ir rakstīts, bet viņi pieņem arī vēlāk šo teorijas eksāmenu.
08.01.2016 08:28 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Hmmm... Pazvani uz CSDD. Ja tev ir uz rokām papīrs, kas pierāda, ka esi nobraukusi 14 h, es, ja godīgi, neredzu, kā tevi kāds var NELAIST uz CSDD kārtot eksāmenu (nolikt vai nenolikt, tas jau cits jautājums).

Tas, ka līgumos mēdz būt noteikumiem neatbilstoši punkti, nav nekas neparasts.
07.01.2016 16:11 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.01.2016
Paldies vismaz par 1 atbildi.
Teorija man jau ir nolikta CSDD.
Līgumā rakstīts, ka obligātās 14h+jābūt braukšanas eksāmenam noliktam autoskolā,tad tikai uz CSDD laiž.
Var teikt, ka notiek muļāšanās ar braukšanu un tāpēc nezinu, ko darīt,lai ātrāk tiek pie CSDD.(t)
07.01.2016 12:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man tādas pieredzes nav, bet nu, ja jaunais instruktors ir reģistrēts kā instruktors, viņa paraksti ir derīgi, pat ja viņš neskaitas nevienā autoskolā.

Principā, tikko kā tev uz rokām ir braukšanas karte ar parakstiem par minimālo nobraukto stundu skaitu (14? neatceros), tad tev ir tiesības iet uz braukšanas eksāmenu, ne no viena neko neprasot.

Ko tev vajag no autoskolas, ir tas, lai tevi pielaiž pie teorētiskā eksāmena kārtošanas CSDD. Lai ir CSDD ir visi nepieciešamie dokumenti, kas ļauj tev ierasties kārtot teorijas eksāmenu.

Vispār, palasi līgumu ar savu autoskolu! Iespējams, ka ir punkts, kur teikts, ka tev janobrauc konkrēts skaits stundu ar konkrētās skolas instruktoru. Bet, ja tas ir izdarīts (atkal jau, ja visi paraksti ir, un vari pierādī), tad tev, principā, no autoskolas vajag tikai pielaišanu teorijai.

Vēlreiz atkārtoju - IESPĒJAMS, ka KĻŪDOS.


http://www.csdd.lv/lat/vad_kva/vaditaja_apliecibas_sanemsana/teoretiskais_eksamens/

Teorētiskajam eksāmenam tev vajag apmācības karti no autoskolas.

Kā notiek obligāto 14 braukšanas stundu pierādīšana - nezinu, es biju viena no tiem, kas reāli parakstus nevāca, un mana instruktore (kas man arī teoriju mācīja) vienkārši to visu kaut kā elektroniski nosūtīja CSDD pirms eksāmena.
07.01.2016 09:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits